Jump to content

Društveni uticaj religije i crkve


McLeod

Religioznost forumaša Vox92  

64 members have voted

  1. 1. Kako se izjašnjavate po pitanju religioznosti?

    • Religiozna/religiozan
      14
    • Agnostik teist
      11
    • Agnostik ateist
      9
    • Ateista
      30


Recommended Posts

15 minutes ago, DameTime said:

 

Zanimljiv je autor ovog citata... Mustafa Kemal Ataturk, founder of modern Turkey, during an interview with Andrew Mango, 1928.

 

Retko pametan čovek... Da nije sproveo te reforme, Turska bi sada i dalje bila u feudalizmu.

 

Ironija je da ga je stotinak godina kasnije nasledio kompletan idiot, i to zatucani.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Prle ponovo jaše :classic_sleep:

Jel taj čovek nema druga posla, da krsti, venčava, vodi svoje preduzeće, ko je njega ovlastio kakvim ćemo jezikom govoriti-pitsnje retoričko, naravno.

Zanimljivo je kod njega u obraćanjima zvaničnim, a i u nezvaničnim govoru, da koristi jako puno tuđica, i prošli put baš kad je sukao o jeziku.

Pri tom ne mislim na molebane i slične porfirijade, nego tipa "efikasno, ekskluzivno..."  

 

https://n1info.rs/vesti/porfirije-necemo-govoriti-rodno-osetljivim-jezikom-nego-srpskim/

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Koca Popovic said:

@Helena, pretpostavio sam ko bi mogao da bude. Mozda grijesim, ali bio sam ubijedjen da je ispod 60, ovaj tip djeluje kao da je daleko preko 80. Ne znam mozda grijesim.

 

Porfirije je rođen 22. jula 1961., ima 62 godine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Stiletto said:

 

Porfirije je rođen 22. jula 1961., ima 62 godine.

Nisam bio daleko. Ako je slika ok (tj. nije manipulisana) i dalje je ogromna razlika izmedju godina po izgledu i stvarnim godinama. Posto ne vjerujem da je imao tezak zivot onda ostaje da je bolestan ili je zivio raskalasnim zivotom. Tako meni izgleda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Stiletto said:

 

Porfirije je rođen 22. jula 1961., ima 62 godine.

Šokirana sam, ne šalim se. Poznajem ljude u 80-tim koji izgledaju bolje. Da kažeš da mu je profesija rudar ili neki teški rad, pa da se ne čudiš…ili je ovo traženi izgled u profesiji, mudri starac s bradom i podočnjacima….

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Helena said:

Ne, nije-Prvoslav je rođen tog datuma.

Umetničko ime je uzeo kasnije.

 

Dobro de, ne cepaj dlaku načetvoro. Da li je 26. maja 1907. rođen Merion Morison ili Džon Vejn? Da li je na dan tvog rođenja rođena (kako se već zoveš u RL) ili Helena?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Selina nisam nista lose mislio ono sa poslom. Nisam bas pametan sa internetom , inace bih i ja komentarisao nesto kad sam na poslu. Imam vise pauza na poslu pa sam na nettu. Ali sam mnogo lijen da se bakcem sa forumom na mojim pauzama. I jos nesto , forum mi dodje kao slag na tortu. Kad dodjem kuci sve iscitam a onda dodjem na forum. Tako nesto je jednom rekao i @Div.🙂

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fancy said:

Eh, ti mali noćni razgovori, za boga ne znate :lol_2:

Ih @fancy sto si tako na kraj srca. Ima nas svakakvih ( pozitivno). Neko radi nocu neko do kasno (kao ja). Dodjem kuci uzmem pivo i onda pregledam forum, to mi je nesto sto najvise volim. Tad su obicno "amerikanci" na nettu i oni kao ja ili nocne ptice.

5 minutes ago, DameTime said:

Koca proverava da li radimo dok smo na poslu ili zabušavamo na forumu :classic_laugh:

Jbg ispade tako, ali ne pada mi na pamet tako nesto. 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Selina said:

Crkva, a narocito pravoslavna, neka je vrsta pozorista, karnevala, da toga nema ljude vera uopste i ne bi zanimala.

Ljudi vole misterije, a vera se i zasniva na nekoj misterioznosti.

 

Cuvene katedrale po Evropi ( u nekima su oltari naslikani od najcuvenijih slikara) ogromne su, kupole nadmasuju i visinu

planina pa ti kao vernik sebi dodjes kao neki mrav koji mora da se klanja tom velelepnom velicanstvu.

Vera sluzi da verniku na neki nacin uteruje strah u kosti, ali meni to ne smeta, dapace uzivam da gledam procesije.

 

Slika koju si ti postavila slika je sa sahrane nekog crkvenog velikodostojnika i tebiu to smeta.

Nedavno je bila ceremonija sahrane kraljice Elizabete, krunisanja kralja Carlsa, sve je to zanimljivo

i vecina ljudi tgo tako zeli.

U ovu priču može da se uklopi i vidovita Zorka.

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Helena said:

U ovu priču može da se uklopi i vidovita Zorka.

 

U koju? U pricu o katedralama, Sikstinskoj kapeli, o hriscanstvu an zeneral?

Ako ti je vec jezik vazan glledaj da ove ljude nazivas svojim  imenima, bez da budu Prle i Paja.

Link to comment
Share on other sites

Selina, bila sam pristojna, nisam ti seckala post jer 

-ne umem na telefonu :classic_biggrin:

-me to nervira jer se po difoltu spinuje

-post je na više nivoa ispod razuma.

Uglavnom, referisala sam na prvu rečenicu da je crkva pozorišta i karneval i to me je asociralo na Zorku.

Pominjane katedrale nisu ni pravili ni oslikavali popovi (uglavnom, da stavim ogradicu).

Prle je došlo od Prvoslava, što su mu roditelji dali, samim tim i Prle je nadimak, što bi se stideo svog imena...ove karikature od "njegovog preosveštenstva visokorodnog ekselenstva njegove eminencija gospodina tog i tog" mi ne pada na pamet da koristim, jer je on čovek a ne polubog.pa Tito je bio samo maršal.

I što se stalno moraju izdvajati, oni čak ni ne umiru, nego "blagopošivčavaju" ili kako god...

Ti tražiš da ih poštujem, ja ih ne poštujem, jer nisu zaslužili i jer oni ne poštuju mene ni kao osobu, a naročito ženu.Ti možeš slobodno...

Jedino ću se složiti sa tom rečenicom da vera služi/želi da uteruje strah u kosti.

A crkva da zarađuje.

 

 

  • Like 1
  • Love 1
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...