Jump to content

FK Partizan 2019/20


Xpert

Recommended Posts

Manje- više smo tamo gde smo i bili - odbrana na čelu sa Stojkovićem je kritična, uvek se može očekivati neki previd. Nemam poverenja u njih, baš je potrebno da se poklope kockice pa da baš niko od njih ne trokira. Prilično dobra i brza transformacija u napad. Natho gospodari sredinom, Suma i dalje ima potez, a Sadik voli da komplikuje ali je koristan. Bogdanović solidan Marković povređen. Imali smo stvarno dobar period igre i gospodarili terenom jedno 25 minuta. Tošić dosta aktivan i ok je odigrao, ali je trebalo bolje da reaguje u par navrata.

 

U drugom, sa drugim timom i igračem manje nije trebalo očekivati bog zna šta ali eto, možda smo mogli i više. Nepostojeći penal i opet smušena reakcija više igrača kod drugog gola Spartaka. Par solidnih prodora Brežančića i poneki korektan centaršut.

 

Bezrazložna Savina i Bibrasova nervoza. Jeste sudija bio više nego amater ali nije nam bitan rezultat. Kako će reagovati kada se bude igrala ozbiljna utakmica? Potrebno je da smire glavu, ne valja im posao u suprotnom.

Link to comment
Share on other sites

1. tim funkcioniše fenomenalno. Ima grešaka bekova, posebno levog Miletića, ali nemamo boljeg.

Ove ruske ekipe su izuzetno jake, doduše u ranijoj su fazi priprema nego mi.

Tranzicija i kontranapad su nam vrhunski. Svi igrači deluju spremnije, sigurnije i opuštenije nego jesenas.

Sada tek žalim što nismo prezimeli u Evropi, imali bi šta da tražimo tamo. Muka mi što će da igraju samo linglong.

Ne znam da li je moguće da ovaj tim zadržimo do kraja godine, mislim da nije. I neće biti strašno ako promenimo štopere, ali od ove petorice glavnih (Natho, Zdjelar, Suma, Bambi, Sadik) bukvalno niko ne bi smeo da ode. 

Tuga!

 

Link to comment
Share on other sites

Levog Miletića? Hoćeš reći Uroševića? :classic_smile:

 

Čak mi nije toliko problem u greškama nego stalno imam utisak da je svaka lopta koja ide ka našem golu odmah polušansa. Kao da svaki put bespotrebno iskomplikuju, ne umeju jednostavno da reše situaciju, nisu sigurni... sve se pretvori u neku 50-50 situaciju i onda odahnem kada se napokon iščupaju, nekim faulom napadača, njegovom greškom ili u najboljem slučaju nekim polurizičnim pasom. Uvek smo nekako spori, kasnimo taj jedan korak, skočimo lošije, odbija se lopta od naših odbrambenih. Nemam poverenja u njih i to je to. Zato pomalo panično gledam u svako novo lice (Lutovca, Brežančić, sad Vitasa) kao mogućeg spasioca iako je to tek mačka u džaku.

 

Mogli bismo da odigramo Evropu, nemam ni ja dilemu, ali ako ništa drugo imamo manje utakmica, raspored nije gust pa neka se fokusiraju.

 

4 hours ago, dekifisher said:

od ove petorice glavnih (Natho, Zdjelar, Suma, Bambi, Sadik) bukvalno niko ne bi smeo da ode. 

Za četvorku bez Bambija bih potpisao tvoje reči, a i inače sam sumnjičav da će on moći da izgura do kraja godine čitav. Ne bih se iznenadio ni da uspemo da ih sačuvamo ili eventualno da prodamo samo Sadika. Ako obezbedimo ponovo grupe sigurno bismo mogli da zadržimo bar prvu trojicu sa spiska. Kako bi bilo dobro da spojimo bar godinu i po sa istim kosturom tima. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, 21Barkley said:

Levog Miletića? Hoćeš reći Uroševića? :classic_smile:

Hahaha... Pa i nisam mnogo pogrešio 😄. Krštenica, jbg.

Mnogo Bambi znači. Mrzi me da tražim ali sigurno je bar 10 utakmica rešeno njegovim golovima od kako se vratio. Nije to onaj igrač iz CSK-a ali da jeste ne bi ni igrao kod nas. Deluje mi da se sada prilično dobro spremio.

Ne bih da mračim ali iskreno ne verujem da možemo ikoga od te četvorice da zadržimo do jeseni. Suviše dobro igraju, a posebno su pokidali LE. Dobićemo ponude koje se ne odbijaju, a siguran sam za imbecile iz uprave da su umislili da su veliki znalci i da će lako da nađu jeftinije zamene, jerbo imamo sistem sada, Savo je madjionicar, bla bla. Istrošiće se i na izbore, valja nešto uplatiti za snsektu, najvernije...

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Nesporan je bambijev doprinos, posebno ti golovi. Više je lični animozitet jer mi se nikad nije sviđao, često je neodgovoran u igri unazad, voli da petlja ili je neprimetan... a onda ni iz čega da gol. :classic_biggrin: Plus je često povređen, ispada iz ritma. Početkom sezone je pokidao u Inđiji, taman sam pomislio da će jesen da odigra na nivou, kad ono opet isto. Danas je bio dobar, bojim se da za dve nedelje ne krene opet toplo-hladno-povreda. Videćemo.

Link to comment
Share on other sites

Meni samo nije jasno kako je Partizan uspeo da se resi ovoliko mladih i u buducnosti vrlo solidnih igraca. 

 

1. Ne znam kome je palo na pamet da otera malog Sehovica, klinca od 19 godina koji je napravio jednu gresku protiv Vozdovca. A sa druge strane zadrzan je Rajko Brezancic koji se sukljao po petoj spanskoj ligi a sad je ovde na platnom spisku Partizana. Mali Sehovic je vazio za jednog od najtalentovanijih levih bekova a sad se lomi po nekoj Izraelskoj ligi. Kolika je nepravda ucinjena prema decku, sramota za upravu. 

 

2. Svetozar Markovic koji je prodat ispod stola Olimpijakosu za samo 1.5 miliona a mogao je da ode za istu cenu kao Pavlovic samo da su ga jos malo zadrzali. 

 

3. Jovan Kokir i mali Stevanovic. Kokira su oterali u Vojvodinu, da bi umesto njega dosao atleticar Asano. A sto se tice Stevanovica setite se samo kakav je start sezone imao dok nije doveden polovni Japanac. Svakako je bolje da su se na toj poziciji menjali Kokir i Stevanovic nego Asano koji pretpostavljam vazi za zvezdu i ima astronomsku platu i uzima mesto jednom strancu. 

 

4. Armin Djerlek koji pod nerazjasnjenim okolnostima napusta Partizan. Toliko se pisalo o biseru Partizana da bi na kraju zavrsio u nekom Sivasporu. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Osim u slučaju Sehovića koji je tek otišao, Partizan se u ostala 3 slučaja opredelio za talentovanije i mlađe igrače.

Stevanović nema još 18 godina i ne treba žuriti.

Videlo se u ozbiljnijim utakmicama da treba sa njim strpljivo raditi.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zaboravio si i Vlahovica.[emoji16]
Svi pomenuti su dobijali sanse. Djerlek je igrao vise nego iko. Mozda mu pozicija centralnog veznog nije odgovarala, ali realno nije pokazao da ume da kreira. Apsolutno razocarenje. To sto se u medijima pise da su talenti i buduce zvezde u 16god ne znaci nista. Sto se tice Svete, decko je bio sklon cestim kiksevima. Vidi se koliko je igrao u Olimpijakosu, a ostaje da se vidi kako ce igrati u Larisi. A i njegovim odlaskom se napravilo mesto za Pavlovica. Sehovicu se zameralo sto defanzivno nije aktivan. Za Kokira sam cuo da je ganci i da nije bilo dovoljno zalaganja.
Moramo da shvatimo da nasa liga nije merilo necijeg kvaliteta. Treba biti prezadovoljan kad nekog odavde prodas za 2,3 milke.
Mene jos uvek brine Sava i njegova filozofija sa defanzivnim bekovima. Racunao sam da ceka prelazni rok pa da dovede bilo koga.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Alek The Great said:

Zaboravio si i Vlahovica.emoji16.png
Svi pomenuti su dobijali sanse. Djerlek je igrao vise nego iko. Mozda mu pozicija centralnog veznog nije odgovarala, ali realno nije pokazao da ume da kreira. Apsolutno razocarenje. To sto se u medijima pise da su talenti i buduce zvezde u 16god ne znaci nista. Sto se tice Svete, decko je bio sklon cestim kiksevima. Vidi se koliko je igrao u Olimpijakosu, a ostaje da se vidi kako ce igrati u Larisi. A i njegovim odlaskom se napravilo mesto za Pavlovica. Sehovicu se zameralo sto defanzivno nije aktivan. Za Kokira sam cuo da je ganci i da nije bilo dovoljno zalaganja.
Moramo da shvatimo da nasa liga nije merilo necijeg kvaliteta. Treba biti prezadovoljan kad nekog odavde prodas za 2,3 milke.
Mene jos uvek brine Sava i njegova filozofija sa defanzivnim bekovima. Racunao sam da ceka prelazni rok pa da dovede bilo koga.

 

Djerlek je ofanzivni vezni koliko ja znam, pa su se izgleda resili njega jer vec imaju Zonglera, Pavlovica i Natha koji mogu da popune tu poziciju. 

 

Za Svetu bih rekao da ce da bude najveca greska Partizana, normalno je da decko od 17/18 godina pravi kikseve pogotovo stoper. Ni Pavlovic nije Ferdinand trenutno, treba iskustvo pre svega za dobrog stopera. Bas zato ga i salju na pozajmice da se kali. 

 

Opet ponavljam da je greska davanje Sehovica za dzabe, jer bi on mogao dosta ofanzivnije da odigra. Pokusava Savo da isforsira te bekove u nekim utakmicama. Ali i fudbalski slepac moze da vidi da Miletic i Urosevic nisu taj tip igraca. Za dobrog beka treba kondicija, centarsut, brzina i ponekad cak i dribling. A oni zajedno mozda imaju kondiciju za jednog prosecnov beka. 

Edited by Sir Alex Ferguson
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...