Jump to content

FK Partizan 2019/20


Xpert

Recommended Posts

2 minutes ago, RatzenStadt said:

I me's'cini da je najbolja opcija bila da je opali iz prve. Jako teska lopta za bila umiriti je u mestu, sto je i golman prepoznao i krenuo ka njemu. Dok je posle tog pokusaja smirivanja dosao u priliku da je sutne, gosa je vec bio jako blizu, a lopta jako visoko, pa je lob (koji je opet bio jako tezak) ostao kao jedina opcija.

 

Ako je vec bas odlucio da je primi, mnogo lakse bi bilo da je primao spoljnom tako da daje mali for u desno.

Nacin na koji je pokusao da je primiri samo bas dobri tehnicari uspevaju da izvedu kako treba u visokom procentu, a zna se da Lazaru tehnika nikad nije bila forte.

 

E bravo, baš to. Vrlo čest zajeb kod tehnički limitiranih igrača, hoće da urade nešto što im i na treningu uspe svaki deseti put, umesto da biraju jednostavnije i efikasnije rešenje. Ovo što si ti predložio je upravo to - i lakše za izvesti i odmah bi ga stavilo u idealnu poziciju za gol.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Stojković - Uspavao se kod drugog gola
Pavlović - Standardno dobar
Ostojić - Korektno
Miletić - JSL igrač, neupotrebljiv u napadu a od ove sezone najslabiji u odbrani. Najgori danas.
Urošević - Korektno u odbrani, malo bolji od Miletića u napadu
Zdjelar - Meni je on ok za ovo što igra. Redondo za Šćekića.
Šćekić - Apsolutno neupotrebljiv, takođe JSL igrač. Uz Miletića najveći problem Partizana ove sezone.
Natko - Naš najbolji igrač kome ćemo izvaditi dušu ukoliko bude vukao tim 90 minuta svaku utakmicu. On ne treba da igra više od 70 minuta ako mislimo da ga imamo cele sezone.
Uživam da ga gledam.
Tošić - Trebao je još da igra.
Asano - Ispromašivao se. On je špic, nije winger.
Sadik - Skroz ok večeras uz par driblinga više koji su nam između ostalog i doneli penal.
Lazar - Biće bolje vremenom.
Suma - Trebao je ranije da uđe.

Milošević - Ok izmene ali kasno. Trebao je probati možda sa Brezančićem desno u drugom kad je već video da puštaju Miletića samog a ovaj vraća nazad.

Kafanski patriota iz fotelje se preselio na kauč

Link to comment
Share on other sites

Gde je Marković trenirao zadnjih šest meseci? deluje prilično zapušteno !

Pošto Partizan ima veliki problem po desnoj strani u odbrani mislim da bi Savo mogao da napravi jedan revolucionaran potez i na desnog beka postavi Lutovca a ćelavi neka se menja sa Ostojićem na štoperu gde jedino nešto može da pruži. Dolaskom Markovića Lutovac će na krilu retko dobijati šansu a poznajući njegove igre još od mlađih kategorija mislim da bi bio idealno rešenje kao desni odbrambeni igrač sa dobrim ofanzivnim delom. Ubrzali bi igru i po desnoj strani a Lutovac da je pametan da to sam traži pošto srpski fudbal generalno nema igrača na toj poziciji pa matori Rukavina još igra tu poziciju u reprezentaciji.   

Link to comment
Share on other sites

Gde je Marković trenirao zadnjih šest meseci? deluje prilično zapušteno !
Pošto Partizan ima veliki problem po desnoj strani u odbrani mislim da bi Savo mogao da napravi jedan revolucionaran potez i na desnog beka postavi Lutovca a ćelavi neka se menja sa Ostojićem na štoperu gde jedino nešto može da pruži. Dolaskom Markovića Lutovac će na krilu retko dobijati šansu a poznajući njegove igre još od mlađih kategorija mislim da bi bio idealno rešenje kao desni odbrambeni igrač sa dobrim ofanzivnim delom. Ubrzali bi igru i po desnoj strani a Lutovac da je pametan da to sam traži pošto srpski fudbal generalno nema igrača na toj poziciji pa matori Rukavina još igra tu poziciju u reprezentaciji.   
Priznacu da mi je nedavno pala ista ideja jer sam bio isfustriran centarsutevima Miletica. On jednostavno ne ume da uputi centarsut iz trka. Nama su potrebni ofanzivni bekovi, sa kvalitetnim centarsutevima. Pogotovo je to bitno u domacici gde ekipe uglavnom "parkiraju autobus".

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ovi današnji treneri niti imaju ideju niti hrabrosti da probaju neku promenu mesta igračima. Svojevremeno je Ivica Osim u Želji promenio poziciju Mariu Staniću i sa centarfora ga prebacio na ofanzivnog desnog beka i momak je napravio svetsku karijeru. Lutovac je jak, iam solidnu brzinu i zna da napadne po desnom boku ,sasvim dovoljno da bude desni bek evropskog formata ali ne ostaviće ga da greje klupu dok igraju polurekreativci Bambi i Markec  

Link to comment
Share on other sites

Nema šanse to da se desi.

 

Ponoviće se Miljkon situacija dok nas ne zakopa skroz.

 

Bila je neka priča oko Aksentijevića na početku sezone ali ništa. Nije on ništa bolji ali sinoć bi prošao bar u jednoj od deset situacija u kojima je Miletić vratio loptu nazad.

 

Btw, i odbranu ne bi odigrao gore.

 

Kafanski patriota iz fotelje se preselio na kauč

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Patriota iz kauca said:

Mi sutra ako hoćemo pobediti, moramo ih razbiti, bar 3:0.

Ako povedemo i ne damo drugi gol brzo, svirnuće im penal pred kraj.

Što se njih tiče, imaju dosta skupih igrača ali opet se sve svodi na Marina, na kraju ispade da mi bolje pogodismo s pojačanjima.

Kafanski patriota iz fotelje se preselio na kauč
 

Prethodnih deset mečeva FKP i FKCZ suđena 3 penala za FKP i 1 za FKCZ. Malo manje lupetanja ne bi škodilo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Interesantna priča, ne da nisam znao da ima Čerkeza u Izraelu. Kada sam video naslov pomislio sam da mu je možda otac Palestinac. 

 

Izvinjavam se za of, video sam ovaj post pa jedan kraci komentar. 

 

Mozda naziv Cerkezi za njih nije bas najispravniji, ali se kod nas odomacio. Dosao je iz turskog naziva za te narode, a u Rusiji i Ukrajini cesto ima pogrdno znacenje. Poreklom su sa severnog Kavkaza iz oblasti koja se naziva Cirkasia, od nje i potice naziv Cirkasijanci kako ih nazivaju na bliskom istoku i na zapadu, oni sebe zovu Adigeheri. Pored, Rusije i Gruzije (odmetnuta pokrajina Abhazija(Abhazi su takodje Cerkezi)) njih ima jako mnogo i u Turskoj, a ima ih i na bliskom istoku, posebno u Jordanu, Siriji i Iraku, a u manjem broju i u Izraelu i ostalim drzavama. Tamo su se naselili posle progona iz Rusije. U Izraelu zive u dva sela Kfar Kama (odakle je i taj fudbaler) i Rihanija, oba na severu zemlje, u Galileji. Predstavljaju najlojalniju manjinu u Izraelu, dobrovoljno sluze vojsku i to u vecem procentu nego Jevreji, dok su zene oslobodjene sluzenja vojske. Nema ih mnogo u Izraelu, svega 4-5 hiljada. Nisu u dobrim odnosima sa Arapima i ostalim muslimanima, i okrenuti su ka drzavi Izrael. Imaju svoj skolski sistem, preko koga cuvaju svoju tradiciju, jezik i identitet, tako da za razliku od okolnih zemalja nisu podlozni asimilaciji. Ja sam kao mali ziveo relativno blizu Kfar Kame, tako da sam bio u tom mestu, u Rihaniji nisam bio, ona je dosta dalje na severu, na granici sa Libanom. Mislim da su oni najobrazovanija zajednica u Izraelu, dosta se bave turizmom, a rade dosta i u drzavnoj sluzbi vezano za bezbednosne strukture, vojska, policija, granicna sluzba. 

 

  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...