Jump to content

Imunoterapija


Lobotomija

Recommended Posts

Dragi korisnici foruma,

Naleteo sam slucajno na diskusiju i vidim da se pominje Votrient. Lek prilicno tesko naci u srbiji, mi smo uspeli ali nazalost opcija koriscenja ovog leka je dosla kasno... tako da trenutno imam tek nacetu bocicu 57 tableta Votrienta od 400mg. Inace ova bocica kosta 3.000 e. Nadam se da nikome nije potreban ali ukoliko jeste javite se, voljan sam i da poklonim ukoliko nemate mogucnosti i sredstava samo da nekome pomogne... 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 03. 12. 2020. at 22:23, Nenad said:

Dragi korisnici foruma,

Naleteo sam slucajno na diskusiju i vidim da se pominje Votrient. Lek prilicno tesko naci u srbiji, mi smo uspeli ali nazalost opcija koriscenja ovog leka je kasno ... tako da trenutno imam tek nacetu bocicu 57 tableta Votrienta od 400mg. Inace ova bocica kosta 3.000 e. Nadam se da nikome nije potreban, ali ukoliko se javite, voljan sam i da poklonim ukoliko nema mogućnosti i sredstava samo da nekome pomognete ... 

Žao mi je što Votrient nije bio od koristi, jer dobar broj njih proživi i deset godina uz njega. 

Moj prijatelj ga je pio pet godina, i vodio je  sasvim normalan život. 

Možda je bolje da vidiš sa nekim onkologom koji vodi obolele od raka bubrega,jer nekome će svakako biti na korist. 

Lepa gesta, pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

On 1/2/2020 at 5:58 AM, Neme said:

Pre neki dan sam saznao da je bliskom članu moje familije dijagnostikovan kancer. Iz priča sam sa više strana čuo da je imunoterapija dobra kontramera ali i da je skupa. Na netu se može naći dosta ali ipak mislim da je pokretanje ovakve teme na forumu nešto što može pomoći mnogima. Saveti, iskustva, linkovi, vrste terapija, ukratko sve što znate i želeli biste da podelite sa drugima. Unapred zahvaljujem!

 

Da ne budem baš u koshtunjavi modu, znam za jednu vrstu terapije koja se donosi iz Turske i daje se na 22 dana, a košta 6 hiljada evra. Što je ludilo za prosečnog čoveka sa naših prostora. Čuo sam i za neke jeftinije sa Kube, zatim sibirska čaga (vrsta gljive), pričalo se o produktima iz Evrope i zemalja Commonwealtha. Upućeniji će znati mnogo više, bar da znam da ne gledam skupe mačke u džaku po netu...

 

Neme, ne pišeš kako tvoj brat,ako sam dobro razumela, podnosi imunoterapiju?

Nadam se da je i dalje sve ok... 

Pozdrav!

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, svetasaveta said:

 

Neme, ne pišeš kako tvoj brat,ako sam dobro razumela, podnosi imunoterapiju?

Nadam se da je i dalje sve ok... 

Pozdrav!

 

 

 

Hej, hvala na pitanju. :classic_smile:

Imao je zračenje u međuvremenu, pet spoljnih i dva unutrašnja. Vraća se na redovni program imunoterapije počevši od 4. 1. '21., posle pauze od dva meseca ukupno. Baš juče smo išli zajedno na onkološko da mu odrade bronhoskopiju i rekanalizaciju.

 

Smršao jeste ali ja zapravo ne pamtim kad je ovako dobro izgledao. Kao da se podmladio, da ga ne ureknem. :classic_biggrin: 

Šalu na stranu, ne bi bilo dobro da ode ispod trenutne kilaže... 

 

Napisaću duži post kad prođu svi praznici. Do tada, najlepše želje za sve vas koji posećujete topik. I vaše najbliže, naravno. :thumbsup:

 

bold: @svetasaveta Otkucaš "@" i nick odmah, bez razmaka. Pojaviće se nick ispod, razumećeš sve kad probaš, klikni na to i dobićeš ovo što sam ja uradio. Tako taguješ forumaše. :wink2:

 

Link to comment
Share on other sites

@Neme pa ebiga,skontao si i onako 😂

na zilion sam foruma i svaki ima neko drugo pravilo, a ja neobaveštena 😉

 

supeer da sve ide nekako pravim smerom, i, verujem da će se brat izboriti,

jer je dobar put već prošao. 

na žalost, priča mog prijatelja  završila je rđavo,i verujem da je i sam tome dorineo.

nije razumeo da, ako se nešto pokarabasi,a na imunoterapiji si, moraš prijaviti doktoru.

umor je bio nepodnošljiv, više je spavao nego što je bio budan,apetit 0, i mislim  da se do kraja predao,

jer ni doktori nisu, koliko sam razumela, bili nešto zainteresovani, ako bi nešto prijavi.

šesta infuzija je bila kraj priče,i baš sam tužna, jer sam zbilja verovala da će smoći snage i za ovu igranku,uh

 

hoću ti reći da otvorite četvoro očiju i da sve neuobičajeno prijavljujete,jer, život je lep i vredi se boriti. 

 

Bratu srećno, vama koji ste mu podrška puno strpljenja!

Pozdrav!

 

p.s je l' ovako ok?

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/31/2020 at 9:29 AM, Neme said:

 

Hej, hvala na pitanju. :classic_smile:

Imao je zračenje u međuvremenu, pet spoljnih i dva unutrašnja. Vraća se na redovni program imunoterapije počevši od 4. 1. '21., posle pauze od dva meseca ukupno. Baš juče smo išli zajedno na onkološko da mu odrade bronhoskopiju i rekanalizaciju.

 

Smršao jeste ali ja zapravo ne pamtim kad je ovako dobro izgledao. Kao da se podmladio, da ga ne ureknem. :classic_biggrin: 

Šalu na stranu, ne bi bilo dobro da ode ispod trenutne kilaže... 

 

Napisaću duži post kad prođu svi praznici. Do tada, najlepše želje za sve vas koji posećujete topik. I vaše najbliže, naravno. :thumbsup:

 

bold: @svetasaveta Otkucaš "@" i nick odmah, bez razmaka. Pojaviće se nick ispod, razumećeš sve kad probaš, klikni na to i dobićeš ovo što sam ja uradio. Tako taguješ forumaše. :wink2:

 

 

 Dal ste probali sa Culevitom ?  Sad mislim da je otezano snabdevanje iz Madjarske zbog korone, ali Suboticani i oko granice imaju propusnice koji rade preko, pa idu svakodnevno na posao tamo..   Takodje i u Calivitinom programu se prodaje Culevit ali mislim da nije tolko dobar kao originalni Madjarski ( znam jer ga i ortodoksni Calivitanci radije nabavljaju iz Madjarske )...
   Sto se tice C vitamina... sto je izneo pre mene ( tek sad sam to video , izvinjavam se )  Tacno je da se trenutni visak C vitamina izbacuje mokracom..  Ali zato postoje kvalitetni suplementi C Vitamina u visokim dozama  od 1000mg  sa tzv time realased efektom... to jest da se tableta  postepeno otpusta u organizmu tako da se npr tih 1000mg razvuce na 12 i 24 sata zavisno od metabolizma , tako da se postize da je C vitamin konstantno prisutan  u organizmu..

  Svakako bi nakon tih zracenja i hemoterapija trebalo podici imunitet organizma...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Doc Holiday"Aktivna sam na forumima otkad sam dijagnosticirana (2009) i SVAKE godine se nađu jedan-dva pripravka koja su te godine "hit" i "liječe" svaki rak. Kad sam ja bila bolesna to je bila hrskavica morskog psa (nema nikakvo djelovanje), beta-glukan (ima indikacije da bi mogao djelovat, ali uglavnom in vitro i nešto malo na životinjskim modelima) i Noni (ne sjećam sa ima li išta od istraživanja, čini mi se da ne). Al sve skupa ti je više pmoć za moral bolesnika nego bilo što drugo. Samo što ljudi to ne vole čut. Na rak nije mrak nastojimo educirat ljude koji su od tih pripravaka koliko-toliko sigurni, da ne rade štetu i da postoji šansa da djeluju. Ali to je to - šansa. Bez pravog kliničkog ispitivanja, nitko ti ne može garantirati da je pripravak djelotvoran. A onog trena kada prođe kliničko ispitivanje i pokaže efikasnost, onda više nije dodatak prehrani i alternativni pripravak nego brzo postaje dio standardnog liječenja. Tako da gdje god si vidjela velike hvale o Gravioli (a ovdje nisi), to nije hvalio nitko stručan. A ako je stručan i hvali Graviolu (ili bilo koji drugi pripravak bez da te upozori na ovo što sam te sada ja upozorila), onda je nemoralan. Nažalost, takve osobe se u Hrvatskoj ne sankcioniraju, a trebale bi" 

Isto važi i za Srbiju...

 

Doc,ovo piše dr imunologije i virologije na jednom hr forumu,  i sama obolela i dobila bitku sa rakom, 

a vezano uz čudesa kojih ima zilion i koje je ona dobar deo u svom labosu isproveravala. 

ugl., sve je to bacanje love koju će oboleli trebati za nešto korisnije. 

ovde je slučajno reč o Gravioli, a pisano je i o tome šta ti preporučuješ samo na ovo sam prvo natrčala. 

 

Na onkološkim forumima sam deset godina, jer mi je suprug oboleo od raka želuca. 

ni jedan jedini dr nije preporučio ništa osim redovne i raznovrsne ishrane koja podrazumeva i voće i povrće. 

 

Većina dodataka ishrani je ništa i čisto bacanje love. eventualno da je koriste zdravi nemam pojma iz kojeg razloga,ali iz iskustva znam da svi nešto troše. 

 

Razumem te ako preporučuješ ovaj proizvod, jer si možda njihov promoter,  ali rak je ozbiljna bolest,

lečenje još ozbiljnije i, da je to nešto ispitano, pa zar ne misliš da bi prve doce isto preporučile.

 

 

 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, svetasaveta said:

@Doc Holiday"Aktivna sam na forumima otkad sam dijagnosticirana (2009) i SVAKE godine se nađu jedan-dva pripravka koja su te godine "hit" i "liječe" svaki rak. Kad sam ja bila bolesna to je bila hrskavica morskog psa (nema nikakvo djelovanje), beta-glukan (ima indikacije da bi mogao djelovat, ali uglavnom in vitro i nešto malo na životinjskim modelima) i Noni (ne sjećam sa ima li išta od istraživanja, čini mi se da ne). Al sve skupa ti je više pmoć za moral bolesnika nego bilo što drugo. Samo što ljudi to ne vole čut. Na rak nije mrak nastojimo educirat ljude koji su od tih pripravaka koliko-toliko sigurni, da ne rade štetu i da postoji šansa da djeluju. Ali to je to - šansa. Bez pravog kliničkog ispitivanja, nitko ti ne može garantirati da je pripravak djelotvoran. A onog trena kada prođe kliničko ispitivanje i pokaže efikasnost, onda više nije dodatak prehrani i alternativni pripravak nego brzo postaje dio standardnog liječenja. Tako da gdje god si vidjela velike hvale o Gravioli (a ovdje nisi), to nije hvalio nitko stručan. A ako je stručan i hvali Graviolu (ili bilo koji drugi pripravak bez da te upozori na ovo što sam te sada ja upozorila), onda je nemoralan. Nažalost, takve osobe se u Hrvatskoj ne sankcioniraju, a trebale bi" 

Isto važi i za Srbiju...

 

Doc,ovo piše dr imunologije i virologije na jednom hr forumu,  i sama obolela i dobila bitku sa rakom, 

a vezano uz čudesa kojih ima zilion i koje je ona dobar deo u svom labosu isproveravala. 

ugl., sve je to bacanje love koju će oboleli trebati za nešto korisnije. 

ovde je slučajno reč o Gravioli, a pisano je i o tome šta ti preporučuješ samo na ovo sam prvo natrčala. 

 

Na onkološkim forumima sam deset godina, jer mi je suprug oboleo od raka želuca. 

ni jedan jedini dr nije preporučio ništa osim redovne i raznovrsne ishrane koja podrazumeva i voće i povrće. 

 

Većina dodataka ishrani je ništa i čisto bacanje love. eventualno da je koriste zdravi nemam pojma iz kojeg razloga,ali iz iskustva znam da svi nešto troše. 

 

Razumem te ako preporučuješ ovaj proizvod, jer si možda njihov promoter,  ali rak je ozbiljna bolest,

lečenje još ozbiljnije i, da je to nešto ispitano, pa zar ne misliš da bi prve doce isto preporučile.

 

 

 

 

  Kao prvo..  nisam niciji promoter...  povremeni korisnik sam Calivite od kako je usla u Srbiju 97e... Slusao dosta njihovih predavanja u Beogradu , gde je predavalo i dosta dobrih lekara... izmedju ostalih i Dr Stepic-a , bivsi nacelnik VMA...  dosta pratim i citam uvezi suplemenata..  meni licno su ti preparati pomogli  , doduse ne oko kancera ali oko drasticno smanjenog imuniteta gde me svaka prehlada i grip pecala..
  Sto se tice tog Culevita..  to je isto suplement , koji je nastao u Madjarskoj. Proizvodjac je dobio i neke nagrade i priznanja za to...  Takodje, ponovicu, znam sigurno da su Madjari i u vreme komunizma imali dobre te preparate... najcuveniji iz tih vremena je poznati Beres Csepp ili Beres kapi...    Sastav svih tih preparata su u stvari kombinacija vitamina  i minerala , eventualno ekstrati nekih lekovitih biljaka.  Sve to sigurno da ne moze da skodi, a sustina je da svi ti elementi sluze za jacanje imuniteta i odbrambene sposobnosti organizma...  A to je sustina borbe protiv bezmalo svih bolesti... 

  Gore je bio napomenut i najobicniji C vitamin.  ali u velikim dozama...  svi znamo za pozitivno dejstvo C vitamina kod mnogih bolesti... takodje postoje mnoge studije o tome..

    Slazem se da je ishrana svezim vocem i povrcem bolje nego suplementima,  ali pitanje je dali danas mozemo kroz tu ishranu uneti svega dovoljno..  A pitanje je dali nekih minerala npr, ima u tom povrcu u kom bi trebalo biti- ako je ubrano sa tla gde ga nema...   Reci cu , za to postoje istrazivanja,  da npr 1 cigareta zahteva 100 mg C vitamina...  a npr 1 limun sadrzi svega 25mg...  pa vi racunajte..

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Eddard said:

@Doc Holiday

 

Sve to što pišeš je ok, dok god se koristi kao dodatak za koji se zna da ne šteti, a sad da li pomaže, uglavnom ne i tu se slažem sa @svetasaveta, i dok god se ne uzima na uštrb standardne hemo/radio/imuno/hirurške terapije. Dodatak - da. Zamena - ne! 

 

 

  niko nikad i nije spominjao da suplementi mogu zameniti klasicno lecenje..  ali kao dopuna lecenju moze pomoci i tu se sa tobom ne slazem sa Svetom

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, svetasaveta said:

@Doc Holiday

 

možeš  ti da se ne slažeš koliko hoćeš. 

ja sam sa suprugom prošla borbu i znam o čemu pišem. 

sa dragim prijateljem isto... 

želim ti da to iskustvo nikada ne doživiš.

Pozdrav!

 

 

 

 

 

ja nisam prelezao kancer.  Ali sam koristio i koristim suplemente za drugo sto sta..  i znam da mi pomazu.  takodje znam  i video sam da je jednoj meni bliskoj zeni koja je operisala kancer na debelom crevu, koja nije mogla da ustane jer nije imala krvi ( u toku operacije kancera morala je i primiti transfuziju )  suplement gvozdja podigao na noge.

 

    I postoji jedna bitna stvar...  mnogi misle da ako popiju nekoliko tableta ili nekoliko bocica tih suplemenata bolest nestati... Nece... nemoguce da bolest nestane za mesec dva ili tri..  jer ona i nije dosla tako brzo nego se skupljala...  zato treba biti uporan..    Sve najbolje...

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Doc Holiday said:

koja nije mogla da ustane jer nije imala krvi ( u toku operacije kancera morala je i primiti transfuziju )  suplement gvozdja podigao na noge.


Doc, ovo je nešto potpuno drugo, to je adekvatna terapija anemije, to je main stream medicina.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prosti šećeri i generalno šećeri nisu najbolji saveznik  kod obolelih od tumora.

Zbog specifičnosti tumorski ćelija da  proizvodnja energije ide generalno ili u većem obimu kroz proces glikolize.

Ograničavanjem unosa šećera kao dominantnog izvora energije  kao dodatak uz terapiju tumora bio bi veliki plus u pravcu pozitivnog ishoda lečenja

 

Edited by sasa965
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, svetasaveta said:

organizam treba sve pa i šećere

Samo jedna trećina energetskih potreba mozga mora da bude iz glukoze , ostalo ne.

Tu količinu glukoze jetra sintetiše iz drugih energetskih nosača tako da bukvalno možemo da živimo sa nula 

šećera.

Šećere sam pomenuo zato što je oksidativna fosforilacija kompromitovana(krebsov ciklus)te tumorske ćelije energiju(ATP)proizvode glikolitički.Osim glukoze mogu da koriste i amino kiselinu glutamin.

5 hours ago, svetasaveta said:

fini komad kolača bolesnom neće naškoditi,naprotiv 😉

Naprotiv fini komad kolača će dodati energiju tumorskim ćelijama.

Složićemo se da oboleli od tumora ne želi da mu tumorske ćelije rastu i razmnožavaju se.

Tako da ne  šećerima jer  su ozbiljan problem u ovom slučaju.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, sasa965 said:

Naprotiv fini komad kolača će dodati energiju tumorskim ćelijama.

Složićemo se da oboleli od tumora ne želi da mu tumorske ćelije rastu i razmnožavaju se.

Tako da ne  šećerima jer  su ozbiljan problem u ovom slučaju.

 

Ovo je potpuno netacno i nema nikakvih dokaza za tako nesto, osim sto neodgovorni ljudi po internetu prenose sve i svasta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, sasa965 said:

@Amigo burazeru , ako tvrdiš da je netačno ajde daj neka istraživanja ili bar napiši imena istraživača koji iznose ovakve tvrdnje.

 

Imao sam slucaj u porodici i pricao sam vrhunskim strucnjacima iz onkologije i svaki od njih je rekao da je to glupost i da nema nikakvih dokaza za to i da treba da se bolesnik hrani normalno i sto bolje da moze lakse da izdrzi terapiju.

 

Prema tome koja ti to istrazivanja mozes da ponudis? Koji su to naucnici?

To pisanje me podsjeca na one recepte sto lijece rak za nekoliko dana, djumbir, med, bijeli luk itd :ajme:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Amigo said:

Imao sam slucaj u porodici i pricao sam vrhunskim strucnjacima iz onkologije

,,Reče mi jedan čovek"

Ovo  ti je na nivou predhodne tvrdnje da su tri žumanca nedeljno maksimum koji treba da se pojede inače ....

Ja se ponadao da imaš nešto ozbiljnije.

Ako hoćeš o tumorima onda počni od Warburg Otto Heinrich-a i njegovih istraživanja .

Pa kad to prođeš onda možemo na savremenija istraživanja.

 

 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, sasa965 said:

,,Reče mi jedan čovek"

Ovo  ti je na nivou predhodne tvrdnje da su tri žumanca nedeljno maksimum koji treba da se pojede inače ....

Ja se ponadao da imaš nešto ozbiljnije.

Ako hoćeš o tumorima onda počni od Warburg Otto Heinrich-a i njegovih istraživanja .

Pa kad to prođeš onda možemo na savremenija istraživanja.

 

Ne pada mi napamet, ja vjerujem samo u modernu zapadnu medicinu, nista kineska akupunktura ili homeopate, Ljubomir Petrovic :lol_2:.

Valjda ti doktori koji se ovde skoluju desetak godina dok ne postanu onkolozi znaju ipak vise od tebe za koga ni ne znam kakvu su ti kvalifikacije.

NIje u redu da se ljudi dezinformisu i da se moderna medicina ne prihvata. Licno ne znam nikoga ko je pobijedio rak, a danije bio lijecen klasicnom, modernom medicinom.

Mislim mozes da nedajes nekon onkologa pa da polemises, nemam nista protiv.

Link to comment
Share on other sites

Da si odvojio 5 minuta i pročitao o gore navedenom dobitniku Nobelove nagrade za fiziologiju ne bi pominja svakojake gluposti.

Predhodni post i nije namenjen tebi već ljudima koji  su se sukobili sa odvratnom bolesti.

Namenjeno je i svima koji su razumni i razmišljaju o svom zdravlju .

Informacije o kojim sam pisao su mlađe od deset godina .To znači NOVO.

 

Informacija je samo to i ništa drugo.

 

54 minutes ago, Amigo said:

NIje u redu da se ljudi dezinformisu i da se moderna medicina ne prihvata.

Ovo znači  da ti ništa od napisanog  ne shvataš.

Biologija za osnovnu školu,, Sedi 1 "

Hemija sa biohemijom za srednju školu ,,Sedi 1"

Koji te đavo terao da se javiš to samo bog zna.

Ali ako budeš vredan i učiš , u junu može na popravni.

58 minutes ago, Amigo said:

ipak vise od tebe za koga ni ne znam kakvu su ti kvalifikacije.

Zamisli , o ovome neću.

Mali primer.

Svako ko je čuo za genetiku čuo je i za Gregora Mendela.

Šta  je bio po obrazovanju taj znameniti i sada poštovani naučnik.

Biolog , lekar , hemičar ,ne bio je sveštenik.

Hteo je da studira biologiju ali je pao na prijemnom ispitu.

Po obrazovanju teolog i filozof a po vokaciji naučnik plemenitog kova.

Eto svašta ima na svetu samo treba se obrazovati. 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...