Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

24 minutes ago, Squabbit said:

 

 

Zajebite sa gornjom slikom. To je slikano 2min od mene.
Pod 1 pandur ne nisani njih.
Pod 2 niko od 20,000 mirnih protestanata od 3 PM do 7:30 PM nije priveden, povredjen..

Paljevina i kradja je pocela oko 6. Punih sat i po 2 panduri samo isli od 1 do druge radnje kako bi "protestanti" izasli iz nje.

Imate na ABC7 snimak kako su dosli na ulaz radnje, ovi pale preko njih, unutra jos 5,6 likova. Razvaljuju prozor i plywood 4 metra od pandura i iskacu dok izbacuju kradenu robu. Panduri stoje 4m od njih i gledaju.

Od nedelje u DT Long Beach nema nista. od 9,10  prodavnica tipa maxi (mini, veci market i sl) radi 1.
Sve je zatarabljeno, nema apoteke otvorenu u centru, nema gde da se kupi bilo sta.
Pumpa jebena ne radi jer je odrana. Ni jedan jebeni smoke shop (ivde nema vutre, samo oprema) nije ostao, dispanzera nema u centru, ven centra odrali 4,5 komada. Dzabe vutra jbg


Tako da jos 1red, batalite kacenje raznih slika uz povike jao jezivo. Sta dovodi dete na protest koji klinac kad je 4 dana pre toga havarija sirom zemlje. Sta LB je izuzet i filantropski kraj pa nece biti sranja? Daj bre. Ja sam prosetao 1 krug i otis'o kuci. 45min setnje, sta ja mogu vishe. 

Mrzi me da idem da platim za patike, ne da se cimam da kradem..

 

 

Nemam sta da se ubedjujem sa tobom. Dva minuta od tebe je i dalje samo dva minuta od tebe. 

 

Ispadne najveci problem sto ne mozes peske u kupovinu jer nema nista u krugu.

Zamisli sta bi ostalo da ovaj ludak posalje vojsku na ljude, sve i da sednes u kola i odes u shop na par milja. (nece, nedaju mu, ali bilo je u planu)

Link to comment
Share on other sites

 

Nemam sta da se ubedjujem sa tobom. Dva minuta od tebe je i dalje samo dva minuta od tebe. 

 

Ispadne najveci problem sto ne mozes peske u kupovinu jer nema nista u krugu.

Zamisli sta bi ostalo da ovaj ludak posalje vojsku na ljude, sve i da sednes u kola i odes u shop na par milja. (nece, nedaju mu, ali bilo je u planu)

 

pa da. ja znam da ta slika nema veze ni sa cim. Obican spin. Ja samo za sliku govorim. I sta se desavalo na LB 2 min od mene. Majku mu, trebalo bi da imam malchice bolji uvid u situaciju, slazes li se?

 

Naravno da je trenutno najveci problem to sto je razvaljen centar.

protest bio i prosao. Sta se uradilo? Je l nesto bolje? Ja vidim da je samo gore, na lokalu. Sta ljudi su se osvestili sto je polupan centar? 1 benefit od nedeljnog protesta ne vidim.

Do dushe ovima sto su isli u nabavku je bolje, iducih metar dana imaju nesto robe da se valja. 

 

Evo da se odvojim od sebe malo i mojih sebicnih potreba, pa da s stvaim u kozu ovih sto drze te radnje sto sad ne rade. Je l' ispade da to sto im je neko razvalio posao nije najveci problem?

 

I da, poslao je vojsku na LB, nac gardu. I?

Nikom nista, setkaju se smeshkaju i to je to.

 

Samo sto vihse nema kradje, do dushe ni ljudi napolju posle 6.

 

04608646e9b76c4c57ce4e3a3fc587fe.jpg00607ddc6eaadbf4c66710cc12fe0253.jpg

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Squabbit said:

Ovo za kolege forumashe iz Srbije, koji nisu proveli u USA ni dan ili bejahu ovde na odmru 15 dana.

Da li vi znate kako se gradjanstvo ophodi prema policiji ovde?
Ozbiljan broj laganini napushava, pljuje, kenja po pandurima.
Ovo je slobodna zemlja, demokratija. Zatim, ja nisam video nigde da policaija "shaketa" ovoliko ljude. kao da se biju random ljudi na ulici, da l' je do obuke ili sta, jbm li ga izgleda smesno.


Zatim, 2x sam imao cast da me sa ortakom koji je crnac zaustave. Razlika u ophodjenju je jeziva, 1om sam cak upitan dok sam odvojen sa strane:
Sir, are u feeling threatened??? 

I ovo se ne desava zadnje 3 i po godine, isto i za vreme Demsa u Inglewood panduri dodju na svaki 4ti poziv..
Tako da nije uzrok sada, sada je samo dobar momenat da se malo zakuva. nakupilo se energije za vreme Covilja-19.
 

 

Kritikujes Srbe turiste, a onda mesas pojmove. Izjednacujes verbalno vredjanje (prvi amandman, koji se toliko brani kada Trump pise svoje tvitove) sa demokratijom. Pritom Amerika je reprezentativna demokratija sa nekim nivoima direktne demokratije, po drustvenom politickom uredjenju republika. 

 

Drugo, ne desava se zadnje 3 i po godine, nego oduvek. Uvek je u drzavi sa preko 300 miliona ljudi bilo nasilnika, lopova, ubica, klosara... 

 

 

19 minutes ago, Sprivel said:

 

Ko ce koga, ako ne svoj svoga. 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Veshtodel said:

 

Kao sto je Angelia lepo napisala, za sve ovo postoje sudovi, zakoni i pravila istrage gde se utvrdjuje sta se zbilo, kako se zbilo i zbog cega se zbilo i gde se sve odvija na civilizovan i strucan nacin bez ikakvog divljanja po ulicama. Dakle postoje strucnjaci koji su se obrazovali za to, muku mucili godinama da bi postali pravnici i resavali ovakve probleme. Poput lekara koji su strucnjaci u resavanju problema oko pandemije COVID-a recimo, a ne internet strucnjaci za sve i svasta sa do own research mentalitetom.

 

 

nekoliko svezijih situacija na temu ukljucujuci i ishode tj odluke suda (ovo su naravno primeri sa svedocima, video-snimcima i whatnot, postoji gomila slučajeva koji su na časna policijska reč ..ali i ovde je "outcome" procentualno jasan)

 

 

garner.jpg

 

Circumstances: Eric Garner was walking through a neighbourhood in Staten Island, N.Y., when two New York police officers confronted him. Police had had previous interactions with Garner, who was known for selling untaxed cigarettes on the street. This encounter quickly escalated, with multiple officers joining in to restrain Garner. During the struggle, officer Daniel Pantaleo put Garner in a chokehold. The hold, which is banned by the NYPD, is what ultimately killed him. A friend of Garner's captured what happened on his phone, and the video went viral. The footage immortalized Garner's dying words, "I can't breathe," which became a rallying cry for the Black Lives Matter movement.

Outcome: In December 2014, a Staten Island grand jury declined to indict Pantaleo on criminal charges. In July 2019, after years of investigating the case, the federal Department of Justice also declined to file charges. Pantaleo was fired from the NYPD in August 2019 but has since filed a lawsuit to try to get his job back.

 
brown.jpg

Circumstances: Michael Brown, 18, and a friend were walking in the middle of a street in Ferguson, Mo., a suburb of St. Louis, when police officer Darren Wilson drove by and asked them to use the sidewalk. What transpired next is still unclear, but Brown and Wilson scuffled while the officer was still inside his cruiser. Shots were fired from inside the vehicle. Brown then ran off. He was hit with six bullets in all and died at the scene.

Outcome: Michael Brown's killing led to weeks of protests in Ferguson; at one point, Missouri Gov. Jay Nixon called in the National Guard. Protests re-ignited that November, when a grand jury in St. Louis County announced it would not indict Wilson. That same month, Wilson resigned from the Ferguson Police Department. In March 2015, the U.S. Department of Justice announced it would not prosecute Wilson but did release a report alleging racial bias in how police and the courts in the community treat black people.

 

mcdonald.jpg

Circumstances: Chicago police officer Jason Van Dyke shot Laquan McDonald 16 times in the middle of a street around 10 p.m. Police said McDonald, who was 17, had been brandishing a knife and that the shooting was in self-defence. For more than a year, the city fought the release of dashcam footage of the event that could clarify the sequence of events. Thirteen months later, a judge permitted the public release of this footage, which shows that while McDonald was carrying a knife, he had been walking away from Van Dyke when the officer shot him 16 times in 15 seconds.  

Outcome: In October 2018, Van Dyke was convicted of second-degree murder and 16 counts of aggravated battery with a firearm, and was eventually sentenced to six years and nine months in prison. A report released by Inspector General Joseph Ferguson in October 2019 described a coverup by 16 officers and supervisors, including Van Dyke. Among the allegations in the report were that officers made false statements to exaggerate the threat McDonald posed and that a former lieutenant destroyed notes from witness interviews.

 
tamir-rice.jpg

Circumstances: Twelve-year-old Tamir Rice was playing in a Cleveland park when a police cruiser pulled up. Within two seconds of getting out of his squad car, officer Timothy Loehmann shot the boy. Loehmann and another officer, Frank Garmback, had arrived in response to a 911 call in which someone told dispatchers a "juvenile" was "pulling a gun in and out of his pants and pointing it at people." The caller also expressed doubt that the gun was real. It was, in fact, a toy pellet gun. Rice died in hospital the next day.

Outcome: In 2015, a grand jury in Cuyahoga County decided not to charge Loehmann in the killing, saying he had a legal right to use deadly force because he genuinely believed it was a real gun. In 2016, the city of Cleveland announced it would pay the Rice family $6 million US to settle a lawsuit over the shooting. In 2017, the Cleveland police department fired Loehmann, though not solely for the shooting — they said he had also provided "false information" on his job application.

 
walter-scott.jpg

Circumstances: Walter Scott was driving his vehicle in North Charleston, S.C., when a police officer, Michael Slager, pulled him over for a broken taillight. A bystander captured the ensuing events on cellphone video. While Slager was talking to Scott in a vacant lot, Scott started to run away. Slager fired eight shots and hit Scott five times, killing him.  

Outcome: Slager was fired days after the shooting. A murder trial in 2016 ended with a deadlocked jury. In 2017, a judged sentenced Slager to 20 years in prison after he pleaded guilty to violating Scott's civil rights by using excessive force. The sentencing judge said Slager shot Scott with "malice and recklessness" and then gave false testimony to investigators.

 
freddie-gray.jpg

Circumstances: On April 12, 2015, Baltimore police officers arrested 25-year-old Freddie Gray for possession of a "switchblade" and took him into a police transport van — in handcuffs and leg shackles but with no seatbelt — and drove away. Within 45 minutes, Gray was found in the van unconscious and not breathing. His spinal cord was almost severed. He went into a coma and died a week later. Video taken by a bystander during Gray's arrest shows him screaming in pain. Gray's death prompted widespread protests.

Outcome: On May 1, 2015, State's Attorney Marilyn Mosby announced criminal charges against six police officers. She also said the knife that Gray had been carrying at the time of his arrest "was not a switchblade and is lawful under Maryland law." Over the course of the next few years, however, the cases against the officers would end in either acquittals or dropped charges. In September 2017, the U.S. Department of Justice announced it would not file criminal civil rights charges against the six officers.

 
jamar-clark.jpg

Circumstances: Twenty-four-year-old Jamar Clark was shot in the North Side area of Minneapolis around midnight on Nov. 15, 2015, after being confronted by two police officers. Clark died after being shot in the head by Officer Dustin Schwarze. There are conflicting reports about what happened. During the encounter, the other officer, Mark Ringgenberg, allegedly told Schwarze that Clark had reached for his service gun. Some witnesses, however, suggested Clark had been handcuffed.

Outcome: In June 2016, the U.S. Department of Justice declined to prosecute the officers, saying there was insufficient evidence for criminal civil rights charges. In October of that year, the Minneapolis Police Department ruled the officers did not violate department policies and would not be disciplined.

 
alton-sterling.jpg

Circumstances: Surveillance video showed that on July 5, 2016, Alton Sterling was selling DVDs outside of a convenience store in Baton Rouge, La. As he was packing up his things, Sterling was confronted by a police officer named Howie Lake. Soon after, another officer, Blane Salamoni, arrived and almost immediately pulled out his gun. Cellphone video shot by a bystander captured Sterling asking the officers why he was being detained, and before long they tried to cuff him. In the ensuing scuffle, someone can be heard screaming "He's got a gun!" and Salamoni fatally shot Sterling.

Outcome: In 2017, federal investigators declined to file civil rights charges against the officers, and in March 2018, state officials came to a similar decision. Soon after, Baton Rouge police fired Salamoni for violating use-of-force policies.

 
philando-castile.jpg

Circumstances: Philando Castile, 32, was driving with his girlfriend, Diamond Reynolds, and her four-year-old daughter when their car was pulled over by police in a suburb of St. Paul, Minn. The police cruiser's dashcam captured the entire incident from behind. One officer, Jeronimo Yanez, came over to the driver's side to tell Castile his brake lights were out and asked for his driver's licence and insurance. The other officer stood a ways back. During their exchange, Castile informed Yanez that he was carrying a gun legally. Yanez appeared to panic as Castile reached for his wallet and the officer shot seven times, hitting Castile with five bullets. At this point, Reynolds started using her phone to broadcast on Facebook Live, where she narrated what had just unfolded. Castile died in hospital 20 minutes later.

Outcome: Yanez told investigators that in that moment, he feared Castile was reaching for his gun. After a two-week trial In 2017, a jury acquitted Yanez of one count of second-degree manslaughter and two counts of intentional discharge of a firearm that endangers safety. 

 

stephon-clark.jpg

Circumstances: Police officers Terrence Mercadal and Jared Robinet were canvassing the Sacramento, Calif., neighbourhood of Meadowview for information about a man who had been breaking car windows when they came upon Stephon Clark standing on his grandmother's driveway. Bodycam footage from the two officers showed they chased him into the backyard. They ended up firing 20 rounds, later claiming Clark had pointed a gun at them. An investigation of the shooting showed all Clark had been carrying was a cellphone.

Outcome: In March 2019, the Sacramento district attorney's office announced it would not be filing charges against Mercadal and Robinet, saying their use of force had been justified. 

 
botham-jean.jpg

Circumstances: On Sept. 6, 2018, Amber Guyger, an off-duty officer with the Dallas Police Department, walked into the apartment of Botham Jean and fatally shot him. Guyger, who lived in the same complex but one floor down, later insisted that she had been tired after a long shift and had accidentally gone into Jean's unit thinking it was hers — and then mistook him for a burglar.

Outcome: In October 2019, Guyger was found guilty of murder and sentenced to 10 years in prison.

 
breonna-taylor.jpg

Circumstances: Breonna Taylor was shot at least eight times after three officers entered her apartment in Louisville, Ky., to serve a search warrant in a drug investigation. The police department said the officers announced themselves and used their weapons after Taylor's boyfriend fired at them. But Taylor's mother said police didn't knock and that Taylor's boyfriend was a licensed gun owner who thought someone was breaking in.

Outcome: Taylor's family has filed a wrongful death lawsuit.

 
george-floyd.jpg

Circumstances: George Floyd, a part-time bouncer in Minneapolis, was purchasing a pack of cigarettes at a grocery store when the clerk raised concern that the $20 US bill he was using was counterfeit. When Floyd refused to give up the cigarettes, the clerk called police. Not long after officers arrived to speak to Floyd, they put him in handcuffs. They seemed to struggle trying to put Floyd in the squad car. Cellphone footage captured when one of the officers, Derek Chauvin, kept his knee on Floyd's neck while on top of him on the ground for nearly nine minutes, while three other officers stood by. Floyd, who repeatedly said he couldn't breathe, became unresponsive and was pronounced dead in hospital an hour later.

Outcome: Floyd's death led to huge demonstrations in Minneapolis, which included the burning of a police precinct. The four officers were fired and Chauvin was charged with third-degree murder and manslaughter. It was later revealed that in his 18-year career with the Minneapolis Police Department, Chauvin had been the subject of 17 complaints.

 

https://www.cbc.ca/news/world/police-killings-recent-history-george-floyd-1.5593768

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Squabbit said:

 

Obican spin. Ja samo za sliku govorim. I sta se desavalo na LB 2 min od mene. Majku mu, trebalo bi da imam malchice bolji uvid u situaciju, slazes li se?

 

 

Vidi, ja razumem tvoj neki strah jer ti se desava blizu, ali moram da ti kazem da ovde reagujes kao @mrd Samo je onako kako je u tvom vidokrugu i kako se ti osecas, sve ostalo je nebitno. 

 

Sta da ti kazem drugo a da ne budem banovana, zamisli da zivis u nekom losem kraju gde je teror svakodnevnica. 

Link to comment
Share on other sites


 

22 minutes ago, Baby said:
 
Ko ce koga, ako ne svoj svoga. 

 


Kritikujem Srbe turiste??
Jadna mili boze...

Ja pokusavam da docaram kako se zivi ovde, nekome ko nije bio. Bili mi u poseti prijatelji pa primetili to. Vele kod nas bi popili samare odavno.

Eto cisto da ti objasnim kontext u kom sam pricao o kolegama forumashima iz srbije.

Ne razumem sta branis od mene?
Apsolutno treba da se protestvuje, samo poenta je da ima 1 grupica koja koristi ovo i sjebava celu ideju. Sto je vrv i poenta.

Da se jos vishe ljudi podele.

Jbt pa idu izbori, negde se asfaltira 3km puta u Lopatnici a negde...

Sent from my SM-G965U using Tapatalk

 

 

 

 

14 minutes ago, Baby said:
 
Vidi, ja razumem tvoj neki strah jer ti se desava blizu, ali moram da ti kazem da ovde reagujes kao [mention=93]mrd[/mention] Samo je onako kako je u tvom vidokrugu i kako se ti osecas, sve ostalo je nebitno. 
 
Sta da ti kazem drugo a da ne budem banovana, zamisli da zivis u nekom losem kraju gde je teror svakodnevnica. 

 

Opet koraci, da ne kazem dupla. 🙂
Stavr je u tome da ti ja pisem sta je bilo u mom vidokrugu, ne kako se ja oseeecam.

U mom vidokrugu je samo onako kako ja videh. U mom vidokrugu se desilo sta se desilo. Ne komentarishem ni jednu drugu sliku, video sem iz DT LB. Tako da van mog vidokruga nisam ni komentarisao.

 

Quote

Drugo, ne desava se zadnje 3 i po godine, nego oduvek. Uvek je u drzavi sa preko 300 miliona ljudi bilo nasilnika, lopova, ubica, klosara... 

 

Ja pisah o rasizmu, cenim da se ni odje nismo razumeli lepo.


Sent from my SM-G965U using Tapatalk
 

 

Edited by Squabbit
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Squabbit said:


Kritikujem Srbe turiste??
Jadna mili boze...
 

 

 

Da, kritikujes, mozda ti se ne cini tako, mozda ti nije bila namera, ali u prevodu si im rekao da je samo tvoja rec bitna jer si u epicentru dogadjaja, samim tim umanjio njihovo ucesce.

 

Naravno da nije isto biti turista i ziveti negde, ali Amerika bas i nije neki apstraktni pojam o kojem ljudi ne znaju nista. 

 

6 minutes ago, Squabbit said:


Ja pokusavam da docaram kako se zivi ovde, nekome ko nije bio. Bili mi u poseti prijatelji pa primetili to. Vele kod nas bi popili samare odavno.

Eto cisto da ti objasnim kontext u kom sam pricao o kolegama forumashima iz srbije.

Ne razumem sta branis od mene?
Apsolutno treba da se protestvuje, samo poenta je da ima 1 grupica koja koristi ovo i sjebava celu ideju. Sto je vrv i poenta.

Da se jos vishe ljudi podele.

Jbt pa idu izbori, negde se asfaltira 3km puta u Lopatnici a negde...
 

 

 

Ja tebe razumem da ti pokusavas da docaras kako se zivi ovde, ali tvoje nije stalo na docaravanju, nego na konkretnom politickom misljenju i stavu koje si zauzeo. Ne branim ti nista, mozes da pises sta hoces, samo ti kazem da tvoj i moj dozivljaj nije isti, kao sto je razlicit od ostalih koji nas okruzuju. Ovde se ne radi o lepim restoranima, vremenskoj prognozi, gde se zaposliti, sta izbegavati nego sasvim nesto suprotno, kako ko od nas dozivljava sistem i sta mu u njemu (ne)smeta. 

 

O podeli ljudi, da, uvek su bili i uvek ce biti. Najveca ce nastati kada neko u celu vlasti pozove clanove svoje partije da im zapreti kako moraju glasati.

 

Da, idu izbori, Tramp je uperio pistolj prema "neprijatelju" i neznajuci da rukuje njime upucao sebi nogu. Sta ti tu mozes? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Baby said:

 

Da, kritikujes, mozda ti se ne cini tako, mozda ti nije bila namera, ali u prevodu si im rekao da je samo tvoja rec bitna jer si u epicentru dogadjaja, samim tim umanjio njihovo ucesce.

 

Naravno da nije isto biti turista i ziveti negde, ali Amerika bas i nije neki apstraktni pojam o kojem ljudi ne znaju nista. 

 

 

Ja tebe razumem da ti pokusavas da docaras kako se zivi ovde, ali tvoje nije stalo na docaravanju, nego na konkretnom politickom misljenju i stavu koje si zauzeo. Ne branim ti nista, mozes da pises sta hoces, samo ti kazem da tvoj i moj dozivljaj nije isti, kao sto je razlicit od ostalih koji nas okruzuju. Ovde se ne radi o lepim restoranima, vremenskoj prognozi, gde se zaposliti, sta izbegavati nego sasvim nesto suprotno, kako ko od nas dozivljava sistem i sta mu u njemu (ne)smeta. 

 

O podeli ljudi, da, uvek su bili i uvek ce biti. Najveca ce nastati kada neko u celu vlasti pozove clanove svoje partije da im zapreti kako moraju glasati.

 

Da, idu izbori, Tramp je uperio pistolj prema "neprijatelju" i neznajuci da rukuje njime upucao sebi nogu. Sta ti tu mozes? 

 

 

Bold 1 - replika: Ispade da si ti prevodilac mojih misli + rechi. Valjalo bi se ograniciti da si ti tako protumacila moj upis, a ne da je to aksiom. Moje ucesce nekako po automatizmu mora biti vece od "njihovog" jer sam ja prosto bio svedok desavanja. Sto opet ne znaci da ja verno prenosim ili da sam ja apostol istine. Mozda lazem. 

Bold 2: Moje konkretno politicko misljenje (uh nesrecne li konstrukcije) je da treba kazniti ove sto lupaju, pale i kradu. Zauzimam stav da bih opet isao u mirnu setnju. Stava sam da treba da se uradi neso po pitanju represije nad crncima, misljenja sam da od toga nema nista sada, jer...... koga bole piiiiii, izbori su za par meseci. jebe se i demsima i DT za crne u projects. Al' ono bas im se jebe. I za Floyda i za ostalih 5000 koje su ubili kao pse.


I za kraj, kako ne bismo davili vishe narod, sta ti to tacno branish od mene?
Gde se nasi stavovi razilaze?

Nije trol ozbiljno pitam, kako se ne bismo vishe vrteli u krug.

Edited by Squabbit
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Former U.S. President George W. Bush on Tuesday publicly reacted for the first time to the national unrest surrounding the police killing of George Floyd, saying that "it is time for America to examine our tragic failures."

Bush, a Republican, said in a statement that he and former first lady Laura Bush "are anguished by the brutal suffocation of George Floyd and disturbed by the injustice and fear that suffocate our country."

 

link

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Squabbit said:

ja kad god cujem/vidim Bush odmah mi ovo u glavi:
 

 

 

dobro

 

ti kao da si zalutao sa paprapsihopatologija foruma. Kako je to dobro Denis objasnio jednom, tamo niko ne zna sta hoce a jos manje sta nece.

Edited by nonick
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

That officer, by the way, was rehired after a previous "Internal Affairs" investigation cleared him, finding that prominent display of Nazi-supporting tattoos was determined to not violate Philadelphia Police Department policy.

 

https://www.dailykos.com/stories/2020/6/3/1950136/-Philadelphia-police-will-investigate-officers-allowing-armed-white-vigilantes-to-roam-Fishtown

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, nonick said:

 

dobro

 

ti kao da si zalutao sa paprapsihopatologija foruma. Kako je to dobro Denis objasnio jednom, tamo niko ne zna sta hoce a jos manje sta nece.

Pishi cesce
Cmokic. Ima block ne se sekiras

Edited by Squabbit
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Baby said:

 

Izvinjavam se tek sad sam videla.

 

Ovde je bio slican slucaj pre 3-4 godine i sada su ozivela secanja pa i demonstracije koje su bile prilicno agresivno zaustavljene.

Dogadjaj je bio u julu 2016 dva brata Traore (naravno black) su bila zaustavljena od strane policije, jednog su trazili zbog neke pronevere ali relativno banalne, medjutim drugi brat je bio pobegao pri tom zaustavljanju jer nije imao svoja dokumenta kod sebe. Posle toga je nastala jurnjava za njim, ta dva policajca uhvatili on ponovo pobegao, na kraju su ga nasli u nekom stanu - znaju oni njih, to su sitni kriminalci koliko sam shvatila, ubacili ga u policijsku "maricu" i tokom puta koji je trajao nekih pet minuta koliko se secam, decko (imao je nekih 20 godina) je misteriozno izdahnuo i nisu mogli da ga reanimiraju.

Naravno sad su se setili toga pa su bile ponovo demonstracije povodom Floyd i Traore ali su zesce ugasili demonstracije.

 

Inace u Francuskoj su mozda se secate tokom skoro godinu dana, sve do pocetka korone, bile bas velike demonstracije "zuti prsluci" svake subote, i od pocetka su bile vrlo zestoke reakcije policije, sistematicna upotreba suzavca koji je zabranjen medjutim sve vreme je bio koriscen, dosta tuce - (policija tuce demonstrante) je bilo, uopste policija je pod Makronom pocela vrlo zestoko da gusi demonstracije sto je rezultiralo jos zescim demonstracijama, to je prekinuto koronom, videcemo da li ce se nastaviti ponovo kad korone ne bude vise.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Squabbit said:

Bold 1 - replika: Ispade da si ti prevodilac mojih misli + rechi. Valjalo bi se ograniciti da si ti tako protumacila moj upis, a ne da je to aksiom. Moje ucesce nekako po automatizmu mora biti vece od "njihovog" jer sam ja prosto bio svedok desavanja. Sto opet ne znaci da ja verno prenosim ili da sam ja apostol istine. Mozda lazem. 

Bold 2: Moje konkretno politicko misljenje (uh nesrecne li konstrukcije) je da treba kazniti ove sto lupaju, pale i kradu. Zauzimam stav da bih opet isao u mirnu setnju. Stava sam da treba da se uradi neso po pitanju represije nad crncima, misljenja sam da od toga nema nista sada, jer...... koga bole piiiiii, izbori su za par meseci. jebe se i demsima i DT za crne u projects. Al' ono bas im se jebe. I za Floyda i za ostalih 5000 koje su ubili kao pse.


I za kraj, kako ne bismo davili vishe narod, sta ti to tacno branish od mene?
Gde se nasi stavovi razilaze?

Nije trol ozbiljno pitam, kako se ne bismo vishe vrteli u krug.

 

1. Nisam zelela da ti budem prevodilac misli nego da ti kazem kakav utisak ostavlja. Uvek kada citamo nesto pravimo utisak o tome. Niti sam rekla da lazes. 

 

2. Slazem se sa tim, napisala sam jos u startu da svi treba da odgovaraju za to sto prave. 

Jedino sto se ne slazem je ubacivanje demokrata i antife da bi se stvorila politicka misija. To sada i FBI mora da dokazuje da nije tacno. 

Ako napisem da mislim da je nesto sistemski problem koji nikada nije resen, znaci ne branim niti republikance niti demokrate jer ni jedan od njih nije resio taj sistemski problem, upravo zato sto ih boli uvo. Isto tako sam napisala zasto mislim da je ovo sada najveci problem do sada i najvece demonstracije do sada, jer trenutna vlast ima sve protiv svakog i napravila je klimu da su svi nepozeljni (osim nekih) i zato je toliko sareno drustvo medju demonstrantima. 

 

Ne branim nista, izvinjavam se sto sam te uznemiravala. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ciao said:

 

Inace u Francuskoj su mozda se secate tokom skoro godinu dana, sve do pocetka korone, bile bas velike demonstracije "zuti prsluci" svake subote, i od pocetka su bile vrlo zestoke reakcije policije, sistematicna upotreba suzavca koji je zabranjen medjutim sve vreme je bio koriscen, dosta tuce - (policija tuce demonstrante) je bilo, uopste policija je pod Makronom pocela vrlo zestoko da gusi demonstracije sto je rezultiralo jos zescim demonstracijama, to je prekinuto koronom, videcemo da li ce se nastaviti ponovo kad korone ne bude vise.

 

Francuzi vecni revolucionari, uvek su tu da se izadje na ulicu i brane prava. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Baby said:

 

1. Nisam zelela da ti budem prevodilac misli nego da ti kazem kakav utisak ostavlja. Uvek kada citamo nesto pravimo utisak o tome. Niti sam rekla da lazes. 

 

2. Slazem se sa tim, napisala sam jos u startu da svi treba da odgovaraju za to sto prave. 

Jedino sto se ne slazem je ubacivanje demokrata i antife da bi se stvorila politicka misija. To sada i FBI mora da dokazuje da nije tacno. 

Ako napisem da mislim da je nesto sistemski problem koji nikada nije resen, znaci ne branim niti republikance niti demokrate jer ni jedan od njih nije resio taj sistemski problem, upravo zato sto ih boli uvo. Isto tako sam napisala zasto mislim da je ovo sada najveci problem do sada i najvece demonstracije do sada, jer trenutna vlast ima sve protiv svakog i napravila je klimu da su svi nepozeljni (osim nekih) i zato je toliko sareno drustvo medju demonstrantima. 

 

Ne branim nista, izvinjavam se sto sam te uznemiravala. 

 

1. sve 5 samo rechi na tebe ostavio moj upis utisak.. A ovo za laganje nema veze sa tobom, nego cisto ovako stavih, jer je i to opcija

2. Pa izbori su - mora da se igraju igrice. Neko koristi ovaj protest - ja bih rekao svako ili makar ko god moze

hard core je mrtav - marketing je sve 🙂 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Squabbit said:

 

1. sve 5 samo rechi na tebe ostavio moj upis utisak.. A ovo za laganje nema veze sa tobom, nego cisto ovako stavih, jer je i to opcija

2. Pa izbori su - mora da se igraju igrice. Neko koristi ovaj protest - ja bih rekao svako ili makar ko god moze

hard core je mrtav - marketing je sve 🙂 

 

2. Ima naravno infiltriranog drustva sa svim politickih strana do svih rasa i do svih ekonomskih staleza, od finog sveta do lopova i vandala.  

E sada, zakacilo je mnoge pred izbore, i stariji Bus je imao demonstracije pred izbore. Ne zastupam stav da je ovo iskljucivo zbog izbora, vec je virus ucinio dovoljno da steti Trampovoj vlasti, nisu morali zbog toga na ulice. 

 

1 hour ago, Pavaroti said:

Sta konkretno traze ovi na protestima u Americi?

 

Da se prekine sa policijskom brutalnoscu. 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Baby said:

 

Pa dobro nemerljivo je uopste porediti pravosudni sistem i korupciju Balkana i Rusije sa bilo kojim zapadnom zemljom, a ne samo Amerikom. Medjutim, to i dalje ne znaci da ako je na Balkanu ovako, onda to mora da na zapadu funkcionise 100% ispravno. 

 

Evo uzmi primer koji se do skora valjao po medijima, primer Jeffrey Epstein. Policija je prikupila o njemu istragom stotine seksualno zlostavljanih maloletnika gde je bitan momenat da je on njih placao za masazu. 40 od tih stotana su bili voljni da svedoce na sudu. On je uzeo tim advokata (izmedju ostalih Alan Dershowitz koji je branio OJ i mnoge druge bogate licnosti koji su trebali biti iza resetaka po pravnom sistemu. Tuzilac Krishcer je u startu pokusao da obori tuzbu time da su zrtve placene za to i da je odbrana slaba. U medjuvremenu su isplatili dosta tih devojcica za odustajanje od svedocenja, neke nisu odustale. Na kraju se on ipak nasao na sudu i Krischer resio da ne veruje zrtvama. Drugi tuzilac Alex Acosta je uticao na slucaj da Jeffre dobije minimalnu kaznu, tj. dolazio je na spavanje u zatvor, a ponekad cak ni to, nego napustao zemlju u vreme kazne, sto je za bilo koga drugog nedopustivo. 

 

Ovo je samo primer, ne da je sudstvo okrenute protiv rasizma, nego da sudstvo radi u korist odredjenog sloja drustva u koji nemaju svi pristup. A ovo je primer jer kompletni pravosudni sistem radi u korist jedne osobe koja je prekrsila zakon, ali moze da isplati svoju slobodu tamo gde treba. Sta je to ako nije korupcija, postoji li neka druga rec koja se koristi?

 

To nisam ni tvrdio, vec da je verovatnoca za korupciju na zapadu manja nego u nedemokratskim zemljama, a to ne znaci da tamo korupcije nema. U USA ima manje slucajeva toga da sudstvo radi u korist odredjenog sloja drustva kako si navela u odnosu na Balkan, Rusiju, LA itd.

 

12 hours ago, uini said:

nekoliko svezijih situacija na temu ukljucujuci i ishode tj odluke suda (ovo su naravno primeri sa svedocima, video-snimcima i whatnot, postoji gomila slučajeva koji su na časna policijska reč ..ali i ovde je "outcome" procentualno jasan)

 

A da postavis nekoliko svezijih situacija sa ne-AA slucajevima, to nista? Vodimo se konfirmacijskom pristrasnoscu i postoji samo ono sto vidimo?

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...