Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

9 minutes ago, ObiW said:

Ne znam šta da ti kažem, sećam se da je trajala 2-3 godine, sećam se da je bila privremena a ne stalna, i da je Senat/Kongres odbio da je produži prvi put kada je privremena zabrana istekla. 

 

Pa bila je privremena, rok trajanja zabrane je bio 10 godina, od 1994 do 2004, toliko je i trajala. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Angelia said:

Ostavi NRA i teoriju kako je sve u profitu, to je BS.

 

Nista sto ima veze sa parama u US (gotovo svuda da ne generalizujem) nije BS. 

 

14 minutes ago, Angelia said:

 

Nemam pojma odakle ti ovo sta meni odgovara, iskreno meni ni iz dzepa ni u dzep, samo konstatujem kako se akcenat stavlja na Trampa. Znaci vezivanje za Trampovu retoriku se bolje prodaje, ok, fair enough.

 

Malo se zezam, nije da tebi licno odgovara, ja to ni ne znam, ali volis da pises o greskama antife kad god se dese. 

Akcenat i treba da se stavi na Trampa jer on nije u poziciji, tj. ne bi smeo da bude, da zauzima stranu neke grupacije. U njegovom opisu posla je sasvim nesto drugo od onog sta on pise i govori. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ozu said:

 

"" nista od ovog ne bi bilo da se drustvo bavi jedinkom i resava probleme cim nastanu. 

 

 

svaki od ovih ubica je mogao biti izbegnut da se na vreme radilo sa njim i to nema veze ko

je na vlasti niti da li su igrali igrice. 

 

masovna ubistva su i pocela da cvetaju posle

reganovog ukidanja bolnica za mentalno zdravlje....mi u usa nemamo ludare osim za hitne slucajeve i vip ljude. "" 

 

Nece moci ovako. Kad citiras nesto sa drugog foruma navedi da je to preuzeto sa drugog foruma. Ovaj forum mora da gradi svoju reputaciju, a to se ne postize tako sto se kopi pejstuje sa drugih foruma. 

 

Ovaj put cu ostaviti, sledeci put ide brisanje, a mozda i kazna.

Link to comment
Share on other sites

Spoiler

 

Vecina ovih mass shooters su pokazivali neke znake intencije...mozda bi ovakak zakon bar malo pomogao:

 

Oregon's Red Flag law

 

Oregon’s Red Flag law requires a fairly simple process. The first step is for a concerned family member, household member, or law enforcement officer to ask the court for an Extreme Risk Protection Order (ERPO), which will remove a weapon, or a concealed handgun license, from an individual who is at risk for suicide or is a danger to others. An Order also prevents the person from buying additional guns for a one year period.

The law is nicknamed “Red Flag Law” for when a person exhibits a ‘red flag’ or other indicator that they may be a harm to themselves, or others. It is one of the few tools that family and household members have to quickly remove a weapon from somebody who is at risk.

How it works:

A family member, household member, or law enforcement officer may petition your county Circuit Court for an Order by filling out a notarized petition with facts showing that the person is a danger to themselves or to others. The court will then hold a hearing typically within 24-hours. If the judge agrees, all weapons and concealed handgun permits must be surrendered within 24-hours of issuing the Order.

Who can request:

  • A law enforcement officer
  • Family member
  • Spouse
  • Intimate partner
  • Parent
  • Child
  • Sibling
  • Any person living in the household of the person they are concerned about can request an Order from the court.

 

Timeline:

The court must hold a hearing typically the same day or within 24-hours. The person who requests the petition must appear in person or by video at the hearing. If the person who is at risk requests a hearing, then the court must hold an additional hearing within 21 days. If approved, the Order is usually effective for one year.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Interesantno posmatranje na dogadjaj:

Quote

 


As he left the White House Wednesday morning heading to Dayton, Ohio, and El Paso, Texas, to visit the scenes of the weekend mass shootings amid criticism his divisive rhetoric was partly to blame, President Donald Trump repeated new claims from conservative media and some Republicans that the Dayton shooter was a liberal sympathizer.

Interested in Donald Trump?

Add Donald Trump as an interest to stay up to date on the latest Donald Trump news, video, and analysis from ABC News.

Donald Trump

Add Interest

"This person supported Bernie Sanders, Antifa and Elizabeth Warren I understand -- nothing to do with President Trump," he said, speaking to reporters on the White House South Lawn, referring to two of the 2020 Democratic candidates and the left-wing, anti-fascist group.

He repeated the claim that the Dayton shooter was "a fan of Bernie Sanders and Elizabeth Warren. Nothing to do with Trump, but nobody mentions that," he said.
 

 

Koji od dems kandidata za prvu poziciju je otisao u posetu Daytonu, ili El Pasou?

Poeni i guts. Sve leaders.

Edited by mrd
dodao link
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mrd said:

Interesantno posmatranje na dogadjaj:

 

 

Koji od dems kandidata za prvu poziciju je otisao u posetu Daytonu, ili El Pasou?

Poeni i guts. Sve leaders.

 

Pa, ako ti kazes, onda mogu i da malo razmislim.

Nista oko smeca koje si dovukao sa neta, to i ne citam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Yoyogi said:

 

Pa, ako ti kazes, onda mogu i da malo razmislim.

Nista oko smeca koje si dovukao sa neta, to i ne citam.

Vidi prestani da pises smece i nauci da citas, pa mozda i naucis nesto. Pocetak ce da bude da shvatis, da je mozak nesto sto se razvija vezbom, misljenjem, a ti to ne radis. Pocni da razmisljas.

Opet te sake uhvatio?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mrd said:

Vidi prestani da pises smece i nauci da citas, pa mozda i naucis nesto. Pocetak ce da bude da shvatis, da je mozak nesto sto se razvija vezbom, misljenjem, a ti to ne radis. Pocni da razmisljas.

Opet te sake uhvatio?

 

Ma pustiti ti to patronisanje. Smece sa neta koje ti i tvoj Kiseljak dovlacite je veca briga. Intelektualni blizanci, samo se drzite.

Link to comment
Share on other sites

Ne mora da bude puska, moze bilo sta!



Investigators later learned Harris and Klebold had arrived in separate cars at Columbine around 11:10 on the morning of the massacre. The two then walked into the school cafeteria, where they placed two duffel bags each containing a 20-pound propane bomb set to explode at 11:17 a.m.

The teens then went back outside to their cars to wait for the bombs to go off. When the bombs failed to detonate, Harris and Klebold began their shooting spree.

Propan je nekih $20 i moze da se kupi svuda, bez identifikacije. Da li je dovoljno, ili potrebno zabraniti oruzje, ili da se vratimo na pocetak, obrazovanje!

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Angelia said:

Ne razumem izjavu, sta si hteo da kazes.

 

Profit je ono što već više od 100god diže USA.

Zato u USA ima ljudi iz svakog kutka ove planete.

 

Kod nas je "profit" neka omražena i zabranjena pojava, kao učinio si nešto jako loše, profitirao si. Strašno

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, demag said:

 

Profit je ono što već više od 100god diže USA.

Zato u USA ima ljudi iz svakog kutka ove planete.

 

Kod nas je "profit" neka omražena i zabranjena pojava, kao učinio si nešto jako loše, profitirao si. Strašno

Razliciti su putevi kako neki ljudi dolaze u US.

Ali naravno da je profit pozitivna stvar, na Balkanu je to ostatak komunizma kao da si nesto bolji ako ne radis za profit.

Ni izjava "sve je u profitu" ne stoji za US, kao sto je pominjano, US je zemlja sa najvisi donacijama u dobrotvorne svrhe, uz to vecina ljudi volontira na neki nacin. Znaci nije bas sve u profitu.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Angelia said:

Razliciti su putevi kako neki ljudi dolaze u US.

Ali naravno da je profit pozitivna stvar, na Balkanu je to ostatak komunizma kao da si nesto bolji ako ne radis za profit.

Ni izjava "sve je u profitu" ne stoji za US, kao sto je pominjano, US je zemlja sa najvisi donacijama u dobrotvorne svrhe, uz to vecina ljudi volontira na neki nacin. Znaci nije bas sve u profitu.

Na Balkanu se radi radi zabave, iz ljubavi prema radu i otadzbini, tamo dao Bog niko nije alav na novac, nego svi zive nekim minimalistickim stilom.

 Zapravo jeste sve u profitu, jer bez tog profita nema ni donaciji, kao sto nema ni  mnogo drugih stvari, ne samo u Americi, nego i u svakoj ekonomiji. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Angelia said:

Nemogu, nisam mogla da odgledam do kraja 😂 Socijalisti ovaj Demokratski Socijalisti US, sve drug do druga.

Mene je sramota sto ima ovakvih ljudi u US. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=bHRxu3XrsHg

HAHA.

Cini se da ime je veci problem sto suskaju, nego sto su gladni.

Nemam reci da izrazim osecanja koja to prema meni debelom budi.

Big poop.

Link to comment
Share on other sites



A Walmart employee has been shut out of the company’s networks after organizing a protest against the retailer’s stance on gun sales.

Thomas Marshall, a 23-year-old category manager in Walmart’s San Bruno, Calif.-based e-commerce business, asked employees to call in sick Tuesday, leave work early on Wednesday, and sign a Change.org petition that urges the company to stop selling firearms and ammunition in the wake of two shootings at the company’s stores in recent weeks.

No shit Sherlock!

link

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Kinik said:

...

 

Ovo je lood'lo!

:smiley5::smiley58::hammer::bravo:

 

...

Nemoj da tapses, moze nekog da uznemiri :roflmao: Mahanje rucicama, ali ne prejako - ako se pokrene vazduh moe da triggeruje moj anxiety.

 

Ma jok, nisu oni komunjare - to je organizacije mlade AOC i Bernija.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

 

 Zapravo jeste sve u profitu, jer bez tog profita nema ni donaciji, kao sto nema ni  mnogo drugih stvari, ne samo u Americi, nego i u svakoj ekonomiji. 

S te tacke gledista, potpuno si u pravu.

 

1 minute ago, Mama_mia said:

 

 

sarmantno, odusevljena sam :lol_2:

 

sto da te bude sramota - velika amerika svega ima thumbs up

 



 

Ma neprijatno i u ime ljudske vrste.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

Ma neprijatno i u ime ljudske vrste.

Ja sam gledao na preskok, uglavnom sam cuo "veoma grube" komentare koji zahtevaju od predsedavajuceg da govori u mikrofon, da ne vredja ostale ucesnike sa "guys" vec ne znam sta je mislio, da se ne suska. Jednostavno, drustvo bez ideje ka poboljsanju, vec za prebacivanje krivice na "stranog neprijatelja", druge. Sad cu mog omiljenog lika da pokrenem "Lenjin" koji je smatrao da samo krvlju(revolucijom) moze nesto da se resi. Cini mi se da smo dosli na tu novu revoluciju. Nadam se da smo naucili iz proslosti.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...