Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

On 7/10/2019 at 10:54 PM, melankolic said:

Apsolutno ni u jednoj zvaničnoj istoriografiji se nacional- socijalizam i fašizam ne definišu kao ekstremno leve ideologije. Upravo suprotno, postoji mnoštvo dokaza da su NSDAP i Fašistička partija Italije ekstremno desne partije bili finansijski podržani od krupnog kapitala a slabost nemačkih konzervativaca (kasnije združenih članova nacističke partije) i uz nagovor saradnika Paula von Hindenburga dovode Hitlera na mesto kancelara (kasnije pali Rajhstag za šta optužuje komuniste poput ovih gnusnih laži i relativizaciji koje o levici ti sam širiš sve vreme ovde i na prethodnom forumu).

Zato molim moderaciju da se ovo gnusno izvrtanje istorijskih činjenica od ovog, očigledno, stormfrontovca konačno zaustavi i da se ostave sve žrtve klasičnog ekstremno desnog divljaštva da počivaju u miru.

 

 Evo, tipicno ovo o cemu je rec kad se prica o sjw pokretima sadasnjice. Nista argumenata, nista ozbiljne kritike argumenata sagovorniak ali zato izobilje tvrdnji bez obrazlozenja i naravno pozivanje da se sagovornik, sa cijim argumentima nije bas lako izaci na kraj, naprsoto odstrani. Otkud li ideja da sjw i njihovi advokati raznih vrsta imaju ikakve veze sa totalitarizmo?! Zaista tesko pitanje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, boxcube said:

 

 Nista argumenata, nista ozbiljne kritike argumenata sagovornika ali zato izobilje tvrdnji bez obrazlozenja i naravno pozivanje da se sagovornik, sa cijim argumentima nije bas lako izaci na kraj, naprsoto odstrani. 

 

Odstranio se sam, zauvek, po njegovim recima, videcemo. Lose vreme za revolucionare.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Baby said:

 

Preziveli su svi, pa cete i vi, to niko ne spori, samo mislim da je sasvim moguce da ti bas ne bude potaman kao sto je sada. Ali otom potom, pricacemo o tome za 3, 7, 9 godina 

 

Pa meni nije bilo potaman ni kad mi Obama uveo onu katastrofu od Obamacare .... 

Nemam pojma sta ocekujes da mi to ne bude potaman, predsednik ko predsednik. Samo nemoj da mi uvode levicare.

 

Edit: permutovala slova :classic_smile:

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

- ``The Democratic-controlled House votes to limit President Trump's authority to make war against Iran,” said AP.

- “House votes to prevent Trump from entering an unauthorized war with Iran,” said the Washington Post.

- “The House voted to check President Trump's authority to strike Iran by requiring him to get Congress’s approval first,” declared the New York Times.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Pa meni nije bilo potaman ni kad mi Obama uveo onu katastrofu od Obamacare .... 

Nemam pojma sta ocekujes da mi to ne bude potaman, predsednik ko predsednik. Samo nemoj da mi uvode levicare.

 

Edit: permutovala slova :classic_smile:

 

Ja necu, ne brini, Tramp ce. Sto je duze na vlasti sansa da neka Aleksandria dodje odmah posle je sve veca. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Sprivel said:

Konacno su Kimovom ortaku stavili brnjicu. Pozdravljam odluku drugova iz Kongresa.

:lol_2: Kako si se primio.

17 minutes ago, Baby said:

 

Ja necu, ne brini, Tramp ce. Sto je duze na vlasti sansa da neka Aleksandria dodje odmah posle je sve veca. 

Negde si pobrkala cinjenice, Tramp je posledica levicarenja, a nije levicarenje posledica Trampa.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 
Ja necu, ne brini, Tramp ce. Sto je duze na vlasti sansa da neka Aleksandria dodje odmah posle je sve veca. 
Ja mislim da će drug Sanders sve to pozlatiti.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja konzumiram marihuanu, ali ovde su izgleda mnogi na necem mnogo tezem od toga, tacnije na halucinogenima, da ne kazem tripovima.

 

Tako tek sada, u ovim godinama, saznajem da sto ljudi bolje zaradjuju, nema nezaposlenih, ekonomija cveta, biznisi se otvaraju nezabelezenom brzinom u istoriji te zemlje, berze raketiraju u nebo ….. to je predsednik losiji ….. tako kaze neki nastavnik marksizma iz Ljubljane, sa fakulteta odbrane i zastite.

 

Pa da ce zbog toga izabrati neku konobaricu koja ce ih od toga spasiti. :krstipd4:

 

A zatim citam kako predsedniku koji ne zeli da ratuje treba zabraniti da ………. ratuje :roflmao:

 

Dok su onog sto je zapoceo 7 ratova proglasili za sveca …….. 

 

Sta ti je narkomanija brale ! Upropasti ljude ….. ideoloski. :s_d:

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

Sevap je. Dosta su blondice nezasluzeno patile. Sta ti je karma ……. crnka izdominirala !!!

Nemoj AOC da mi dirate. Enoje naučila je da garbage disposer neće da je pojeda u kujni. [emoji14]

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

:lol_2: Kako si se primio.

Negde si pobrkala cinjenice, Tramp je posledica levicarenja, a nije levicarenje posledica Trampa.

 

Nisam ja nista pobrkala, levicari ce doci kao posledica Trampa. Zao mi samo jer su ove demokrate glupe, trebali su da ga puste da uradi sve sto je zamislio, jer tako jedino imaju dokaz besmisla njegove politike. Zid je trebao do meseca da se izgradi, pa kada opet bude droge i "zivotinja" koje prelaze nekud drugde, da lepo udare pecat elegantno u odluku za zatvor. Ovako prave od sebe iste budale kao sto je i ovaj sam. 

 

Samo da se ispravim, ne levicari, nego levicari one najgore sorte. 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

Najekstremnijij levicari su po pravilu reakcija na idiote na vlasti.

Oni ne mogu da se stvore iz nekog vakuma, sto bi rekli ameri out of the blue, vecina uvijek trpi razna sranja, ali uvijek ima neko ko ce da se pobuni.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

Najekstremnijij levicari su po pravilu reakcija na idiote na vlasti.

Oni ne mogu da se stvore iz nekog vakuma, sto bi rekli ameri out of the blue, vecina uvijek trpi razna sranja, ali uvijek ima neko ko ce da se pobuni.

 

Naravno, zato su se ovi levicari koji nas trenutno gnjave razvili od 2004 naovamo, od 2008 prosto dozivelu bum. Bila im povoljna klima. 

Dok nismo dosli do 2016, a normalnim prosecnim amerikancima bilo dosta takve politike - i glasali za totalnu suprotnost.

Ja nisam politicki analiticar, a ni Baba Vanga da predvidim sta ce da bude za 5 godina, i kako ce US glasaci da glasaju, a ni tim analiticarima nije pomoglo sto imaju znanje kad su 2016 totalno omasili rezultat. Mozda se americki glasaci jednog dana probude, i naprasno prigrle komunizam i glasaju za extremne levicare. Nesto mi to deluje malo moguce , ali i to je njihovo pravo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Amigo said:

Najekstremnijij levicari su po pravilu reakcija na idiote na vlasti.

Oni ne mogu da se stvore iz nekog vakuma, sto bi rekli ameri out of the blue, vecina uvijek trpi razna sranja, ali uvijek ima neko ko ce da se pobuni.

 

 

Ja znam da je za vas samoupravne socijaliste, SFRJ nostalgike Trump more evil than Satan himself :classic_biggrin: I da mu pridajete nadnaravne sposobnosti ……. ali realno nije mogao biti u Italiji 1921 gde su koreni teroristickog pokreta Anti_Fa, niti u Engleskoj 1980, a posto se lefticarenje oduvek u Americi smatralo za nastranost i izopacenost, probilo se u USA I osnovalo teroristicku podruznicu tek 2007 u Portlandu, Oregon, kada ni sam Trump nije znao da ce postati Potus ……… 

 

Tako da je dovoditi njega u vezu sa teroristima potpuno sumanuto, a to sto je mnogim latentnim ljubiteljima gladi i gulaga on okinuo neki prekidac u lobanjama pa su izmileli ……. to nije uzrok-posledica relacija vec neuroloski fenomen.

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Baby said:

 

😂

Nisam skontala sta je u tome posebno smesno. Znam da neki ljudi veruju da su za Trampa glasali rasisti i fasisti, mnogo je to rasista i fasista cak i za US. Nisu, savrseno prosecni ljudi, glasali su protiv odredjene politike. Pa im je i Tramp bio bolji od alternative.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Angelia said:

Nisam skontala sta je u tome posebno smesno. Znam da neki ljudi veruju da su za Trampa glasali rasisti i fasisti, mnogo je to rasista i fasista cak i za US. Nisu, savrseno prosecni ljudi, glasali su protiv odredjene politike. Pa im je i Tramp bio bolji od alternative.

Zato što je alternativa Trampu na prošlim izborima bila katastrofalna. Sada u SAD-u imamo nove ljude sa jasnim socijalnim idejama. Videćemo. 

Da se razumemo, ja iako sam sada teški anti-trampista na prošlim izborima sam svim srcem bio za Trampa i protiv Hilari Klinton. Ja sam se radovao kao malo dete kad je Tramp pobedio Klintonku ali sada kada vidim kakva je njegova politika i da postoji alternativa za desničarsku Trampovu politiku naravno da podržavam tu alternativu.

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Angelia said:

Nisam skontala sta je u tome posebno smesno. Znam da neki ljudi veruju da su za Trampa glasali rasisti i fasisti, mnogo je to rasista i fasista cak i za US. Nisu, savrseno prosecni ljudi, glasali su protiv odredjene politike. Pa im je i Tramp bio bolji od alternative.

 

1. Nazvala si 3 miliona vise od polovine glasaca nenormalnima

2. Tramp je dobio ne zato sto im je bilo dosta neke politike, nego zato sto je bila Klintonka sa druge strane (i zbog sistema glasanja)

3. Prosecni Amerikanac (tvoj izraz) je rodjen u familiji gde se zna za koju partiju se glasa

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Baby said:

 

1. Nazvala si 3 miliona vise od polovine glasaca nenormalnima

2. Tramp je dobio ne zato sto im je bilo dosta neke politike, nego zato sto je bila Klintonka sa druge strane (i zbog sistema glasanja)

3. Prosecni Amerikanac (tvoj izraz) je rodjen u familiji gde se zna za koju partiju se glasa

1. ne nisam, samo sam rekla da su i oni koji su glasali za Trampa savrseno normalni prosecni Ameri, to ne znaci automatski da su oni koji nisu glasali za njega nenormalni. Nemam pojma odakle izvlacis te zakljucke

2. Tvoje misljenje, ali necemo se sloziti

3. Ima toga, ali nema potrebe generalisati da je to uvek slucaj

Link to comment
Share on other sites

 

 
 
0
 Advanced issues found
 
 
 
On 7/12/2019 at 4:11 PM, Atreid said:

Protjerivanje umjetnika i slanje u gulag dolazi tek sa Staljinom. Jos jedna stvar koju treba imati u vidu jeste da se radi o Rusiji, i da je sistem gulaga uspostavljen u Carskoj Rusiji, revolucionaran vlast je nastavila koristiti taj drzavni sistem poslje preuzimanja vlasti. Nista ne opravdavam, naravno da su morali i trebali prekinuti tu praksu, ali tu praksu je uspostavila carevina koja je bila, pazi sad: - kapitalisticka.

 

Samo sto nije. Carska Rusija je sve vreme svog postojanja bila fedualna zemlja.

 

On 7/12/2019 at 4:11 PM, Atreid said:

I sta kazes, privatizacije u Nacistickoj Njemackoj nisu bile postene? :79:

 

A, koja privatizacija je bila postena? Ova u Srbiji?

 

Uglavnom nijedna, jer je sam taj proces vrlo skakljiv bas zbog toga sto se radi o prenosu vlasnistva sa javnog i drzavog preduzeca na privatno lice, sto obicno podrazumeva da to privatno lice nekako upozna nosioce vlasti i dogovori se sa njima da bas on dobije tu firmu u zamenu za nesto (tipa sutra ce mu finansirati kampanju i slicno). Zato uz privatizaciju obicno mora da ide i liberalizacija, demokratizacija i instaliravanje vladavine prava, sto je mukotrpan i dug proces koji zavisi od volje vlasti i spoljnih faktora. No, u krajnjem slucaju ako sve prodje kako treba, cak i uz nepostenu privazaciju, kroz koju deceniju privatizacija vodi ka uspostavljanju slobodnog trzista kada taj privatnik pukne na trzistu na isti nacin kao sto oni koji su bili u autoritarnoj vlasti pa su prihvatili demokratsku puknu na izborima (recimo da su sami sebi pucali u noge, ali kao sto rekoh, tu igra gomila faktora, jer ti koji su nekada bili u autoritarnoj vlasti i prihvatili su demokratsku, obicno su bili meka struja nekadasnje autoritarne vlasti kojoj je dojadilo da se povinuje tvrdoj struji ili nekom manijaku tipa Causesku, pa onda prihvate demokratiju i u narodu se pokazu kao heroji pa tako dobiju vlast koju ranije nisu imali, ali onda na nekim sledecim izborima puknu. Isti slucaj sa privatnikom koji dobije neko preduzece, pomisli sad cu da jasem i bicu bogat, pa kad se trziste oslobodi onda pukne ko zvecka). 

 

 
 
0
 Advanced issues found
 
 
 
 
 
0
 Advanced issues found
 
 
 
On 7/12/2019 at 4:11 PM, Atreid said:

Ne, u SSSRu su se desile nacionalizacije kao prva faza revolucije. Tacno je da su fabrike i firme samo zamjenile upravu, sad sa njom vise nije upravljao kapitalista (vlasnik) vec drzava, odnosno partija. Druga faza revolucije je trebala biti da se fabrike dadnu radnicima na upravljanje. Ta druga faza revolucije nikad u SSSRu nije izvrsena jer je Staljin blokirao,

 

A da je nije blokirao bas zato sto je neko smislio da se taj prelaz odvija preko partije i jednopartijske drzave? Mislim na druga Lenjina i boljsevike, pa i samog Marksa. Znaci samo uspostavljanje diktature partije je kao posledicu moralo imati da se u okviru te partije jednog dana pojavi covek koji ce sve to uzeti za sebe, jer tako obicno i biva u partijama, sektama i slicnim diktatorskim grupama. A posto nema drugih partija kao konkurencije (oterali smo ih u logore i pobili, bejase to oni menjsevici), onda je ishod da jedan covek preuzme jednopartijsku drzavu sasvim izvesan i ocekivan. Da nije bio Staljin, to bi sigurno uradio neko drugi, koliko znam bilo je konkurencije, Staljin je se vrlo lako resio. Dakle, sama ideja o diktaturi partije je bila smrtni udarac za ideju o predaji fabrika radnicima.

 

E sad malo o tom prenosu upravljanja i vlasnistva sa kapitaliste na partiju pa onda na radnike. I to se ne bi desilo zbog istog razloga kog sam gore opisao kod privatizacije: radi se o procesu sa visokom mogucnoscu za korupciju i namestanja, pogotovo u uslovima gde nema pravne drzave za regulaciju i gde je kultura generalno primitivna i nije dorasla na civilizacijskom i moralnom nivou. Dakle, ta tvoja zamisljanja o tome da bi sve bilo lepo i super da se Staljin nije pojavio baci u vodu. Ne bi se nikad desilo zbog gomile nesvesnih i nekontrolisanih faktora jednog sistema i naravno ruske kulture. 

 

On 7/12/2019 at 4:11 PM, Atreid said:

Takodje, danas imas sve vise fimi, u USA npr, u silicijumskoj dolini gdje radnici, inzenjeri i slicno upravljaju zajednicki sa firmom koju osnovali. Dakle, odozdola. Ima ih i uspjesnih.

 

Ima, sto je vise odlika kapitalizma nego komunizma. Met Ridli u Evolucija svega ih spominje kao primere startupova razvijenih u libertarijanskom duhu, jer njihovi osnivaci veruju u slobodu izbora i mogucnosti (ali ne i u jednakost ishoda). Prtiom, sama Kalifornija ti je veci kapitasliticki centar od celog SAD-a i Istocne obale i jabuka gde dominiraju top-down firme sa 50 nijansi menadzmenta koje se sada posmatraju kao zastarele, pa se veliki broj njih okrece mreznim bottom-up oblicima organizovanja i zakljuccima teorije haosa i nauke o kompleksnim sistemima, kakav je kapitalizam recimo, socijalizam nije nikakav kompleksan sistem (bez obzira na svoju birokratsku tvorevinu), jer prvo nije otvoren, nema spontanog poretka, nema povratnih spregi i nema evolutivnih mehanizama, vec je krhk i fragilan. Baci se na to pa ces uvideti o kakvom kapitalizmu ja i jos par nekih pisemo ovde, da to nije taj tvoj top-down gde sve jedan lik upravlja, a ostali slusaju ko u nekakvom robovlasnickom sistemu.

 

Takodje, u tim firmama nema diktature nikakvih partija i radnika, vec kao sto si sam rekao svi slobodno i dobrovoljno rade i upravljaju i pristaju da rade u takvim uslovima, niko ih ne tera. Samoupravljanje kao zamisao da radnici slobodno upravljaju firmom je jedna vrsta klasicno liberalne ekonomske ideje, jer se sve zasniva jel te na slobodi i dobrovoljnoj pristaiji pojedinaca. Naravno, jugoslovenski koncept samoupravljanja je budalastina u odnosu na ovo, jedina slicnost koja postoji jeste termin. Kao sto sam i pre rekao, termini su problem, ne pojmovi. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/13/2019 at 5:05 PM, Baby said:

 

Prosecni Amerikanac je rodjen u familiji gde se zna za koju partiju se glasa

 

On 7/13/2019 at 5:46 PM, Angelia said:

 Ima toga, ali nema potrebe generalisati da je to uvek slucaj

 

npr. u familijama kennedy,  bush, clinton ...sigurna sam da je uvek slucaj :wink2:

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked and unlocked this topic
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...