Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

3 minutes ago, Baby said:

 

Mnogi znaju. Ne znaju oni koje ne interesuje, odu, odrade svoj posao, odu kuci i sire se kolika im je plata. 

Onda sam ja u krivu. Ako mnogi znaju, meni je samo izgledalo da ovde ne-Ameri znaju vise od Amera.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

:classic_biggrin: Catch 22, ok, ja ne znam kako ti zamisljas IRS, ali se stvarno ne bave time da li si prekrsio imigracione zakone. Njih samo interesuje da li si platio njihov deo.

Ako predas tax return, na kome pise 0 poreza, sanse da ce IRS da te potrazi, su velike.

Ako imas payroll moras da imas SSN (pa makar i fake ili tudj) ili ITIN, poslodavac nema pravo da ti trazi da vidi tvoj status u zemlji. Porezi ce se automatski skidati sa payroll, a ti ces morati da uradis tax return. Ako neko u IRS primeti da se SSN ne slaze sa njihovim podacima, opet te mozda potraze, ali malo teze - osim ako ne sumnjaju da ne placas dovoljno poreza.

 

Naravno svi smo svesni da konobari i barmeni ne prijavljuju sve tips, ali to je tesko dokazivo

 

Bold, nije dovoljno, US je zemlja zakona, to bi palo na SC ko kruska.

Vii koliko buke za proglasavanje krize na granici - a ne pretnja za national security - otisao si predaleko, za tako nesto bi morao da imas dokaz stvarne pretnje.

 

Sad ti pomalo ponavljas ono sto ja pisem. Naravno da IRS zna ko placa taksu preko ITIN a ko preko SSN. i uredno prihvacaju placanje payroll takse sa ITIN brojem. A posto je US zemlja zakona to je i po zakonu.  Podaci postoje, da li postoji zelja da se koriste je vec pitanje koje  @Bejbl pita : regulisanje trzista rada bez davanja legalnog statusa ( a moze da se koristi u politicke svrhe kad zatreba)

 

sto se tice bolda, naravno da ih nece juriti IRS nego Homeland Security a oni imaju veoma siroka ovlascenja, i ja sam siguran da ce im IRS dati trazene podatke ako i kada zatraze

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, DJORDJE said:

Pa primetice vec kod prvog payrolla , kada posalju novac za SSN ovi ce im vratiti sa porukom da to nije validan broj. Hajde da kazes moze da uzme i par meseci, opet si stvorio citav niz dokaza da si zaposlio ilegaca. Verujem da ICE da  oprosti propust, ali ako te uhvate sa gomilom propusta sumnjam. Mene vise zanima kako funkcionisu razne temp agencije, jer tu su barem 70% ilegalci.

Eh pa to je ono sto sam pomenula da IRS ima poreze koje dobija a koje nema gde da rasporedi. Nemam pojma da li oni to prijavljuju poslodavcima. Cute jer im se isplati. Stvar je u tome da nece ICE doci na to, IRS nece to prijaviti ICE. IRS ce ti oprostiti ako si generalno uzeo I9, pa si mala firma pa kao nije namerno.

Ako ICE skonta da zaposljavas ilegalce... e onda mozes debelo da nagrabusis.

Za razne temp agencije, pa cash i fake SSN (recimo ima ono o SSN mrtvih ljudi).

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, nssa said:

 

A posto je US zemlja zakona to je i po zakonu. 

Ama nije po zakonu, koliko puta da se ponovi?

 

23 minutes ago, nssa said:

 

sto se tice bolda, naravno da ih nece juriti IRS nego Homeland Security a oni imaju veoma siroka ovlascenja, i ja sam siguran da ce im IRS dati trazene podatke ako i kada zatraze

Ali nece jer to nije po zakonu. Jasno mi je da ljude zbunjuje odvojenost tih stvari ali tako je.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, nssa said:

 

Sad ti pomalo ponavljas ono sto ja pisem. Naravno da IRS zna ko placa taksu preko ITIN a ko preko SSN. i uredno prihvacaju placanje payroll takse sa ITIN brojem. A posto je US zemlja zakona to je i po zakonu.  Podaci postoje, da li postoji zelja da se koriste je vec pitanje koje  @Bejbl pita : regulisanje trzista rada bez davanja legalnog statusa ( a moze da se koristi u politicke svrhe kad zatreba)

 

sto se tice bolda, naravno da ih nece juriti IRS nego Homeland Security a oni imaju veoma siroka ovlascenja, i ja sam siguran da ce im IRS dati trazene podatke ako i kada zatraze

Meni se cini da tebe zbunjuje zakonski sistem, da nesto moze biti po jednom zakonu a nije po drugom, a da se ne mesaju.

Zamisli ovako, zaposlis ti ilegalca, placas ga u kesu. Jednog dana on se povredi radeci. On te sutra tuzi za medicinske troskove (posto se povredio radeci za tebe) i gubitak zarade dok se oporavljao od povrede. I to radi iako nema pravo da radi.

I veruj mi na rec dobice nadoknadu. Zasto je to tako, zato sto zakoni koji se bave bezbednoscu na radu, ne ulaze u legalni status radnika, nego kaze za sve radnike. Sto je jos gore, onda neko moze da se doseti da si i zaposlio ilegalca :classic_biggrin: pa da dobijes i kaznu za to. Njemu nista nece biti, zato sto je njegov status samo pod jurisdikcijom ICE.

Mislim ako ga u medjuvremenu ti nisi prijavio ICE, i oni se pojave na sudu da ga pokupe. 

Link to comment
Share on other sites

President Donald Trump spoke Wednesday with Russian President Vladimir Putin, but the only reason anybody knows about the call is because the Russians publicly disclosed it. The White House made no public mention of it until late Wednesday night.

According to the official Russian account of the call, shared to the Facebook page for Russia’s U.S. embassy, the discussion focused on the wildfires currently ravaging Siberia. Putin spoke of a “powerful group of aircraft” they were using to fight the wildfires. Trump offered to help with this effort, and Putin regarded this offer “as a sign that it is possible that full-scale bilateral relations will be restored in the future.”

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Ama nije po zakonu, koliko puta da se ponovi?

 

Ali nece jer to nije po zakonu. Jasno mi je da ljude zbunjuje odvojenost tih stvari ali tako je.

 

 

Hajde se ti lepo sama sa sobom dogovori da li je US zemlja zakona ili nije. Mislim u jednom slucaju IRS mora da se pridrzava zakona a u drugom ne mora, zavisi kako joj (i tebi) odogovara.

Ako neko ne moze da radi sa ITIN onda ne moze ni da placa payroll taksu na taj rad, a ako se to ipak dogodi valjda IRS mora (po zakonu) da reaguje i kaze no no. I to nije samo par slucajeva pa da se propusti. Mislim sve ovo ako je US drzava zakona, pa se i sve drzavne institucije pridrzavaju zakona

 

A sto se tice ove price oko ilegalca i povrede... izgleda i na ovom primeru u drzavi zakona, drzavne institucije se pridrzavaju samo jednog zakona a za sve ostale zakone ih bas briga

 

da ne teramo pricu sad na deseti kolosek, poenta je da postoje podaci o ilegalnim imigrantima ili za bar deo njih, sto ce reci nisu oni u bas tolikoj ilegali samo ne postoji zelja da se taj problem resi na drugaciji nacin

 

i sa ovim bih se odjavio

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nssa said:

 

 

Hajde se ti lepo sama sa sobom dogovori da li je US zemlja zakona ili nije. Mislim u jednom slucaju IRS mora da se pridrzava zakona a u drugom ne mora, zavisi kako joj (i tebi) odogovara.

 

:lol_2: Pa naravno da je drzava zakona, stvarno mi nije jasno zasto ne razumes da svaka sluzba ima svoje ingerencije. Valjda ocekujes da IRS primenjuje imigracione zakoni, ali njima to nije posao. Ja vec objasnjavala za Sanctuary City kako lokalna vlast odbija primenu federalnih zakona, dobro to je izmisljotina Dems i treba da se ukine - cuj policija nece da pomaze ICE, nego ce jos da im podmece nogu.

Ili evo ti primera podele ingerencija, skole znaju koja deca su ilegalci, ali im je zabranjeno da to prijavljuju ICE.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Yoyogi said:

Onda sam ja u krivu. Ako mnogi znaju, meni je samo izgledalo da ovde ne-Ameri znaju vise od Amera.

Znaju oni kojima to treba, ili su se sreli s'tim. Poslodavcu treba ssn, on nije duzan, koliko ja znam da proverava validnost tog broja.

Edited by mrd
Link to comment
Share on other sites

:roflmao:

Slusam komentare dems debate. Svi se slazu da dems nemaju pojma sa zivotom, glavna teza im je to sto vise napadaju Obamu nego DT.  Mladi umesto da napadaju DT i nude svoje programe, napadaju starije i renomirane politicare iz svojih redova. Dopala mi se jedino teza da Sandersa niko ne smatra za ozboljnog contendera. Za ostalo cemo da vidimo. Jedino Biden i indijanka, ups Warren deluju kao ozbiljni kandidati. Cak bi mogli da budu i dobar par, posto glasove koje Biden dobija, ona gubi i obrnuto. 

Ovo ce da bude karneval budala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, mrd said:

:roflmao:

Slusam komentare dems debate. Svi se slazu da dems nemaju pojma sa zivotom, glavna teza im je to sto vise napadaju Obamu nego DT.  Mladi umesto da napadaju DT i nude svoje programe, napadaju starije i renomirane politicare iz svojih redova. Dopala mi se jedino teza da Sandersa niko ne smatra za ozboljnog contendera. Za ostalo cemo da vidimo. Jedino Biden i indijanka, ups Warren deluju kao ozbiljni kandidati. Cak bi mogli da budu i dobar par, posto glasove koje Biden dobija, ona gubi i obrnuto. 

Ovo ce da bude karneval budala.

 

Proslavila se ona sa Havaja... Nema tu nista od toga, Biden ce da bude i smori za sve pare. Covek je trebao vec deceniju da krcka penziju a ne planira najbolje moguce zaposlenje. Meni nije jasno zasto im ne ogranice godine, pa Regan je vec u drugom mandatu bio posenilio, te sreca da je bio glumac pa uspeo da odglumi da zna o cemu cita. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Meni Biden u celoj ovoj debatnoj priči demokrata liči na dekicu koji je umesto u gradski ušao u bus koji vodi srednjoškolce na ekskurziju. Mislim, simpatičan je kada se onako nasmeši dok ga griluju (da mi je moć da vidim i čujem šta mu se tada mota po glavi ; hint: The Simpsons) i ima on vrlo smirene reakcije (posebno kada krenu da mu zameraju za rasizam) ali se bojim da će ga Trump prosto pregaziti.
S druge strane imamo mlade lavove i lavice koji od svega ovoga prave show. Ma sve je show samo što se zna ko je zapravo vodio (reality) show a ko bi trebao da se bavi realnom politikom. Mislim, pričati o bogaćenju korporacija na račun srednje klase dok ti na Trumpovim skupovima pozivaju na linč. A još kad krenu sa tugaljivim pričama kako svako od njih ima nekog ko je bolestan a ko ima problema sa zdravstvenom zaštitom... zaista zvuči jadno koristiti to u svoju korist.
Ja sam bio toliko mazohistički raspoložen te debatne noći da sam čak gledao i uvod sa sve onim govornicima i pevačima. Nije ni čudo da Trump prolazi. Nešto kao porediti festival gajdaša u Donjem Mrđevcu sa Glastonbury - em.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Baby said:

 

Proslavila se ona sa Havaja... Nema tu nista od toga, Biden ce da bude i smori za sve pare. Covek je trebao vec deceniju da krcka penziju a ne planira najbolje moguce zaposlenje. Meni nije jasno zasto im ne ogranice godine, pa Regan je vec u drugom mandatu bio posenilio, te sreca da je bio glumac pa uspeo da odglumi da zna o cemu cita. 

 

Ako bude Biden kandidat, onda cu da budem za Trampa!

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Baby said:

 

Proslavila se ona sa Havaja... Nema tu nista od toga, Biden ce da bude i smori za sve pare. Covek je trebao vec deceniju da krcka penziju a ne planira najbolje moguce zaposlenje. Meni nije jasno zasto im ne ogranice godine, pa Regan je vec u drugom mandatu bio posenilio, te sreca da je bio glumac pa uspeo da odglumi da zna o cemu cita. 

Dobro to CNN kaze. Meni nije delovala nesto posebno. Obrati paznju na Klobuchar ona po mome deluje najprofesionalnije i veoma focusirana. Ovo sto se desava sa dems je totalni raspad sistema. Vidi se da ne postoji vodja koji ima kontrolu, a pilici samo kljucaju redom. Na zalost opet ce da bude izbor manjeg zla. Dobro ze mene je za koga god da glasam demokrate dobijaju, tako da najverovatnije necu ni da glasam. Ne vodi se politika tako sto se samaramo medju sobom. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amigo said:

 

Ako bude Biden kandidat, onda cu da budem za Trampa!

 

Ne, nije poenta u tome, moguce da bilo ko ima sanse da pobedi Trampa zato sto njega ili vole ili mrze, pa mogu da glasaju protiv, ne za. Poenta je sto ima sansu neko ko vec sada ima 76 godina, a koliko bi imao u drugom mandatu, jer ostali nikako da se istaknu nekim programom. Najgore pobede su one koje se dobiju na prici kako je onaj drugi los, a ne kako je on sam i zasto dobar. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mrd said:

Dobro to CNN kaze. Meni nije delovala nesto posebno. Obrati paznju na Klobuchar ona po mome deluje najprofesionalnije i veoma focusirana. Ovo sto se desava sa dems je totalni raspad sistema. Vidi se da ne postoji vodja koji ima kontrolu, a pilici samo kljucaju redom. Na zalost opet ce da bude izbor manjeg zla. Dobro ze mene je za koga god da glasam demokrate dobijaju, tako da najverovatnije necu ni da glasam. Ne vodi se politika tako sto se samaramo medju sobom. 

 

Obratila sam paznju na nju, ali ne cini mi se da ona ima ikakve sanse, prosto nije dovoljno agresivna za ovu trku od njih dvadeset i kusur.

Link to comment
Share on other sites

Kamala bi mogla da bude najbolji izbor. Za nju bi glasali slicno kao i za Obamu, plus vrijeme je i da zena bude predsjednik SAD.

Mada je meni licno simpaticnija Elizabet, ali zapostu stvar treba podrzati Kamalu.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Baby said:

 

Proslavila se ona sa Havaja... Nema tu nista od toga, Biden ce da bude i smori za sve pare. Covek je trebao vec deceniju da krcka penziju a ne planira najbolje moguce zaposlenje. Meni nije jasno zasto im ne ogranice godine, pa Regan je vec u drugom mandatu bio posenilio, te sreca da je bio glumac pa uspeo da odglumi da zna o cemu cita. 

 

Jedna stvar koje bi javnost trebala da se seti je da je Reagan naredio da se GPS ,americki pozicioni sistem, otvori javnosti. U tome svi danas uzivamo. Posle obaranja Korean Airlines leta KAL 007 iznad Kamchatke 1983.

 

Najbolje moguce zaposlenje?  The Onion je imao naslov kada je Obama izabran za  predsednika USA "Black man gets the nation's worst job".

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Amigo said:

Kamala bi mogla da bude najbolji izbor. Za nju bi glasali slicno kao i za Obamu, plus vrijeme je i da zena bude predsjednik SAD.

Mada je meni licno simpaticnija Elizabet, ali zapostu stvar treba podrzati Kamalu.

Elizabet nema sanse da pljucne DT pod prozor, ona se vec diskvalifikovala.

Nema tu nikog za podrzati - Biden je imao sansu da ga nisu svoji ljudozderi napali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Angelia said:

Elizabet nema sanse da pljucne DT pod prozor, ona se vec diskvalifikovala.

Nema tu nikog za podrzati - Biden je imao sansu da ga nisu svoji ljudozderi napali.

Ne znam da li si videla analizu Warren and Biden. Njih dvoje kompenzuju glasove, naci cu analizu koja to brojkama pokazuje. 

Cinjenica je da Vladimir (Berni)  nema shanse i to je mnogo dobro, posto bi on unistio US. 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Baby said:

 

Obratila sam paznju na nju, ali ne cini mi se da ona ima ikakve sanse, prosto nije dovoljno agresivna za ovu trku od njih dvadeset i kusur.

Kako stvari stoje, cini se da dems imaju jako malo sanse, ako ne impeachuju DT. :)

Ne vidim ni jednog kandidata koji nudi resenje, da ljudi osete promenu, a da ih to ne kosta extra. Napadi na Obamu su uzasno losi, posto daju DT kredibilitet, a s'druge strane Obamin health care je jednu middle class family kostao oko $7,000 extra godisnje. Imajuci ovo u vidu, ne verujem da ce dems course sa ovim planom imati ikakvu prodju kod glasaca.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mrd said:

Ne znam da li si videla analizu Warren and Biden. Njih dvoje kompenzuju glasove, naci cu analizu koja to brojkama pokazuje. 

Cinjenica je da Vladimir (Berni)  nema shanse i to je mnogo dobro, posto bi on unistio US. 

Nisam, ovih dana ne stizem da disem od posla. Za Bernija se slazem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...