Jump to content

ATP turniri 250&500


zoe Bg

Recommended Posts

Ja sam zaboravio kako je zabavno gledati Filipa kad mu se igra i kada ga ide. Sinoć kad sam video rezultat morao sam da pogledam šta se to dešavalo. I video pravu Filipovu rapsodiju u drugom i dobrom delu trećeg seta. Prvi set je po kretanju rezultata i odnosu snaga na terenu bio preslikan Novak - Rafa sa RG. I onda kreće žurka. Filip se kretao sjajno, svi udarci su funkcionisali, na drugi servis je ulazio po metar u teren i odmah napadao, ali ga je posebno uništio bekhend paralelama  i drop šotovima, neki od tih udaraca su bili nestvarni. Na polovinu drop šotova Cicipas nije ni polazio koliko su bili savršeni.

 

Cicipas nije igrao svoj najbolji tenis ali sigurno ne i najgori, ali zato jeste potegao svoj poznati arsenal na izbaci Filipa iz ritma, jedino nije menjao patike i pertle usred gema. I jedino što mu je uspelo je da ga u prvom gemu trećeg seta posle te desetominutne pauze na kratko uzdrma, tu je Filip napravio par grešaka, ali se odmah vratio i do kraja nastavio da dominira.

 

Stvarno meč za uživanje, preporučujem svima.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Arsenije Pesic

 

Hvala na preporuci, čika Arsenije.

 

Odgledao sam drugi i treći set. Meč za uživanje, zaista. Sve si rekao, ja bih čak rekao da Cici ni u zadnja dva seta uopće nije bio loš - Filip je bio perfektan. Vidio sam statse na kraju prvog seta i na kraju meča.

 

Nakon 1. seta:

 

Winneri - Cici 13 Filip 11 (od toga 7 BH)

UE - Cici 4 Filip 6 (od toga 4 BH)

 

Na kraju meča:

 

Winneri - Cici 33 Filip 36 (od toga 26 BH!!!)

UE - Cici 16 Filip 13 (od toga 6 BH!!!)

 

Kao što rekoh, odnos W/UE pokazuje da Cici uopće nije bio loš ni u zadnja 2 seta, Krajinović je jednostavno bio briljantan. 19 winnera bekhendom i 2 UE, ne sjećam se kad sam tako nešto vidio. Treba napomenuti da Grk gotovo da i ne gubi na zemlji od igrača Krajinovićevog renkinga, što samo potvrđuje da je Krajinović odigrao na vrhunskoj razini.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I ja navijam za Djerea danas, ali realno Filip ima veci plafon kada je raspolozen, plus i ne lezi Laslu. Ima pozitivan skor Filip s njim

Znam, ali zbog svega nikako ne mogu da navijam za Krajinovica, a sa druge strane Djere je bas decko na mestu.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne zna sta ste vi ocekivali od Krajinovica, to sto je odigrao jedan odlican mec protiv Cicipasa nije dovoljno da osvoji turnir, on trenutno nema kapacitet za to, on je top 40 igrac i to je to ..................... PCB igra konstantno na solidnom nivou, a ne jedan ili dva turnira godisnje .................... mozes da budes talentovan, ali ako ne treniras, neces biti u vrhu ................... pogledajte Kiriosa koji je svakako najboji od svih igraca koji nisu pokazali ni deo svog potencijala, on nije ni u prvih 50 .......................

Edited by jevrem69
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kosjan Willavić said:

Ovaj turnir bi mu bio odlican zamajac da nije lenstina, sad kapiram da ce u Umagu odmah ispasti ako ga uopste bude igrao

Ja njega stvarno ne razumem, bio je potpuno inferioran u finalu, a na kraju se rasplakao kao da je izgubio tesan mec u tri seta ......................  ako ce mu ovo biti pozitivan zamajac da konacno zapne i da vidi da moze da postize u kontinuitetu dobre rezultate, onda ce imati nasu nepodeljenu podrsku na tom putu ........................ samo bez splavova i Cece, ako nekako moze  ....................

Edited by jevrem69
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...