Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, ZnajJova said:

Tacno je, iz bilo kog ugla da pogledas, Isus je bio levicar

Ovo nijhe tacno. On je se zalagao za slobodu, jednakopravnost (jednakost pred Bogom), milosrdje i pomaganje ugrozenim ljudima, za slobodu dobrovoljnih ljudskih interakcija i organizacija a na za to da drzava ima vlasnistvo nad svim, svacim i svakim, te da obican covek nema nikakva inherentna prava do oninih koja mu drzava odredi, niti za to da polit-komesari u svakom trenutku mogu nevinom coveku na kucu da posalju cizmase da mu nogom razvale vrata, uzmu sta hoce i streljaju koga zele. To jeste razlog zasto je levica najcesce u sukobu sa hriscanstvom (i sa ostalim dobrovoljnim i nezavisnim institucijama ljudskog drustva - a pre svega porodicom - koje coveku pruzaju kontekst i narativ u kojem drzava ne igra nikakvu ulogu), jer sama ideja individualnih ljudskih prava dolazi iz ove ideje da su ljudi jednaki pred Bogom i da ljudska prava dolaze od Boga a ne od drzave i partije (na kraju, to jeste razlog zasto je hriscanstvo odigralo centralnu ulogu u slomu komunizma kao najmalignije manifestacije levicarske ideologije i najkrvolocnije dogme u novijoj ljudskoj istoriji).


Recju, Isus se borio protiv prvenstva politickih silnika i vlastodrzaca nad obicnim covekom, on kaze "Caru carevo!", a ne kaze "Sve je carevo!", kao sto levica propagira. On kaze svojoj braci, obicnim ljudima "pomozite bolesnima, nahranite gladne, primite u dom beskucnike...", dakle "pomozite jedni drugima", a ne kaze Rimljanima da treba da povecaju poreze pa da posalju naoruzane otimace/poreznike da  obilaze Galileju i da pod pretnjom bacanja u kavez otimaju ljudima imovinu, nose je u Rim, tamo 4/5 podele medju sobom a preostalu 1/5 vracaju nazad u Galileju i da njome otkupljuju politicku lojalnost...

Edited by bohumilo
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Darth Bane said:

Pa i ne moze doci do gradjanskog rata jer normalni ljudi  ne bi ni imali protiv koga da ratuju?! Opet podvlacim: bio bi to vrlo neravnopravan sukob! Libtardi bi bili "samleveni" !

 

Libtardi bi bili samljeveni jedino ako vama tramptardima Putko posalje S-400, inace bi bilo ko '99te, izbombardovali bi vas da ne bi znali kako se zovete uz obavezno ono: - Jebeni libtarde sidji dole ako smijes, pa da ti pokazem boga tvoga :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, bohumilo said:

Ovo nijhe tacno. On je se zalagao za slobodu, jednakopravnost (jednakost pred Bogom), milosrdje i pomaganje ugrozenim ljudima, za slobodu dobrovoljnih ljudskih interakcija i organizacija a na za to da drzava ima vlasnistvo nad svim, svacim i svakim, te da obican covek nema nikakva inherentna prava do oninih koja mu drzava odredi, niti za to da polit-komesari u svakom trenutku mogu nevinom coveku na kucu da posalju cizmase da mu nogom razvale vrata, uzmu sta hoce i streljaju koga zele. To jeste razlog zasto je levica najcesce u sukobu sa hriscanstvom (i sa ostalim dobrovoljnim i nezavisnim institucijama ljudskog drustva - a pre svega porodicom - koje coveku pruzaju kontekst i narativ u kojem drzava ne igra nikakvu ulogu), jer sama ideja individualnih ljudskih prava dolazi iz ove ideje da su ljudi jednaki pred Bogom i da ljudska prava dolaze od Boga a ne od drzave i partije (na kraju, to jeste razlog zasto je hriscanstvo odigralo centralnu ulogu u slomu komunizma kao najmalignije manifestacije levicarske ideologije i najkrvolocnije dogme u novijoj ljudskoj istoriji).


Recju, Isus se borio protiv prvenstva politickih silnika i vlastodrzaca nad obicnim covekom, on kaze "Caru carevo!", a ne kaze "Sve je carevo!", kao sto levica propagira. On kaze svojoj braci, obicnim ljudima "pomozite bolesnima, nahranite gladne, primite u dom beskucnike...", dakle "pomozite jedni drugima", a ne kaze Rimljanima da treba da povecaju poreze pa da posalju naoruzane otimace/poreznike da  obilaze Galileju i da pod pretnjom bacanja u kavez otimaju ljudima imovinu, nose je u Rim, tamo 4/5 podele medju sobom a preostalu 1/5 vracaju nazad u Galileju i da njome otkupljuju politicku lojalnost...

Svo Isusovo ucenje je levo, gledano kroz prava coveka, i njegov odnos prema drugim ljudima i drzavi. Ono sto se u zadnjih par vekova naziva levicom, nema nikakve veze sa hriscanstvom, pa je kao takvo besmisleno u kontekstu u kom ti citiras moj post. Jednakost,pravda,sloboda, nasuprot bericama pamuka  sa bicem iznad glava, to je uvek bila levicarska ideja. Seljacine u pikapovima jos uvek mastaju da zasade pamuk. Ja nisam levicar, ali to ne znaci da levica u nekim periodima ljudske civilizacije nije utrla put ka dobrobiti za sve. To sto neki ne vide razliku izmedju psihopata tipa Pola Pota i nekih levicarskih humanista, druga je tema.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Hamilton said:

Fudbal je igra u kojoj uvek na kraju pobede nemci. 
 

Macevanje je igra u kojoj uvek na kraju pobedi Jashar. 
 

Amin. 

To je mozda vazilo u staroj areni, kada su protivnicima bile vezivane ruke, a neki su, kao u Rimu, bacani lavovima.

Ovde je ipak malo drugacije, otuda i ove naprasne ideje o mogucnosti gradjanskog rata i ostale nervoze.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Eddard said:

 

Ništa ne brini, i to je registrovano, za takve stvari se ne upozorava.

 

A pazi ovo. Niko, ali niko nije kliknuo na report za taj post. 

 

Ovde se ne raspravlja o moderaciji, imate temu za to. 

Ne radi se o relativizaciji Hitlerovih zlocina, vec konstantaciji da su pojedini levicarski lideri bili zlocinci u istom rangu sa doticnim. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Darth Bane said:

Ne radi se o relativizaciji Hitlerovih zlocina, vec konstantaciji da su pojedini levicarski lideri bili zlocinci u istom rangu sa doticnim. 

Niko nije bio u rangu sa doticnim, i to je jednako glupo napisati kao mesati pojam levicarskog lidera sa psihopatama i masovnim ubicama tipa Pola Pota i slicnih. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ZnajJova said:

Niko nije bio u rangu sa doticnim, i to je jednako glupo napisati kao mesati pojam levicarskog lidera sa psihopatama i masovnim ubicama tipa Pola Pota i slicnih. 

Pol Pot jeste bio levicarski lider. Komunista. A znas li gde se skolovao? U Parizu. Od tamosnjih levicara je i pokupio sve te ideje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Darth Bane said:

Pol Pot jeste bio levicarski lider. Komunista. A znas li gde se skolovao? U Parizu. Od tamosnjih levicara je i pokupio sve te ideje. 

U Parizu su mu rekli, da cim dodje na vlast ubije 3 miliona ljudi, i osakati citavu zemlju za decenije u buducnosti...zivelo je u Parizu svakakvih luda, ali ...druze forumaski, ne bih te dalje zadrzavao. Kakve veze ima gde je ko od psihopata pohadjao nastavu ?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pol Potova vizija je bila zaustaviti nepotreban ekonomski napredak, svi na selo, u polja, volovske zaprege. Dosta više kapitalizma.

 

Nešto uporedivo sa onim što ona devojčica Greta zagovara. Sa razlikom, ona bi tu ostavila Švedsku kako jeste a ostali da stanu. A on je počeo od svoje zemlje. U jednom od poslednjih njegovih snimaka pred medijima, rekao je "Ja nisam došao da ubijam, ja sam došao da se borim za svoj narod.".

Link to comment
Share on other sites

Sve ovo samo da bi se skrenula pažnja sa činjenice da je Trump rekao za hajlhitlerovce u svojoj zemlji da su dobri ljudi.
Zapitajmo se šta bi se desilo da su demokrate pohvalile staljiniste? Uostalom, zar nije Trumpov gazda, Putin, za restauraciju staljinizma u Rusiji?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, melankolic said:

Sve ovo samo da bi se skrenula pažnja sa činjenice da je Trump rekao za hajlhitlerovce u svojoj zemlji da su dobri ljudi.

 

Izvini, izgubio sam nit diskusije zbog mnogo postova. Možeš li da mi daš link gde se vidi da je to rekao?

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, djole said:

 

Izvini, izgubio sam nit diskusije zbog mnogo postova. Možeš li da mi daš link gde se vidi da je to rekao?

 

 

 

Od 1. min.

 

Naravno, krivi su antifašisti.

Mediji tretiraju nepošteno nastavljače dela Adolfa Hitlera, najvećeg  zločinca u istoriji čovečanstva.

 

Edited by melankolic
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, melankolic said:

Sve ovo samo da bi se skrenula pažnja sa činjenice da je Trump rekao za hajlhitlerovce u svojoj zemlji da su dobri ljudi.
Zapitajmo se šta bi se desilo da su demokrate pohvalile staljiniste? Uostalom, zar nije Trumpov gazda, Putin, za restauraciju staljinizma u Rusiji?

 

Ovo si, mislim, preterao.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, bohumilo said:

Ovo nijhe tacno. On je se zalagao za slobodu, jednakopravnost (jednakost pred Bogom), milosrdje i pomaganje ugrozenim ljudima, za slobodu dobrovoljnih ljudskih interakcija i organizacija a na za to da drzava ima vlasnistvo nad svim, svacim i svakim, te da obican covek nema nikakva inherentna prava do oninih koja mu drzava odredi, niti za to da polit-komesari u svakom trenutku mogu nevinom coveku na kucu da posalju cizmase da mu nogom razvale vrata, uzmu sta hoce i streljaju koga zele. To jeste razlog zasto je levica najcesce u sukobu sa hriscanstvom (i sa ostalim dobrovoljnim i nezavisnim institucijama ljudskog drustva - a pre svega porodicom - koje coveku pruzaju kontekst i narativ u kojem drzava ne igra nikakvu ulogu), jer sama ideja individualnih ljudskih prava dolazi iz ove ideje da su ljudi jednaki pred Bogom i da ljudska prava dolaze od Boga a ne od drzave i partije (na kraju, to jeste razlog zasto je hriscanstvo odigralo centralnu ulogu u slomu komunizma kao najmalignije manifestacije levicarske ideologije i najkrvolocnije dogme u novijoj ljudskoj istoriji).


Recju, Isus se borio protiv prvenstva politickih silnika i vlastodrzaca nad obicnim covekom, on kaze "Caru carevo!", a ne kaze "Sve je carevo!", kao sto levica propagira. On kaze svojoj braci, obicnim ljudima "pomozite bolesnima, nahranite gladne, primite u dom beskucnike...", dakle "pomozite jedni drugima", a ne kaze Rimljanima da treba da povecaju poreze pa da posalju naoruzane otimace/poreznike da  obilaze Galileju i da pod pretnjom bacanja u kavez otimaju ljudima imovinu, nose je u Rim, tamo 4/5 podele medju sobom a preostalu 1/5 vracaju nazad u Galileju i da njome otkupljuju politicku lojalnost...

Pa kako se uzme. I jeste tacno. Isus Hrist se u stvari zalagao za vrlo slicne stvari kao i komunisti. On jeste ideoloski bio prvi komunist. Na kraju krajeva u Bibliji pise "Lakse je kamili proci kroz iglene usi nego bogatasu u carstvo nebesko." Izvorno hriscanstvo ima dosta dodira sa izvornim komunizmom, mnogo vise nego sa kapitalizmom. Hriscanstvo tada je bila revolucija protiv postojeceg sistema, kao komunizam danas. Zalagalo se za jednakost, protiv kapitalista (patricija), za moralne norme. Protiv poretka gde kapital i novac dominiraju. Ovo sto si dalje napisao je prakticno sprovodjenje ideje komunizma sto nema veze sa samom idejom vec sa izopstavanjem i zloupotrebom ideje. Jednakost ljudi pred Bogom i jednakost ljudi u komunizmu je isti princip, samo sto je prvi bio u skladu sa tadasnjim vremenom a drugi sa danasnjim. 

Zato se moze reci da je Isus Hrist bio prvi komunist. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ZnajJova said:

To je mozda vazilo u staroj areni, kada su protivnicima bile vezivane ruke, a neki su, kao u Rimu, bacani lavovima.

Ovde je ipak malo drugacije, otuda i ove naprasne ideje o mogucnosti gradjanskog rata i ostale nervoze.

 

O potencijalnom drugom americkom gradjanskom ratu sam gledao neki izvestaj australijskih vesti, citao u nemackom Spiegel-u, gledao neke debate na Univerzitetu Boston sa najuglednijim americkim istoricarima, a slucajno sam nabasao i u nekim srpskim dnevnim novinama o tome, citao sam rezultate istrazivanja najuglednijih americkih agencija za istrazivanje javnog mnjenja, o tome se prica na CNN-u, Fox-u ......... na ulici.

 

Hocu reci da postoji mogucnost da su cak i neke novine u Mongoliji "naprasno" napisale nesto o tome. Ceo svet o tome prica. Preporucujem ti Google ........ sjajna stvar, probaj.

 

O njemu prica i POTUS, u kongresu demokratski socijalisti - staljinisti vec bacaju nuklearne bombe na drzave oznacene kao crvene, u razgovoru sa kolegama na poslu ovde u Kanadi raspravljamo o eventualnoj navali izbeglica iz USA .......... 

 

Omiljena toalet novina svih SFRJ kvazi-intelektualaca ciji je mindset suptilno oblikovan krampom i budakom sa radnih akcija - The Guardian - je jos pre godinu dana objavila da je drugi gradjanski rat u Americi zapravo vec poceo, samo mi ne znamo, oni ce nam otkriti  i da je Trump vodje Konfederacije. , sto se vidim ovde ponavlja . :s_w:

 

Ovo je izgleda neko sasvim novo znacenje reci naprasno ........ potpuno uvrnuto-suprotno od onog koje je meni poznato ..... neocekivano, iznenada .........

 

Misljenja sam, a i nadanja, da do toga nece doci, koliko god se Hussein Obama trudio 8 godina da od USA institucionalno napravi klozetaru kubanskog tipa, samo je porodio velikog vodju Donalda J Trumpa i perfidno napujdao gradjane jedne protiv drugih sto je osnovni preduslov za gradjanac.

 

------------------------------------------------------------------------------------

 

Mislim, ja ne znam ko si, vidim da pises nesuvislo, ali me zanima to novosrpsko znacenje reci "naprasno", kao i kakve to veze ima sa nervozom .... kojom i cijom nervozom?

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Atreid said:

 

 Hocete revans iz americkog gradjanskog rata? Pa sta mislis kako bi prosli? Mislim, zar vam nisu bili dovoljni ovi nasi balkanski ratovi? Pa vam malo krvi. I to, za sta bi ste vi ratovali uopste? Za rasizam?Za bijelu supermaciju? Za to da zena bude u kuhinje, a ne u kancelariji? Za sta? Da bi napravili Ameriku opet velikom? Kako?

 

 

9 hours ago, melankolic said:


Forum vam se pred vašim očima pretvorio u Stormfront na kojem se poziva na desnu revoluciju ako se Trump impeachuje.

 

 

9 hours ago, Yoyogi said:

Pa posle Yoyogi grbav. Stormfront, prvi sam primetio i još nikoga ne beše online osim njih.

 

9 hours ago, melankolic said:


Ovde se bukvalno poziva na pokolj ljudi na osnovu njihove političke orjentacije, govori se o njima da su učestvovali u grupnjacima i kao narkomanima.
Ovo je zaista dno dna!

 

 

Opet se pokusa provuci ova prica o tome kako se forum polako klizi ka esktremnoj desnici. Moderacijo, sta ovo govori o vama? Da niste i vi ekstremni desnicari pa dopustate to? Deder vi regulisite te ekstremne desnicarkse komentare i njihove autore. Evo, siguran sam da ce vam forumski histericari, pardon, moralno superiorni levati pomoci pri pretrazi takvih komentara. Ili to, ili upotrebite mehanizme koji vam stoje na raspolaganju da ucutkate autore ovakvih podmetacina. 

 

12 hours ago, Atreid said:

 

Zaista, evo hipoteticki, izglasa kongres  impeachment, isutiraju Trampa nogom u dupe iz Bijele kuce, na izborima vlast dobiju AOC i Bernie Sanders, i sta je sljedeci potez? Uzmu hillbillies i rednecks oruzje, sjednu u pick upove, sjure se u Philadelphiu, dodju do down towna, i? Sta sad? Pobiju tu ljude koje su zatekli? I??? Sta onda? Sta dalje? Zauzmu gradsku kucu, i okrenu vola na raznju, uz neku brlju. To je maksimum koji mogu da urade.

 

 

Ok, ovo je vec moguce. Seti se samo terora koji vladao kad je Barak izabran. Jurisanje desnicara gradovima u potrazi za simpatizerima demokrata, verbalno i fizicko nasilje, zabrane tribina na kojima govore demokrate....Uzas!

 

Da vas podsetim na nesto, vi ste ovde ti koji su pravdali fizicke napade libtarda na Trampove pristalice, likovali ste nad akcijama koje su imale za cilj da sprece tribine na kojima su gosti konzervativci... jedan forumas rece i da je ok zavaliti im samarcinu ako ih vidite negde na ulici. Jer ipak, vi ste moralno superiorni, sta tamo neka konzerva ima da izlaze svoje stavove. 

 

Zanimljivo je i to sto forumasi kojima su usta puna fasizma smatraju simpaticnim baljuckanje(sto bi moja baba VIda rekla) lika koji otvoreno fantazira o diktaturi, ciji su stavovi nesto najblize fasizmu sto je ovaj forum iznedrio.  Cak se i bune kad ode na zasluzeno hladjenje. Jer ipak, vi ste moralno superiorni, nije to desnicar pa da svi skocite na njega. 

 

Suplji ste ko svajcarski sir, a opet drzite neki high moral ground. Neverovatno. 

 

6 hours ago, melankolic said:


Zapitajmo se šta bi se desilo da su demokrate pohvalile staljiniste? Uostalom, zar nije Trumpov gazda, Putin, za restauraciju staljinizma u Rusiji?

 

A cika Berni? I sta se desilo? Nekolicina forumasa ga vidi kao spasioca Amerike. Ako se posluzimo logickim vratolomijama kojima vi povezujete odredjene forumase sa ekstremnom desnicom, mislim da cemo doci do zakljucka da su u pitanju komunjare. Dalje, to bi znacilo da ti forumasi relativizuju zlocine drugova iz SSSR-a, na primer....Zanimljivo....

 

Sto se tice revolucija. Pa konzervativci ne vole da talasaju previse, nIsu za radikalne promene. Autoritet, hijerarhija, tradicija... Revolucija nije u prirodi njihove politicke filozofije. Ima to i prednosti i mane. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, melankolic said:

 


Ovde se bukvalno poziva na pokolj ljudi na osnovu njihove političke orjentacije, govori se o njima da su učestvovali u grupnjacima i kao narkomanima.
Ovo je zaista dno dna!

 

 

9 hours ago, Eddard said:

 

Ništa ne brini, i to je registrovano, za takve stvari se ne upozorava.

 

A pazi ovo. Niko, ali niko nije kliknuo na report za taj post. 

 

Ovde se ne raspravlja o moderaciji, imate temu za to. 

 

 

Pa naravno da nije niko, jer realno niko ne "poziva" na krvoprolice nego diskutuje SBBKBB..

+ ko jos sljivi jedan forum gde se "poziva" nas silovanje, linch i nasilje...   Da nece dijaspora sa Voxa da glumi Gavrila pa da inicira gradj rat?
:79:


Radite nesto pametnije sem da navlacite ljude na ban, ima moderacija, ako se ne dopada nekom report pa ako nema nista od toga, stavljaj na oglasnu tablu i ganjaj moderaciju...

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, dude said:

 

 

 

 

Opet se pokusa provuci ova prica o tome kako se forum polako klizi ka esktremnoj desnici. Moderacijo, sta ovo govori o vama? Da niste i vi ekstremni desnicari pa dopustate to? Deder vi regulisite te ekstremne desnicarkse komentare i njihove autore. Evo, siguran sam da ce vam forumski histericari, pardon, moralno superiorni levati pomoci pri pretrazi takvih komentara. Ili to, ili upotrebite mehanizme koji vam stoje na raspolaganju da ucutkate autore ovakvih podmetacina. 

 

 

Ok, ovo je vec moguce. Seti se samo terora koji vladao kad je Barak izabran. Jurisanje desnicara gradovima u potrazi za simpatizerima demokrata, verbalno i fizicko nasilje, zabrane tribina na kojima govore demokrate....Uzas!

 

Da vas podsetim na nesto, vi ste ovde ti koji su pravdali fizicke napade libtarda na Trampove pristalice, likovali ste nad akcijama koje su imale za cilj da sprece tribine na kojima su gosti konzervativci... jedan forumas rece i da je ok zavaliti im samarcinu ako ih vidite negde na ulici. Jer ipak, vi ste moralno superiorni, sta tamo neka konzerva ima da izlaze svoje stavove. 

 

Zanimljivo je i to sto forumasi kojima su usta puna fasizma smatraju simpaticnim baljuckanje(sto bi moja baba VIda rekla) lika koji otvoreno fantazira o diktaturi, ciji su stavovi nesto najblize fasizmu sto je ovaj forum iznedrio.  Cak se i bune kad ode na zasluzeno hladjenje. Jer ipak, vi ste moralno superiorni, nije to desnicar pa da svi skocite na njega. 

 

Suplji ste ko svajcarski sir, a opet drzite neki high moral ground. Neverovatno. 

 

 

A cika Berni? I sta se desilo? Nekolicina forumasa ga vidi kao spasioca Amerike. Ako se posluzimo logickim vratolomijama kojima vi povezujete odredjene forumase sa ekstremnom desnicom, mislim da cemo doci do zakljucka da su u pitanju komunjare. Dalje, to bi znacilo da ti forumasi relativizuju zlocine drugova iz SSSR-a, na primer....Zanimljivo....

 

Sto se tice revolucija. Pa konzervativci ne vole da talasaju previse, nIsu za radikalne promene. Autoritet, hijerarhija, tradicija... Revolucija nije u prirodi njihove politicke filozofije. Ima to i prednosti i mane. 

 

 

Ne klizi forum ka ekstremnoj desnici nego vas nekoliko forumasa pravdate i relativizujete desnicu kao takvu. Cika Berni ili Aleksandrija Kortez u nekoj buducnosti nisu spasioci Amerike niti ih iko vidi kao takve ali su u ovom trenutku najpristojnija politicka opcija u SAD-u. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Squabbit said:

 

 

 

Pa naravno da nije niko, jer realno niko ne "poziva" na krvoprolice nego diskutuje SBBKBB..

+ ko jos sljivi jedan forum gde se "poziva" nas silovanje, linch i nasilje...   Da nece dijaspora sa Voxa da glumi Gavrila pa da inicira gradj rat?
:79:


Radite nesto pametnije sem da navlacite ljude na ban, ima moderacija, ako se ne dopada nekom report pa ako nema nista od toga, stavljaj na oglasnu tablu i ganjaj moderaciju...

 

Glas razuma. Ja zapravo, as a matter of fact, nisam ni diskutovao SBBKBB, vec preneo SBBKBB sa medija. Ono sto ih je uzbudilo je "predvidjeni ishod potencijalnog gradjanskog sukoba" koji bi bio dosta los, tacnije tragican po njihove ljubimce.

 

ja definitivno nisam kompetentan da to analiziram ......... em se nadam da do toga nece ni doci. Da je to ipak moguce, cenim da jeste, ja ovu politicku podeljenost u USA ne vidim nista manjom i bezopasnijom nego onu nacionalisticku u YU pre 30 godina ...... dapace, imam utisak da je snaznija.

 

Razlika je sto je SFRJ bila samo cobanska drzava u pokusaju bez institucija, a usred svetske kataklizme komunizma, dok u Americi i pored svega postoji jak interes da ostanu zajedno i za sada vrlo slab interes za secesiju, ali u porastu. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Denis Jasharevic said:

 

O potencijalnom drugom americkom gradjanskom ratu sam gledao neki izvestaj australijskih vesti, citao u nemackom Spiegel-u, gledao neke debate na Univerzitetu Boston sa najuglednijim americkim istoricarima, a slucajno sam nabasao i u nekim srpskim dnevnim novinama o tome, citao sam rezultate istrazivanja najuglednijih americkih agencija za istrazivanje javnog mnjenja, o tome se prica na CNN-u, Fox-u ......... na ulici.

 

Hocu reci da postoji mogucnost da su cak i neke novine u Mongoliji "naprasno" napisale nesto o tome. Ceo svet o tome prica. Preporucujem ti Google ........ sjajna stvar, probaj.

 

O njemu prica i POTUS, u kongresu demokratski socijalisti - staljinisti vec bacaju nuklearne bombe na drzave oznacene kao crvene, u razgovoru sa kolegama na poslu ovde u Kanadi raspravljamo o eventualnoj navali izbeglica iz USA .......... 

 

Omiljena toalet novina svih SFRJ kvazi-intelektualaca ciji je mindset suptilno oblikovan krampom i budakom sa radnih akcija - The Guardian - je jos pre godinu dana objavila da je drugi gradjanski rat u Americi zapravo vec poceo, samo mi ne znamo, oni ce nam otkriti  i da je Trump vodje Konfederacije. , sto se vidim ovde ponavlja . :s_w:

 

Ovo je izgleda neko sasvim novo znacenje reci naprasno ........ potpuno uvrnuto-suprotno od onog koje je meni poznato ..... neocekivano, iznenada .........

 

Misljenja sam, a i nadanja, da do toga nece doci, koliko god se Hussein Obama trudio 8 godina da od USA institucionalno napravi klozetaru kubanskog tipa, samo je porodio velikog vodju Donalda J Trumpa i perfidno napujdao gradjane jedne protiv drugih sto je osnovni preduslov za gradjanac.

 

------------------------------------------------------------------------------------

 

Mislim, ja ne znam ko si, vidim da pises nesuvislo, ali me zanima to novosrpsko znacenje reci "naprasno", kao i kakve to veze ima sa nervozom .... kojom i cijom nervozom?

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sa kolegama na poslu pricas o mogucoj navali  izbeglica iz USA? Jel taj razgovor u nekom poluhistericnom stanju, ili pricate smireno kao odrasli i zenjeni ljudi? Salu na stranu, ne bih se ja sa tobom vise dopisivao, ako nemas nekih pitanja oko prihvata izbeglica i ostalih apokalipticnih galimatijasa.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ZnajJova said:

Sa kolegama na poslu pricas o mogucoj navali  izbeglica iz USA? Jel taj razgovor u nekom poluhistericnom stanju, ili pricate smireno kao odrasli i zenjeni ljudi? Salu na stranu, ne bih se ja sa tobom vise dopisivao, ako nemas nekih pitanja oko prihvata izbeglica i ostalih apokalipticnih galimatijasa.

 

Pogresno si razumeo da bih se ja s tobom dopisivao, ne bih ni besplatno pivo popio s tobom, ali vidis ...... kada si na forumu i nekoga prozoves za histeriju ocekuje se da odgovoris, a ne da pobegnes. Ti mene znas, a ja nemam blage veze ko si ..... znaci da si godinama na starom forumu virio kroz kljucaonicu, ovde si se raspistoljio. Ako, sta ima veze, trebalo bi da na forumu svako moze da ucestvuje. Sto opet ne znaci da smo svi jednaki. Nismo.

 

Naravno da postoji mogucnost da sam histerican u vezi CW2, ali onda su i New York Times i Washington Post koji su objavili ove godine najmanje 10 clanaka o drugom americkom gradjanskom ratu jos histericniji od mene ...... zapravo, oni su ocigledno izazvali moju histeriju. A oba su u "vlasnistvu" Husseina Obame :classic_biggrin: Jer oni idu po Americi i intervjuisu najvece poznavaoce americke istorije, specijaliste za civil war, o mogucnosti novog. Ja se toga nikada ne bih setio.

 

Sto se tice mojih razgovora na poslu sa kolegama, a o Americi ......... vidi ....... ja sam siguran da ljudi u Srbiji na poslu ponekad pricaju o tome sta se desava u Hrvatskoj, Bosni, CG, Kosovu ..... u susednim zemljama.

 

Znas, Kanada i USA se granice. To je najduza granica na svetu. Mi vec imamo pod blagoslovom liberalne vlade (to su im sigurni, a jeftini glasovi u buducnosti) ogroman ilegalni ulaz emigranata iz Amerike, uglavnom Haiti, Salvador i ostali koje Trump ne zeli.

 

Zamisli da recimo zivis u Detroitu i od kanadskog Windsora te deli samo most. Ja se ne bih dvoumio u stilu "ma nece mene i moju porodicu", pobegao bih istog trenutka. Posebno sa iskustvom iz YU. Pretpostavka je da bi takvih, normalnih ljudi, Amerikanaca, bilo dosta. Zasto bi oni vodili Hussein Obamine ratove, pa ni ja nisam hteo da vodim miloseviceve.

 

Jedno vreme je bilo u modi da US celebrities retardirano rezignirano najavljuju kako ce se preseliti u Kanadu zbog izbora Trumpa ...... niko nije dosao. Shvatili su da bi to bilo 8 dugih godina. A da im zapravo nece ni dlaka sa glave faliti, kao sto i nije, samo su oboleli od Trumpovog sindroma, a to moze ili da se izleci ili ce proci za 5-6 godina kada on ne bude vise mogao da se kandiduje, zbog starosti 😂.

 

Ako zapuca ....... bice svi tu u roku od 24 sata :classic_laugh:. Kao sto vidis razgovori na poslu ne moraju biti poluhistericni i  nenormalni ...... mogu biti i opusteni prirodni, zajebantski.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...