Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Dve potpuno pogresne stvari. Tramp jedan mandat, Obama dva, Bus dva, Klinton dva, Bus jedan, Regan dva... Ne vidim ja tu nikakvu prednost demokrata niti dugogodisnju dominaciju vec pravilno smenjivanje vlasti.

 

Da za Trampa glasa niza srednja klasa je vec hiljadu puta demantovana stvar. Za republikance glasa visa klasa i visa srednja klasa, da njih intresuje ekonomija. Niza srednja klasa vecinski glasa za demokrate, za republikance glasa samo u nekim drzavama. To je cinjenica i tako je vec bar 50 godina. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, melankolic said:

Šta se to oživljava? Ropstvo suptilnijim metodama. Pogledaj onaj klip klipana iz katoličke škole, znaš koji. Tu vidiš da je odradila posao stara dobra podela gospodara i sluge. Iskreno sam mislio da je rasizam u USA pobeđen...

 

Ma strasno, a eno i onog glumca Djuska su pretukli, stara dobra podela na delu :ajme:

 

Kad smo vec kod laznih vesti, opozicioni roto-proizvod The New York Times je pre par dana porinuo u nove dubine: objavili su jednu klasicnu antisemitsku karikatiru, koja ne samo po motivima i simbolici nego i po stilu kao da je kopirana sa stranica "Radnickog Pregleda" iz epohe rascvalog nacional-socijalizma u Nemackoj:

 

spacer.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, A sad said:

Dve potpuno pogresne stvari. Tramp jedan mandat, Obama dva, Bus dva, Klinton dva, Bus jedan, Regan dva... Ne vidim ja tu nikakvu prednost demokrata niti dugogodisnju dominaciju vec pravilno smenjivanje vlasti.

 

Da za Trampa glasa niza srednja klasa je vec hiljadu puta demantovana stvar. Za republikance glasa visa klasa i visa srednja klasa, da njih intresuje ekonomija. Niza srednja klasa vecinski glasa za demokrate, za republikance glasa samo u nekim drzavama. To je cinjenica i tako je vec bar 50 godina. 

 

Pa ne bih se slozila sa ovim. Pogledaj mapu pa ces videti da je cenralni deo Amerike uvek za republikance. Mislim, ovde se ljudi radjaju kao republikanci i kao demokrate (doduse kao demokrate manje, GOP). 

Visa srednja klasa je uglavnom skoncentrisana gde su poslovi, a to su veci gradovi, a veci gradovi uglavnom daju glasove demkratama (osim Teksasa, ali oni su naftasi i odatle crpe lovu). 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bohumilo said:

 

Ma strasno, a eno i onog glumca Djuska su pretukli, stara dobra podela na delu :ajme:

 

Kad smo vec kod laznih vesti, opozicioni roto-proizvod The New York Times je pre par dana porinuo u nove dubine: objavili su jednu klasicnu antisemitsku karikatiru, koja ne samo po motivima i simbolici nego i po stilu kao da je kopirana sa stranica "Radnickog Pregleda" iz epohe rascvalog nacional-socijalizma u Nemackoj:

 

spacer.png

 

Ne sećam se da si na prethodnom Breitbart- forumu spomenuo nešto što je mnogo opasnije a to je onaj marš antisemita pod bakljama. Šta su beše oni to urlali o Jevrejima?

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, melankolic said:

 

Ne sećam se da si na prethodnom Breitbart- forumu spomenuo nešto što je mnogo opasnije a to je onaj marš antisemita pod bakljama.

 

 

Ostavio sam, cenim, 10ak postova u vezi sa tim dogadjajem.

Edited by A sad
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Baby said:

 

Pa ne bih se slozila sa ovim. Pogledaj mapu pa ces videti da je cenralni deo Amerike uvek za republikance. Mislim, ovde se ljudi radjaju kao republikanci i kao demokrate (doduse kao demokrate manje, GOP). 

Visa srednja klasa je uglavnom skoncentrisana gde su poslovi, a to su veci gradovi, a veci gradovi uglavnom daju glasove demkratama (osim Teksasa, ali oni su naftasi i odatle crpe lovu). 

 

Nije bas tako, veci gradovi glasaju za demokrate, cak i u Teksasu. Medjutim u gradovima zivi niza klasa i manjine, tradicionalno demokratsko biracko telo. Vise klase zive uglavnom van gradova. Postavicu ti kasnije tacne procente kako su ljudi sa kakvim primanjima glasali na proslim izborima. Ima i po drzavama. 

 

Niza srednja klasa je Trampu donela pobedu u tradicionalno demokratskim drzavama na severoistoku, jer su u vecem procentu nego inace glasali za republikance. Naravno i u crvenim drzavama se uticaj republikanaca spusta nize, ali generalno na nivou USA niza srednja klasa glasa za demokrate. 

Link to comment
Share on other sites

Podeljeno društvo je ostavio Obama, lep, pametan i rečit ali šupalj. Međutim ta podeljenost realno i nije baš takva kako se obično misli čak i među ljudima u US. Mediji pumpaju, teško je ljude u US mobilisati, svima je cilj da isteraju svoje baze na izbore. Amerika se razdvaja pa se spaja, tako je bilo kroz istoriju, pragmatizam uvek pobeđuje. Ako negde curi to odmah izbija na površinu, koliko god se neko pravio da nešto tako ne postoji već u sledećem ciklusu se shvata da se to mora krpiti. Trump je ukazao na neke šupljine i posle početne neverice, odbijanja da se prihvati realnost itd, bez obzira ko pobedio na sledećim izborima te šupljine će se krpiti. Kina, imigracija, radnici, trgovinski ugovori, međunarodni položaj...biće sigurno teme bez obzira na pobednika a te teme je otvorio Trump. Mislim da je Trump rekao, ili neko drugi  u vezi Trumpa,  ako vidim novčanicu od 100 dolara na ulici, a niko drugi je ne vidi, samo prolaze i preskaču, ja ću je pokupiti. Normalno.

 

Demokrate će bez svake sumnje na kraju podržati bilo koga za koga se proceni  da može pobediti Trumpa. Primetno je to među demokratama..skidanje Trumpa broj 1 prioritet. Naravno da to može da im se obije o glavu ako ne naprave jasne političke smernice. Oni  su 2016. vodili kampanju baziranu na ničemu, šupljim pričama u najboljem slučaju. I opet,  da  nisu imali jedinstveno nepopularnog kandidata možda bi pobedili. Ostaje da se vidi kako će proći ti unutrašnji izbori...u ovom trenutku za njih nema najboljeg rešenja. Ali to se iskristališe vremenom.  Na početku prve kampanje kad je pobedio Obama retko ko je znao za njega.

 

Ljudi se pitaju kako je moguće da neko glasa za Obamu a posle za Trumpa, a ima i takvih, takvi su i napravili dovoljnu razliku za pobedu Trumpa. I Obama i Trump su bili kandidati promena. Obama je razočarao, delom i zbog prevelikih očekivanja i euforije. Trump nije razočarao za sada, delom i zbog veoma niskih očekivanja od njega generalno.

Link to comment
Share on other sites

Večim delom istorije US znalo se: kada napreduju US korporacije napreduje i običan Amerikanac. Negde 70tih došlo je do prvog rascepa koji se širio do današnjih dana. Sada kada Apple napreduje to ne mora mnogo da znači za prosečnog Amerikanca.

 

Mada, interesantno je da kada Trump govori o ogromnom deficitu sa Kinom on ne kaže koliko je taj kineski izvoz u stvari Apple i ostali. Gde Kinezima po uređaju ostanu mrvice a najveći deo ode korporaciji.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, A sad said:

 

Nije bas tako, veci gradovi glasaju za demokrate, cak i u Teksasu. Medjutim u gradovima zivi niza klasa i manjine, tradicionalno demokratsko biracko telo. Vise klase zive uglavnom van gradova. Postavicu ti kasnije tacne procente kako su ljudi sa kakvim primanjima glasali na proslim izborima. Ima i po drzavama. 

 

Niza srednja klasa je Trampu donela pobedu u tradicionalno demokratskim drzavama na severoistoku, jer su u vecem procentu nego inace glasali za republikance. Naravno i u crvenim drzavama se uticaj republikanaca spusta nize, ali generalno na nivou USA niza srednja klasa glasa za demokrate. 

 

1280px-2016_Nationwide_US_presidential_c

 

Glasanje ide po county-ima, sto obuhvata i grad i predgradja tih gradova. Ne znam da li postoji nesto izdvojeno ali meni ovo ne lici da gradovi i oko gradova glasaju za republikance. Za Teksas si u pravu, zeznula sam se. 

Link to comment
Share on other sites

Večim delom istorije US znalo se: kada napreduju US korporacije napreduje i običan Amerikanac. Negde 70tih došlo je do prvog rascepa koji se širio do današnjih dana. Sada kada Apple napreduje to ne mora mnogo da znači za prosečnog Amerikanca.

 

Mada, interesantno je da kada Trump govori o ogromnom deficitu sa Kinom on ne kaže koliko je taj kineski izvoz u stvari Apple i ostali. Gde Kinezima po uređaju ostanu mrvice a najveći deo ode korporaciji.

 

 

 

 

Ne brini ti ništa. Ne pušta Partija nikog a da dobija samo mrvice od posla. Moguće da je zato i digao frku da se promene pravila igre.

Ok ali ne vidim zbog čega ide da pregovara sa istim tim Kinezima nakon što im je uveo sankcije? Ili čemu ono zamajavanje sa SK ako Amere nije briga za spoljnu politiku, jednako koliko je Unpingponga bitno da se samorazoruža?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, melankolic said:

 


Ne brini ti ništa. Ne pušta Partija nikog a da dobija samo mrvice od posla. Moguće da je zato i digao frku da se promene pravila igre.
Ok ali ne vidim zbog čega ide da pregovara sa istim tim Kinezima nakon što im je uveo sankcije? Ili čemu ono zamajavanje sa SK ako Amere nije briga za spoljnu politiku, jednako koliko je Unpingponga bitno da se samorazoruža.

 

 

Trump vidi svet kao deal-making i sebe vidi kao deal-makera. Što možda i nije loš pogled na realnost. Svi znaju da na početku pregovora činiš svoju poziciju što jačom.

 

Ima još jedna druga stvar. Trump je primetio, odnosno artikulisao je osećaj mnogih u US da je američka administracija narasla tokom Hladnog rata i usled mnoštva drugih faktora do nivoa samodovoljnosti i otuđenja od baze. Jaz između političke klase i glsača se širio, e sad, Trump ili neko drugi je morao da kaže to jasno, i mislim da su tu sad nastale i te nedoumice oko NATO i sl. Naravno da Trumpu ne pada na pamet da smanjuje američku moć i uticaj u svetu. On je uočio neke stvari koje nisu saglasne sa interesom većine u US  i uzimaju se zdravo za gotovo...to je vrednost Trumpa - neće biti više stvari oko Amerike u svetu biti uzimane zdravo za gotovo na štetu Amerike...e sad što se mnogima ne sviđa Trump njegova sirovost, mestimično laprdanje itd...jbg. Ni meni se to ne sviđa ali pokušavam da vidim suštinu.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Baby said:

 

1280px-2016_Nationwide_US_presidential_c

 

Glasanje ide po county-ima, sto obuhvata i grad i predgradja tih gradova. Ne znam da li postoji nesto izdvojeno ali meni ovo ne lici da gradovi i oko gradova glasaju za republikance. Za Teksas si u pravu, zeznula sam se. 

 

Ok, Asad, izvinjavam se, nasla sam https://www.statista.com/statistics/631244/voter-turnout-of-the-exit-polls-of-the-2016-elections-by-income/

 

Razlika je minorna, u nekih 1% ali da, cak je i logicno, republikanci obecavaju smanjenje takse, visoj sredjnoj klasi to i najvise znaci od svih. Tj. oni pod uslovom da se dobro skroji imaju najvecu korist. Elem, ispalo je da su uglavnom profitirale korporacije, a ovo sto su ovi usparali ostalo je na nivou cene par ruckova. Pitanje da li ce biti toliko raspolozeni za novi krug sargarepe na stapu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, zima said:

 

Trump vidi svet kao deal-making i sebe vidi kao deal-makera. Što možda i nije loš pogled na realnost. Svi znaju da na početku pregovora činiš svoju poziciju što jačom.

 

Ima još jedna druga stvar. Trump je primetio, odnosno artikulisao je osećaj mnogih u US da je američka administracija narasla tokom Hladnog rata i usled mnoštva drugih faktora do nivoa samodovoljnosti i otuđenja od baze. Jaz između političke klase i glsača se širio, e sad, Trump ili neko drugi je morao da kaže to jasno, i mislim da su tu sad nastale i te nedoumice oko NATO i sl. Naravno da Trumpu ne pada na pamet da smanjuje američku moć i uticaj u svetu. On je uočio neke stvari koje nisu saglasne sa interesom većine u US  i uzimaju se zdravo za gotovo...to je vrednost Trumpa - neće biti više stvari oko Amerike u svetu biti uzimane zdravo za gotovo na štetu Amerike...e sad što se mnogima ne sviđa Trump njegova sirovost, mestimično laprdanje itd...jbg. Ni meni se to ne sviđa ali pokušavam da vidim suštinu.

 

Ja uopste ne mislim da Tramp od svega ovog ista vidi, ja mislim da njemu to onako nusput serviraju negde na hodniku dok on popravlja frizuru u prolazu na sjasnim vratima od lifta i onda sedne za kompjuter pa pise na svoj nacin to sto je cuo na tviteru. Onda cita svoje delo i divi se sebi dok mu se u glavi mota ideja oko toga sto je napisao. Zatim izadje iz kancelarije i odrzi pres konferenciju jer je u medjuvremenu tu ideju malo "svario" i onda to ponavlja i ponavlja do nove ideje. On je obicni papet koji kada nema sta da pise mora nekog da uvredi ili ponavlja gluposti. 

Da ista zavisi od Trampa sve bi se vec raspalo kao i njegovo carstvo ciju taksu ne sme da prijavi da ga ne provale koliko je u dugovima i nista ustvari nema. U medjuvremenu pravi haos svojim glupavim izjavama, a ovako bi bilo bilo ko od republikanaca da je na vlasti.  

 

Da li neko zaista misli da Tramp ima ikakve zivotne ideje o bilo cemu sto nije gradnja zgrada, tj. muljacina kako doci do zemljista gde moze da se izgradi oblakoder i vitlanja misica? Rasplinuo je zgrade na sve strane sveta i sada pokusava da ih 'udomi' za dvostruko ili trostruko, pa onda kroji spoljnu politiku tj. lupeta, da bi bilo tante za kukuriku, jer niko nece da preplati zgrade. On ima svoj cilj, Amerika je tu nusput. On drzavu tretira kao family business i sve ga pustaju jer zabavlja narod i dobija vise glasova nego sto bi dobio neki metiljavi Pens. 

 

Pa on ima za advokata coveka koji ladno da izjavu da je eto bilo malo pomoci od Rusa, da su oni prihvatili rasirenih ruku i ne vide nista lose u tome (nista ustav, nista zakoni, gomila budaletina dok republikanci cupaju kosu i gledaju kako da zakrpe rupe i uzmu jos jedan mandat da se navataju love), ako ga pamet ne izda i ode sa Alchajmerom i orandzama. 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, bohumilo said:

 

 

 

Kad smo vec kod laznih vesti, opozicioni roto-proizvod The New York Times je pre par dana porinuo u nove dubine: objavili su jednu klasicnu antisemitsku karikatiru, koja ne samo po motivima i simbolici nego i po stilu kao da je kopirana sa stranica "Radnickog Pregleda" iz epohe rascvalog nacional-socijalizma u Nemackoj:

 

 

 

Katastrofa šta je NYT sebi dozvolio. Nisam mogao da verujem svojim očima, btw nemam ništa protiv nikakvih neukusnih karikatura ali kuća sa ugledom i uticajem NYT.. i posle svih gluposti nastavljao sam da čitam NYT ponekad, za razliku od WaPo koje redovno preskačem uvek jer vidljivo golo upinjanje da se čuva svoj položaj i privilegije kao i položaj ekipe iz prestonice bez obzira da li su levo ili desno, (koje je Trump doveo u pitanje), pa vrište do nebesa. NYT je ipak bio nešto malo drugo i nadam se da će ostati, ali format informisanja se drastično menja poslednjih godina i menja se i dalje.

Link to comment
Share on other sites

 
Trump vidi svet kao deal-making i sebe vidi kao deal-makera. Što možda i nije loš pogled na realnost. Svi znaju da na početku pregovora činiš svoju poziciju što jačom.
 
Ima još jedna druga stvar. Trump je primetio, odnosno artikulisao je osećaj mnogih u US da je američka administracija narasla tokom Hladnog rata i usled mnoštva drugih faktora do nivoa samodovoljnosti i otuđenja od baze. Jaz između političke klase i glsača se širio, e sad, Trump ili neko drugi je morao da kaže to jasno, i mislim da su tu sad nastale i te nedoumice oko NATO i sl. Naravno da Trumpu ne pada na pamet da smanjuje američku moć i uticaj u svetu. On je uočio neke stvari koje nisu saglasne sa interesom većine u US  i uzimaju se zdravo za gotovo...to je vrednost Trumpa - neće biti više stvari oko Amerike u svetu biti uzimane zdravo za gotovo na štetu Amerike...e sad što se mnogima ne sviđa Trump njegova sirovost, mestimično laprdanje itd...jbg. Ni meni se to ne sviđa ali pokušavam da vidim suštinu.


Čekaj, zar ti zaista misliš da su sve prethodne administracije bile sastavljene od magaraca koji su lutali po svetu i tražili konflikte, ulagali u strane ekonomije a bez da im se to isplatilo ili da su napumpavali administraciju poput vladinih agencija u Srbiji?
Nije baš tako. Gledaj koliko su Trump & family potrošili para poreskih obveznika na besmislena putovanja, kakve je sve freakove doveo za svoje saradnike (gotovo svi do jednog pohapšeni za prevare ili dogovore s Rusima), čak postavili za članove Saveta za nacionalnu bezbednost (Banona koji je otprilike srpska varijanta urednika Trećeg oka ili Informera).

Čuj, deal maker kojem je tatica sve ostavio u nasledstvo pa je i pored toga 3 puta bankrotira, izigravao budalu u “The Apprentice” a gledanost mu bila tolika da su mu ukinuli serijal, p onda one katastrofe u Las Vegasu gde mu je bivša žena pokazala kako se vodi firma. A tek o egou nemoj. Nema ...ača od onog koji se hvali da može da ima koju hoće. I mogao je... ali je morao da im plati velike iznose da ćute. Mislim lik koji govori o svojoj ćerci kao predmetu svojih seksualnih fantazija. Šta ti treba još? Da mu izrastu rogovi i rep?
Link to comment
Share on other sites

Just now, Baby said:

 

 

 

Vrlo je loše za Trumpove protivnike da ga potcene na bilo koji način. Čovek očigledno nije čitao mnogo i bavio se filozofiranjem, ali je radio sa ljudima čitav život u najkompetitivnijem okruženju na svetu u veoma zahtevnoj grani privrede, a pritom ga je čitav život interesovala politika i družio se sa političarima.

 

Preporučujem ti da pogledaš neke njegove intervjue iz 80-tih i vidiš koliko mu je rečnik bio bogatiji i kako je brzo odgovarao na sva moguća pitanja. On je sad kao neka  kombinacija Joa Pescija iz filova , Kartmana i reality zvezde. Čovek je veoma talentovan za politiku i prilagođava svoj rečnik i slogane politici. Potpuna je svesttan kome se obraća i kako to da radi, nije on to učio, on to ima u malom prstu, kupio je sa Njujorskih ulica. To je fenomen, da beli ruralni evangelisti glasaju za Trumpa, koji samo pokazuje koliko je čovek vešt u PR. Tako da ne potcenjivati molim, mnogo toga on ne zna, ali o politici i ljudima u US kao i trgovini i pregovaranju zna apsolutno sve što mu treba. 😉

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, melankolic said:

 


Čekaj, zar ti zaista misliš da su sve prethodne administracije bile sastavljene od magaraca koji su lutali po svetu i tražili konflikte, ulagali u strane ekonomije a bez da im se to isplatilo ili da su napumpavali administraciju poput vladinih agencija u Srbiji?
Nije baš tako. Gledaj koliko su Trump & family potrošili para poreskih obveznika na besmislena putovanja, kakve je sve freakove doveo za svoje saradnike (gotovo svi do jednog pohapšeni za prevare ili dogovore s Rusima), čak postavili za članove Saveta za nacionalnu bezbednost (Banona koji je otprilike srpska varijanta urednika Trećeg oka ili Informera).

Čuj, deal maker kojem je tatica sve ostavio u nasledstvo pa je i pored toga 3 puta bankrotira, izigravao budalu u “The Apprentice” a gledanost mu bila tolika da su mu ukinuli serijal, p onda one katastrofe u Las Vegasu gde mu je bivša žena pokazala kako se vodi firma. A tek o egou nemoj. Nema ...ača od onog koji se hvali da može da ima koju hoće. I mogao je... ali je morao da im plati velike iznose da ćute. Mislim lik koji govori o svojoj ćerci kao predmetu svojih seksualnih fantazija. Šta ti treba još? Da mu izrastu rogovi i rep?

 

 

Padaš u istu klopku kao i većina Trumpovih protivnika. Posmatraš njegov upitni lik i delo (jesu upitni), a ne efekte i samu politiku. što je idealno za njega.

 

Ovi što su hapšeni, sad se polako odmotova klupko pa se vidi da su mnogi iz "službi" uhvaćeni spuštenih gaća jer su mislili da nikako Trump ne može da pobedi i ugrozi im fotelje i odrešene ruke koje im je dao Obama, pa su 3 godine pokušavali sa skretanjem teme ne bi li sačuvali svoje pozadine, ali politička mašinerija američka je ogromna i nekad spora, međutim kad se konačno okrene na jednu stranu...

 

Jedan novinar je 2016, dao fenomenalnu dijagnozu, probaću da parafraziram, rekao je "Mediji reči Trumpa tumače doslovno ali ga ne uzimaju za ozbiljno, a njegovi glasači rade upravo suprotno, ne uzimaju njegove reči u obzir doslovno, ali ga uzimaju za ozbiljno.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, zima said:

 

Vrlo je loše za Trumpove protivnike da ga potcene na bilo koji način. Čovek očigledno nije čitao mnogo i bavio se filozofiranjem, ali je radio sa ljudima čitav život u najkompetitivnijem okruženju na svetu u veoma zahtevnoj grani privrede, a pritom ga je čitav život interesovala politika i družio se sa političarima.

 

Preporučujem ti da pogledaš neke njegove intervjue iz 80-tih i vidiš koliko mu je rečnik bio bogatiji i kako je brzo odgovarao na sva moguća pitanja. On je sad kao neka  kombinacija Joa Pescija iz filova , Kartmana i reality zvezde. Čovek je veoma talentovan za politiku i prilagođava svoj rečnik i slogane politici. Potpuna je svesttan kome se obraća i kako to da radi, nije on to učio, on to ima u malom prstu, kupio je sa Njujorskih ulica. To je fenomen, da beli ruralni evangelisti glasaju za Trumpa, koji samo pokazuje koliko je čovek vešt u PR. Tako da ne potcenjivati molim, mnogo toga on ne zna, ali o politici i ljudima u US kao i trgovini i pregovaranju zna apsolutno sve što mu treba. 😉

 

Pazi, ja cak ni ne mislim da oni njega potcenjuju, oni su sokirani njegovom pojavom. Oni uopste ne znaju kako da reaguju na tonu gluposti koju on izjavljuje na dnevnoj bazi. Zato se i dobija ta najlevlja levica. On nudi sargarepu koja tu visi tek samo da je uhvatis, pa tako vec dve, a moguce da ce biti jos sest godina, a oni nude istinu, a ne cokoladu. Mislim da je tu najveca greska. 

On jeste da se bavi gradjevinarstvom, druzenje sa politicarima je cisto iz koruptivnih razloga, politiku je uvek video kao nacin da se dokopa para (sto i sada pokusava da uradi), a da je jako uspesan, pa jeste u prodavanju imena jer je ustvari zabavljac vise nego bilo sta. Nametnuo se vremenom kroz medije pricajuci o sebi hvalospeve, kupovinom mis univerzuma i celim pratecim cirkusom. U tom poslu u Americi postoje moooogo uspesniji ljudi od njega kojima ime nikad nigde spomenuto. Ali Tramp je Tramp, on ce se druziti sa najuvrnutijim osobama kao sto je Howard Stern i odgovarati na njegova najludja moguca pitanje, sokirati ljude i ostati upamcen. Posle ce to iskoristiti da prica kako je on uspesan i bogat, pa to tako vec decenijama. Naravno da svaka postaje istina vremenom pa sve i da pored istine proslo nije. Ne slazem se da je talentovan za politiku, talentovan je za muljazu, slogane mu pisu, govore mu pisu ali ih on interpretira svojsveno sebi. On je najbolji primer da dobar marketing moze da proda i govno upakovano u celofan za neverovatnu sumu. 

Link to comment
Share on other sites

Reći da Trump nije oportunista i da nema neke šibicarske osobine, da on sam nije ideal bogataša kako ga vidi neki beli američki neobrazovani gologuzan bilo bi očigledno davanje netačne tvrdnje. Sve je to tačno. I ja bih voleo da je neko drugi uhvatio jedinstvenu priliku i pokrenuo stvari koje su tištale mnoge Amerikance, ali nije niko nego on. Moguće je da će izgubiti izbore ali čovek je dobro protresao establishment i zadao neke teme koje će biti nemoguće izbeći narednih bar 20 godina.

 

Interesantno je da je jedino Bernie Sanders koji nema apsolutno nikakve šanse da pobedi u US video te neke trampovske stvari tipa radnička pitanja, međunarodni ugovori i rekao da Trumpa treba tući njegovim oružjem. A ovi mainstream demsi uzeli od Sandersa samo najgore, vidim Biden govori sad o besmislicama tipa 15$ minimalac na sat kao da to može pomoći radnicima. Neće, samo će ugušiti ekonomiju i to likovi kao Trump drže u malom mozgu kao istinu, ne treba im obrazovanje da kažu da su mnoge stvari koje dolaze s leva gomile gluposti za zamajavanje ljudi i lako pecanje.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Baby said:

 

Visa srednja klasa je uglavnom skoncentrisana gde su poslovi, a to su veci gradovi, a veci gradovi uglavnom daju glasove demkratama (osim Teksasa, ali oni su naftasi i odatle crpe lovu). 

 

Ovo vise nije tačno. Opštine koje obuhvataju gradska jezgra u Dalasu, Hjustonu, San Antoniju i Ostinu su na dva poslednja predsednička izbora glasale za Demokrate. naftaši u Hjustonu žive u predgradjima, HQ jedne velike naftne kompanije je u Woodlandsu, a to nije deo Harris county kome pripada Hjuston. Hjuston nije Beograd, a Woodlands nije Obrenovac, samo da se razumemo.😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, zima said:

A ovi mainstream demsi uzeli od Sandersa samo najgore, vidim Biden govori sad o besmislicama tipa 15$ minimalac na sat kao da to može pomoći radnicima. 

 

 

 

 

 

Pa čemu onda, u principu, sluzi minimalac ako od njega ne mozes da prezivis? Ako ima neku drugu svrhu, onda daj da ga ukinemo skroz pa da nam ekonomija procveta. 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic
  • Lobotomija locked and unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...