Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

jel neko ikad čuo da su banje i seoski turizam donele neki masovni turizam u neku zemlju ? Ja mislim da je to utopija, to je više za lokalne goste koji znaju šta tu može da se očekuje i dobije. A da ti Džon iz Mančetera dođe da jede kajmak u Miletovom Dolu to zaboravite, to može par ljudi da dođe a nikakva masovnost tu nije moguća. Ako se želi masovni turizam moraju se organizovati neke atrakcije koje će privlačiti ljude. Exit, Guča (mada tu je realno malo stranaca) su dobri primeri. Drugar koji iznajmljuje stan u NS mi kaže da je jedan mladi bračni par bio na EXIT-u i NS im se toliko svideo da dolaze svakih par godina na mini odmor u NS.

 

Najlakši način je da se razvijaju skijališta i mesta za zimovanje uopšte. Imamo planine, imamo jeftinu hranu samo treba uložiti u te staze sa sankanje, skijanje, infastrukturu i ostalo i odma će i investicije u hotele da dođu za njima a onda i turisti. Imamo u Austriji primer kako se to radi ne treba biti raketni naučnik da se to odradi. Doduše za turizam treba i zemlja u kojoj nije diktator na vlasti jer neće ljudi da rizikuju svoj godišnji da dođu u diktaturu a mi sve više klizimo u tom pravcu.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Angelia said:

I ti nadjes industrijski grad da stavljas kao primer, ako si hteo nesto lepo na reci idi u Harrisburg :lol_2: ili St Louise.

 

Nije to vise industrijski grad, njega sam spomenuo jer sam tu bio, ne kao turista, ali mi se dopao. Tu mogu da dodjem kolima za pola dana, a da letim da obidjem turisticki St. Luis ne pada mi na pamet :lol_2:

Sto se tice Harisburga, da obilazim fabriku cokolade i votke :lol_2: ne hvala.

 

Quote

Uostalom kakve ovo ima veze sa USA i unutrasnjom politikom i uticajem na svetska kretanja?

Milioni ljudi posecuju US gradove, obilaze muzeje, atrakcije, za svakog ponesto. Pa tebi se ponuda ne dopada...big deal.

 

Nisam rekao da mi se sve ne dopada, nego sam rekao da su americki gradovi ugodni za zivot, ali kao turista, kada vidis jedan, sto je zanimljivo nekome ko nije nikada bio u Americi, to je to. Izuzetak New York i jos mozda par gradova.

Prirodne ljepote su nesto drugo, to je ono sto ja volim, zato sam i isao u npr Kolorado.

Edited by Amigo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Amigo said:

 

Nije to vise industrijski grad, njega sam spomenuo jer sam tu bio, ne kao turista, ali mi se dopao. Tu mogu da dodjem kolima za pola dana, a da letim da obidjem turisticki St. Luis ne pada mi na pamet :lol_2:

Sto se tice Harisburga, da obilazim fabriku cokolade i votke :lol_2: ne hvala.

 

 

Nisam rekao da mi se sve ne dopada, nego sam rekao da su americki gradovi ugodni za zivot, ali kao turista, kada vidis jedan, sto je zanimljivo nekome ko nije nikada bio u Americi, to je to. Izuzetak New York i jos mozda par gradova.

Prirodne ljepote su nesto drugo, to je ono sto ja volim, zato sam i isao u npr Kolorado.

Da li si bio u Detroitu možda? To je gradina!

Link to comment
Share on other sites

Jos pricate kako u Americi nema baja mali knindza?!

 

Pa nema, bio ja .......... nemaju baju malog knindzu. Istina ziva.

 

Osim toga, ako se gleda po kolicini semenki koje izgrickaju godisnje stanovnici zapadnog Balkana, Bugarska je atraktivnija od Amerike, turisticki, a Skender Vakuf od New Yorka, sto se tice kulture tu je Doboj, naravno.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amigo said:

 

Nisam rekao da mi se sve ne dopada, nego sam rekao da su americki gradovi ugodni za zivot, ali kao turista, kada vidis jedan, sto je zanimljivo nekome ko nije nikada bio u Americi, to je to. Izuzetak New York i jos mozda par gradova.

Prirodne ljepote su nesto drugo, to je ono sto ja volim, zato sam i isao u npr Kolorado.

A sad je i jos par gradova...nemam pojma sta si hteo da svaki grad u US bude Las Vegas ili NYC.

Milioni turista idu da vide razlicite stvari koji ih interesuju u US gradovima i zna se koji su gradovi na listi turistickih atrakcija.

Jasno je valjda da si lupio da je svaki isti kad si video Chicago?

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Angelia said:

A sad je i jos par gradova...nemam pojma sta si hteo da svaki grad u US bude Las Vegas ili NYC.

Milioni turista idu da vide razlicite stvari koji ih interesuju u US gradovima i zna se koji su gradovi na listi turistickih atrakcija.

Jasno je valjda da si lupio da je svaki isti kad si video Chicago?

 

Pa ne mora Cikago, moze ako si vidio Boston, onda shtash u Cikagu :default_coffee: mislim turisticki. 

To je u stvari i prednost ma neki nacin :thumbsup:

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Amigo said:

 

Pa ne mora Cikago, moze ako si vidio Boston, onda shtash u Cikagu :default_coffee: mislim turisticki. 

 

 

Ma jašta ba .......  šta'š ici u Istanbul ako si iz Sarajeva ....... sve isto, samo vece. 

 

Edit: E da ...... zaboravih kahvu ... :default_coffee: .... vidim da je popularno medju balkansko-forumskim filozofima .... evo jos jednom :default_coffee:

 

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Amigo said:

 

Pa ne mora Cikago, moze ako si vidio Boston, onda shtash u Cikagu :default_coffee: mislim turisticki. 

To je u stvari i prednost ma neki nacin :thumbsup:

Naravno, ako si obisao u Bostonu Harvard i Cambridge, Freedom Trail, i luku, onda je to isto kao da si u Chikagu obisao Sears tower i Michigan, ili John Hancock :lol_2: 

Jedna stvar je da kazes da tebe ne interesuju fabrike, pivare i slicno, ni mene ne interesuju, ali da tvrdis da nema sta da se vidi i da su svi gradovi isti samo zvuci kao da nemas pojma o cemu pricas, ili imas rupu u obrazovanju. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Angelia said:

Naravno, ako si obisao u Bostonu Harvard i Cambridge, Freedom Trail, i luku, onda je to isto kao da si u Chikagu obisao Sears tower i Michigan, ili John Hancock :lol_2: 

Jedna stvar je da kazes da tebe ne interesuju fabrike, pivare i slicno, ni mene ne interesuju, ali da tvrdis da nema sta da se vidi i da su svi gradovi isti samo zvuci kao da nemas pojma o cemu pricas, ili imas rupu u obrazovanju. 

 

Pa zar bi potrosila sad 1000 dolara da vidis Sears tower, ne vjerujem. Jedino sto zaista vrijedi u Cikagu je muzej umjetnosti.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, melankolic said:

Neverovatna je ova statistika lažnih tvrdnji Donalda Mekdonalda.
63 po nedelji, 1450 od 8. jula.
Čovek je patološki lažov.


https://amp.cnn.com/cnn/2019/12/21/politics/fact-check-trump-two-weeks-december/index.html?__twitter_impression=true

 

A jos celih 5 godina ostalo do kraja mandata :s_d: ......... samo vi uredno brojite i zapisujte, proci se to brzo.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, melankolic said:


To će između ostalih bedastoća ostati kao njegova zaostavština.

 

 

Cuo je Trump za tebe sigurno. Svi znaju melankolica. Nadam se da se nece puno potresti zbog tvog misljenja o njemu.

 

Inace njegova najveca zaostavstina ce biti unistenje Hussein Obaminog svinjca.

 

Da nista vise od toga ne uradi, to je dovoljno za ... :classic_love:

Link to comment
Share on other sites

 

Cuo je Trump za tebe sigurno. Svi znaju melankolica. Nadam se da se nece puno potresti zbog tvog misljenja o njemu.

 

Inace njegova najveca zaostavstina ce biti unistenje Hussein Obaminog svinjca.

 

Da nista vise od toga ne uradi, to je dovoljno za ... wub.png

 

Njegovi fanovi će ga pamtiti kao nekog protiv koga je ustala cela Deep State. Takvi se ionako ne računaju kao uračunljivi, a kompanije koje su profitirale od njegovog izolacionizma će ga spomenuti na nekom party- u s kraja godine.

Ostali će ga pamtiti kao malignog narcisoida, ruskog marionetu, fana Kim Ping Ponga, patološkog lažova, nekog koga su podržali neonacisti i beli suprematisti, mizogina a međunarodna politička elita kao lika za sprdnju.

 

A ako čuje za tebe čuo je. Dobiti ćeš karanfil.

Link to comment
Share on other sites

Pratiš li ti ovaj imeachment, hoće li ga razbiti. Istorija ne prašta, vidi Slobu slobodu. Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Ja to više gledam kao fenomen moralnog posrnuća polovine jednog društva. Izem ti kontraargument da se vrši hajka na nekoga. To ni u osnovnoj školi kad dobiješ keca ne pali ali kod ovih nazadnjaka sve prolazi.

Nego, jesi slušao Robert De Nira na Majkl Murovom podkastu? Uživancija. To je ta Amerika koju volim. Taj šmek i lupanje macola ovim umišljenim idiotima i seljačinama.

 

Link to comment
Share on other sites

To onaj De Niro sto tvrdi da vakcine izazivaju autizam i hoce da se gadja fekalijama? mora da je uzivancija 

 

 

Fake News po običaju

 

 

“I think the movie is something that people should see,” he said. “There’s a lot of information about things that are happening with the CDC, the pharmaceutical companies, there’s a lot of things that are not said. I, as a parent of a child who has autism, I’m concerned. And I want to know the truth. I’m not anti-vaccine. I want safe vaccines.”

 

Neko cvećem po žutom rasisti a neko fekalijama. Sve po sopstvenoj savesti.

 

Što se podkasta tiče, tebi ga ne bih preporučio.

Govori o mentalitetu tih likova poput Donalda Mekdonalda. Predmet sprdnje uvek bili. Zato ga Balkanci tako vole.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

5 hours ago, melankolic said:

 

 

Govori o mentalitetu tih likova poput Donalda Mekdonalda. Predmet sprdnje uvek bili. Zato ga Balkanci tako vole.

 

Pusti nas Balkance, ali zasto Vi Norvezani vec godinama, skoro decenijama birate desnicare da vode drzavu. Mozes li sta da preduzmes da to sprecis/ promenis??? Nece da te slusaju? A ne znaju koga su dobili.

 

A sto se Donalda J Trumpa, predsednika USA 2017 - 2025 tice, pa sprdaju mu se ........ na neki cudan nacin .......... :classic_biggrin:

 

( jadan Bill, oduvek je zeleo da ima dobru ribu umesto ovog zla u obliku zene)

 

Quote

spacer.png

 

 

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...