Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

7 minutes ago, Plavi Golub said:

 

Svrha toga je da isprovocira (bilo koju) americku administraciju za jos agresivniju politiku prema Srbiji, onda jos izolacije, mozda vize, oteza ljudima cirkulaciju, mozda i kapitalu i cementiraju sebe tu gde jesu za jos dobar broj godina sa potomstvom koje ce na zapad ako ima dva grama mozga, ili ce da laje po medjunarodnim insttucijama i "menadzerise" po Srbiji. Evo sad ce oni da menjaju politiku prema Kosovu koju vode pa trideset godina kroz sve administracije.

 

Nema ta izjava nikakve veze ni sa SAD ili bilo cim. Odvratni, cinicni prasac.

Nisam uveren da on salje bilo kakve poruke americkoj administraciji, kao sto sumnjam da tamo neko te izjave uzima previse ozbiljno. Srbija zadnjih 30 godina i nema spoljnu politiku, jer su svi "spoljnopoliticki" potezi namenjeni domacaj publici. Mislim da je neko od EU zvanicnika to i otvoreno rekao Tadicu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sunshine State said:

https://time.com/5649229/missouri-walmart-armed-man-terrorist-bear-arms/

 

Ovo ce biti tricky one! Missouri je open carry state, i covek je otvofeno nosio svoj rifle  da, kako kaze, istestira svoje pravo na otvoreno nosenje oruzja. Ovi ga, pak, uhapsise, zbog moguceg drzavnog terorizma - pregledace video da utvrde "njegovu nameru".

 I sta sad? Covek je mozda stvarno samo dosao s tom namerom - "imam pravo po zakonu da nosim oruzje" i bi uhapsen - saavim ispravno uhapsen, jer malo ko je, verujem, u toj prodavnici bio srecan da se oko njega seta covek u body armour i sa rifle.

 

 

Open carry je OK samo ako je puška/pištolj prazna. Ako je puna, to je no-no.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Kinik

 


About My Right America

My Right America is a group of proud Americans who believe that conservatives should be bold in our views and opinions.

We work hard to keep you up-to-date and informed on the latest political events and issues that matter most in America, so you can stand firm in your conservative beliefs even in the most oppressive liberal environments.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, GlennGould said:

@Kinik

 


About My Right America

My Right America is a group of proud Americans who believe that conservatives should be bold in our views and opinions.

We work hard to keep you up-to-date and informed on the latest political events and issues that matter most in America, so you can stand firm in your conservative beliefs even in the most oppressive liberal environments.

 

To su moji! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, DJORDJE said:

Nisam uveren da on salje bilo kakve poruke americkoj administraciji, kao sto sumnjam da tamo neko te izjave uzima previse ozbiljno. Srbija zadnjih 30 godina i nema spoljnu politiku, jer su svi "spoljnopoliticki" potezi namenjeni domacaj publici. Mislim da je neko od EU zvanicnika to i otvoreno rekao Tadicu.

 

Pa sad. Komunicira SAD sa njim(a) kroz nize diplomate i ambasadu koja predstavlja politiku drzave. Nije bas da cute. Ne uzimaju oni njega za ozbiljno, nego one ciji je on megafon u borbi za politicki i strateski uticaj u tom delu sveta. Ljudi koji tamo (u Srbiji) zive treba da budu taoci strateskih borbi velikih sila.

Umesto da stvore nesto optimalno da ljudi tu opstanu ikako cak i u nekom siromastvu, oni generaciju za generacijom zrtvuju na ovaj ili onaj nacin. Svi redom do zadnjeg. S tim sto je ovo vise za onaj srpski deo foruma, nego za temu  o SAD.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Plavi Golub said:

 

Svrha toga je da isprovocira (bilo koju) americku administraciju za jos agresivniju politiku prema Srbiji, onda jos izolacije, mozda vize, oteza ljudima cirkulaciju, mozda i kapitalu i cementiraju sebe tu gde jesu za jos dobar broj godina sa potomstvom koje ce na zapad ako ima dva grama mozga, ili ce da laje po medjunarodnim insttucijama i "menadzerise" po Srbiji. Evo sad ce oni da menjaju politiku prema Kosovu koju vode pa trideset godina kroz sve administracije.

 

Nema ta izjava nikakve veze ni sa SAD ili bilo cim. Odvratni, cinicni prasac.

 

Zanesen povlacenjem priznanja kosova od strane Sao tome i principe i Papua nove gvineje

dacic je istinski poverovao da ce i US povuci svoje priznanje kosova ukoliko trumpu pruzi dovoljno bezrezervne podrske

 

burundi, lesoto, surinam takodje povukli:smiley59:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mama_mia said:

... Sao tome i principe i Papua nove gvineje ... burundi, lesoto, surinam takodje povukli ...

 

Oni tamo u ministarstvu / 'sepsi' izgleda najvise vole da se sigraju 'zanivmljive geografije'.

:roflmao:

 

...

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Kinik said:

 

Oni tamo u ministarstvu / 'sepsi' izgleda najvise vole da se sigraju 'zanivmljive geografije'.

:roflmao:

 

...

 

ti si neverni sao toma

Trump se i ovako nasiroko dozviljava kao nenormalna pojava cudnih nepromisljenih poteza,

zato sve je moguce i za ocekivati pa i odbacivanje priznanja kosovoa.

Zapravo to prvo bi trebalo da uradi ako kani uopste da dobije bitku za drugi mandat.

 

edit/na

Edited by Mama_mia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, povukle su neke tamo trecesvetske zemlje, ne samo da je to irelevantno, vec sigurno nije uradjeno zbog toga sto nas ministar Dacic lepo peva, neki ustupci su dati zauzvrat, i postavlja se pitanje zasto ta "diplomatska municija" nije upotrebljena svrsishodnije.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Red Pill said:

Da, povukle su neke tamo trecesvetske zemlje, ne samo da je to irelevantno, vec sigurno nije uradjeno zbog toga sto nas ministar Dacic lepo peva, neki ustupci su dati zauzvrat, i postavlja se pitanje zasto ta "diplomatska municija" nije upotrebljena svrsishodnije.

 

prvo, malo smo se nasalili ali ne toliko da ne znamo da su drzave koje su povukle priznanje neke od najlepsih zemalja planete

 

a drugo, kosovo je pitanje svih pitanja, nema nista `svrsishodnije` ni za vlast ni za opoziciju koja ce biti ili je bila vlast.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Baby said:

Nista od afere o seks trafikingu medju "elitom," Jeffrey se samoubio navodno... https://abcnews.go.com/US/jeffrey-epstein-accused-sex-trafficker-dies-suicide-officials/story?id=64881684

 

 

His death comes just days after he was found unconscious in a Manhattan jail cell with injuries to his neck, US media had reported, citing unidentified sources.

It was not clear how he suffered those injuries. Two anonymous sources told New York’s local NBC News 4 that Epstein’s injuries may have been self-inflicted, while another said an assault by another inmate had not been ruled out.

 

Uopste ne smrdi na ucutkavanje svjedoka. :classic_wink:

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Honey Badger said:

 

His death comes just days after he was found unconscious in a Manhattan jail cell with injuries to his neck, US media had reported, citing unidentified sources.

It was not clear how he suffered those injuries. Two anonymous sources told New York’s local NBC News 4 that Epstein’s injuries may have been self-inflicted, while another said an assault by another inmate had not been ruled out.

 

Uopste ne smrdi na ucutkavanje svjedoka. :classic_wink:

 

 

 

Ma jok, odakle ti to 😄 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Mama_mia said:

 

prvo, malo smo se nasalili ali ne toliko da ne znamo da su drzave koje su povukle priznanje neke od najlepsih zemalja planete

 

a drugo, kosovo je pitanje svih pitanja, nema nista `svrsishodnije` ni za vlast ni za opoziciju koja ce biti ili je bila vlast.

Zalosno je sto je tako, jer se ideologija, u ovom slucaju nacionalisticka, ne maze na hleb.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Sunshine State said:

https://time.com/5649229/missouri-walmart-armed-man-terrorist-bear-arms/

 

Ovo ce biti tricky one! Missouri je open carry state, i covek je otvofeno nosio svoj rifle  da, kako kaze, istestira svoje pravo na otvoreno nosenje oruzja. Ovi ga, pak, uhapsise, zbog moguceg drzavnog terorizma - pregledace video da utvrde "njegovu nameru".

 I sta sad? Covek je mozda stvarno samo dosao s tom namerom - "imam pravo po zakonu da nosim oruzje" i bi uhapsen - saavim ispravno uhapsen, jer malo ko je, verujem, u toj prodavnici bio srecan da se oko njega seta covek u body armour i sa rifle.

 

 

 

Nema on pravo da nosi oruzje na tudjem privatnom posedu, o tome da li ce u Volmartu biti dozvoljeno nosenje odlucuje Volmart i ako oni nadju da se njihovim musterijma ne svidja da tu dolaze naoruzani ljudi (ili iz bilo kojeg drugog razloga) imaju svako legalno i moralno pravo da zabrane nosenje u svojoj radnji(i generalno, da zabrane bilo kome da udje u njihov objekat - kao sto su u ovom slucaju ucinili). Drugi amandman nikoga ne primorava da nosi ili poseduje oruzje, ili da u svoju kuci primi svakog naoruzanog coveka, nego upravo ovo, da u mojoj kuci pravila o nosenju i posedovanju oruzja ne uspostavlja vlada nego ja; on je prosto jedna manifestacija prava (u ovom slucaju bi se moglo govoriti i o "metapravu", pravu na zastitu prava) privatne svojine, kao sto to jeste i svako drugo istinsko ljudsko pravo...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ObiW said:

Open carry je OK samo ako je puška/pištolj prazna. Ako je puna, to je no-no.

 

Sta ce ti prazna puska oko vrata? Da bijes kundakom zlu drzavu koja se preko noci okrenula protiv svojih gradjana? 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Ozu said:

 

Sta ce ti prazna puska oko vrata? Da bijes kundakom zlu drzavu koja se preko noci okrenula protiv svojih gradjana? 

Taki je zakon, brate Srbine. Pun pištolj može na javnom mestu samo ako je sakriven i ako imaš dozvolu za nošenje. Puška ne može puna, ni u kom slučaju. Zlu državu ćeš da upucaš kad ti dodje na imanje, na kome si ti car (guglaj Castle doctrine).

Edited by ObiW
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, bohumilo said:

 

Nema on pravo da nosi oruzje na tudjem privatnom posedu, o tome da li ce u Volmartu biti dozvoljeno nosenje odlucuje Volmart

Ako Walmart, ili bilo koja prodavnica, prodaje alkohol onda o tome ne odlučuje Walmart nego država. Barem je tako gde ja živim.

Link to comment
Share on other sites

...

 

1 hour ago, Baby said:

... nista od afere o seks trafikingu medju "elitom," Jeffrey se samoubio navodno... 

 

1 hour ago, Honey Badger said:

... uopste ne smrdi na ucutkavanje svjedoka ... 

 

1 hour ago, Baby said:

... ma jok, odakle ti to ... 

 

 

Pretpostavljam da je lik razmisljao ovako:

- sta je bilo, bilo je

- bolje mi sigurno nece biti

- a spektakl cu svakako da izbegnem

I odluci se.

 

No, to je ocigledno nekima u USofA malo, mozda su zeleli da se nasladjuju sepktaklom 'seks trafiking medju elitom', gde bi imali priliku jos jednom da udare u kolektivno ridanje & jecaje.

Ukratko - licimurstvu nema kraja a satisfakcija za zrtve - pa neki drugi put, kad njihov kandidat, eventualno pobedi.

:classic_wacko:

 

...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ObiW said:

Open carry je OK samo ako je puška/pištolj prazna. Ako je puna, to je no-no.

 

Tacno.... No, moja greska jer sam zurila negde, pa ne dovrsih ono sto mene zanima u ovoj prici - za cega mu se u ovom slucaju moze suditi - da li za to sto je nosio "neprazno" oruzje medj ljude (pretpostavljam manja kazna) ili (potencijalna) namera i steta koju je mogao napraviti (kako ovo dokazati - negde pisu na osnovu snimaka iz Walmarata ce zakjljuciti po njegovom ponasanju i "izrazu lica")

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Sunshine State said:

 

Tacno.... No, moja greska jer sam zurila negde, pa ne dovrsih ono sto mene zanima u ovoj prici - za cega mu se u ovom slucaju moze suditi - da li za to sto je nosio "neprazno" oruzje medj ljude (pretpostavljam manja kazna) ili (potencijalna) namera i steta koju je mogao napraviti (kako ovo dokazati - negde pisu na osnovu snimaka iz Walmarata ce zakjljuciti po njegovom ponasanju i "izrazu lica")

Koliko sam ja video, samo sam scanirao text, on je imao onaj neprobojni prsluk, i puno oruzje, pominje se terrorist attack, tako da mogu argumenti s'obe strane da se guraju. To je sve fuzzy, po mome cinjenica da je nosio prsluk, dopriniosi argumentu da se spremao za oruzani sukob. Svasta moze da izadje iz ovoga. Neke buduce sudske odluke ce se svakako oslanjati na ovaj case. :)

 

Edit:

Joj bubba rus, to nisam primetio, obicno ne citam imena tipova, ovaj je godiste mog matorog i bas sam pomislo sto su ti buntvnici. Proverava socijalne norme. Treba ga pustiti tati i mami da mu oni doakaju. :)

Edited by mrd
odvojio sam parce posta.
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Honey Badger said:

If you're surprised that Jeffrey Epstein commited suicide this morning

.

.

.

.

.

Imagine how surprised he must have been.

 

 

  Reveal hidden contents

:lol_2:

 

 

 

 

 

Vidim da je advokat zahtevao istragu. Nadam se da ce istraga biti tiha i bez medija, dok se ne donesu zakljuci, inace ce sve kao po obicaju biti teatar.

Jos kokica nece skoditi. Mnoge stvari se odmotavaju oko DT, ali on uvek ostane cist. Be alert. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...