Jump to content

FK Partizan 2019/20


Xpert

Recommended Posts

Stoper koji zna da povede loptu i ukljuci se aktivno u igru je ogroman plus za moderan fudbal.

I na tome ce tek insistirati u buducnosti.

Mnogi treneri u nedostatku takvih modernih stopera vracaju igrace sredine terena u poslednju liniju.

 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Barkley#34 said:

Mogu da se složim u određenoj meri - to izbegavanje panike, poštovanje dogovora, odgovornost, stajanje blizu igraču i pre svega koncentracija. Kao i  poštovanje igre i protivnika, bez valjanja i odugovlačenja. Nama je to ove sezone uspevalo retko do povremeno, a i tad ne ceo navedeni paket.

 

Za ostalo đene-đene. Ipak su se od tipa 20. minuta povukli na 40 metara, nabijali po osam igrača u kazneni, izvukli napadača iz igre, nije mi to baš izgledalo kao presing i spremnost na kontre. U svakom slučaju ima šta da se nauči iz ove utakmice i bilo bi lepo da se to jednom uradi i da se izbrišu neke baš loše navike.

 

13 hours ago, Arsenije Pesic said:

 

Igrali su povučenije jer je to najbolji recept protiv ove ekipe Partizana - maksimalno smanjiti prostor napadačima, ali to je daleko od klasičnog bunkera. Uostalom, nisam gledao statistiku ali čini mi se da u dobrom delu utakmice nije bilo drastične razlike u posedu lopte. Što se tiče izmena, mislim da je Lalat prosto umorne igrače menjao onima koji su spremni za fajt, ne verujem da je motiv bio samo da napadače menja defanzivnijim igračima. I sa postavom bez napadača oni su imali kontre gde je po nekoliko igrača istrčavalo sprinteve napred i gde su mogli da daju još neki gol.

O ovome sam ja pisao na temu učešća Zvezde u ovogodišnjoj LŠ. Jedna je stvar bezidejan bunker, gde svi igrači tromo stoje u bunkeru, a sasvim je druga stvar povučena formacija sa visokim stepenom agresije na igrača sa loptom, te sa namerom da se svaka greška protivnika pretvori u kontru. Ono što smo mi igrali u LŠ je kriminalno, daleko od lopte, bez namere da se protivniku oteža prijem i distribucija lopte, a kad igračima takvog kvaliteta dopustiš da lagano primaju loptu i distribuiraju je onda se oni opuste i jednostavno te pregaze. Voša sinoć nije dopustila Partizanovim igračima da se opuste, posebno su obraćali pažnju na Natha, a svaki put kada bi veznjak primio loptu jedan od igrača Vojvodine je bio blizu.

48 minutes ago, Barkley#34 said:

Ne radi on to zato što mu je palo na pamet, očigledno je to ideja klupe, što je logično imajući u vidu mane drugih delova ekipe. U svakom slučaju, jasno ima priliku da vidi gde su mu mane, pa ako je pametan radiće na njima. Mlad je a na toj poziciji je bitno iskustvo, a ono se stiče, ne može da se kupi. Samo polako s njim.

Složio bih se, jedina mana mu je preterano korišćenje ruku u duelu, mora naučiti kako da koristi telo i snagu što više, a ruke što manje. Često ume i lakat da koristi, a sudije preko grane mu to neće tolerisati. Brzo je zbrisao iz našeg fudbala, pa ima vremena da se reši te loše navike. Inače Geri Kejhil je majstor pozicioniranja prilikom skoka, kako čovek koristi telo, savršeno.

 

off: To tolerisanje laktanja mi nikako nije jasno, naravno svima je jasno da je predvodnik "laktaroša" naša vedeta Milun. Čovek na svakoj utakmici podeli 2-3 lakta u vugla, i onda dođe Kopenhagen pa gluperda opravdano popuši crveni i ostavi ekipu na cedilu.

Edited by Liska Manjina
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Liska Manjina said:

. Ono što smo mi igrali u LŠ je kriminalno, daleko od lopte, bez namere da se protivniku oteža prijem i distribucija lopte, a kad igračima takvog kvaliteta dopustiš da lagano primaju loptu i distribuiraju je onda se oni opuste i jednostavno te pregaze.

Ako hoćeš da vidiš školski primer toga o čemu pišeš a da pritom nisu u pitanju ale iz LŠ, pogledaj našu postavku u meču Partizan - Augzburg 1-3. Razmišljao sam da izađem sa stadiona pri našem vođstvu jer sam video kuda to ide.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Cooper said:

To sa laktovima Vitas radi, Kalaba odlicno koristi grudni kos u skoku.

Savrsen je za premijer ligu.

Ma koristi i on, sinoć je Zukića zakačio laktom. Pre toga je na derbiju par puta koristio ruke u duelu sa Boaćijem. Nema potrebe za tim, naroičito protiv pomenutih livadskih napadača.

44 minutes ago, Barkley#34 said:

Ako hoćeš da vidiš školski primer toga o čemu pišeš a da pritom nisu u pitanju ale iz LŠ, pogledaj našu postavku u meču Partizan - Augzburg 1-3. Razmišljao sam da izađem sa stadiona pri našem vođstvu jer sam video kuda to ide.

To uvek ide u istom smeru, čim sam ja video kako smo mi ušli u zadnji derbi znao sam šta nam sledi. Nije da pametujem, ali na temi FKCZ sam napisao detaljno šta će se desiti ako izađemo jajarski, i dobili smo što smo zaslužili..

 

Inače kad smo već kod konstruktivne kritike, zaista ne vidim potrebu da Šćekić startuje protiv Voše. Bukvalno ste jedno poluvreme bacili niz vetar. U stvari ne vidim potrebu da Šćekić uopšte startuje, čovek je štoper, nema on ni tehniku ni pas za veznog igrača. Klasičan zadnji bezvezni, koji uz Zdjelara nema šta da traži. Protiv nas je to prošlo, pošto mi imamo isti takav par bezveznih igrača koji ničemu ne služi. U modernom fudbalu se od krila i ofanzivnih veznih (10ka) prave centralni-zadnji vezni (Alkantara/Okslejd-Čemberen/De Brojne/Foden/Pjanić/Modrić/Kros), i to sve u cilju što boljeg protoka lopte. Mnogi štoperi su fudbalski pismeniji od naših veznih igrača, a to je nedopustivo.

 

Mene samo čudi gde mi pronalazimo toliki broj panjeva koji sebe nazivaju veznim igračima? U zadnjih par godina:

Zvezda - Jovančić, Račić, Petrović, Jovičić, Čaušić

Partizan - Lola, Šćekić, Zdjelar, Jevtović, Kosović

 

To je najosetljivija pozicija, pozicija na kojoj igraju majstori, a kod nas to je pozicija za guranje raznoraznih polupismenih menadžerskih prevara, i to na foru "borbenosti". Sine mili džabe si ti borben, kad numeš loptu dodati prvom do sebe, a pozicioniranje ti je na nivou rekreativca. Fora je št jedan takav dunster uništi celi vezni red, pa sve da imaš Ćavija i Iniestu sa njim, džabe ti. Taj čovek će naći način kako da uništi protok lopte, a posobno me nervira tzv "pipkanje" lopte, kad su potrebna dva ili čak tri dodira da bi se lopta umirila. Ja kad vidim Jovančića da prima loptu želudac mi se prevrne. Prvo se gradi dupetom, pa se zakači za protivnika i glumi da je fauliran u "pokušaju" da se "otrgne", pa je mulja između nogu i na kraju uvali kosku štoperu/izgubi loptu/napuca je u tri lepe.

 

Mi smo najbolji fudbal igrali kad nam je vezni red bio sačinjen od igrača tipa Grujić/Donald/Kanga/ ili Donald/Krle/Kanga, čim u jednačinu dodaš Taleka umesto Grujića ili Jovičića umesto Donalda, odjednom to nije to.

Edited by Liska Manjina
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Liska Manjina said:

Ma koristi i on, sinoć je Zukića zakačio laktom. Pre toga je na derbiju par puta koristio ruke u duelu sa Boaćijem. Nema potrebe za tim, naroičito protiv pomenutih livadskih napadača.

 

Dobice par crvenih u Francuskoj pa ce da nauci. To je stetno dejstvo LingLong superlige, igraci dva najveca kluba su kao beli medvedi, a posle im nije jasno kad fasuju kazne.

 

Ali decko je mlad, definitivno ima mnogo vremena da nauci.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Xpert said:

Mislim da je jos bolji primer AZ, nakon 0-2, a pogotovo nakon crvenog za njih. Ono je bilo prejadno.

Ma to je klasično upadanje u bezrazložnu paniku i strah od sebe samog. Protiv Augzburga smo od početka izašli sa istom idejom.

 

19 hours ago, Liska Manjina said:

Inače kad smo već kod konstruktivne kritike, zaista ne vidim potrebu da Šćekić startuje protiv Voše. Bukvalno ste jedno poluvreme bacili niz vetar. U stvari ne vidim potrebu da Šćekić uopšte startuje, čovek je štoper, nema on ni tehniku ni pas za veznog igrača. Klasičan zadnji bezvezni, koji uz Zdjelara nema šta da traži. Protiv nas je to prošlo, pošto mi imamo isti takav par bezveznih igrača koji ničemu ne služi. U modernom fudbalu se od krila i ofanzivnih veznih (10ka) prave centralni-zadnji vezni (Alkantara/Okslejd-Čemberen/De Brojne/Foden/Pjanić/Modrić/Kros), i to sve u cilju što boljeg protoka lopte. Mnogi štoperi su fudbalski pismeniji od naših veznih igrača, a to je nedopustivo.

Ima više razloga, bar kako ja laički vidim. Nismo imali puno izbora - moraš da računaš da će se možda igrati 120 minuta, a ekipa nije fizički spremna za to u ovoj situaciji, pa moraš da koristiš više igrača. Pre svega ćeš ih koristiti na sredini, gde se više troše u ovakvoj utakmici. Suma je rovit a ako počnemo sa Zdjelarom i Nathom, morao bi Pavlović ispred i da tako guslamo veći deo meča. Za mene je očekivano bilo da ćemo početi strpljivo, pokušati da ih udavimo i osiguramo prevlast na sredini pa da pojačavamo pritisak kako odmiče utakmica i tako koristimo umor i pad koncentracije Vošinih igrača. Tako je i bilo. Nismo loše stajali u prvom poluvremenu niti smo bili bezidejni. Par polušansi, sigurna sredina, ali kad su se negde na pola poluvremena prilično povukli, on je dobrano izgubio smisao na terenu. Onda ni iz čega primimo gol i sve ode dođavola. 

 

Nije ni on sasvim beskoristan, koliko god da se slažem sa svim što si napisao. Imamo problem u defanzivi i cele sezone primamo bezveze golove. Svaki put neko ispadne ili se zbuni, pogreši ili je nešto deseto, a čovek se pita Kako baš ovako da primimo gol. On doprinosi stabilnosti i prekine gomilu napada koji bi mogli da nas ugroze. Vidiš da je svaka lopta koja dođe na trideset metara od našeg gola potencijalna šansa. Naravno, oči krvare kada ima loptu u nogama, a sa njim je teže iznosimo i pokrećemo napade. Tada Natho mora da se vraća po nju a Sadik da se povlaći 15 metara unazad  jer ostaje rupa i sve je neuporedivo teže. Jbg, tako je kako je, dok ne nađemo bolje.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj tim Partizana ima potencijal da sledece godine uradi mnogo vise u Evropi (ako uopste bude takmicenja zbog Covid-19) nego ove. Da se sacuvaju stranci koji su okosnica tima Sadik, Suma, Natko, mali Stevanovic, Asano, Scekic i u odnosu na Zvezdu cemo biti i jaci i dominantniji. Samo da ne gube male utakmice kao ove godine u prvenstvu, u Evropi malo vise srece i daleko mogu da doguraju. 

Edited by Jonathan 1.
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Alek The Great said:

Scekic okosnica? E bas me nasmeja ovog jutra.

Scekic ima svoju ulogu u igri Partizana koja nije toliko skoncentrisana na same fudbalske elemente kao sto su pas, skok igra, trcanje vec se vise ogleda u pasivnoj komponenti fudbalske igre. Scekic zna da uspori igru, da zbuni protivnicke igrace... Njegov kvalitet je tesko meriti klasicnim merilima fudbalske igre vec se mora gledati sira slika i njegov doprinos timskoj igri. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Suma doveo ortaka na probu...

https://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2020&mm=07&dd=13&nav_id=1706326

 

Quote

Partizan je na pripreme na Zlatibor poveo jedno novo lice.

Na spisku od 30 igrača trenera Sava Miloševića nalazi se i defanzivac iz Gvineje Abdulaj Sise.

Sise ima 25 godina, igra na mestu štopera i desnog beka, pozicijama koje su deficitarne u Partizanu, i biće na probi pod okom Miloševića.

U Partizan je došao na preporuku zemljaka i prvotimca crno-belih Sejdube Sume.

Sise je slobodan igrač trenutno i do sada je igrao u malo poznatim francuskim klubovima Martige i Šiltighajm.

Za reprezentaciju Gvineje nastupio je 11 puta.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Monako salje Pavlovica u Serkl Briz na pozajmicu. Vidim da mediji pisu da se bonus od 2 milke ogledao u tome da on odigra vise od 25 utakmica za Monako sledece sezone. Malo mi je to cudno i preambiciozno da klinac odigra u prvoj sezoni toliko utakmica za takav klub. Jeste da oni vec 2 sezone imaju ocajne rezultate, ali u narednoj se moraju dici. Ja se nadam da taj bonus ne znaci samo za sledecu sezonu ili da ne vazi iskljucivo za Monako. I sta se desava ako udju u LS, a on na pozajmici? Da li tada dobijamo 1 milku?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...