Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, Baby said:

 

Jbg. reci to milionima kojima je odmah bilo jasno da je ubistvo po sredi jer su skoro pa gledali uzivo. 

To sto nekome deluje jasno, na sudu i nije bas tako jasno. Ili da te podsetim na OJ Simpsona.

Ovo uopste nije tako ocigledno, mesanje javnosti i nije najbolja stvar. 

 

Kueng and Lane stood Floyd up and attempted to walk him to their squad car at 8:14 p.m. Floyd “stiffened up, fell to the ground, and told the officers he was claustrophobic.”

That’s when Chauvin and Officer Tou Thao arrived in a separate squad car.

“The officers made several attempts to get Mr. Floyd in the backseat of squad 320 from the driver’s side. Mr. Floyd did not voluntarily get in the car and struggled with the officers by intentionally falling down, saying he was not going in the car, and refusing to stand still,” the complaint alleges. “Mr. Floyd is over six feet tall and weighs more than 200 pounds.”

While standing outside the car, Floyd began “saying and repeatedly that he could not breathe.” Chauvin went to the passenger side and “tried to get Mr. Floyd into the car from that side and Lane and Kueng assisted,” according to the complaint.

Chauvin “pulled Mr. Floyd out of the passenger side of the squad car at 8:19:38 p.m. and Mr. Floyd went to the ground face down and still handcuffed,” said the complaint.

It alleged that Kueng held Floyd’s back and Lane held his legs. Chauvin placed his left knee in the area of Floyd’s head and neck. Floyd said, “I can’t breathe” multiple times and repeatedly said, “Mama.”

“The defendant and the other two officers stayed in their positions,” according to the complaint.

The officers said, “You are talking fine,” to Floyd. Lane asked, “should we roll him on his side?” Chauvin allegedly responded, “No, staying put where we got him.”

Lane said, “I am worried about excited delirium or whatever.” Chauvin said, “That’s why we have him on his stomach,” according to the complaint, which added that “none of the three officers moved from their positions.”

The body cam video shows that Floyd continued to move and breathe but stopped moving at 8:24:24.

 

Ovo je optuznica, a ima elemenata za odbranu.

Link to comment
Share on other sites

A retired St Louis police captain was shot dead Tuesday by looters who had broken into his friend's pawn shop, officials said. 

David Dorn, 77, was found dead on the sidewalk in front of Lee's Pawn & Jewelry in the early hours following unrest that followed a peaceful protest over the death of George Floyd in Minneapolis. 

The shooting and theft at the pawn shop apparently was posted on Facebook Live, but the video has since been taken down.

Police have not released details of what led to the shooting about 2:30 a.m. Tuesday and no one has been arrested. 

......

One witness to the Facebook Live video said the incident had 'sickened' him.

Marquaello Futrell wrote: 'The man just was shot and killed outside of Lee’s Pawn and Jewelry has me sick to my stomach.'

He suggested eyewitnesses did not help Dorn after he was shot, adding: 'It’s one thing to be a victim of a robbery/assault but to lie in you own blood pleading for help and no help comes other than people standing around on FB Live recording his death. All over social media. I’m upset and can’t sleep!'

Dorn's death came on a violent night in St. Louis, which saw four officers shot, officers pelted with rocks, and businesses burned and robbed. 

 

 

Molila bih lepo da mi neko objasni sta opravdava ovako nesto. Dacemo im drustveno koristan rad?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:
 

@Angelia Ok, je. Kako god. Od ubedjivanja mene nema nikakve vajde. 

I dalje stoji da moras ubediti sve ove u to sto pricas, jer ne interesuju ih te gluposti, znaju sta su videli, znaju sta dozivljavaju, znaju kako zive i dosta im je:

 

Sto bi ja bilo koga ubedjivala u bilo sta? Samo kazem da sud ne funkcionise tako kako ti zamisljas, to je prosto cinjenica. Ako je tebi to glupost, i mislis da pravo treba da se sprovodi na ulici, kako neko smatra da zna sta je tacno, tvoja stvar.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Sto bi ja bilo koga ubedjivala u bilo sta? Samo kazem da sud ne funkcionise tako kako ti zamisljas, to je prosto cinjenica. Ako je tebi to glupost, i mislis da pravo treba da se sprovodi na ulici, kako neko smatra da zna sta je tacno, tvoja stvar.

 

Pa kao sto vidis ne funkcionise ni kako si ti zamislila. Ti jednostavno ne mozes da prihvatis da je ovo ubistvo, da su nezavisni autopsicari (kako li se zovu?!) dali autopsiju na uvid i to je to. Kao sto ne mozes da prosiris vidik da je ovo kap iz case koja punila decenijama sada prelila. 

 

Pazi, namerno je padao, pa je ovaj morao da ga ugusi. Pritom je pre toga zvao hitnu pomoc, a onda mu naseo na vrat ni manje ni vise.

Da nije tuzno, bilo bi smesno. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, comandante said:

 

izgleda da nisi gledala celi snimak

 

 

Kakve veze ima da li sam ja gledala ceo snimak ili ne sa dokazima sa sud i istragu? Citam optuznicu, valjda je to validnije, oni su valjda odgledali i body cam, i snimke, i intervjuisali svedoke

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, comandante said:

pa kada bi pogledala celi snimak videla bi da nema elemenata za odbranu

Ah znaci tuzilac se zajebao pa je ponudio odbranu. Ti vidis sa snimka bolje sta se desavalo :smiley33:

Cujes i sta pricaju, i ovaj komentator kaze ne znamo zasto je izvukao pistolj....ne znamo zasto su ga izvukli iz kola, ne znamo ... ne znamo...

Ali zato ti znas tacno sta se desilo i da nema elemenata za odbranu :smiley13: Mislim ok, ima covek advokata pa cemo videti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Baby said:

 

Kada vec rece ovo. Zasto se sada desavaju najvece demonstracije od .... kazu 60tih godina proslog veka. Virus je naterao ljude u kucu, mnoge ostavio bez posla i verovao ili ne, svi oni koji nisu znali kako drugacije da organizuju dan ako ne rade i jurili na posao i bolesni su odjednom shvatili da im je bas lepo da ne rade. Oni ovoliko vremena za sebe nisu imali u zivotu. Posto oni nisu jedini koji ne rade, nego ne radi ni ostali, tipa gde bi mogli da "ubiju" vreme, dokona glava napravi najvise gluposti. 

 

Moguce je i da je situacija sa virusom uticala na ovakvo ponasanje.

 

18 hours ago, Baby said:

 

U najvecoj multikulturalnoj drzavi na svetu, koja je zbog toga i postala to sto jeste, ne samo da postoje socijalne i rasne razlike, nego razlike po svemu. 

Cak i ljudi iste boje sebe razlikuju i produbljuju problem od porekla, do verske razlike.

 

Slazem se.

 

18 hours ago, Baby said:

Sto se tice alkohola i raznih opoida do prepisanih lekova, 70% ljudi od 12 pa navise godina starosti nesto koristi ili je koristilo. 

 

Mozda, ali nisu svi oni agresivni i frustrirani ljudi koji zive u teskim uslovima, pa je alkohol ili droga samo okidac za agresivno ponasanje prema drugima.

 

Ovo si takodje dobro primetila:

 

18 hours ago, Baby said:

Mislim da je najuzasniji posao koji neko moze da radi da bude policajac u US. Njihov drugi amandman je naoruzao od dece do staraca, od inteligentnih do umno poremecenih i ubedio ih da je to za njihovo dobro. Cesto se to oruzje okrene protiv njih samih. Policija jeste u strahu u svakom momentu kada zaustavlja nekog jer ne zna cemu da se nada, ali onda idu u grupama po nekoliko automobila i onda celokupna slika desavanja izgleda kao najveci zlocin, a moguce je bilo da je neko pao sa bicikla ili bakica koju hoce da ubede da ide u dom. Medjutim, te grupe policije koje se krecu u hordama u nekim situacijama im da snagu i moc da rade to sto rade. 

 

 

Upravo tako, ne znas ko ima oruzje, ne mozes da imas luksuz da zaposljavas policajce koji nisu vicni upotrebi oruzja, agresiji, pa onda i ne smeta mnogo ako neko ima i rasne predrasude.

 

Nece policajac da zaustavi Denzela Washingtona i da mu poruci da se vrati u Afriku, ali ce itekako da primeni silu na nekog belca iz neke siromasne drzave koji mu se ucini kao pretnja.

 

18 hours ago, Baby said:

Gaje tu psihozu da ako si Amerikanac da si najbolji na svetu, da imas najjacu ekonomiju i da si nesto poseban samim tim. I to je uspevalo do odredjenog stepena tehnoloskog i intelektualnog razvitka, gde su mnogi ostali na margini razvijenog drustva. Intelektualci su im postali imaginarni neprijatelji i bilo im je muka da ih stalno tretiraju kao gradjane treceg reda, dok su oni patriote koje vole svoju zemlju u kojoj se osecaju kao stranci, i redovno idu na nedeljnu misu. A onda se vratio Tramp da im vrati onu Ameriku koja je bas bila po njihovoj meri, dok je u medjuvremenu studentarija skapirala da ce otplacivati do kraja radnog veka dug za studije, i da ce raditi za neke korporacije krpeci kraj sa krajem. I eto generacijskog jaza. 

 

Nista ovo nije ni novo ni cudno, okolnosti su takve da se casa prepunila i sada preliva, a vlast takva kakva je nije uspela kao prethodne da drze to pod kontrolom i otpiju gutljaj, nego su ubacili u casu i kasiku. 

 

Studentarija je skapirala da ni Hillary Clinton nece da im pomogne u vracanju dugova i zato su se okrenuli Sandersu.

 

Mislim da je neko sa foruma napisao dobar post da ovakav sistem dovodi do toga da se insistira na sitnijim razlikama, koje se onda produbljuju do krajnjih ekstrema, jer imas dve partije koje se smenjuju, a uglavnom ekonomski ne dolazi do znacajnih promena.

 

10 hours ago, McLeod said:

 

Tezak bolesnik.

 

Ovo ili nesto slicno ni Vucicu, Kim Dzong Unu i drugim diktatorima ne bi palo na pamet.

 

Mozda Staljinu. Al srecom nije vise medju nama da vidimo.

 

Dobro sad, svakako da Dragom, Mudrom, Postovanom, Briljantnom, Velikom lideru, Voljenom Ocu naroda to ne bi palo na pamet.

 

A ne bi ni Kimu jer osim sto je ateista koji se ne bi slikao u crkvi sa Biblijom u ruci, nikome u Severnoj Koreji ni ne pada na pamet da se buni protiv njega.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Ah znaci tuzilac se zajebao pa je ponudio odbranu. Ti vidis sa snimka bolje sta se desavalo :smiley33:

Cujes i sta pricaju, i ovaj komentator kaze ne znamo zasto je izvukao pistolj....ne znamo zasto su ga izvukli iz kola, ne znamo ... ne znamo...

Ali zato ti znas tacno sta se desilo i da nema elemenata za odbranu :smiley13: Mislim ok, ima covek advokata pa cemo videti.

 

pa za vas koji zivite tamo najbolje je da ovaj dobije maksimalnu kaznu i da bude primer za sve ostale i da resite ovaj problem policijske brutalnosti jednom zauvek, ovo je dobra sansa i dobar momentum

 

ja verujem da njemu nije bio cilj bas da ga ubije ali bio je u fazonu boli me qrac - ako umre umre , 1 brat manje. zato ako neko mora da plati cenu bolje da je ovaj debilcina nego ostali, mislim na sve ove nevine koji su stradali zbog ovih dogadjaja a ni imena im se ne spominjuu

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, comandante said:

 

pa za vas koji zivite tamo najbolje je da ovaj dobije maksimalnu kaznu i da bude primer za sve ostale i da resite ovaj problem policijske brutalnosti jednom zauvek, ovo je dobra sansa i dobar momentum

 

ja verujem da njemu nije bio cilj bas da ga ubije ali bio je u fazonu boli me qrac - ako umre umre , 1 brat manje. zato ako neko mora da plati cenu bolje da je ovaj debilcina nego ostali, mislim na sve ove nevine koji su stradali zbog ovih dogadjaja a ni imena im se ne spominjuu

Ne mislim da iko treba da bude "primer", nego da treba da mu bude sudjeno po zakonu, i da treba da bude kaznjen kako odgovara prekrsaju, ako ga je napravio.

Kad javnost odlucuje o tome kako ko treba da bude primer onda se OJ Simpson seta slobodno, a neko ko ne treba zavrsi u zatvoru. Necemo valjda podrzavati javno lincovanje.

 

Nista osudjivanje ovog tipa nece resiti po pitanju policijske brutalnosti, nije to resilo ni nosenje body cam ocigledno. To jedino moze da se resi sa vise treninga i kontrolom gde im promakne neka budala.

 

U Kentakiju ispade nije policijska brutalnost, nego je "zrtva" prva pucala na policiju, zato su istrage bitne a ne potezi zbog PRa.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

Ne mislim da iko treba da bude "primer", nego da treba da mu bude sudjeno po zakonu, i da treba da bude kaznjen kako odgovara prekrsaju, ako ga je napravio.

Kad javnost odlucuje o tome kako ko treba da bude primer onda se OJ Simpson seta slobodno, a neko ko ne treba zavrsi u zatvoru. Necemo valjda podrzavati javno lincovanje.

 

Nista osudjivanje ovog tipa nece resiti po pitanju policijske brutalnosti, nije to resilo ni nosenje body cam ocigledno. To jedino moze da se resi sa vise treninga i kontrolom gde im promakne neka budala.

 

U Kentakiju ispade nije policijska brutalnost, nego je "zrtva" prva pucala na policiju, zato su istrage bitne a ne potezi zbog PRa.

 

ne znam odakle ti ovo, ja sam siguran da kada bi javnost odlucio oj bi sedeo na elektricnu stolicu

 

nisi valjda toliko naivna da ne razumes da sada vise nisu vazni zakoni nego pr (u ovom slucaju pravda). debilcina nije nevin i koga boli qrac ako dobije vise nego sto zasluzuje prema "zakonima". btw to je najmanje sto ste duzni vasim aa sugradjanima koje vekovima tretirate kao zivotinje

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Quote

Eric Garner’s Death Will Not Lead to Federal Charges for N.Y.P.D. Officer

Five years after Mr. Garner’s dying words, “I can’t breathe,” became a rallying cry, Attorney General William P. Barr ordered the case be dropped.

https://www.nytimes.com/2019/07/16/nyregion/eric-garner-case-death-daniel-pantaleo.html

 

 

 

20 minutes ago, Angelia said:

Ne mislim da iko treba da bude "primer", nego da treba da mu bude sudjeno po zakonu, i da treba da bude kaznjen kako odgovara prekrsaju, ako ga je napravio.

 

Ili si jako naivna ili ignorant. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, comandante said:

 

ne znam odakle ti ovo, ja sam siguran da kada bi javnost odlucio oj bi sedeo na elektricnu stolicu

 

nisi valjda toliko naivna da ne razumes da sada vise nisu vazni zakoni nego pr (u ovom slucaju pravda). debilcina nije nevin i koga boli qrac ako dobije vise nego sto zasluzuje prema "zakonima". btw to je najmanje sto ste duzni vasim aa sugradjanima koje vekovima tretirate kao zivotinje

 

 

 

Ne bih rekla da si upoznat sa sudjenjem OJ i zasto je bilo kako je bilo.

 

Ovo u boldu, stvarno no comment. Prvo sto mene diskriminiras na osnovu moje rase, a drugo sto u zemlji u kojoj je 8 godina predsednik bio AA, tvrdis da su AA tretirani kao zivotinje. Zato danas i imas toliku opoziciju demokratama u US, jer je svima dosadilo da budu konstantno optuzivani za stvari za koje nisu krivi, samim time sto su se rodili odredjene boje koze

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Baby said:

 

Ili si jako naivna ili ignorant. 

Ili malo bolje razumem pravni sistem nego ti. u cemu je poenta sudjenja za koje nemas dovoljno dokaza da osudis?

 

To prove criminal conduct, the official said, the government had to convince a jury that in the middle of a dynamic arrest Officer Pantaleo made a clear decision to apply a chokehold, which the Police Department had banned more than two decades ago. It was a burden that prosecutors did not believe they could meet, the official said.

 

Procitaj text koji si linkovala, toliko skolovanih advokata misli da ne mogu da dobiju slucaj, ali ti mislis da je dovoljno pogledati video i dobiti presudu.

Ne znam ko je tu naivan ili ignorant 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Angelia said:

Ne bih rekla da si upoznat sa sudjenjem OJ i zasto je bilo kako je bilo.

 

izgleda da ti nisi upoznata slucajem, slucaj oj je predmet sprdnje u celom svetu za vase zakonodavstvo

 

 

3 minutes ago, Angelia said:

Ovo u boldu, stvarno no comment. Prvo sto mene diskriminiras na osnovu moje rase, a drugo sto u zemlji u kojoj je 8 godina predsednik bio AA, tvrdis da su AA tretirani kao zivotinje. Zato danas i imas toliku opoziciju demokratama u US, jer je svima dosadilo da budu konstantno optuzivani za stvari za koje nisu krivi, samim time sto su se rodili odredjene boje koze

 

for the record sibicar nije bas aa (ali to nije ni vazno), o njemu imam daleko gore misljenje nego ti. ti govoris o 8 godina njegove "vladavine" a ja govorim o vekovima nepravde. dobro....mozemo da se pravimo ludi

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, comandante said:

 

izgleda da ti nisi upoznata slucajem, slucaj oj je predmet sprdnje u celom svetu za vase zakonodavstvo

 

Ne radi se uopste o zakonodavstvu nego o pokusaju da se umiri AA zajednica nakon LA riots. Svi znaju da je on profitirao na tome.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Angelia said:

Ili malo bolje razumem pravni sistem nego ti. u cemu je poenta sudjenja za koje nemas dovoljno dokaza da osudis?

 

To prove criminal conduct, the official said, the government had to convince a jury that in the middle of a dynamic arrest Officer Pantaleo made a clear decision to apply a chokehold, which the Police Department had banned more than two decades ago. It was a burden that prosecutors did not believe they could meet, the official said.

 

Procitaj text koji si linkovala, toliko skolovanih advokata misli da ne mogu da dobiju slucaj, ali ti mislis da je dovoljno pogledati video i dobiti presudu.

Ne znam ko je tu naivan ili ignorant 

 

Andjo, sve sto su drugi ljudi stavljali za citanje ili gledanje odbila si u taku jer ne potrkepljuje tvoje teorije koje hoces da proguras. Video sa ovim je stavljen bar 3 puta, na kraju si rekla "sta ima da gledam" 

 

Samo cu ti citirati nesto sto si odbila da procitas, a strucnost u pravni sistem uglavnom mozes da okacis macku o rep, jer se ne radi o uvek o pravu, nego o pravdi. 

 

Quote

Newland and her colleagues were saving Trump from his own lies. They were using their legal skills to launder his false statements and jury-rig arguments so that presidential orders would pass constitutional muster.

 

https://www.theatlantic.com/magazine/archive/2020/04/how-to-destroy-a-government/606793/

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Angelia said:

Ne bih rekla da si upoznat sa sudjenjem OJ i zasto je bilo kako je bilo.

 

Ovo u boldu, stvarno no comment. Prvo sto mene diskriminiras na osnovu moje rase, a drugo sto u zemlji u kojoj je 8 godina predsednik bio AA, tvrdis da su AA tretirani kao zivotinje. Zato danas i imas toliku opoziciju demokratama u US, jer je svima dosadilo da budu konstantno optuzivani za stvari za koje nisu krivi, samim time sto su se rodili odredjene boje koze

 

Amerika je nastala od momenta kada si ti naselila. Gospode! Jos si pripisala nekom da tebe diskriminise zato sto smatra da trebaju svi da imaju isto pravo! Najbolje bi bilo da ga prijavis za rasnu diskrminaciju. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

tamo neki trener košarkaša, pop (not sveštenik) :

 

“The thing that strikes me is that we all see this police violence and racism, and we’ve seen it all before, but nothing changes. That’s why these protests have been so explosive. But without leadership and an understanding of what the problem is, there will never be change. And white Americans have avoided reckoning with this problem forever, because it’s been our privilege to be able to avoid it. That also has to change.

“If Trump had a brain, even if it was 99% cynical, he would come out and say something to unify people. But he doesn’t care about bringing people together. Even now. That’s how deranged he is. It’s all about him. It’s all about what benefits him personally. It’s never about the greater good. And that’s all he’s ever been.

“It’s so clear what needs to be done. We need a president to come out and say simply that ‘black lives matter.’ Just say those three words. But he won’t and he can’t. He can’t because it’s more important to him to mollify the small group of followers who validate his insanity. But it’s more than just Trump. The system has to change. I’ll do whatever I can do to help, because that’s what leaders do. But he can’t do anything to put us on a positive path, because he’s not a leader.

“It’s like what Lindsay Graham and Ted Cruz used to say when they had the courage to say it: He’s unfit. But they have chosen instead to be invisible and obsequious in the face of this carnage. In the end, what we have is a fool in place of a president, while the person who really runs the country, Senator Mitch McConnell, destroys the United States for generations to come...[Trump’s] not just divisive. He’s a destroyer. To be in his presence makes you die. He will eat you alive for his own purposes.”

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Andjo, sve sto su drugi ljudi stavljali za citanje ili gledanje odbila si u taku jer ne potrkepljuje tvoje teorije koje hoces da proguras. Video sa ovim je stavljen bar 3 puta, na kraju si rekla "sta ima da gledam" 

 

Samo cu ti citirati nesto sto si odbila da procitas, a strucnost u pravni sistem uglavnom mozes da okacis macku o rep, jer se ne radi o uvek o pravu, nego o pravdi. 

 

To sta sam ja gledala a sta nisam - ne osecam potrebu da opravdavam.

Kakve sad ima veze Tramp i administrativni karijeristi sa ovim? Ti svaki put kad nemas argumentaciju o specificnom topiku pocnes da ubacujes neke dodatne price koje nemaju veze sa trenutnom raspravom, sto bi rekli ovde everything and a kitchen sink...

Ono sto ti ne razumes, ali zato uporno hoces da proguras, na sudjenju se skoro nikad ne radi o pravdi, nego o pravu. To sto ti mislis da je pravicno, ili bilo ko od nas, na sudu mozes da okacis macku o rep. Slucajevi se redovno odbacuju u nedostatku dokaza, ili zato sto se nesto ne moze dokazati beyond reasonable doubt....

 

1 hour ago, Baby said:

 

Amerika je nastala od momenta kada si ti naselila. Gospode! Jos si pripisala nekom da tebe diskriminise zato sto smatra da trebaju svi da imaju isto pravo! Najbolje bi bilo da ga prijavis za rasnu diskrminaciju. 

Ne amerika nije postala kad sam se ja uselila, ali to ne znaci da ja tretiram AA "kao da su zveri" zato sto sam bela. On je krivicu pripisao i meni, jer me je ukljucio u "vi". Kad je ocigledno da ja cak i ne mogu da tretiram nekog vekovima.... to je vidis retorika diskriminacije, kad nekome pripisujes karakteristike na osnovu boje koze, ili svega ostalog sto spada pod diskriminaciju.

Discrimination: the unjust or prejudicial treatment of different categories of people or things, especially on the grounds of race, age, or sex.

Ili ces da mi kazes da to nije diskriminacija zato sto sam ja bela :classic_smile:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...