Jump to content

FK Partizan 2019/20


Xpert

Recommended Posts

Malo bacih i ja pogled na fudbal. Asano je odlican, ajde sto je brz, nego sto ume to da iskoristi na najbolji nacin. Vrlo dobro se pozicionira i cak i kad su ga uhvatili u ofsajdu to je bilo za neki centimetar. Samo kad bi ga cesce gledali. Suma i Sadik su imali bar po jednu situaciju gde im je on prolazio iza ledja i imao 1v1 sa golmanom medjutim nisu ga primetili. Bice to sigurno bolje kad se malo uigraju.

 

U svakom slucaju, mnogo bolje nego sto sam ocekivao.

Link to comment
Share on other sites

Nek pociva u miru.

Quote

Fahrudin Jusufi 1939-2019

Fahrudin_Jusufi_1966.jpg

Fudbalski klub Partizan sa žaljenjem obaveštava javnost da nas je napustio legendarni igrač Partizana,član Partizanovih beba Fahrudin Jusufi.

Jusufi je za reprezentaciju Jugoslavije odigrao 55 utakmica i učestvovao na Svetskom prvenstvu 1962.godine, Evropskom prvenstvu 1960, na kojem je osvojio srebrnu medalju i na Olimpijskim igrama 1960. sa zlatnom medaljom.

U Beograd se sa porodicom doselio još kao dečak gde je počeo da trenira fudbal u nižerazrednom klubu Pobeda.

Za prvi tim Partizana debitovao je 1957/58 i najveći deo karijere je proveo na poziciji desnog beka.

s-l300.jpg

Osvajanjem titule šampiona Jugoslavije u sezoni 1964/65 Partizan je stekao pravo da igra u Kupu šampiona Evrope.

Tadašnje ‘Partizanove bebe’ predvođene trenerom Florijanom Conjom Matekalom predstavljale su ozbiljnog rivala bilo kom tadašnjem Evropskom klubu.

Fahrudin Jusufi-Julka je sa Partizanom osvojio četri titule prvaka Jugoslavije -1960/61,1961/62,1962/63 i 1964/65

Jusufi je u Partizanu kao igrač bio u periodu od 1957-1966,odnosno kao trener od 1987-1988.godine.

Fahrudin-Jusufi-2-400x441.jpg

FK Partizan izražava iskreno saučešće porodici Jusufi usled gubitka velikog čoveka i fudbalske legende bivše Jugoslavije i crno-belih.

FKP

Edited by Xpert
  • Like 2
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

 

10 hours ago, djole said:

Super smo igrali sinoć, samo ovo je moralo biti ranije rešeno. Da ne bi onog penala koji je manje više sreća, imali bismo očajan rezultat u odnosu na igru. 

 

Sadiq je simpatičan igrač, nema tu previše skila ali radi sve radnje. Inače jako čudno građen igrač, baš me zanima koliki mu je raspon ruku. Suma i Japanac odlični.

 

Ćelavog gotivim ali neozbiljno je po meni da on igra desnog beka. U napadu tropa, u odbrani ne može nikog iole bržeg da stigne.

 

Ne zajebavaju... Imao je "celavi" par dobrih intervencija juce, dosta dobro zatvarao tu stranu... I ne zaboravi da je igrao povredjen.

 

Veci problem je  leva strana gde Urosevic zna da ima briljantne trenutke u odbrani i nestvarne greske...

Link to comment
Share on other sites

Gledam a vidim FKP Ivana Golca. 

Savo poseduje fudbalsku inteligenciju. Formiranje ovakvog stručnog štaba to jasno dokazuje, jednostavno se okružio najboljim ljudima u svom poslu. 

Ispostavlja se i naslućuje se da će i njegov skauting biti pun pogodak. 

Tek sada je jasno kao dan kakvi su nemači pojma i diletanti bili selja iz Štitara i Bata Mirković. 

Uvek ću imati stav da je pismen trener 80% fudbalske ekipe, baza svega, od koje sve potiče. 

 

Euforiju nemam jer znam da će se kriminalac Vazura istinski postarati da sve ovo fino razjebe. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Son_of_a_gun said:

Koliko je samo kratak put od “promijenio bih cijeli tim” do “ne bih ja tu ništa dir’o”. 😄

Pa sve se svodi na onu staru "bolje vojska magaraca koju vodi lav nego vojska lavova koju vodi magarac."

Savo za sada pokazuje ili da je naučio znanje ili da ga sere ko foku. Posle Malatije i (nadam se) Moldea znaćemo šta je od to dvoje.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno ne znam kako da nazovem ovo Turbinino pljuvanje Asana posle 3 dana boravka u BG.

Kome čini uslugu, ko ga huška, zbog čega...

Ne sećam se sličnih komentara u vezi igrača kluba za koji navija. Mada to je nebitno.

Kakav kreten.

Link to comment
Share on other sites

Ne pecaj Kupere. :classic_biggrin: Šta nas briga za njegova lupetanja. Ima dosta stvari o kojima treba brinuti - u kojoj meri se Asano sporazumeva na engleskom, kako ga iskoristiti protiv bunkera i kostolomaca, kako ga što bolje i što brže uklopiti u tim....

 

22 minutes ago, Stiletto said:

Savo za sada pokazuje ili da je naučio znanje ili da ga sere ko foku.

Za znanje ćemo da vidimo, kao što kažeš. Ako ništa drugo, što reče kolega gore, okružio se pismenim ljudima, tim pokazuje želju, trči, bori se, ide na pobedu... to je već primetan napredak. Zaslužio je i malo sreće, tj. da ga zaobiđe nesreća, da kupi još vremena da sredi tim po svojoj želji, pa da onda sudimo.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, dekifisher said:

Veliki Julka... mozda najbolji trener koji je ikada vodio PFC.

R.I.P.

 

Mnogo puta sam smarao o tome i na bivšem forumu. Tih nekoliko utakmica kada su igrači počeli da prihvataju njegovu ideju brze igre sa minimalnim brojem dodira lopte i mnogo kretanja bez lopte je verovatno nešto najlepše i najmodernije što je Partizan igrao. Na žalost, guess what, imali smo govna u upravi. Julka im se nešto zamerio, ovi iskoristili prvu priliku da ga smaknu (i to ne rezultatsku priliku, već situaciju da iz zdravstvenih razloga trenutno nije mogao da vodi ekipu). I, da li modus operandi zvuči poznato, umesto njega postave igračku legendu kluba, Mocu, za trenera.

 

Počivaj u miru, majstore.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Partizan: Stojković – Miletić, Vujačić, Pavlović, Brežančić – Smiljanić, Zdjelar – Tošić, Ivanović, Stevanović - Ožegović

Klupa: Stevanović, Urošević, Lutovac, L. Pavlović, Soumah, Asano, Gigić.

Link to comment
Share on other sites

Tosic opet previse komplikuje. Imao je Filipa samog na levoj strani, koji bi bio u gol sansi. On, umesto toga, pokusava neki pas kroz sredinu, koji je naravno presecen.

 

A sad ga i primismo. Ja stvarno ne vidim Pavlovicev spektakularan talenat. Evo i drugi primljen gol, gde je njegov igrac dao.

 

P.S. Po meni je Brezancic klasa za Urosevica i definitivno zasluzuje mesto startong levog beka.

Edited by Xpert
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...