Jump to content

F1 pics


alberto.ascari

Recommended Posts

4 hours ago, alpiner said:

Opušteni Meksikanac. Kupovao i vozio Lotuse pod svojim imenom dve godine

 

Dizajnirao je na kraju i svoj bolid, Rebak HR100, baziran na Penskijevom F1 bolidu nezadovoljan izostankom dogovorene podrske od Lotusa. Kasnije dosao kod Eklstona u Brabam, pa presao u Indikar gde je cak uzeo i pobedu na Elkart Lejku pre nego sto je doziveo tezak udes testirajuci na Milji Milvokija sto mu je zavrsilo profesionalnu karijeru.

 

RebaqueHR100-Feb2011-1000x.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Romantik said:

Koliko je ruzan ovaj Ferari iz 79 i 80, ova grtalica napred je jeziva.

 

To je "ispod koze" jos uvek stari 312T iz 1975 na koga su pokusali da nabudze efekte tla. Problem je bio zbog bokser 12 motora koji je bio nizak i davao dobro teziste ali sirok pa nije bilo mesta za klasicne venturije u punoj velicini i onda su se ovako dovijali da to sto su mogli da nabudze sto efikasnije hrane vazduhom i tako kompenzuju manje venturije. I tako su jedan od najelegantnijih (bar po meni) bolida u istoriji F1 pretvorili u ruzno pace.

 

1 hour ago, alpiner said:

 

Negde sam pročitao da je navodno i Barnard učestvovao u dizajnu. 

 

Ne znam za to, znam da mu ih je izradjivao Penski na osnovu svojih starih F1 konstrukcija ukrsteno sa Lotusom 79 koji je Rebak kupio od Cepmena. Inace originalno je Cepmen obecao punu podrsku Rebaku ali se ispostavilo da nakon isporuke kompletnog bolida (godinu dana starog, u kome je Andreti prethodne sezone uzeo titulu) Rebak nije mogao ni rezervne delove da dobije, da je sve sam morao da izradjuje uz pomoc stapa i kanapa (i izolir trake). Zato se i odlucio da radi svoje bolide ali je usput zduvao sav novac i zatvorio tim. Karijeru mu spasava Berni kad ga je uzeo u Brabam nakon sto je Rikardo Zuninjo dobio otkaz u pola sezone 1980 i tu je Rebak pokazao dovoljno da dobije angazman u Indikaru kod Forsajta (tim za koji su kasnije vozili Zak Vilnev, Greg Mur, Pol Trejsi itd). Rebakova pobeda na Elkartu 1982 je ujedno i prva pobeda za Forsajt u istoriji tima.

Onda se slupao na Milvokiju i batalio profesionalno trkanje - nakon toga startovao je jos samo jednom u F1 trci van sampionata 1983 na Brends Hecu i to je to.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 10 months later...
  • 11 months later...

 

Veštačka inteligencija toliko napreduje da danas evo imamo i A.I. Art aplikacije koje same konstruišu originalne fotografije na osnovu unesenog teksta.
Sa jedne strane fascinantno, sa druge prilično zastrašujuće.

Kao zaljubljenik u ovaj sport i u najvećeg svih vremena, vođen patetikom sam napisao Ayrton Senna driving in heaven.
Ovo su rezultati. 

 

c98ua2V.png

 

Quote

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...