Jump to content

ATP turniri 250&500


zoe Bg

Recommended Posts

Stigoh na sam kraj kad već nije bilo zanimljivo. Žao mi Gaela, vidim po komentarima da je igrao bolje nego ikad. Stvarno ne znam šta treba da odigra da dobije Novaka. A verovatno će i on o tome razmišljati večeras.

 

In other news, Lajović i Ćaćić u polufinalu Akapulka u dublu :thumbsup:

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, djordjem said:

Monfis se posprdao sa Djokovićevim "nikad boljim" servisom i "nikad jačim" forhendom.

 

Uporedite recimo Djokovićev fohend danas i onaj recimo iz Montreala '11 protiv istog ovog Monfisa.  Tada je zakivao njime kao maljem, a sada kao tinejdžer. 

 

 

pogotovo se posprdao u trecem setu

 

pravu komediju napravio

 

ne dade se usranom do potoka. Federer to zna najbolje

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Shunsuke Nakamura said:

Kakva crna taktika. Covjek je imao 6:3 i dva uzastopna servisa. Onda se bukvalno raspao u nastavku. Mislim to smo vidjeli od Monfilsa milion puta, ali me iznenadi svaki put njegova nesposobnost da zavrsi dobijen mec.

Na 6:3 Monfis je odserivirao odlican drugi servis na T liniju i promasio bh paralelu koja bi resila mec

Na 6:4 ga je Novak uvukao u razmenu sa dosta spina i Monfis je poslao duzu loptu

Na 6:5 Novak odlicno servira i dodaje jos jedan dubok forhend

 

Dao Monfis sve od sebe ali to nije bilo dovoljno i to je to

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, tsva said:

 

 

pogotovo se posprdao u trecem setu

 

pravu komediju napravio

 

ne dade se usranom do potoka. Federer to zna najbolje

 

Ma treći set je bio formalnost. Raspao se fizički po ko zna koji put. 

 

Komplimenti Djokoviću na mentalnoj snazi,  tu su mu ravni možda samo Sampras i mladi Nadal. 

Link to comment
Share on other sites

Jeste to glava,ali jeste bilo i do taktike. Govorim o Le Monfu.

Na 6:3 u tb nije pogodio nijedan od prvih servisa na mec loptama,a u igri je previse zurio i nepotrebno rizikovao. Jednostavno,ako je boljom igrom (Novak je sam priznao da je Gael bio bolji u prva dva seta) dosao u situaciju da pobedi,trebalo je tako da odigra i mec lopte a ne da ih forsira.
U svakom slucaju - njegova greska.

Novak je jos jednom pokazao tu neverovatnu volju da ne izgubi cak ni kada ne igra dobro,cak i kada je protivnik bolji. Ta volja je karakteristicna za Novaka i polako postaje njegov zastitni znak.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...