Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 minute ago, Angelia said:

Naravno stoji cinjenica da sto je skuplji restoran to je porcija manja, ali stvarno dok ne jedes u US nemas pojma sta znaci "velika porcija".

Ima obroka gde ja slobodno mogu da jedem 3 dana od jedne porcije, iako ja nisam nesto jeshna 😉

Ljudi se samo tripuju o balkanskom rostilju, a kad zadjes u US u fly-over states, samo mozes da places kad vidis steak 

Ma jasta! Pa nas rostilj je ipak drugorazredna hrana. 

Link to comment
Share on other sites

Ma jasta! Pa nas rostilj je ipak drugorazredna hrana. 
Nije drugorazredna, ali je mnogo drugačija.
Sve je to stvar ukusa. Jedno je sigorno, nijeeništa speqijalno drugačije od recimo Avganistanskog kababa.
Opet odosmo u troll
:)


Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Pa, ovaj ........ pre 20 godina mi je trebala korpa metala, a danas mi treba dve korpe i jos malo ....... kako se zove sitnina u metalu? :classic_unsure: ..... jos malo metalnih opiljaka. :classic_biggrin: Jedno pola  kile, tako ....

Poenta nije u tome da ti "trijumfalno" zakljucis kako ja "ne znam" da su metali bili monetarna podloga, jos manje da se ja "ne razumem" u civilizaciju .......... vec da si epohalno promasio u apokalipticnom predskazanju "kraja dolara" podjednako kao i tvoj drugar Daytrader u nenormalnoj ceni zlata.
Jasno, ti to nikada neces priznati. No, necemo o tome ....... nije vredno pomena. Koliko sam vas ja ispratio sa predskazanjima o kraju dolara, propasti Amerike, povratka u pecine zbog nestanka nafte, a evo sada i globalnog lozenja ......... :roflmao: bas me zanima sta ce biti sledece, cenim neka pandemija ili nestasica hrane ..........  

 

Poenta je da nisi razumeo ni o cemu je bila tema - ne o kraju dolara kao valute ili o kraju Amerike, nego o dolasku finansijske krize, opadanju vaznosti dolara kao rezervne valute, stampanju para i sveopstoj inflaciji u cenama nekretnina, akcija, obveznica, itd. Sve se to dogodilo, a posledice jos osecamo i oseticemo.

Ukratko, Kraj Dolara je znacilo kraj jakih valuta sa jakom fizickom podlogom u zlatu sa stabilnim cenama i to se desilo i sa Evrom, i sa frankom, i sa juanom, itd.

A, ti, posto sve to ne razumes, si upao na topik tada na tipican primitivni, nevaspitani, nadobudan, tj. seseljevski nacin jer si umislio da je topik bio protiv Amerike.

Umisljas da nekoga zajebavas a gubis vreme na forumu anti-civilizacijskim ponasanjem a da nista nisi naucio. Najvise si zajebao samog sebe.

A sada vidim da je problem dublji - guslas pesmu americkih bilionera i belih suprematista jer je njima valjda potrebna tvoja pomoc protiv "komunista", zelenih i uopste spoljnjih neprijatelja.

Kao likovi ispred prodavnice kad guslaju o Rusiji i kako ju je nemoguce unistiti, a jad i beda svuda. 

 

Edited by Anduril
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mrd said:

Nije drugorazredna, ali je mnogo drugačija.
Sve je to stvar ukusa. Jedno je sigorno, nijeeništa speqijalno drugačije od recimo Avganistanskog kababa.
Opet odosmo u troll
🙂


Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Pa to je to! I onda nas americki prijatlej zeli da proba nesto novo, nesto sto je njemu egzoticno, nesto sto (ipak) ne moze naci svaki dan, na svakom koraku u Americi. A onda po nekima ispada da je dosao u Srbiju da zdere jer se u Americi gladuje?!?!? Od svih kritika Amerike - najmanje razumem onu u kojoj kazu da tamo ljudi gladuju! Pa tamo je tesko naci na ulici nekog ko je ispod 100kg! 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jedino zašto sam ja "oduševljen" našim roštiljem je cena. Da je Čizburger 50 dinara ja nikad naš roštilj ne bi ni jeo. Ali kad uporedim malu pljeskavicu i hamburger koji odprilike isto koštaju jasno je da je mala pljeskavica duplo "bolja" kupovina.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Darth Bane said:

Pa to je to! I onda nas americki prijatlej zeli da proba nesto novo, nesto sto je njemu egzoticno, nesto sto (ipak) ne moze naci svaki dan, na svakom koraku u Americi. A onda po nekima ispada da je dosao u Srbiju da zdere jer se u Americi gladuje?!?!? Od svih kritika Amerike - najmanje razumem onu u kojoj kazu da tamo ljudi gladuju! Pa tamo je tesko naci na ulici nekog ko je ispod 100kg! 

 

Ne gladuje se zahvaljujuci narodnim kuchinjama koje koriste desetine miliona Amerikanaca. Ljudi su gojazni jer jedu najjeftiniju hranu najnizeg kvaliteta.

https://www.npr.org/sections/thesalt/2019/06/30/735881297/opinion-being-hungry-in-america-is-hard-work-food-banks-need-your-help?t=1575535031034

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Anduril said:

 

Poenta je da nisi razumeo ni o cemu je bila tema - ne o kraju dolara kao valute ili o kraju Amerike, nego o dolasku finansijske krize, opadanju vaznosti dolara kao rezervne valute, stampanju para i sveopstoj inflaciji u cenama nekretnina, akcija, obveznica, itd. Sve se to dogodilo, a posledice jos osecamo i oseticemo.

Ukratko, Kraj Dolara je znacilo kraj jakih valuta sa jakom fizickom podlogom u zlatu sa stabilnim cenama i to se desilo i sa Evrom, i sa frankom, i sa juanom, itd.

A, ti, posto sve to ne razumes, si upao na topik tada na tipican primitivni, nevaspitani, nadobudan, tj. seseljevski nacin jer si umislio da je topik bio protiv Amerike.

Umisljas da nekoga zajebavas a gubis vreme na forumu anti-civilizacijskim ponasanjem a da nista nisi naucio. Najvise si zajebao samog sebe.

A sada vidim da je problem dublji - guslas pesmu americkih bilionera i belih suprematista jer je njima valjda potrebna tvoja pomoc protiv "komunista", zelenih i uopste spoljnjih neprijatelja.

Kao likovi ispred prodavnice kad guslaju o Rusiji i kako ju je nemoguce unistiti, a jad i beda svuda. 

 

 

Ako ti ovako zamisljas forumsku razmenu misljenja, to je jako tuzno. Samo sam pitao sta danas mislis o "korpi metala" koja ce zameniti dolar, kao sto si tvrdio pre 12 godina.

 

U tvom "odgovoru" "korpu metala" nisi uopste pomenuo ............ samo si "zakljucio" da sam "glup, fasista, rasista, seseljevac, nepismen, necivilizovan i da nista nisam razumeo". 

 

Nadam se da ces shvatiti da ja zaista nemam ni potrebu, ni nameru - da razgovaram na tako primitivan nacin.


 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Ako ti ovako zamisljas forumsku razmenu misljenja, to je jako tuzno. Samo sam pitao sta danas mislis o "korpi metala" koja ce zameniti dolar, kao sto si tvrdio pre 12 godina.

 

U tvom "odgovoru" "korpu metala" nisi uopste pomenuo ............ samo si "zakljucio" da sam "glup, fasista, rasista, seseljevac, nepismen, necivilizovan i da nista nisam razumeo". 

 

Nadam se da ces shvatiti da ja zaista nemam ni potrebu, ni nameru - da razgovaram na tako primitivan nacin.


 

 Znam boli, ali jbg. tako je kad te neko stavi preko kolena i lepo po turu istarabi. Valjda  će delovati edukativno, ali čisto sumnjam. Još malo pa će te svako ismejavati kao juče onog narandžastog rasistu u Londonu.

Edited by Pristevac
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 Znam boli, ali jbg. tako je kad te nekop stavi preko kolena i lepo po turi istarabi. Valjda  će delovati edeukativno, ali čisto sumnjam. Još malo pa će te svako ismejavati kao juče onog narandžastog rasistu u Londonu.


Ne znam da li pratiš, ali sada je glavna zajebancija koju je spomenuo Makron da ako narandžasti rasista pita za after party da ga upute kod Angele Merkel. Xaxaxa... šta mu, jadnom, rade?! Prvo ono ismevanje u UN a sada i ovo.
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, melankolic said:

 


Ne znam da li pratiš, ali sada je glavna zajebancija koju je spomenuo Makron da ako narandžasti rasista pita za after party da ga upute kod Angele Merkel. Xaxaxa... šta mu, jadnom, rade?! Prvo ono ismevanje u UN a sada i ovo.

Ma pratim uživo. A tek nemački mediji kako se sprdače sa ovom budalom.

https://www.t-online.de/nachrichten/ausland/usa/id_86942040/joe-biden-blamiert-donald-trump-mit-wahlkampf-video-welt-lacht-ueber-ihn-.html

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Ako ti ovako zamisljas forumsku razmenu misljenja, to je jako tuzno. Samo sam pitao sta danas mislis o "korpi metala" koja ce zameniti dolar, kao sto si tvrdio pre 12 godina.

 

U tvom "odgovoru" "korpu metala" nisi uopste pomenuo ............ samo si "zakljucio" da sam "glup, fasista, rasista, seseljevac, nepismen, necivilizovan i da nista nisam razumeo". 

 

Nadam se da ces shvatiti da ja zaista nemam ni potrebu, ni nameru - da razgovaram na tako primitivan nacin.


 

 

Pa ako hoces civilizovano onda kvotuj tacno sta. Ne mislis valjda da cu da se razgovaram o tvojem prenesenom razumevanju kad ne razumes ni sta je think thank ili korpa metala.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Anduril said:

 

Pa ako hoces civilizovano onda kvotuj tacno sta. Ne mislis valjda da cu da se razgovaram o tvojem prenesenom razumevanju kad ne razumes ni sta je think thank ili korpa metala.

 

Andurile, to je samo tvoja neutemeljena pretpostavka da ja ne znam sta je thinkthank ili "korpa metala". I zbog toga ne dozvoljavam sebi luksuz da "objasnjavam" kako vrlo dobro znam i sta je to i sta si hteo da kazes. Na tvoje provokacije ne reagujem kao dete, kako bi ti zeleo.

 

Ti si duboko impresioniran birokratskim smetlistem neuspesnih i budzetsko-zavisnih ekonomista-luzera pod nazivom OECD ...... ja ne bas toliko, zapravo ne smatram ih nista boljim od kurira i informera onih koji ih placaju da "skupljaju podatke i sastavljaju izvestaje". Politicara. O The Guardianu tek ne bih trosio vreme i reci.

 

Imao sam nameru da ti vrlo jednostavno objasnim "misteriju" povecanja korporacijskog profita after-tax u odnosu na GDP u Americi poslednjih 20 godina koji se savrseno poklapa sa globalizacijom, ali sam odustao jer sam shvatio da ce taj trud biti ponisten tvojim "ti nista ne shvatas, branis bele supremaciste, ti si seseljevac - argumentima".

 

Evo, ja sam po prvi put u zivotu zaista pesimistican u pogledu buducnosti USA ekonomije,  pa i njene valute, cak i teritorijalnog integriteta ....... a razlog je upravo u onima koje ti podrzavas.

 

Tako da vise ni tvoja "korpa metala" nije besmislena, jedini problem je sto cemo se svi sa nostalgijom secati ....... dolara. Drugim recima najebacemo.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Andurile, to je samo tvoja neutemeljena pretpostavka da ja ne znam sta je thinkthank ili "korpa metala". I zbog toga ne dozvoljavam sebi luksuz da "objasnjavam" kako vrlo dobro znam i sta je to i sta si hteo da kazes. Na tvoje provokacije ne reagujem kao dete, kako bi ti zeleo.

 

Ti si duboko impresioniran birokratskim smetlistem neuspesnih i budzetsko-zavisnih ekonomista-luzera pod nazivom OECD ...... ja ne bas toliko, zapravo ne smatram ih nista boljim od kurira i informera onih koji ih placaju da "skupljaju podatke i sastavljaju izvestaje". Politicara. O The Guardianu tek ne bih trosio vreme i reci.

 

Imao sam nameru da ti vrlo jednostavno objasnim "misteriju" povecanja korporacijskog profita after-tax u odnosu na GDP u Americi poslednjih 20 godina koji se savrseno poklapa sa globalizacijom, ali sam odustao jer sam shvatio da ce taj trud biti ponisten tvojim "ti nista ne shvatas, branis bele supremaciste, ti si seseljevac - argumentima".

 

Evo, ja sam po prvi put u zivotu zaista pesimistican u pogledu buducnosti USA ekonomije,  pa i njene valute, cak i teritorijalnog integriteta ....... a razlog je upravo u onima koje ti podrzavas.

 

Tako da vise ni tvoja "korpa metala" nije besmislena, jedini problem je sto cemo se svi sa nostalgijom secati ....... dolara. Drugim recima najebacemo.

 

Ne brini - bice tu ruska rubla i kineski juan! To su ti valute - do jaja! 

A i tada ce najvise kukati upravo ovi gatari sto prognoziraju propast dolara I finansijski armagedon!

Te da svetom zavladaju "prijateljske " Kina i Rusija  i onda " Kosovo ostaje u Srbiji" ! Citavo to njihovo gatanje se svodi na tu jednostavnu mantru! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Andurile, to je samo tvoja neutemeljena pretpostavka da ja ne znam sta je thinkthank ili "korpa metala". I zbog toga ne dozvoljavam sebi luksuz da "objasnjavam" kako vrlo dobro znam i sta je to i sta si hteo da kazes. Na tvoje provokacije ne reagujem kao dete, kako bi ti zeleo.

 

Ti si duboko impresioniran birokratskim smetlistem neuspesnih i budzetsko-zavisnih ekonomista-luzera pod nazivom OECD ...... ja ne bas toliko, zapravo ne smatram ih nista boljim od kurira i informera onih koji ih placaju da "skupljaju podatke i sastavljaju izvestaje". Politicara. O The Guardianu tek ne bih trosio vreme i reci.

 

Imao sam nameru da ti vrlo jednostavno objasnim "misteriju" povecanja korporacijskog profita after-tax u odnosu na GDP u Americi poslednjih 20 godina koji se savrseno poklapa sa globalizacijom, ali sam odustao jer sam shvatio da ce taj trud biti ponisten tvojim "ti nista ne shvatas, branis bele supremaciste, ti si seseljevac - argumentima".

 

Evo, ja sam po prvi put u zivotu zaista pesimistican u pogledu buducnosti USA ekonomije,  pa i njene valute, cak i teritorijalnog integriteta ....... a razlog je upravo u onima koje ti podrzavas.

 

Tako da vise ni tvoja "korpa metala" nije besmislena, jedini problem je sto cemo se svi sa nostalgijom secati ....... dolara. Drugim recima najebacemo.

 

 

Znaci nemas neki quote o korpi metala da diskutujes nego samo Koch-style rant ispred prodavnice. Dobro.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Darth Bane said:

Ne brini - bice tu ruska rubla i kineski juan! To su ti valute - do jaja! 

A i tada ce najvise kukati upravo ovi gatari sto prognoziraju propast dolara I finansijski armagedon!

Te da svetom zavladaju "prijateljske " Kina i Rusija  i onda " Kosovo ostaje u Srbiji" ! Citavo to njihovo gatanje se svodi na tu jednostavnu mantru! 

 

Koliko vidim, ti si jos manje razumeo od ovog gore, a to je vec umetnost. Juan i rublja su jos vece smece. Problem je vise sto US postaje sve vise nacionalisticka i koruptna oligarhija pod desnicarskom propagandom kao Rusija kojoj se sve manje veruje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anduril said:

 

Znaci nemas neki quote o korpi metala da diskutujes nego samo Koch-style rant ispred prodavnice. Dobro.

 

Ti si toliko povredjen da vise ne rezonujes ispravno. Nisam ni znao da se od mene ocekuje neki quote :classic_unsure:......... 

 

Ocigledno je da bi se ti svadjao i etiketirao, a sve sto sam te pitao je sta danas mislis o "kraju dolara" i "korpi metala", sta mislis o topiku koji si ti postavio i tezi koju si ti ponovio 50 puta na tom topiku. Sta mislis o tvojim i Daytraderovim "PREDSKAZANJIMA".

 

Zaboravi onda .......... ja sam sada postao fin i ugledan forumas :wicked:, a ti si transformer ....... u bivseg mene :classic_biggrin:.

 

Quote

spacer.png

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice ovoga da Amerika postaje nesto sto nikada nije bila ....... to ne zavisi od forumasa iz Srbije, vec od gradjana USA. Oni ce za manje od 11 meseci imati priliku da isprave svoju prethodnu "gresku".

 

Evo ja unapred obecavam da cu prihvatiti njihovu izbornu volju. Kakvagod bude. I danas u udzbenicima pise da se to zove demokratija.

Edited by Eddard
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Denis Jasharevic said:

Ti si toliko povredjen da vise ne rezonujes ispravno. Nisam ni znao da se od mene ocekuje neki quote :classic_unsure:......... 

Ocigledno je da bi se ti svadjao i etiketirao, a sve sto sam te pitao je sta danas mislis o "kraju dolara" i "korpi metala", sta mislis o topiku koji si ti postavio i tezi koju si ti ponovio 50 puta na tom topiku. Sta mislis o tvojim i Daytraderovim "PREDSKAZANJIMA".

Zaboravi onda .......... ja sam sada postao fin i ugledan forumas :wicked:, a ti si transformer ....... u bivseg mene :classic_biggrin:.

 

Povredjem 😂 Ne, jedino smara koliko si dosadan, infantilan i koliko malo razumes.

Prvo, teza se obistinila - dolar je obezvredjen (i ne samo on, Evro isto tako), nekretnine i akcije su skocile globalno, kamate su vec 15 godina abnormalno niske, dugovi se finansiraju stampanjem, rastu na svim nivoima - federalni, privatni, korporacije, zlato je od 2003 otislo pet puta na gore. To je to, matematika, samo sto ti jos nisi shvatio pa smaras.

Drugo, od tada nema smisla drzati pare u dolarima (evrima, juanima, itd.) nego se mora kupovati nesto drugo (metali, nafta, nekretnine, akcije, zemlja, voda, itd.) da bi se nekako odrzala vrednost.

I to je kraj dolara i uopste papirnih/elektronskih valuta kao sredstvo skladistenja vrednosti na duzi rok.

Sluze samo kao sredstvo za obavljanje transakcija iz jedne vrednosti u drugu. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Angelia said:

Zar to nije uvek bilo tako?

 

Pa nije - kad su kamate bile vislje i na normalnom nivou (4-8%), dugovi manji, a podloga u zlatu jaca, mogao si stedis u dolarima, francima, evrima, marci.

Danas ta ustedjevina gubi na vrednosti - moras ili da potrosis ili da kupis nesto sto bar ne gubi vrednost ili cak i raste usled smanjivanja resursa na planeti sa vise stanovnika.  

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Anduril said:

 

Pa nije - kad su kamate bile vislje i na normalnom nivou (4-8%), dugovi manji, a podloga u zlatu jaca, mogao si stedis u dolarima, francima, evrima, marci.

Danas ta ustedjevina gubi na vrednosti - moras ili da potrosis ili da kupis nesto sto bar ne gubi vrednost ili cak i raste usled smanjivanja resursa na planeti sa vise stanovnika.  

 

Ti uopste nemas pojma o cemu pricas, jelda? Ne postoje kamate na "normalnom nivou". :roflmao: 8% je tebi normalna kamata? Meni to vise lici na klasicno zelenasenje 🤣

 

Normalna je i kamata od -8%, tj kada ti placas banci sto ti drzi pare. Ustvari po tvom "predskazanju" to bi danas bila jedina "normalna kamata". :s_d: novac gubi vrednost.

 

Sve je to normalno. Nenormalno je samo sto ti to ne znas, a nisi dete, pa bi jos povrh svega hteo da krojis globalnu ekonomiju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...