Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

10 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Ja cu to ostaviti tebi da izracunas gde su jaja, kajmak, sir i kore za gibanicu skuplje/jeftinije.

 

Znam da je benzin u Americi u proseku jeftiniji vise od 100% nego u Evropi, isto koliko i kvadrat stana, a struja je jeftinija samo 60%. :s_d:

 

Isti automobil proizveden u Nemackoj ili u Japanu su jeftiniji u Americi nego tamo gde se proizvode. Polovni automobili u USA se vise i ne prodaju, vec poklanjaju. :classic_biggrin:

 

Mobilni telefoni u Americi su jeftiniji 50% nego u Evropi. Isto toliko su jeftiniji kompjuteri.

 

 


Ju, ju ti to meni da spustis malo?  Pazi da se potresem. Hoce covek sa Balkana, ali tesko Balkan iz njega 😂.  Pazi da se ne potresem.
 

Nema brige znam ja koliko kosta i za materijali za gibanicu, a znam i za ostalo. Tehniku i auta, a i koliko visemilionski projekat kosta gde.  U Americi i benzin i auto mora da budu jeftiniji jer ce sipak neko da se preveze in the middle of nowhere i da ode na posao jer javni prevoz u smislu onoga sto postoji na drugim mestima nije razvijen. Zato se i ratuje na Bliskom IstokU, a ne u pustinji Kalahari.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Veshtodel said:

 

 

Ovoga ima na obe strane i na levoj i na desnoj i to je pokazatelj toga kako ljudi banalizuju i klasifikuju stvari da bi lakse posmatrali svet oko sebe. Nije to nista novo i cudno i nije to prisutno samo u politickoj sferi. Toga recimo ima u IT sferi izmedju JavaScriptarosa i PHPovaca oko toga koji jezik je bolji, a zapravo oba jezika sa svojim granama i bibliotekama su korisni za odredjenu problematiku i kontekst.

Greska je sto se politicke ideje i filozofije posmatraju kao navijacki tabori pa se stavljaju u nekakve apsolutne skupove desnica i levica.

 

Zapravo ovakve stvari se mogu posmatrati najbolje kao evolutivne grane, nesto kao filogenetski tree of life gde imamo velike podele tipa eukarioti i prokarioti ili biljke i zivotinje, ali opet u okviru toga ima toliko vrsta i raznovrsnosti zivota. Tako i politicke filozofije imaju daleko raznovrsnijih podela i vrsta od liberalizam vs komunizam i desnica vs levica.

 

Otud policke ideje treba posmatrati kao vrste i grane na nekakvom politicko filozofskom drvetu zivota i birati i kombinovati ih (ako je to moguce) u nekakve celine, pa ih onda testirati u realnosti u skladu sa odredjenom problematikom i videti da li rade i resavaju probleme u datom kontekstu. Naravno, neke ideje je nemoguce kombinovati, recimo libertarijanizam i komunizam, ali je itekako moguce kombinovati libertarijanizam i socijal demokratiju i dobiti nekakav socijal liberalizam ili nesto drugo. Kao puzle i lego kocke, spajati ih da dobijete neku smislenu tvorevinu, a ne ''ja sam libertarijanac i svi koji nisu ja oni su komunisti'' vs ''ja sam komunista i svi koji nisu ja su fasisti''. 

 

A sto se tice skoka popularnosti komunizma kod mladih, to ne mora znaciti nista posebno i ne mora znaciti da ce sutra ti milenijalci od SAD-a stvoriti Sovjetske Americke Drzave. To plasi (ili raduje) ljude koji gledaju kroz prizmu statistike i PEW anketa, pa odatle prave nekakva predvidjanja. Takve stvari su nepredvidljive, male i nepoznate grupe mogu lako da osvoje svet, kao recimo hriscanstvo sto je za kratko vreme osvojilo Rimsko carstvo pored mnogih vecih i popularnijih konkurenata u to vreme za koje danas niko ziv ne zna. Ili recimo mali sitni nacisti koji su bivali hapseni i proganjani u pocetku i imali po 4% u parlamentu postadose par godina kasnije najjaca struja u Nemackoj. Tako je moguce da sutra izbije neka sasvim nepoznata politicka grana neke filozofije i osvoji sve ostale, pa onda ne bismo imali vise komunizam vs liberalizam nego nekakva svevideca AI-kratija vs cypherpunkeri. 

 

Kako god se ta politička grana zvala gotovo sigurno će biti leve orijentacije.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Plavi Golub said:


Ju, ju ti to meni da spustis malo. Pazi da se potresem. Hoce covek sa Balkana, ali tesko Balkan iz njega 😂.  Pazi da se ne potresem.
 

Nema brige znam ja koliko kosta i za materijali za gibanicu, a znam i za ostalo. Tehniku i auta. U Americi i benzin i auto mora da budu jeftiniji jer ce sipak da se preveze in the middle of nowhere da ode na posao. Zato se i ratuje na Bliskog Istoka, a ne u pustinji Kalahari.

 

Izvini, ali nemam nameru da pricam s tobom, obrati se nekom drugom.

 

A mogla bi malo i da procitas nesto, bar neke novine, tako bi verovatno saznala da je prosle godine USA prvi put posle 75 godina izvezla vise nafte i naftnih produkata nego sto je uvezla. (Bloomberg)

 

Ne bih te upucivao na najnovija naucna/tehnoloska dostignuca u ekstrakciji nafte i novim nalazistima koji su po podacima norveskog Rystad Energy svrstali USA na prvo mesto po naftnim rezervama u svetu.

 

Sto se jaja i kajmaka tice, pretpostavljam da za razliku od mene hranu kupujes svakodnevno, tako da je tvoj predlog da zadjem po prodavnicama i uporedjujem cene sa Belorusijom i Kambodzom meni potpuno besmislen.

 

 

Link to comment
Share on other sites

...

 

U USofA gorivo 'ne mora' da bude jeftinije! 

Sumnjam da neka kompanija brine 'kako ce neko stici na posao'. Ona samo brine da poveca prodaju svig proizvoda, pa makar kupac spaljivao gorivo u nekom 'thirsty engine'. Njegov izbor.

Ono je tamo jeftinije jer su drugi principi poslovanja - nema poreza koji dere kozu, nema stedljivosti na 0,5 litra goriva, nema krivih sokaka i 'masinica za mlevenje kafe od 600-1300 kubika' - sve je kolicina i promet.

Kao u jevrejskom witzu - niska cena, veliki promet, poveca zarada.

 

Hm, a 'rat u pustinji Kalahari' kao i opservacije oko 'tudjeg balkana' - to je samo jos jedan doprinos lokalnoj zaverologiji.

:classic_cool: 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Izvini, ali nemam nameru da pricam s tobom, obrati se nekom drugom.

 

A mogla bi malo i da procitas nesto, bar neke novine, tako bi verovatno saznala da je prosle godine USA prvi put posle 75 godina izvezla vise nafte i naftnih produkata nego sto je uvezla. (Bloomberg)

 

Ne bih te upucivao na najnovija naucna/tehnoloska dostignuca u ekstrakciji nafte i novim nalazistima koji su po podacima norveskog Rystad Energy svrstali USA na prvo mesto po naftnim rezervama u svetu.

 

Sto se jaja i kajmaka tice, pretpostavljam da za razliku od mene hranu kupujes svakodnevno, tako da je tvoj predlog da zadjem po prodavnicama i uporedjujem cene sa Belorusijom i Kambodzom meni potpuno besmislen.

 

 


Nema problema, necu te uznemiraviti. Sto se ozbiljne stampe i ozbiljnih podataka tice ni meni nisu potrebne tvoje preporuke. 👍

23 minutes ago, Kinik said:

...

 

U USofA gorivo 'ne mora' da bude jeftinije! 

Sumnjam da neka kompanija brine 'kako ce neko stici na posao'. Ona samo brine da poveca prodaju svig proizvoda, pa makar kupac spaljivao gorivo u nekom 'thirsty engine'. Njegov izbor.

Ono je tamo jeftinije jer su drugi principi poslovanja - nema poreza koji dere kozu, nema stedljivosti na 0,5 litra goriva, nema krivih sokaka i 'masinica za mlevenje kafe od 600-1300 kubika' - sve je kolicina i promet.

Kao u jevrejskom witzu - niska cena, veliki promet, poveca zarada.

 

Hm, a 'rat u pustinji Kalahari' kao i opservacije oko 'tudjeg balkana' - to je samo jos jedan doprinos lokalnoj zaverologiji.

:classic_cool: 


A eto ti i advokata brze bolje. Ko zapeta puska.
Cik neka ga malo poskupe, pa da vidim kako ce sistem strukturno da opstane, ne na nivou odnosa kompanije i pojedinca. 

 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

...

 

Nemam o cemu da diskutujem sa zaverolozina koji samo mastaju da USofA crkne krava, da bi se ostvarili njihovi vlazni snovi.

Hvala bogu, dovoljno znam jezik da mogu da pratim americke medije koji me interesuju, a i da vidim sustinu.

 

Eno gore poznatog istoricara - treba pogledati njegove priloge o CA / LA / SF.

To je horor, uprilicen od strane demokraturske gangsterske bande.

Obicno to tako bude - daj budalasima sansu - upropastice sve sto imaju.

Venezuela syndrom.

 

 

...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Veshtodel said:

 

 

Ovoga ima na obe strane i na levoj i na desnoj i to je pokazatelj toga kako ljudi banalizuju i klasifikuju stvari da bi lakse posmatrali svet oko sebe. Nije to nista novo i cudno i nije to prisutno samo u politickoj sferi. Toga recimo ima u IT sferi izmedju JavaScriptarosa i PHPovaca oko toga koji jezik je bolji, a zapravo oba jezika sa svojim granama i bibliotekama su korisni za odredjenu problematiku i kontekst.

Greska je sto se politicke ideje i filozofije posmatraju kao navijacki tabori pa se stavljaju u nekakve apsolutne skupove desnica i levica.

 

Zapravo ovakve stvari se mogu posmatrati najbolje kao evolutivne grane, nesto kao filogenetski tree of life gde imamo velike podele tipa eukarioti i prokarioti ili biljke i zivotinje, ali opet u okviru toga ima toliko vrsta i raznovrsnosti zivota. Tako i politicke filozofije imaju daleko raznovrsnijih podela i vrsta od liberalizam vs komunizam i desnica vs levica.

 

Otud policke ideje treba posmatrati kao vrste i grane na nekakvom politicko filozofskom drvetu zivota i birati i kombinovati ih (ako je to moguce) u nekakve celine, pa ih onda testirati u realnosti u skladu sa odredjenom problematikom i videti da li rade i resavaju probleme u datom kontekstu. Naravno, neke ideje je nemoguce kombinovati, recimo libertarijanizam i komunizam, ali je itekako moguce kombinovati libertarijanizam i socijal demokratiju i dobiti nekakav socijal liberalizam ili nesto drugo. Kao puzle i lego kocke, spajati ih da dobijete neku smislenu tvorevinu, a ne ''ja sam libertarijanac i svi koji nisu ja oni su komunisti'' vs ''ja sam komunista i svi koji nisu ja su fasisti''. 

 

A sto se tice skoka popularnosti komunizma kod mladih, to ne mora znaciti nista posebno i ne mora znaciti da ce sutra ti milenijalci od SAD-a stvoriti Sovjetske Americke Drzave. To plasi (ili raduje) ljude koji gledaju kroz prizmu statistike i PEW anketa, pa odatle prave nekakva predvidjanja. Takve stvari su nepredvidljive, male i nepoznate grupe mogu lako da osvoje svet, kao recimo hriscanstvo sto je za kratko vreme osvojilo Rimsko carstvo pored mnogih vecih i popularnijih konkurenata u to vreme za koje danas niko ziv ne zna. Ili recimo mali sitni nacisti koji su bivali hapseni i proganjani u pocetku i imali po 4% u parlamentu postadose par godina kasnije najjaca struja u Nemackoj. Tako je moguce da sutra izbije neka sasvim nepoznata politicka grana neke filozofije i osvoji sve ostale, pa onda ne bismo imali vise komunizam vs liberalizam nego nekakva svevideca AI-kratija vs cypherpunkeri. 

 

Dobar post, nazalost malo naivan. Sto se mene tice, potpuno mi je svejedno da li ce se pojaviti neki cypherpunkeri, sve dok to "pravi smisao" :classic_biggrin: ja cu prihvatiti. Ali ovi progresivni maloumnici ne mogu ni sijalicu zameniti, bolesni su, morace me likvidirati pre nego mi donesu progres.  :classic_biggrin:

 

Inace marksisti-libertarijanci postoje :s_d:, bivsi trockista-marksista Brendan O'Neill se izjasnjava kao marksista-libertarijan, mada se levica naravno ogradjuje od njega, uostalom osudili su i njihovog Elvisa - Slavujka Zizeka, kamoli nece ovog zivopisnog lika ........... preporucujem slusanje .......

 

Quote

 

Quote

 

 

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Da rezimiram, nezaposleni bi da rade, a nema posla!
1) Jesen je u većem delu zemlje. Treba očistiti lišće. Iz iskustva 10ari traje sat vremena max. Za jednu subotu bar 3 puta.
Toliko ima kuća, da nisam siguran da nema posla.
2) Nedavno u komšiluku prašao čovek nudi car detailing. Ja za to ne plaćam, ali ima ko plaća $70-$100 po kolima. 2-3 za prepodne.
Ima toga još, ali mora da se odluči i kaže, ja od danas radim!

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mrd said:

Da rezimiram, nezaposleni bi da rade, a nema posla!
1) Jesen je u većem delu zemlje. Treba očistiti lišće. Iz iskustva 10ari traje sat vremena max. Za jednu subotu bar 3 puta.
Toliko ima kuća, da nisam siguran da nema posla.
2) Nedavno u komšiluku prašao čovek nudi car detailing. Ja za to ne plaćam, ali ima ko plaća $70-$100 po kolima. 2-3 za prepodne.
Ima toga još, ali mora da se odluči i kaže, ja od danas radim!

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Popravljamo kisobrane :s_w:

 

Eh na sta je Amerika spala :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Jonnhy Clash said:

Ta teza o "nasilnom oduzimanju" mi je jako zanimljiva. Drzavni aparat po definiciji ima monopol nad nasiljem (vojska, policija).  I nasilje sprovodi radi postovanja zakona (policija) ili radi ostvarivanja nekih ciljeva spoljne politike (vojska). Svaki porez koji platis (VAT, porez na imovinu, itd...) je nasilno oduzimanje tvojih sredstava radi namirivanja drzavnih i drustvenih potreba. Teza o "ljudima koji nece da rade" je pogresna sama po sebi. Kao prvo, ne postoji instrument kojim se moze izmeriti necija lenjost. Uvek ce na trzistu postojati jedan deo ljudi koji nisu sposobni da se bore u trzisnoj utakmici. I sta bi sa njima? Da li oni ne treba da imaju prostor za stanovanje? Hranu? Osnovnu zdravstvenu zastitu? Ti nastupas sa jako lagodne pozicije nekoga ko je uspesan i negiras osnovne ljudske potrebe onima koji nisu bili u mogucnosti sa zarade iz raznoraznih razloga i pali ti se alarm jer ce drzava otkinuti mali deo tvoje imovine i prihoda da bi pomogla tim ljudima. Upravo jer postoje oni koji imaju a nece da daju potrebna je socijal-demokratska vlast. Da bi i oni koji nemaju imali da zadovolje osnovne ljudske potrebe. Jednostavno.

Postoji nesto sto se zove socijalna pomoc, ali vidis u cemu je tu razlika, ona ne zahteva da podelim 90% zarade da bi oni koji nisu zaradili bili ravnopravni,

Svaki porez koji platim sada je uglavnom kupovanje usluga drzave a ne nasilno uzimanje, za uzvrat ja uzivam infrastrukturu, osiguranje da ako jednog dana nemam imam MedicAid i slicno.... Uzimanje radi preraspodele kako bi svi bili ravnopravni, je otimanje, jer ja necu da budem ravnopravna sa lezilebovicem koji ne moze da zaradjuje kao ja.

Bold 😂 Kakvo fenomenalno opravdanje za otimacinu.

 

3 hours ago, Veshtodel said:

 

Ovoga ima na obe strane i na levoj i na desnoj i to je pokazatelj toga kako ljudi banalizuju i klasifikuju stvari da bi lakse posmatrali svet oko sebe.

Ja bih se slozila sa tobom da ljudi vole da pojednostavljaju sliku, medjutim ipak se ne radi o tome, nego organizovana kampanja extremicara u demokratskoj stranci da se se sve sto nije levlje od njih proglasi neprihvatljivim i demonizuje bukvalno. To neces videti kod republikanaca da i svoje napadaju da su levicari zar ne? Ta struja je postala jaka i zapatila se kako u demokratskoj stranci tako i u medijima, u toku Obamine administracije, ali to je vec sad i tendencija van USA.

Pre pet-sest godina mogla sam slobodno da kazem da sam protiv ilegalne imigracije, mozda bi neko ko je liberalniji od mene promrmljao da je protiv granica, danas kad to kazem odmah postanem rasista i fasista, a da se moji stavovi po tom pitanju uopste nisu promenili.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Denis Jasharevic said:

Zena sa dvoje dece u New Yorku dobija 27.500 dolara godisnje. Znacajno vise nego bilo gde u Evropi.

 

U Nemackoj bi dobila 23.000, u Svedskoj 22.000, u Francuskoj 17.000 dolara ...... jedina zemlja u Evropi gde bi dobila vise novca je Danska .......38.600 dolara.

 

U Rumuniji recimo 1.112 dolara. Srbija nije na listi, ali pretpostavljam tu negde ..... oko hiljadarke?!

 

Takodje zeni bez posla koja zivi sa dvoje dece americka drzava placa MedicAide 10,460 dolara zdravstveno osiguranje godisnje. Znaci ukupno 38.000 dolara.

 

4 hours ago, Denis Jasharevic said:

Da vas pitam ...... zasto vama u Srbiji sluzi internet, osim za rezultate utakmica?


Tebi ocito sluzi za obmanjivanje javnosti. Ovo za Svedsku nema veze sa zivotom, pa zakljucujem da je i za druge zemlje jednako daleko od istine.

 

Stvarno mi nije jasna ta potreba da se socijala

predstavlja kao vise nego solidan prihod s kojim se moze odlicno ziveti. Nebitno o kojoj se zemlji radi, to nigde nije tako.

 

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, vilhelmina said:

 


Tebi ocito sluzi za obmanjivanje javnosti. Ovo za Svedsku nema veze sa zivotom, pa zakljucujem da je i za druge zemlje jednako daleko od istine.

 

Stvarno mi nije jasna ta potreba da se socijala

predstavlja kao vise nego solidan prihod s kojim se moze odlicno ziveti. Nebitno o kojoj se zemlji radi, to nigde nije tako.

 

 

Pre svega bih te zamolio da kvotujes gde sam ja tacno rekao da je socijalna pomoc "solidan prihod sa kojim se moze odlicno ziveti". To je opet na ovom forumu po ko zna koji put da lazes, isto kao i tvoji plusicari.

 

Zato forum i sluzi, kazi koliko novca si ti dobijala, posto mislim da si rekla da imas dvoje dece.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Uzimanje radi preraspodele kako bi svi bili ravnopravni, je otimanje, jer ja necu da budem ravnopravna sa lezilebovicem koji ne moze da zaradjuje kao ja.


Ovo je jako tužno, samoživo i uskogrudo razmišljanje... ali ok, ako je tebi tako lakše.

 

Btw, samo da dodam, ne radi se o tome da budeš ravnopravna sa njim, već da on ima osnovni minimum da preživi. Pri čemu ne mislim da su svi koji u ovom trenutku nemaju posao lezilebovići.

Edited by Eddard
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

...

 

Ako neko nije star, nije bolestan, nije hendikepiran - on treba da radi, a ne da masta o tome da ga drugi izdrzavaju.

Kad vec dobija socijalu - to mu je sto mu je.

U vecini zemalja covecanstva, neka sirotinja zivi za 1-3 $ dnevno.

Ovo sto evropski dzabalebarosi i izdrzavana lica dobijaju, a sposobni su da rade, to je misaona imenica za mnoge nesretnike.

 

https://time.com/8515/what-the-world-eats-hungry-planet/

 

Dovoljno je da pogledas ove pregojene likove - razdesene od ugljenih hidrata, raznoraznih sokica, slatkisa ... i ostalog junk fooda i uporedis ih sa sirotinjom, pa da ti bude sve jasno.

I ti siromasni nesretnici zive RL, a ne kao evropska krmad.

🐽

 

...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Inace marksisti-libertarijanci postoje :s_d:, bivsi trockista-marksista Brendan O'Neill se izjasnjava kao marksista-libertarijan, mada se levica naravno ogradjuje od njega, uostalom osudili su i njihovog Elvisa - Slavujka Zizeka, kamoli nece ovog zivopisnog lika ........... preporucujem slusanje .......

 

 

Nemam pojma ko je ovaj lik, i nisam imala vremena da odgledam ceo video - prvi, slazem se s njim, pocela sam da gledam drugi, negde do 23ceg minuta nisam mogla da nadjem nista u cemu se ne slazem s njim - osim toga da on misli da je Trockista.

 

4 minutes ago, Eddard said:


Ovo je jako tužno, samoživo i uskogrudo razmišljanje... ali ok, ako je tebi tako lakše.

Sta je samozivo u tome da ocekujem da zivim bolje ako su mi rezultati bolji? Zar nije samozivo izabrati da zivis bez previse truda i rada ali da ti neko da pola sta je tesko zaradio da bi ti bio "ravnopravan" - kako je to uopste ravnopravno? 

Pa ako cemo da budemo ravnopravni onda i ja da sednem, i ispruzim ruku. I onda mozemo da budemo ravnopravno siromasni....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

1 hour ago, Angelia said:

Uzimanje radi preraspodele kako bi svi bili ravnopravni, je otimanje, jer ja necu da budem ravnopravna sa lezilebovicem koji ne moze da zaradjuje kao ja.

Bold 

 

8 minutes ago, Eddard said:

Btw, samo da dodam, ne radi se o tome da budeš ravnopravna sa njim, već da on ima osnovni minimum da preživi.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelia said:

Sta je samozivo u tome da ocekujem da zivim bolje ako su mi rezultati bolji? Zar nije samozivo izabrati da zivis bez previse truda i rada ali da ti neko da pola sta je tesko zaradio da bi ti bio "ravnopravan" - kako je to uopste ravnopravno? 

Pa ako cemo da budemo ravnopravni onda i ja da sednem, i ispruzim ruku. I onda mozemo da budemo ravnopravno siromasni....


Dodao sam gore da ne mislim da treba da budete ravnopravni, već da se nekome ko u ovom trenutku ne može da radi, obezbedi minimum za život. E sad, što tu upadne i određen broj onih kojih boli dupe i neće da rade, to jeste mana takvih sistema, ali jbg, ne mislim da su svi lezilebovići, krmci i sl.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Angelia said:

Nemam pojma ko je ovaj lik, i nisam imala vremena da odgledam ceo video - prvi, slazem se s njim, pocela sam da gledam drugi, negde do 23ceg minuta nisam mogla da nadjem nista u cemu se ne slazem s njim - osim toga da on misli da je Trockista.

 

 

Prvi deo je o socijalnim mrezama i nije interesantan, drugi deo je mnogo bolji, gde zapravo objasnjava da je danasnja levica protiv radnicke klase i zato nije on napustio nju, vec ona njega.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Eddard said:

Btw, samo da dodam, ne radi se o tome da budeš ravnopravna sa njim, već da on ima osnovni minimum da preživi. Pri čemu ne mislim da su svi koji u ovom trenutku nemaju posao lezilebovići.

Kao sto rekoh, za to vec imamo socijalnu pomoc. Ja i ne pricam o onima koji ne mogu da imaju posao, zahtevaju brigu i slicno. Znaci pogledaj pazljivo o cemu je rasprava pocela, o ravnopravnoj preraspodeli, da uzmemo od onih sto zaradjuju vise i podelimo. Necu ni da se ponavljam da je US zemlja koja je prva po dobrotvornim davanjima, dobrovoljno.

Nemoj da se pravimo naivni da pricamo o bilo cemu drugom nego sto JC podrzava - demokratske socijaliste, za koje znamo sta zastupaju. Tako da nema potrebe da mi podmeces samozivost i uskogrudost

 

6 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Prvi deo je o socijalnim mrezama i nije interesantan, drugi deo je mnogo bolji, gde zapravo objasnjava da je danasnja levica protiv radnicke klase i zato nije on napustio nju, vec ona njega.

Dosla sam do pocetka te price i potpuno se slazem da ova danas levica nije ista levica koja je bila.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Pre svega bih te zamolio da kvotujes gde sam ja tacno rekao da je socijalna pomoc "solidan prihod sa kojim se moze odlicno ziveti". To je opet na ovom forumu po ko zna koji put da lazes, isto kao i tvoji plusicari.

 

Zato forum i sluzi, kazi koliko novca si ti dobijala, posto mislim da si rekla da imas dvoje dece.

 

Ne moras eksplicitno to da kazes. Dovoljno je sto navodis cifre koje bi predstavljale solidan prihod za zemlje koje si pomenuo, kad bi bile realne. Ali nisu.

Za poslednju recenicu, naravno, report.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...