Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

4 minutes ago, ibiza1 said:

ko ovo brise, deep state? ja skoro nista od hot klipova ne mogu da otvorim!!

Ma mozes, samo klikni npr. na plavog vrapca u gornjem desnom cosku da ti se otvori u posebnom tabu, na Tviter sajtu. Mislim da bi mogao da ga vidis i ovde ako bi usao na telofonu...

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, bohumilo said:

Ma mozes, samo klikni npr. na plavog vrapca u gornjem desnom cosku da ti se otvori u posebnom tabu, na Tviter sajtu. Mislim da bi mogao da ga vidis i ovde ako bi usao na telofonu...

uf, dobro je, nije deepstate.

hvala za savet

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Baby said:

 

Sve za pet, samo da ta vladavina prava u realnom funkionise po pravu, ali su i suci i tuzioci samo ljudi, koji nisu imuni na iskusenja. 

 

Pa nisu kao sto nisu ni doktori i farmaceutske kompanije, pa je opet u zemlji sa vladavinom prava verovatnoca za imunitet na iskusenja mnogo veca nego u nedemokratskoj zemlji u kojoj cveta korupcija (Balkan, Rusija, post-socijalisticke zemlje, LA itd.), posto vladavina prava znaci nevladavina korupcije i iskusenja sudija,  tuzioca, doktora, farmaceuta i ostalih strucnjaka. U velikom broju slucajeva.

 

Pritom i kad se desi ovako nesto uvek postoje strucnjaci koji analiziraju rad svojih kolega i nastoje da utvrde da li su oni mozda nesto pogresili, tako da nema mesta globalnoj zaveri americkih suca i tuzioca protiv AA.

 

2 hours ago, Plavi Golub said:

Drugim recima do own research mentalitet, popovanje i pojasnjavanje kroz samo jednu dioptriju  je dozvoljeno?

 

Ne, nego da je do own research mentalitet u slucaju pravnickih pitanja isti oblik kao i do own research u slucaju medicinskih pitanja gde se ista ta pitanja relativizuju i tumace kako se kome svidi. Sa druge strane takav do own research nema veze sa recimo samoobrazovanjem i pracenjem ustaljenih naucnih i kritickih metoda dolaska do bilo kakvog znanja o necemu.

 

Znaci kada vidis nekog internet tipa koji snimak ubistva, kradje, kakvog god zlocina tumaci na nacin koji je suprotan od tumacenja koje je dalo strucno pravno lice to se nimalo ne razlikuje od internet tipa koji vakcinaciju tumaci suprotno od tumacenja strucnog medicinskog lica.

 

2 hours ago, Plavi Golub said:

Libertarians have more in common with the alt-right than they want you to think

 

Ne znam kakve veze libertarijanci imaju sa ovim.

Edited by Veshtodel
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bohumilo said:

 

Od svih fasistickih nasrtaja na americke gradjane i njihovu imovinu koje gledamo ovih dana meni je licno najodvratniji bio upravo napad na prvi Starbaks za gluve u SAD, na H stritu u Vasingtonu, gde su svi radnici gluvo-nemi, uglavnom studenti lokalnog Gallaudet univerziteta za gluve i osobe ostecenog sluha:

 

spacer.png

Ma po kafu isli. 
Kao sto su u Gamestop isli po igrice itd. U Macy po odecu, microsoft po tehnologiju a u Apple po iphonove (gde su inace dobili obavestanja od applea da ih vrate).
Mnogo mora da se foliras da ne vidis sta se desava posle ovih setnja Vucicu pederu i dole diktatura. Sve sto nije zastitilo izloge zavrsi spaljeno i opljackano. Nebitno da li je to velika zla korporacija ili neki porodicni biznis. Sinoc su nekog crnog policajca  ubili posto #blacklivesmatter.
Cim padne mrak pocinje akcija odes na  bilo koju drustvena mreza cekiras live tab i ukucas grad po volji i imas raw situaciju na ulicama.
Image

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Veshtodel said:

Ne, nego da je do own research mentalitet u slucaju pravnickih pitanja isti oblik kao i do own research u slucaju medicinskih pitanja gde se ista ta pitanja relativizuju i tumace kako se kome svidi. Sa druge strane takav do own research nema veze sa recimo samoobrazovanjem i pracenjem ustaljenih naucnih i kritickih metoda dolaska do bilo kakvog znanja o necemu.

 

Znaci kada vidis nekog internet tipa koji snimak ubistva, kradje, kakvog god zlocina tumaci na nacin koji je suprotan od tumacenja koje je dalo strucno pravno lice to se nimalo ne razlikuje od internet tipa koji vakcinaciju tumaci suprotno od tumacenja strucnog medicinskog lica.

 

Pa bile dve obdukcije ubjenog i zakljucile razlicito. Da podjemo od pretpostavke da su je u oba slucaja radile strucne osobe, kojoj struci verujemo? Ako dva pravna lica daju suprotno vidjenje istog, kom pravnom licu verujemo?

 

35 minutes ago, Veshtodel said:

Ne znam kakve veze libertarijanci imaju sa ovim.

 

Ima veze utoliko sto je taj okvir postao sigurna kuca i za stavove identicne onima koji su doveli do destrukcije pre osamdeset godina, ali sad imaju izgovor da su  oni samo libertarijanci. Pa im ni to nije dovoljno, nego isto djubre sire svetom, finansirajuci sociopatske mozgove u sprovodjenju slicnih politika u praksi.

 

Quote

FishyBulb

9/19/2017 3:32 PM GMT+0200

I'm a recovering libertarian, and left and disavowed connection mainly because of the kooks that turned into the alt-right. I voted for Ron Paul in 2008, but saw how his "liberty" movement very, very quickly turned into right wing populism, the Tea Party and now the alt-right. I very much understood how kooks could be attracted to libertarianism, whether potheads or racists or whatever, but it didn't bother me as much because I thought libertarianism was still mainly an intellectual exercise about individual liberty, anti-collectivism, and economics that could "lift all boats," so to speak. I still think that there are libertarian intellectuals like those at Reason or Cato that represent it well. 
 
The problem is that I misjudged the extent to which libertarianism is filled with people who use libertarianism rather than believe in it. They have no actual beliefs in liberty, equality or freedom. Instead, they use it for nefarious reasons, including institutionalized racism. Libertarians themselves dismiss this as No True Scotsman, but the practical effect is the same

 

 

 

Edited by Plavi Golub
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, comandante said:

 

ne znam odakle ti ovo, ja sam siguran da kada bi javnost odlucio oj bi sedeo na elektricnu stolicu

 

nisi valjda toliko naivna da ne razumes da sada vise nisu vazni zakoni nego pr (u ovom slucaju pravda). debilcina nije nevin i koga boli qrac ako dobije vise nego sto zasluzuje prema "zakonima". btw to je najmanje sto ste duzni vasim aa sugradjanima koje vekovima tretirate kao zivotinje

 

Ovakav nacin obracanja sa mi/vi konotacijom se ubuduce nece tolerisati. Moze se sve ovo napisati na lepsi nacin, bez ubacivanja sagovornika u tu grupu o kojoj se govori i stvaranja potencijalnih tenzija. Zamolio bih sve vas koji ucestvujete na ovoj, ali i ostalim temama, da ovako nesto vise ne radite.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

mislio sam da ce policija da kulira za vreme demonstracija i da nakon nedelju-dve ovo sve polako da se zaboravi ali oni i dalje pokazuju da su govna. 

 

a ovi koji i dalje podrzavaju trumpa su veci retardi od njega. pogotovo ovi iz srbije :classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, gggggggg said:

mislio sam da ce policija da kulira za vreme demonstracija i da nakon nedelju-dve ovo sve polako da se zaboravi ali oni i dalje pokazuju da su govna. 

 

a ovi koji i dalje podrzavaju trumpa su veci retardi od njega. pogotovo ovi iz srbije :classic_laugh:


Nastavak po starom, uprkos warn-u. 7 dana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sprivel said:

Da promenimo malo. Stadion srednje skole u Teksasu...60 miliona dolara.

Ekstremno popularno takmičenje u USA. Sezonu 2018/19 je gledalo preko tv ekrana preko 250 miliona gledalaca (regularna sezona i play-off). Odnosno mečeve regularne sezone oko 2.000.000 gledalaca.

 

Ovo naravno nije jedini ovakav stadion na kome igraju college ekipe, pošto ima još dosta takvih. Naravno, ogromne pare se vrte oko svega toga.

Link to comment
Share on other sites

Ekstremno popularno takmičenje u USA. Sezonu 2018/19 je gledalo preko tv ekrana preko 250 miliona gledalaca (regularna sezona i play-off). Odnosno mečeve regularne sezone oko 2.000.000 gledalaca.
 
Ovo naravno nije jedini ovakav stadion na kome igraju college ekipe, pošto ima još dosta takvih. Naravno, ogromne pare se vrte oko svega toga.

Ovo nije koledz, ovo je high school.
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sprivel said:


Ovo nije koledz, ovo je high school.

Ups 🙂

 

Moja greška, ali ostaje ono što sam napisao 🙂, mada su i tu cifre neverovatne za taj stepen takmičenja.

Edited by Don Laki Juan
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Don Laki Juan said:

Ups 🙂

 

Moja greška, ali ostaje ono što sam napisao 🙂, mada su i tu cifre neverovatne za taj stepen takmičenja.

 

Pratim ja koledz fudbal odavno. Micigen npr ima 30 godina uzastopno na svakoj domacoj utakmici preko 100k ljudi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Plavi Golub said:

 

Pa bile dve obdukcije ubjenog i zakljucile razlicito. Da podjemo od pretpostavke da su je u oba slucaja radile strucne osobe, kojoj struci verujemo? Ako dva pravna lica daju suprotno vidjenje istog, kom pravnom licu verujemo?

 

 

I za to postoje pravila, pa onda sudija/porota cuje svedocenja, i na osnovu zakona i presedana donosi odluku, a ako neko veruje da je odluka donesena na osnovu emocija a ne na osnovu dokaza, onda se zali visem sudu. Znaci ti ne moras da odlucujes kojoj struci da verujes, sve ovo sto mi radimo je samo licno misljenje, kao civilizacija smo napravili pravni sistem, takav je kakav je probali smo da ga napravimo najbolje, da se pravo i pravda ne bi odlucivala na ulici.

Tuzilac ce dati jedno vidjenje prava po njemu, a advokat odbrane drugo, jedan od njih ce da pobedi, i ne uvek onaj koji mi mislimo da je u pravu.

 

I nakon toga ti mozes da nastavis da verujes da je odluka nepravedna, takvih koji su imali nepravedno sudjenje u US puni zatvori, ali sistem je postavljen da ako postoji i najmanja sumnja da je neko nevin, taj ne bi trebao da zavrsi u zatvoru. Ne znaci da se ne desi, ali sistem cilja da se ne desi zato "beyond reasonable doubt", ja ovde vidim materijala za reasonable doubt kolko hoces, a pravom se bavim samo amaterski.

Zamisli sta ce advokati da pokazu...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Veshtodel said:

 

Pa nisu kao sto nisu ni doktori i farmaceutske kompanije, pa je opet u zemlji sa vladavinom prava verovatnoca za imunitet na iskusenja mnogo veca nego u nedemokratskoj zemlji u kojoj cveta korupcija (Balkan, Rusija, post-socijalisticke zemlje, LA itd.), posto vladavina prava znaci nevladavina korupcije i iskusenja sudija,  tuzioca, doktora, farmaceuta i ostalih strucnjaka. U velikom broju slucajeva.

 

Pritom i kad se desi ovako nesto uvek postoje strucnjaci koji analiziraju rad svojih kolega i nastoje da utvrde da li su oni mozda nesto pogresili, tako da nema mesta globalnoj zaveri americkih suca i tuzioca protiv AA.

 

 

Pa dobro nemerljivo je uopste porediti pravosudni sistem i korupciju Balkana i Rusije sa bilo kojim zapadnom zemljom, a ne samo Amerikom. Medjutim, to i dalje ne znaci da ako je na Balkanu ovako, onda to mora da na zapadu funkcionise 100% ispravno. 

 

Evo uzmi primer koji se do skora valjao po medijima, primer Jeffrey Epstein. Policija je prikupila o njemu istragom stotine seksualno zlostavljanih maloletnika gde je bitan momenat da je on njih placao za masazu. 40 od tih stotana su bili voljni da svedoce na sudu. On je uzeo tim advokata (izmedju ostalih Alan Dershowitz koji je branio OJ i mnoge druge bogate licnosti koji su trebali biti iza resetaka po pravnom sistemu. Tuzilac Krishcer je u startu pokusao da obori tuzbu time da su zrtve placene za to i da je odbrana slaba. U medjuvremenu su isplatili dosta tih devojcica za odustajanje od svedocenja, neke nisu odustale. Na kraju se on ipak nasao na sudu i Krischer resio da ne veruje zrtvama. Drugi tuzilac Alex Acosta je uticao na slucaj da Jeffre dobije minimalnu kaznu, tj. dolazio je na spavanje u zatvor, a ponekad cak ni to, nego napustao zemlju u vreme kazne, sto je za bilo koga drugog nedopustivo. 

 

Ovo je samo primer, ne da je sudstvo okrenute protiv rasizma, nego da sudstvo radi u korist odredjenog sloja drustva u koji nemaju svi pristup. A ovo je primer jer kompletni pravosudni sistem radi u korist jedne osobe koja je prekrsila zakon, ali moze da isplati svoju slobodu tamo gde treba. Sta je to ako nije korupcija, postoji li neka druga rec koja se koristi?

Edited by Baby
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Liska Manjina said:

Tramp je tu samo marioneta, doduše nespretna i jaaako glupa marioneta, ali i dalje marioneta. Svi vrlo dobro znaju šta rukovodi svim vladama sveta, samo interes i lova. Isti je bio i Obama, slične stvari su se dešavale i za njegovog manadata. E to što bi normalan predsednik izašao sa izjavom i pokušao da smiri situaciju, to je druga stvar. Da je Tramp održao jako dirljiv  govor u kom bi osudio 400 godina ropstva, to bi smirilo stvari, ali ne bi promenilo realnu sliku i u suštini njega zabole za živote siromašnih, bez obzira na boju kože. Rasizam i socialna nejednakost su ukorenjeni u američki sistem i ne postoji niti jedan predsednik koji bi to mogao promeniti, može samo biti "politički korektniji", ali u suštini se ništa ne menja.

 

 

To sam i ja rekla, Tramp je samo skinuo poklopac sa serpe u kojoj voda kljuca. Ne bih ga nazvala marionetom, nego orudjem. Po njegovim rekacijama se vidi da se on u problematiku uopste ne upusta i da je "natovaren" onako nusput i pusten pred kamere. Glavni baja je Mitch McConnell koji sprovodi zelje i ideje za koje je placen od lobista. Problem jeste to sto si rekao, Obama bi smanjio vatru i dodao malo hladne vode u lonac da ne kljuca i to bi bilo resenje, i ne samo Obama, nego svi njegi prethodnici. Ali cak i takva kilava politicka korektnost je bolja od nicega, tj. ovog. Problem rasizma se nece resiti od danas do sutra, jer ne postoji volja da se resi, pogotovo sada kada su na vlasti beli akrepi poput Mitcha koji se nisu mogli nadati srecnijem ishodu nego da dobiju jednog tupavca na celu koji je jedino zeljan para i moci. Tako da se od resenja ustvari udaljavamo velikim stopama, a ne priblizavamo malim. 

5 hours ago, ibiza1 said:

ko ovo brise, deep state? ja skoro nista od hot klipova ne mogu da otvorim!!

 

Niko ne brise, promeni browser. Valjas neke teorije zavere bezveze. 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Angelia said:

I za to postoje pravila, pa onda sudija/porota cuje svedocenja, i na osnovu zakona i presedana donosi odluku, a ako neko veruje da je odluka donesena na osnovu emocija a ne na osnovu dokaza, onda se zali visem sudu. Znaci ti ne moras da odlucujes kojoj struci da verujes, sve ovo sto mi radimo je samo licno misljenje, kao civilizacija smo napravili pravni sistem, takav je kakav je probali smo da ga napravimo najbolje, da se pravo i pravda ne bi odlucivala na ulici.

Tuzilac ce dati jedno vidjenje prava po njemu, a advokat odbrane drugo, jedan od njih ce da pobedi, i ne uvek onaj koji mi mislimo da je u pravu.

 

I nakon toga ti mozes da nastavis da verujes da je odluka nepravedna, takvih koji su imali nepravedno sudjenje u US puni zatvori, ali sistem je postavljen da ako postoji i najmanja sumnja da je neko nevin, taj ne bi trebao da zavrsi u zatvoru. Ne znaci da se ne desi, ali sistem cilja da se ne desi zato "beyond reasonable doubt", ja ovde vidim materijala za reasonable doubt kolko hoces, a pravom se bavim samo amaterski.

Zamisli sta ce advokati da pokazu...


Da li smemo da prokomentarisemo bilo sta, onako amaterski? Cemu informacija uopste? 

Da sacekano ishod sudjenja? Pa eto sacekacemo. Nece ovaj dobiti ni sat kazne vise sto je neko od nas dao bilo kakvo misljenje.

 

Kom vestaku treba verovati (ista struka) i kako odlucijemo o tome?


A drugo nije opste poznato u sta ce ko od nas da veruje, pretpostavljam da je to ti u postu depersonalizovano. Malko ti je to paternalisticki napisano, no necu se baviti razradom toga.


Ko su ti koji donose odluke iskljucivo na osnovu racia, a svi ostali nekontrolisane emotivne, da ne unosim eticke i vrednosne momente ovde?

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo sta se desava:

The New York Police Department's Intelligence Bureau is collecting license plate numbers from vehicles that carried vandals, looters and thieves around Manhattan in the last two days, a police official told ABC News.

Some of those already being tracked down were seen outside storefronts with sledgehammers, crowbars and power tools in brazen shows of planning and organization as they used the ongoing protests over the death of George Floyd as cover for their crimes.

....

The culprits are believed to be a combination of outside agitators, career criminals and gang members. Police said many of the perpetrators seemed to display a talent for staying a step ahead of cops with an elaborate scouting and signaling system built on text messages, social media apps and lookouts.

Darvinova nagrada:

A looter has been killed in a botched ATM explosion in Philadelphia, that police believe was part of a 'coordinated' effort to raid 30 machines across the city over a series of two nights.  

Police said the 24-year-old man died early Tuesday, several hours after attempting to break into an ATM with explosives in the north of the city. 

The man tried to use an explosive device to blow up a cash machine near Sidekick Sports Bar but was thrown to the ground and sustained trauma to his upper body, CBS 3 reported. He was rushed to hospital but later died. 

Police said live explosives were recovered. The explosives did not penetrate the machine. His name wasn't immediately released.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Baby said:

 

Repliciracu jos jednom

 

EZclwfYU8AEGx-d?format=jpg&name=large

 

 

 

 

 

 

 

 

Zajebite sa gornjom slikom. To je slikano 2min od mene.
Pod 1 pandur ne nisani njih.
Pod 2 niko od 20,000 mirnih protestanata od 3 PM do 7:30 PM nije priveden, povredjen..

Paljevina i kradja je pocela oko 6. Punih sat i po 2 panduri samo isli od 1 do druge radnje kako bi "protestanti" izasli iz nje.

Imate na ABC7 snimak kako su dosli na ulaz radnje, ovi pale preko njih, unutra jos 5,6 likova. Razvaljuju prozor i plywood 4 metra od pandura i iskacu dok izbacuju kradenu robu. Panduri stoje 4m od njih i gledaju.

Od nedelje u DT Long Beach nema nista. od 9,10  prodavnica tipa maxi (mini, veci market i sl) radi 1.
Sve je zatarabljeno, nema apoteke otvorenu u centru, nema gde da se kupi bilo sta.
Pumpa jebena ne radi jer je odrana. Ni jedan jebeni smoke shop (ivde nema vutre, samo oprema) nije ostao, dispanzera nema u centru, ven centra odrali 4,5 komada. Dzabe vutra jbg


Tako da jos 1red, batalite kacenje raznih slika uz povike jao jezivo. Sta dovodi dete na protest koji klinac kad je 4 dana pre toga havarija sirom zemlje. Sta LB je izuzet i filantropski kraj pa nece biti sranja? Daj bre. Ja sam prosetao 1 krug i otis'o kuci. 45min setnje, sta ja mogu vishe. 

Mrzi me da idem da platim za patike, ne da se cimam da kradem..

@Angelia
Svaki 2gi auto je imao papirne tablioce iz dealershipa.. 
Tako bar u nedelju govorio LBPD radio 🙂

Edited by Squabbit
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ovo za kolege forumashe iz Srbije, koji nisu proveli u USA ni dan ili bejahu ovde na odmru 15 dana.

Da li vi znate kako se gradjanstvo ophodi prema policiji ovde?
Ozbiljan broj laganini napushava, pljuje, kenja po pandurima.
Ovo je slobodna zemlja, demokratija. Zatim, ja nisam video nigde da policaija "shaketa" ovoliko ljude. kao da se biju random ljudi na ulici, da l' je do obuke ili sta, jbm li ga izgleda smesno.


Zatim, 2x sam imao cast da me sa ortakom koji je crnac zaustave. Razlika u ophodjenju je jeziva, 1om sam cak upitan dok sam odvojen sa strane:
Sir, are u feeling threatened??? 

I ovo se ne desava zadnje 3 i po godine, isto i za vreme Demsa u Inglewood panduri dodju na svaki 4ti poziv..
Tako da nije uzrok sada, sada je samo dobar momenat da se malo zakuva. nakupilo se energije za vreme Covilja-19.
 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...