Jump to content

FK Partizan 2019/20


Xpert

Recommended Posts

Quote

"Ušli smo u konfiziju u poslednjih desetak minuta, to se dešava na ovom nivou. Iz više razloga je došlo do konfuzije. Najveći su izmene koje sam napravio. Pokazalo se da nisu bile prave i najveću odgovornost imam ja", zaključio je trener Partizana

 

Nije mi nista lakse sto se Savo slaze sa mnom.

Link to comment
Share on other sites

Savo je uz veliku pomoc Stojkovica uspeo da izgubi ovo.Niko drugi nije krivac.

Dva puta smo im sa igracem vise poklonili po bod i nema sta, zasluzeno smo ispali.

 

Steta, ali i dalje mi je ovo najgotivniji Partizan od prvog Djukinog mandata i uglavnom sam srecan onim sto su pruzili u evropi.

Nadam se da ce izvuci neke pouke, nadograditi ovu ekipu pa iduce godine da to bude nesto vise.

Link to comment
Share on other sites

Dakle Savin legacy ce biti to na koji nacin je dva puta ispustio AZ i svojim blago receno pickastim izmenama u oba meca direktno uticao na to da izgledamo kao poslednji fudbalski amateri.

 

Sledi zimska pijacna rasprodaja svega sto valja a od proleca uzivamo u bravurama crnogorskih pecalbara i ponekog pojacanja iz Javora i Spartaka, uz duzno postovanje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nisi dao 3. gol, imaš Tošića koji ne može više da pokriva stranu, zatim Sumu koji jedva stoji. Natho izlazi u zaustavnom vremenu.

Prve dve izmene ja bih napravio 10 minuta ranije. E sad, to što nemaš koga da ubaciš je druga stvar.

Primiš gol kakav se viđa kod pionira, već u kadetima nema šanse. Uđe voda u uši i primiš i drugi.

Mislim da bih mnogo više popizdeo da nas je ovo direktno vodilo dalje.

Ovako da gledamo u pasulj da li će hebeni Solskjer da izvede omladince a i mi inače nikada ne dobijamo utakmice koje moramo.

Nadam se samo da čemo uspeti da zadržimo Zdjelara, Natha, Sadika i Asana...pa i ostale.

Meni je odbrana večeras bila nestvarna, sve je odatle i kretalo. Šansu nam nisu napravili.

Bravo svima. Ja ću ovakav Partizan uvek da gledam.

Savo je napravio čudo :Hail:

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, dekifisher said:

Poniziš fudbalski ekipu koja je za klasu jača i u top formi, napraviš logične izmene i na kraju te svi pljuju.

 

 

Ne treba pljuvati Savu. Napravio je konturu tima, imamo odlicnu igru, izbacili smo nekoliko odlicnih igraca. Jednostavno je pogresio sa izmenama. Stojkovic je napravio glipost. Idemo dalje. 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, John Terry said:

@21Barkley

 

Nadam se da si dobro, ovo je za otkazivanje cuke...

Hvala, druže, znam i za mnogo gore. Pomenuo sam na starom forumu, protiv Augzburga sam hteo da izađem na 1-1 jer sam znao šta sledi, visilo je u vazduhu. Samo je bilo pitanje da li će protivnici imati dovoljno umeća i vremena da to iskoriste. Od tada ne mogu Drulovića očima da vidim. Negde sam očekivao da će ovo da se desi kako su se stvari razvijale. Nadao sam se da ćemo da se provučemo kao protiv Jang Bojsa pre par sezona, ali smo potpuno zasluženo i očekivano primili gol.

 

Fudbal je kao i društvo, ne možeš stalno na foru da prolaziš. Dugoročno će sve da propadne. Navijam da svaki put srpski klub primi ovakav gol ili šestarde kada počnu da igraju u Evropi na način kao što neki lokalni mesari igraju protiv njih. Ili ćemo da se menjamo ili ćemo da odemo u tri lepe, nema tu puno filozofije.

 

Moja prva velika zamerka Savi. Mlad je trener, nadam se da je naučio lekciju. Kod mene ima veeeeliki kredit, krivo mi je ali i dalje mu verujem. Kad pristaneš da igraš seljački ovako ti se vrati. Ne možeš da se tako zatvaraš sa igračima koji n'umeju i koji paniče, nije to neka italijanska odbrana pa da kažeš da igraš smisleno povučeno. Drugi gol je pokazatelj svega - imaš igrača više, nakrcao si odbrambene u tim a igrač lagano natrčava na loptu na 11 metara... zdravo, doviđenja. Izgradi svoje, majstore, istraj, traži da ti zadrže igrače, izbaci one koji nemaju kvalitet, počeo si dobro, nemoj da se predaješ i postaneš klasični srpski trener.

 

Stojković je kriv za gol. Ali su dobrim delom krivi i Urošević i Pavlović koji ne mogu da pokupe loptu koja leti 70 metara. Mnogo više mi je Stojković kriv jer je upravo on glavni protagonist tog seljačenja, kad krene da se valja i oteže pola sata pre kraja. Ubija ritam i nama, unosi nervozu, tu prestaje igranje fudbala. A ne možeš tako trećinu meča.

 

Na stranu ovo što se desilo na kraju, boli koliko imamo malo igrača koji su spremni da igraju fudbal. Opet je Stojković morao sto puta da ispucava loptu, jer ne možemo da je zadržimo. Nema tu kvaliteta kod mnogih. Dobra stvar je što je koncentracija dobar deo meča bila jako dobra, borbenost takođe. Realizacija u prvom delu vrhunska. Ušla je nervoza u AZ, tada smo stvarali i prilike, malo više igrali, trebalo je samo izbeći da se upecamo ali eto...

 

Nemam šta da zamerim Sumi, odigrao je baš kako treba. Natho je jebeni majstor. Sa još par takvih igrača može da se igra protiv svakog. Neće uvek da se pobedi, možda će i da se primi nekoliko golova ali će se igrati i napredovati. Voleo bih da nekako zadržimo sve ove napred osim Tošića (mada je bio dobar večeras), ostalo šta mora.

 

Jebena šteta. :classic_sad:

 

Napred Partizan.

Edited by Barracuda
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, 21Barkley said:

Ih, bre, ranzo, pa znaš ono Volim Partizan, mrzim sebe. Ni prva ni poslednja ovakva Partizanova utakmica.

naravno, zato i kazem

 

mislim da smo svi bili svesni kad smo poveli 0:2 da ce na kraju biti 2:2, ma i u 80min smo znali ali opet se napaceno grobarsko srce nadalo... 

i da smo dali taj treci gol, na kraju bi bilo 3:3

i da smo dobili, izgubili bi od astane ovde...

 

i opet cemo znati 

i opet cemo se nadati !

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako se dobro secam, vi ste u prvom mecu protiv AZ-a primili gol iz kontre sa igracem vise na 2:1 u finisu meca. To su bili jeftino ispusteni bodovi, mozda je to Savi bilo u glavi, a mozda je proradio nas fudbalski mentalitet. Uglavnom, nije drama zatvoriti se, i mnogo bolje ekipe to rade, a i bilo bi glupo igrati potpuno otvoreno kad imas 2:0, i to protiv ekipe koja je veoma brza i kojoj ne treba dati puno prostora da trci, ali treba da postoji neki balans, da se ne ide u krajnost. Ne znam zasto kod nas branjenje rezultata automatski povlaci i to da ubacujes sto vise defanzivaca i da vadis sve one koji umeju nesto sa loptom, u prevodu ne mogu da trce kao kerovi. Tim ekipama koje jure kao muve bez glave u trenucima kada im treba gol (sto je bio slucaj za AZom danas) je najlakse sakriti loptu jer su nestrpljivi, ali strah od greske je vrlo prisutan u nasem fudbalu, najlakse je nabiti se u 16 i osloboditi se individualne odgovornosti.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nije drama igrati defanzivno ali da ne može polovina da se pređe to je sramota. Ja se sećam 90-ih kada smo igrali protiv Farskih ostrva (mesari, ribari i tome slično) pa ljudi napali po koji put, dali nam i go. Ali ovi bunkeri što se praktikuju kod naših timova kada kao čuvamo rezultat su sramota za moderan fudbal. Mora malo da se prenese lopta na protivnički deo ne da bi se dao 3. gol nego da malo razvučeš protivnika i daš predah odbrani.

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Srbi su luzeri u fudbalu. I uvek ce biti.

 

Jedino kada ste vi igrali dobro je pod Mateusem, i to ne zbog znanja vec zbog mentaliteta.

 

Jedino kada je Zvezda igrala dobro je pod Zengom, ne zbog znanja vec zbog mentaliteta.

 

Jednostavno, zapadnjak ne dozvoli samozadovoljavanje rezultatom i skidanje gaca. Zapadnjak odrzi isti ritam 90 minuta.

 

Jebote, 0-2 i igrac vise. Umesto da ih ubijete iz kontre vi se nabijete svi u 16.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, 21Barkley said:

Fudbal je kao i društvo, ne možeš stalno na foru da prolaziš. Dugoročno će sve da propadne. Navijam da svaki put srpski klub primi ovakav gol ili šestarde kada počnu da igraju u Evropi na način kao što neki lokalni mesari igraju protiv njih. Ili ćemo da se menjamo ili ćemo da odemo u tri lepe, nema tu puno filozofije.

 

Moja prva velika zamerka Savi. Mlad je trener, nadam se da je naučio lekciju. Kod mene ima veeeeliki kredit, krivo mi je ali i dalje mu verujem. Kad pristaneš da igraš seljački ovako ti se vrati. Ne možeš da se tako zatvaraš sa igračima koji n'umeju i koji paniče, nije to neka italijanska odbrana pa da kažeš da igraš smisleno povučeno. Drugi gol je pokazatelj svega - imaš igrača više, nakrcao si odbrambene u tim a igrač lagano natrčava na loptu na 11 metara... zdravo, doviđenja. Izgradi svoje, majstore, istraj, traži da ti zadrže igrače, izbaci one koji nemaju kvalitet, počeo si dobro, nemoj da se predaješ i postaneš klasični srpski trener.

 

Stojković je kriv za gol. Ali su dobrim delom krivi i Urošević i Pavlović koji ne mogu da pokupe loptu koja leti 70 metara. Mnogo više mi je Stojković kriv jer je upravo on glavni protagonist tog seljačenja, kad krene da se valja i oteže pola sata pre kraja. Ubija ritam i nama, unosi nervozu, tu prestaje igranje fudbala. A ne možeš tako trećinu meča.

 

.Na stranu ovo što se desilo na kraju, boli koliko imamo malo igrača koji su spremni da igraju fudbal. Opet je Stojković morao sto puta da ispucava loptu, jer ne možemo da je zadržimo. Nema tu kvaliteta kod mnogih. Dobra stvar je što je koncentracija dobar deo meča bila jako dobra, borbenost takođe. Realizacija u prvom delu vrhunska. Ušla je nervoza u AZ, tada smo stvarali i prilike, malo više igrali, trebalo je samo izbeći da se upecamo ali eto...

Ključ svega je Natho, vaš je problem što nemate još jednog Natha. Savo je često u dilemi da li ga postaviti u manevar, kako bi štoperi imali kome uručiti loptu i da su pri tome sigurni da on neće odigrati alibi pas u nazad i uvaliti kosku štoperu te primorati ga na ispucavanje lopte. Ovde se baš radi o onome o čemu smo ja i ti i ranije diskutovali, radi  se o fascinaciji naših trenera igračima koji su tzv "kvaritelji igre protivnika". Ja sam zaista siguran da su ti momci endemska vrsta i da uspevaju samo u našem fudbalu. Mučeni Šćekić i sa 30 pretrčanih kilometara ne može da kompenzuje nedostatak fudbgalskog znanja. Totalno drugačije izgledate kad je Natho u manevru, lopta se iznese kroz pas, i ne radi se tu samo o pas igri, već i o pozicioniranju, treba samo pogledati način na koji se Natho kreće i kako se otvara saigračima za dodavanje. Čoveku je glava stalno gore, dok lopta putuje do njega on analizira stanje na terenu i odmah zna šta da uradi sa njom, nema nepotrebnog pipkanja. I Zdjelar uz nejga izgleda drugačije, dobija dosta prostora i teret kreacije nije na njemu, tako da ne mora da izlazi iz opanaka.

 

Stojkovićev gol, nema tu dileme. Čovek je bio na 12-13 metara od linije, skroz na desnoj strani gola, zaista ne vidim čemu potreba za istrčavanjem! Protivnički igrač je bio okružen igračima Partizana, nije mogao ni primiti loptu, niti je imao kome ostaviti loptu. I ranije je on imao problem sa pozicioniranjem, kao da se čovek pogubi na trenutak, čista dekoncentracija. Setimo se gola koji mu je dao Kejhil na SP 2010, gola koji je primio od Portugala na Marakani, a mislim da se po yt vrtio klip kada je branio za Sportingu/Nant, tada je primio gol sa 70-ak metara.

Edited by Liska Manjina
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sve si opisao za deset. Tog kvaritelja igre mogu da podnesem samo ako je u pitanju igrač kao nekada Igor Duljaj, koji pohapsi sve na sredini. 

 

Znaš, upravo zbog Natha mi je pomalo smešna ona rasprava o budžetu na vašoj temi. Kao da nema po Evropi igrača makar približno pismenih i predanih kao što je on, a da su u opsegu vaših finansija. Dva-tri takva, uz Marina, Borjana i Degeneka, sasvim drugačije biste prolazili, što znaš i sam. Kako tim odmah izgleda bolje kada ima makar dva pismena igrača koji znaju s loptom - Sumu i Natha. Ali treba tražiti a ne sklapati kombinacije.

 

Jebi ga, mogli smo da zaradimo neki dinar, uprava će prodati Sumu i ko zna koga još, dok se opet sastavimo proći će svi vozovi.

 

38 minutes ago, John Terry said:

Jednostavno, zapadnjak ne dozvoli samozadovoljavanje rezultatom i skidanje gaca. Zapadnjak odrzi isti ritam 90 minuta.

Jasno, zato smo posle 0-1 u Beogradu, u Njukaslu išli na pobedu. Ima i naših koji to usvoje, ali uglavnom u drugim sportovima, zbog čega smo uspešni. Savo je do sada igrao drugačije, ponavljam, nadam se da ovaj šamar neće zaboraviti i da će ostati na dobrom putu. Sinoćna izjava pokazuje da je shvatio gde se zajebao, nadam se da je zaista tako.

 

Jao, jebem ti kukavičluk i paniku...

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nisam hteo juce da pisem na temi, samo sam zeleo ovo da kazem.

 

Ubili ste ih. Realno je trebalo da bude 4,5-0 do tog 87-og minuta. Nisu mogli da prdnu, a ludi Suma ih je unakazio u kontrama. Steta sto on i Sadik toliko vole loptu.

 

Lepo je gledati vasu igru. Steta za onu glupost Stojkovica. Milosevic je platio skolu sa izmenama velikom cenom.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...