Jump to content

FK Partizan 2019/20


Xpert

Recommended Posts

Moralo je da se vise napada u produzetku i uostalom da se resi u regularnom delu posto smo daleko kvalitetniji.Savo nije to dobro poslozio od pocetka.

Nema mnogo prigovora, svaka cast Vojvodini, posteno.Nezasluzeno, ali posteno. Kao retko sta ove godine.

Edited by Starešina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cooper said:

Narkić tražio faul nad golmanom a on zajahao svog igrača

pogledaj ti mirne glave snimak, golman nije ni bio na skoku, sjajan gol Pavlovica kako se god okrene ali nema potrebe izvrtati činjenice, u skoku su bila tri igrača bez golmana

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, vepar said:

Kakav je balvan Pavlovic, jos neko prica o nekom svetskom talentu haha

 

Decko pravi dva epska kiksa na jednoj utakmici, smejurija

 

 

Ma da bre, idioti iz Monaka haha :ajme: Zamisli dečko od 19 godina odigra jednu lošu utakmicu haha

Link to comment
Share on other sites

Sve čestitke Vojvodini i Lalatoviću. Kako ih je samo utegao, 120 minuta fantastične discipline i apsolutnog poštovanja game plana. Fasciniralo me je koliko nisu paničili ni jedne sekunde, u svakom trenutku su znali šta rade na terenu. Iskreno, voleo bih da vidim Partizan u ovakvom izdanju i sa ovakvim stavom na terenu protiv nekog jačeg protivnika. I voleo bih da vidim Partizan da ovako igra kad vodi protiv jačeg protivnika. NIjednog trenutka nisu prestajali sa presingom po celom terenu, nijednog trenutka nisu ostavljali igrača s loptom bez pritiska (koliko je starac Drinčić od stotinu leta pretrčao večeras!?), nijednog trenutka nisu prestali da igraju fudbal i nijednog trenutka nisu prestali da pokušavaju da naprave akciju, da naprave kontru i daju nam još jedan gol. Pojedinačno, Voša je ekipa izrazito limitiranih igrača, a Lalat je izvukao apsolutni maksimum iz njih.

 

Ne mogu mnogo ni na nas da se ljutim, igrali smo i napadali najbolje što smo umeli, sjajnim golovima smo se vratili. Zamerke naravno idu na poslednju liniju odbrane, dva kiksa Pavlovića i meni neobjašnjive pojave da niko iz odbrane ne uklizava i ne baca se na loptu kada je opasna situacija u naših 16. Imali su predavanje na tu temu na drugoj strani. I ono što ste svi već napisali, nerazumljiva pasivnost u teško i srećno izboranim produžecima, prosto smo sami poništili ono što smo tako teško izborili.

 

Podrška za Savu i njegov stručni štab, igramo gledljiv fudbal i zanimljive utakmice.

 

Moram na kraju, poseban pozdrav za 'našu' stoku sa svih tribina, uspeli su da budu 10 puta gori predmeta njihove trosatne pljuvačine, što nije baš jednostavan poduhvat. I potpuno su zaslužili da im se on na kraju smeje u facu.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

To moze da prodje samo u nasoj ligi, da pustis igracu da izvede makazice u petercu. Ali da ne umanjujem njegov gol, stvarno je dobar gol. Ali on je pre svega stoper, a ozbiljan stoper ne moze da dopusti da ga tako provozaju i oduvaju

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Sve čestitke Vojvodini i Lalatoviću. Kako ih je samo utegao, 120 minuta fantastične discipline i apsolutnog poštovanja game plana. Fasciniralo me je koliko nisu paničili ni jedne sekunde, u svakom trenutku su znali šta rade na terenu. Iskreno, voleo bih da vidim Partizan u ovakvom izdanju i sa ovakvim stavom na terenu protiv nekog jačeg protivnika. I voleo bih da vidim Partizan da ovako igra kad vodi protiv jačeg protivnika. NIjednog trenutka nisu prestajali sa presingom po celom terenu, nijednog trenutka nisu ostavljali igrača s loptom bez pritiska (koliko je starac Drinčić od stotinu leta pretrčao večeras!?), nijednog trenutka nisu prestali da igraju fudbal i nijednog trenutka nisu prestali da pokušavaju da naprave akciju, da naprave kontru i daju nam još jedan gol.

Mogu da se složim u određenoj meri - to izbegavanje panike, poštovanje dogovora, odgovornost, stajanje blizu igraču i pre svega koncentracija. Kao i  poštovanje igre i protivnika, bez valjanja i odugovlačenja. Nama je to ove sezone uspevalo retko do povremeno, a i tad ne ceo navedeni paket.

 

Za ostalo đene-đene. Ipak su se od tipa 20. minuta povukli na 40 metara, nabijali po osam igrača u kazneni, izvukli napadača iz igre, nije mi to baš izgledalo kao presing i spremnost na kontre. U svakom slučaju ima šta da se nauči iz ove utakmice i bilo bi lepo da se to jednom uradi i da se izbrišu neke baš loše navike.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Barkley#34 said:

Za ostalo đene-đene. Ipak su se od tipa 20. minuta povukli na 40 metara, nabijali po osam igrača u kazneni, izvukli napadača iz igre, nije mi to baš izgledalo kao presing i spremnost na kontre. U svakom slučaju ima šta da se nauči iz ove utakmice i bilo bi lepo da se to jednom uradi i da se izbrišu neke baš loše navike.

 

Igrali su povučenije jer je to najbolji recept protiv ove ekipe Partizana - maksimalno smanjiti prostor napadačima, ali to je daleko od klasičnog bunkera. Uostalom, nisam gledao statistiku ali čini mi se da u dobrom delu utakmice nije bilo drastične razlike u posedu lopte. Što se tiče izmena, mislim da je Lalat prosto umorne igrače menjao onima koji su spremni za fajt, ne verujem da je motiv bio samo da napadače menja defanzivnijim igračima. I sa postavom bez napadača oni su imali kontre gde je po nekoliko igrača istrčavalo sprinteve napred i gde su mogli da daju još neki gol.

Link to comment
Share on other sites

Problem je što kod nas trener u proseku traje 9 meseci, a zameni se po 11 igrača po prelaznom roku.

Iako izgleda da će ova ekipa minus Pavlović ući u sezonu, ne bi me iznenadilo da već u oktobru ode pola tima i trener.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

Igrali su povučenije jer je to najbolji recept protiv ove ekipe Partizana - maksimalno smanjiti prostor napadačima, ali to je daleko od klasičnog bunkera. Uostalom, nisam gledao statistiku ali čini mi se da u dobrom delu utakmice nije bilo drastične razlike u posedu lopte. Što se tiče izmena, mislim da je Lalat prosto umorne igrače menjao onima koji su spremni za fajt, ne verujem da je motiv bio samo da napadače menja defanzivnijim igračima. I sa postavom bez napadača oni su imali kontre gde je po nekoliko igrača istrčavalo sprinteve napred i gde su mogli da daju još neki gol.

Jasno je zašto su igrali tako kako su igrali ali oko ostalog imam potpuno drugačiji utisak. Nakon naših par polušansi su se povukli, gledao sam naše štopere na pola terena bar 20 minuta prvog poluvremena, a o drugom da ni ne govorim, nabili su se u 30 metara. Ovo na kraju citata je za svaku pohvalu Voši, oni jesu pokušavali da istrče, nije bilo bezveznog ispucavanja. Rekao bih da si ukupan utisak izgradio zbog takve igre, jer smo od naših ekipa navikli na slanje lopte u kukuruze u tim situacijama, pa malo precenjujemo čim vidimo iole drugačiju praksu.

 

Da se razumemo, ne zameram im ništa, ali sam već u prvom, kod 0-0 imao utisak da nisu došli da igraju nego čekaju našu grešku i molio sam se da nastavimo sa strpljivom igrom i gradimo situaciju za gol. Kad ono, međutim, kod prve greške je sve otišlo u propast na drugoj strani.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tacno sam znao

Novcano bi ih kaznio za onakav ulazak u mec

Najvise mi je zao zbog onog gola kalabe, prelepo i tajming ne moze bolji... ali jbg mada on je kriv za oba gola

Cim sam video vitasa znao sam da ce se zaleteti ko sivonja

 

I to je to

Sezona bez trofeja, cepnuli cigane dva puta na jna, srecno se provukli u rupi sa 0:0, igrali evropu mogli i da prezimimo ali ono nase nesto se isprecilo kako to obicno biva...

 

Na prste jedne ruke mogu da nabrojim igrace koje bi zadrzao...

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, vepar said:

Kakav je balvan Pavlovic, jos neko prica o nekom svetskom talentu haha

 

Decko pravi dva epska kiksa na jednoj utakmici, smejurija

 

 

 

Daleko je on od balvana, ali imace mnogo da uci. Previse laktanja, sklon drzanju lopte i precesto krece napred da dribla, sto je pretpostavljam prva stvar koju ce da mu zabrane u Monaku.

 

Ali talenat je poprilican, nemoj se zajebavamo. Moze od njega da bude standardan reprezentativac.

Link to comment
Share on other sites

Slazem se da je talenat, samo debelo precenjen... kao uostalom i svi nasi mladi igraci

 

Moz misliti doveo ga Monako... kao sto dovede svake godine po 20 klinaca koje salje po pozajmicama

 

Poenta je da ima puno da radi i ne sme da se tripuje da je vec neka zvezda... inace ce da prodje kao 95% nasih mladih igraca koji odu preko

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pavlović je strašan talenat i verujem da će biti odličan igrač sa zavidnom karijerom. Sinoć jeste pogrešio ali je to posledica igranja u ligi gde protivnički napadači vrlo retko vrše presing i idu maksimalno jako na loptu, nije očekivao da će Vošini igrači to uraditi i desile se greške. Nema igrača na toj poziciji koji nije prošao kroz tu školu. Ima sve za sjajnu karijeru i želim mu da to i ostvari, dečko je odavno prodat a igra bez pardona svaki meč, to je retkost u srpskom fudbalu.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Alek The Great said:


 

 


Ne bih rekao da mu je ovo mana. Samo da dobro iskontrolise loptu, preda je na vreme i lako se pravi visak. Juve sa Bonucijem to vrlo cesto radi.

 

 

Ja mislim da bi ga francuski igraci sredine terena pojeli kada bi to probao tamo. On je i sinoc davao preduge pasove sebi kad krene napred. Losa mu je kontrola lopte, sto je za stopera donekle ok, ali se to ne vidi kod nas jer su u nasoj ligi nikakvi igraci. 

 

Za ono sto Pavlovic treba da igra, on ima sve predispozicije. Skok igra, cvrst u duelima... da batali laktanje i ove izlete napred sa loptom, bice bolji od Milenkovica.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki John Terry said:

On je i sinoc davao preduge pasove sebi kad krene napred.

For, ne pas, pas je kada predaješ loptu drugom igraču, for je kada je guraš sebi napred. Izvedenice iz Engleskog jezika.

 

Pavlović je, verujem, budući reprezentativac. Veliki potencijal. Takođe verujem da u pravo vreme ide preko u jaču ligu, pa makar otišao i na pozajmicu.

 

Ipak, po meni, je mali Stevanović najveći talenat od svih klinaca iz Partizana i mislim da će biti igračina.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki John Terry said:

 

Ja mislim da bi ga francuski igraci sredine terena pojeli kada bi to probao tamo. On je i sinoc davao preduge pasove sebi kad krene napred. Losa mu je kontrola lopte, sto je za stopera donekle ok, ali se to ne vidi kod nas jer su u nasoj ligi nikakvi igraci. 

 

Za ono sto Pavlovic treba da igra, on ima sve predispozicije. Skok igra, cvrst u duelima... da batali laktanje i ove izlete napred sa loptom, bice bolji od Milenkovica.

Ne radi on to zato što mu je palo na pamet, očigledno je to ideja klupe, što je logično imajući u vidu mane drugih delova ekipe. U svakom slučaju, jasno ima priliku da vidi gde su mu mane, pa ako je pametan radiće na njima. Mlad je a na toj poziciji je bitno iskustvo, a ono se stiče, ne može da se kupi. Samo polako s njim.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...