Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

10 hours ago, Angelia said:

Sve bi to bilo lepo da antifa nije krenula sa nasiljem daleko pre nego se Tramp pojavio na vidiku.

Za to vreme su propagirali politicko nasilje, pljackanje, i generalni vandalizam. Ja sam pre par godina rekla da ih treba proglasiti za teroristicku organizaciju, i tretirati potpuno jednako kao KKK i neonaciste, dok ne postanu isto tako marginalni idioti.

 

Izvinjavam se na ljutnji, ali sedite u SR, ili gde god izvan US, a ja slusam i gledam ovde kako provaljuju u prodavnice, i veceras u mall, u pljackanju.

Kakav bre gradjanski protest za patike?

 

Oko 40 vozila nacionalne garde je sad na putu da ih pokupe u NE philly, medju "protestantima" gomila narkomana, koja je videla svojih 5 minuta.

 

Kenney said that many of those arrested Saturday night were from outside Philadelphia, and he called them “anarchists” and “right-wingers,” all the while praising the restraint shown by the city’s police department.

....

"right-wingers" - stvarno?

 

In Port Richmond, people darted into and out of a Snipes store carrying armloads of clothes and shoes before police arrived. A similar scene played out at a Foot Locker as people stole boxes of shoes in the same section of the city.

 

....

 

"Residents turned out in great numbers, with their brooms and shovels and trash bags, on their own to help clean up. They devoted their time and energy on a Sunday morning to restoring their city," he said.

 

Ovo su ljudi.

 

To je klasicna relativizacija. Dakle, antifa, cak i da jeste homogena, organizovana grupa nekakvih anarhista, lopova, huligana i terorista, kakvim zele da ih predstave americki alt-right elitisti na celu sa POTUSom, je takodje po svojoj definiciji ne grupa koja pravi akcije, nego reakcije.

 

U prevodu, da glupi americki rasisticki policajci ne ubijaju pred kamerom crnce zato sto su crnci jelte po defaultu kriminalci i opasni, jos ovaj sto je umro ogroman lik, kao Hulk, uplasio se mali beli supremacista i ubio ga u samoodbrani jelte, nikakvih nereda ne bi ni bilo.

 

Dakle imas po ko zna koji put ubistvo ispred kamere crnca od strane belog policajca, gde jednostavno nema nikakvog prostora za relativizaciju, da li je bilo u samoodbrani, da li je zivot policajca bio ugrozen i onda mozes da kazes jbg, steta za izgubljen zivot, ali opirao se hapsenju/napao ga/stagod, pa makar to doslo i kao posledica prekomerne upotrebe sile kada bi se svaka sitnica gledala na sudu - ok, reagujes u trenutku, ne znas da li ima pistolj, noz, bilo sta, upucas ga, nema problema.

 

Ovde vidimo svojim ocima da policajci primenjuju nepotrebnu silu nad ljudima koji se ne opiru i UBIJAJU ih.

 

Pa cekaj, sta je to? Sasvim slucajno po ko zna koji put u sredinama gde i dalje tinja rasizam, beli policajac se izivljava i ubija crnca kao da nije ljudsko bice?

 

Mislim da nisi toliko naivna da poverujes u tu pricu.

 

Sto se tice gradjanskog protesta za patike, ta manjina sto lutuje radnje treba da bude procesuirana i sa tim nema nikakvog problema. Ali cu te takodje podsetiti da su mnogi svetli trenuci iz americke istorije poceli vrlo nasilno, pa se danas slave kao praznici i prica se o cojstvu i junastvu.

 

Dodatno cu te podsetiti, da pre par godina kada si ti to rekla, ja sam ti odgovorio slicno - antifa je reakcija. Takodje sam ti rekao da ukoliko Tramp nastavi da se ponasa kao Aleks Dzons i daje prostora kojekakvim opskurnim likovima da u mejnstrim medijima sire alt-right ideologiju poput recimo Banona, da ce stvari postati jos gore.

 

I evo nas, nekoliko godina posle.

 

Ovo sto citam na prethodnih nekoliko stranica se bukvalno moze poistovetiti sa nacistickom Nemackom. Hitler, kao pravedni vodja velike nemacke nacije, pravilno je procenio opasnost po drzavu i dobre gradjane Nemacke koja im preti od jevrejskih terorista.

 

Pa ih je prvo zigosao, a posle i eliminisao. To u SAD naravno nije moguce, ali ovakvi dogadjaji, da imaju mlaku reakciju zajednice, samo bi se multiplikovali, jer bi juznjacki alt-right domacini pomislili da ipak dolazi svetlo vreme Unije, i talas nasilja bi zahvatio citavu drzavu. To se desava kada se drzava stavi na stranu alt-right pokreta koji prerasta u pravi fasizam, i kada imas Musolinija za predsednika.

 

Nasilna reakcija je normalna stvar. Pogotovo u Americi. Ili prvi i drugi amandman vaze samo za fasiste, ne i za antifasiste? 🙂

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Plavi Golub said:


Zapravo je sasvim logicno. Delegitimizacija anti fasizma izjednacavanjem sa komunizom i pravljenje mejnstrima od ideja  koje su svet odvelo u propast pre devedeset godina godina. Ironicno to ponajvise uspeva  i bez gradjanskog otpora u bivsim komunistickim zemljama koje nisu nikad denacifikovane, i traze «vodje».

 

Sa forom nismo mi fasisti, evo oni su i sve je to isto. Poslednji zivi svedoci umiru, a polako se rehabilituju nacisti sirom Evrope pod firmom nacionalnih pomirenja. Oni placeni botovi idu malo «unapred» u odnosu na vrh pa otvoreno sire i antisemitizam.

 

 

Ma jeste, samo kazem, realno je glupost. Pricamo o ideologiji krvi i tla. O deljenju ljudi na osnovu rase/vere/pola/porekla. To je toliko prevazidjeno da ne bismo smeli da u 21. veku pricamo o tome.

 

I da sad ko je protiv toga, mora da je komunista. Ja sam ekonomski desnicar, ali nemam nista zajednicko sa ovim idiotima koji sve cesce dodju na vlast po belom svetu. Pricamo o ekstremnim ideologijama, to i ne treba da se gura oko politickih polova i da predstavlja nekakvu opciju/misljenje.

 

A da ne pricamo sto je ta klasicna podela prevazidjena upravo iz ovih razloga - podrzavas protest protiv nasilja, na protestu protiv nasilja je nasilje i pljackanje, sukobi sa policijom, znaci ti zapravo podrzavas nasilje i leve ekstremiste.

 

Podrzavas borbu protiv klimatskih promena, ti si komunista.

 

Ne podrzavas ovakav sistem socijalnih izdataka, ti si bezosecajni korporativni lobista koji bi da pije krv mucenicima koji nisu krivi sto su siromasni.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, ironside said:

 

Kad će početi rušiti spomenike crnim suprematistima, nije da ih nema (Malcolm X, Elija Muhammad, Crne pantere).

Osim toga, miješanje grada (Nashville TN) i savezne države (Alabama), me podsjeća na ikonički album Leta 3 "Bombardiranje Srbije i Čačka", jedino što je ovo potonje bilo vrlo duhovito, a tvoj post odiše slabom kulturom i neduhovitošću.

 

Ne ruse im spomenike, jer im uzimaju zivote...krvnicki. Pozdrav.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Baby said:

 

Ma neki ljudi misle da ce doci zombi apokalipsa i sta sa tim? Ustvari, mnogo vise njih nego sto mozemo da zamislimo... 

 

Evo, BLM prijavio organizaciju demonstracija, Tramp iz cista mira optuzio Antifu i proglasio ih teroristima. Mislim, jbt glupost, osim sto je samo cekao ustvari momenat da to uradi, pa im smestio sada. Isti taj Tramp (jbt predsednik) trabunja da je virus man-made poslat od Kineza i to bez blama, dok naucnici i virusolozi prevrcu ocima oko njega. I sta sada?!

 

Ne moras vise, promeni izvor informisanja da se ne bi nervirala oko gluposti. 

Pa nije bas iz cista mira, BLM su u Antifi. A inace nemam pojma sta je cekao, svako ko propagira politicko nasilje je  terorista.

Ja ako promenim izvor informisanja nece ostati nista da se informisem, nazalost svi levi mediji poceli da trabunjaju o "desnicarima koji su se infiltrirali u mirni protest".

 

6 hours ago, Sprivel said:

Izostaje ti reakcija kao za onog vlasnika biznisa koji je samo branio svoje vlasnista, kako ono bese, sto je izlazio, nije bas inteligentan...

 

2 hours ago, Darko said:

Za ove što žive u Americi, kakvi su vam utisci? 

Nije kao da nismo imali ranije nasilne prosteste, ovo samo dobija mnogo vise znacaja u medijima jer je u vreme izbora i jeste brojnije.

Par dana dok ih prodje zelja za lomljenjem i kradjom.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Angelia said:

Pa nije bas iz cista mira, BLM su u Antifi. A inace nemam pojma sta je cekao, svako ko propagira politicko nasilje je  terorista.

Ja ako promenim izvor informisanja nece ostati nista da se informisem, nazalost svi levi mediji poceli da trabunjaju o "desnicarima koji su se infiltrirali u mirni protest".

 

Izostaje ti reakcija kao za onog vlasnika biznisa koji je samo branio svoje vlasnista, kako ono bese, sto je izlazio, nije bas inteligentan...

 

Nije kao da nismo imali ranije nasilne prosteste, ovo samo dobija mnogo vise znacaja u medijima jer je u vreme izbora i jeste brojnije.

Par dana dok ih prodje zelja za lomljenjem i kradjom.

 

Reakcija za onog "vlasnika" nije izostala. Dobio je sta je zasluzio pokusavajuci da ubije nekog macetom.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

Nije kao da nismo imali ranije nasilne prosteste, ovo samo dobija mnogo vise znacaja u medijima jer je u vreme izbora i jeste brojnije.

Par dana dok ih prodje zelja za lomljenjem i kradjom.

 

So what? Treba li da zataskaju da u ocima sveta izgleda kako Trampova Amerika radi fantasticni posao?

 

Ovo sto ti pokusavas, to Atlanski okean ne moze da opere. 

 

Radi informacije, ja nemam nista protiv ANTIFE imam protiv nacista i fasista, njihov rezultat smo videli i znamo cemu teze. Ne svidja mi se lomljenje, ali sam svesna da drugacije ne ide. To sto su oni sada "fini" ne znaci ama bas nista, osim da nisu dovoljno omasovljeni da krenu u fizicko eliminisanje nepodobnih (iako to rade samo nije masovno). 

......................................

 

Evo malo dobre volje i jedini nacin da smanji lomljenje i paljenje. 

 

https://thehill.com/homenews/state-watch/500422-some-police-officers-support-george-floyd-protesters-by-taking-a-knee?rnd=1591017827

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Sprivel said:

 

Ne ruse im spomenike, jer im uzimaju zivote...krvnicki. Pozdrav.

 

Fair enough, ali...

ne ubijaju crne delinkvente isključivo bijeli policajci, daleko od toga. Osim toga 99% ih se poubija (delinkvenata, ne policajaca) medju sobom, na ulici ili u zatvoru.

Nije mi nikako draga ova lijeva retorika, ali to nije kažnjivo, čak ni po forumskim regulama.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ironside said:

 

Fair enough, ali...

ne ubijaju crne delinkvente isključivo bijeli policajci, daleko od toga. Osim toga 99% ih se poubija (delinkvenata, ne policajaca) medju sobom, na ulici ili u zatvoru.

Nije mi nikako draga ova lijeva retorika, ali to nije kažnjivo, čak ni po forumskim regulama.

 

Jasno je sve.

 

Samo kad se desi da strada neko neduzan od strane policajca (ili prekomerna upotreba sile) po pravilu je belac na crnca...u 90% slucajeva odokativno.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sprivel said:

 

Jasno je sve.

 

Samo kad se desi da strada neko neduzan od strane policajca (ili prekomerna upotreba sile) po pravilu je belac na crnca...u 90% slucajeva odokativno.

Jel ima neko statistiku za ovakve stvari btw? White on black svakako je nesto sto se najcesce vidja po medijima, ali to ne znaci da je to 90 % slucajeva... Neko je vec pomenuo Philip Brailsword shooting, sto je po meni jos gori slucaj od ovog (white on white je u pitanju), pre svega zato sto je porota oslobodila policajca, i sad je u medicisnkoj penziji jer ima ptsd od egzekucije koju je izvrsio. Moj brat voli da gleda te police officer body camera snimke, i pokazao mi par, ima svega, ukljucujuci i black on white ( mada se samo secam slucaja neke nadrogirane zene sto je policajac upozorava da ostavi makaze, a ona nece, psuje ga i krece ka njemu i on je izreseta, opravdano potpuno).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Baby said:

 

So what? Treba li da zataskaju da u ocima sveta izgleda kako Trampova Amerika radi fantasticni posao?

 

Ovo sto ti pokusavas, to Atlanski okean ne moze da opere. 

 

Radi informacije, ja nemam nista protiv ANTIFE imam protiv nacista i fasista, njihov rezultat smo videli i znamo cemu teze. Ne svidja mi se lomljenje, ali sam svesna da drugacije ne ide. To sto su oni sada "fini" ne znaci ama bas nista, osim da nisu dovoljno omasovljeni da krenu u fizicko eliminisanje nepodobnih (iako to rade samo nije masovno). 

.

 

Izvini Baby, ali necu odgovarati na podmetanje.

To sto ti nemas nista protiv necega, nije specijalno bitno.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

Izvini Baby, ali necu odgovarati na podmetanje.

To sto ti nemas nista protiv necega, nije specijalno bitno.

 

Naravno da nije bitno. Razlika je jedino da li sam rekla jasno i glasno ili pokusala da provucem kroz postove. 

Sve i da je kriva ANTIFA iako se BLM izjasnio kao organizator protesta, sta sa tim? Targetirani su da su teroristicka organizacija, a onda im se tudje delo pripise da bi mogli da se eliminisu?! 

 

Hocu reci, svo vreme trazis vesti gde se ANTIFA targetira, a onda kada neko drugi isto tako targetira WS se prevrnes na glavu i kao iju strasno... 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Scepan Mali said:

Jel ima neko statistiku za ovakve stvari btw? 

 

To je odlicno pitanje! Postoji par ozbiljnih akademskih studija o tome, koje konvergiraju zakljucku da, kada se faktorise za sve relevatnen parametre, NE POSTOJI nikakakav rasizam u ovom smislu, rasa policajca nije nikakav prediktor rase upucanog gradjanina:

 

Micigen stejt:

Is There Evidence of Racial Disparity in Police Use of Deadly Force? Analyses of Officer-Involved Fatal Shootings in 2015–2016

 

When adjusting for crime, we find no systematic evidence of anti-Black disparities in fatal shootings, fatal shootings of unarmed citizens, or fatal shootings involving misidentification of harmless objects.

 

Harvard:

An Empirical Analysis of Racial Di↵erences in Police Use of Force

 

On the most extreme use of force – ocer-involved shootings – we find no racial di↵erences in either the raw data or when contextual factors are taken into account.

  • Like 2
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Obicno ne pratim desavanja u USA mimo sporta pogotovo ne politiku, ali ne mogu da ne prokomentarisem slike koje dolaze iz te zemlje ovih dana. Koja kolicina bagre, olosa i protuva je izvedrila po ulicama nakon smrti onog nesrecnog crnca. Pa Balkan je mila majka u odnosu na ono sto tamo obitava. Udri milicijo.

Edited by Sector
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Scepan Mali said:

Jel ima neko statistiku za ovakve stvari btw? White on black svakako je nesto sto se najcesce vidja po medijima, ali to ne znaci da je to 90 % slucajeva... Neko je vec pomenuo Philip Brailsword shooting, sto je po meni jos gori slucaj od ovog (white on white je u pitanju), pre svega zato sto je porota oslobodila policajca, i sad je u medicisnkoj penziji jer ima ptsd od egzekucije koju je izvrsio. Moj brat voli da gleda te police officer body camera snimke, i pokazao mi par, ima svega, ukljucujuci i black on white ( mada se samo secam slucaja neke nadrogirane zene sto je policajac upozorava da ostavi makaze, a ona nece, psuje ga i krece ka njemu i on je izreseta, opravdano potpuno).

To se najcesce vidi po medijima, zato sto mediji promovisu pricu o policijskom nasilju protiv AA. Uglavnom neces cuti kad je beli policajac upotrebio preteranu silu nad belcem, ili crni policajac na belcu, ili tek sta se ne pominje je crni policajac nad crncem. To jednostavno ulazi u statistiku, i resava se regularnim putem, pa policajac dobije otkaz, pa sudjenje, dal bude osudjen ili ne....Jednostavno nije medijski toliko interesantno.

Slucaj koji sam ja navela na ovim stranama kao primer da je policajac osudjen u Mineapolisu, 12 godina, je upravo crni policajac a zrtva je mislim bila bela, nisam obracala paznju.

U vecim gradovima, kao recimo kod mene, ces naci da je dosta policajaca AA. Ima naravno slucajeva prekomerne sile, ima policajaca koji se zanesu sa moci koju imaju, ima sigurno medju njima i rasista, jednostavno statistika je takva da toga mora biti.

 

45 minutes ago, Baby said:

 

Naravno da nije bitno. Razlika je jedino da li sam rekla jasno i glasno ili pokusala da provucem kroz postove. 

Sve i da je kriva ANTIFA iako se BLM izjasnio kao organizator protesta, sta sa tim? Targetirani su da su teroristicka organizacija, a onda im se tudje delo pripise da bi mogli da se eliminisu?! 

 

Hocu reci, svo vreme trazis vesti gde se ANTIFA targetira, a onda kada neko drugi isto tako targetira WS se prevrnes na glavu i kao iju strasno... 

Antifa jeste teroristicka organizacija, zato sto promovise nasilje u politicke svrhe, to je FBI razmatrao jos od 2014, isto kao i BLM.

Bilo bi super da budu tretirani isto kao i WS organizacije, ako na to dovedu situaciju, ja sigurno necu pominjati Antifu toliko, jer ce biti marginalizovani isto kao i WS.

 

Ta tvoja konstantna prica kako ti nesto pricas "jasno i glasno" a moje postove citas nesto izmedju redova, i raspravljas se sa nekim mojim imaginarnim misljenjem nije moj nacin komuniciranja.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Sector said:

Obicno ne pratim desavanja u USA mimo sporta pogotovo ne politiku, ali ne mogu da ne prokomentarisem slike koje dolaze iz te zemlje ovih dana. Koja kolicina bagre, olosa i protuva je izvedrila po ulicama nakon smrti onog nesrecnog crnca. Pa Balkan je mila majka u odnosu na ono sto tamo obitava. Udri milicijo.

 

Serif i gradonacelnica mog grada su pametno rekli:

 

"While we understand the anger and frustration people in the community have for events that took place halfway across the country, we will not condone the actions of those who seek to injure others or damage property,” Tampa police chief Brian Dugan said in a statement."

What I saw last night was not a call for voices to be heard, ideas to affect change, or ways to shine a light on inequality,” Mayor Jane Castor said in a statement. 

 

Lupanje i paljenje vijetnamskog restorana u Tampi ima jako malo veze s ubistvom Afroamerikanca u Minesoti....

 

Jedan od komentara na US portalima:

"It appears to me that the only accomplishment of the protests is destruction, looting & injuries. And some of the stores/businesses are completely obliterated, meaning people who were ready to get back to work when states opened from the pandemic, are now out of a job again. And those employees are probably all of various races and ethnic backgrounds who had absolutely nothing to do with the situation which started all of this. How is this helping anyone?"

Edited by Sunshine State
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sprivel said:

 

Jasno je sve.

 

Samo kad se desi da strada neko neduzan od strane policajca (ili prekomerna upotreba sile) po pravilu je belac na crnca...u 90% slucajeva odokativno.

 

Baš tako; no, kako ja, a vjerujem ni ti ne živimo u USA, pretpostavljam da se definicija 'nedužnosti' drugačije poima u Americi nego u Europi.

Ono što zabrinjava je što se ovaj odvratni incident desio u metropoli poput Minneapolisa, a ne u nekoj zabiti na krajnjem Jugu.

U svakom slučaju, ovdje nitko nije nedužan, što tzv 'narod'TM, aka prostu rulju*, ništa ne abolira od vandalizma i pljačke, bili oni WS, BLM ili Antifa.

Pozdrav.

 

*Još kao klinac, gimnazijalac, ranih 70's nosio sam bedž: Odi Profanum Vulgus, iliti mrzim prostu svjetinu, a toga se držim i danas, pedeset godina kasnije.

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

 

 

 

Nasilna reakcija je normalna stvar. Pogotovo u Americi. Ili prvi i drugi amandman vaze samo za fasiste, ne i za antifasiste? 🙂

Iskreno receno ne znam ni gde da pocnem sa odgovorom koliko je tvoj post postavljen pogresno.

Prvi i drugi amandman vazi za sve, ali ne kaze da imas pravo da palis, lomis i pljackas jer je to po tebi adekvatna reakcija. Zamisli da su to uradili lockdown protestanti, pa ti bi ovde vristao fasizam do neba. I naravno da bi pozivao na nacionalnu gardu da im se svega po spisku. I barem u toj reakciji bi bio u pravu.

Antifa, ovakva kakva jeste u US, jeste skupina huligana, i terorista, oni cak i ne kriju sta propagiraju. Ako im se ne svidja tvoje misljenje, savrseno im je opravdano da ce da te izmlate motkom.

Takodje to ni BLM ne krije, otvoreno govore o tome da je nasilje legitimni nacin politicke borbe za "prava".

Posto i Antifa i BLM deluju u US, daleko pre nego se Tramp pojavio, na isti nacin, i Antifa je jos od pre 2010 identifikovana od strane HLS kao leglo levih extremista, nema nikakve price da su oni neka reakcija na alt-right ili Trampa.

Veoma dobro znamo ko propagira nasilnu promenu sistema, i revolucije. Ako ti mislis da u jednoj demokratskoj zemlji extremisti bilo koje vrste imaju pravo da nasiljem dolaze do vlasti, nemam pojma sta da ti kazem......ozbiljno, ne mogu cak ni da verujem da tako nesto opravdavas.

 

To da si jedan anarhisticki pokret uporedio sa holokaustom.... brrrrrrrr. US je nacisticka nemacka.

Bukvalno sam ostala bez texta.

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Angelia said:

Antifa jeste teroristicka organizacija, zato sto promovise nasilje u politicke svrhe, to je FBI razmatrao jos od 2014, isto kao i BLM.

Bilo bi super da budu tretirani isto kao i WS organizacije, ako na to dovedu situaciju, ja sigurno necu pominjati Antifu toliko, jer ce biti marginalizovani isto kao i WS.

 

Ta tvoja konstantna prica kako ti nesto pricas "jasno i glasno" a moje postove citas nesto izmedju redova, i raspravljas se sa nekim mojim imaginarnim misljenjem nije moj nacin komuniciranja.

 

Mene briga kako se ko tretira ako se ne menja sistem delovanja u normalnim uslovima. 

 

Ne mogu policajci ubijati redom jer sumnjaju da svako ima oruzje, a snimaka koliko hoces da ubijaju uglavnom crnu populaciju tako sto im stave lisice, pa ih onda dokrajce bez da su bili ugrozeni. 

Meni kada pandur kaze ruke na volan, ja stavim ruke na volan, kada mi kaze izadji, ja izadjem, ali mi se uopste ne dopada da me tretiraju kao nekog kao da sam im pretnja jer nisam. Naprotiv, za mnoga delovanja sam im zahvalna. Medjutim, kao i svaku grupaciju uvek obeleze pojedinci i onda dovedu do ovog sto se desava. Pritom sudstvo je aktivno ucestovalo proglasivsi ovog nevinog bez presedana sto navodi na zakljucak da se sistematski rade neke stvari. 

 

BLM je internacionalni pokret koji se bori protiv zlostavljanja crne populacije

ANTIFA je (militantin) pokret koje se bori protiv fasizma - world wide

WS je kulturni pokret i politicka ideologija kojima se pridruzuju mnoge organizacije i takodje je world wide

 

Znaci, divljanje ili ne divljanje, neki se zalazu za prosirenje ljudskih prava, drugi za smanjenje. Ja cu uvek zauzeti stranu onih koji se zalazu za prosirenje prava ako treba da biram, ma koliko god mi se ne svidelo njihovo delovanje. Pritom kao sto rece @McLeod oni su samo reakcija na sistem. Na drugu stranu ne mogu cak ni eliminisati to (neagresivno) delovanje druge grupe koje rezultira gomilom pojedincnih ubistava koje se gomilaju i gomilaju vremenom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne pisem cesto na ovoj temi,ali da prokomentarisem u vezi organizacija koje se ovde spominju :

Sto se tice ANTIFA i ostalih formalnih ili neformalnih pokreta osnovni problem je koga oni vide kao suparnika...

To za njih nisu samo neo-nacisti i fasisti vec svako ko ne podrzava njihovu krajnje levu ili anarhisticku opciju...

Mozes ti biti konzervativac,liberal ili cak i socijaldemokrata ako ne delis njihove stavove prisice ti epitet "fasista"...

 

  • Like 2
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, mare80 said:

Ne pisem cesto na ovoj temi,ali da prokomentarisem u vezi organizacija koje se ovde spominju :

Sto se tice ANTIFA i ostalih formalnih ili neformalnih pokreta osnovni problem je koga oni vide kao suparnika...

To za njih nisu samo neo-nacisti i fasisti vec svako ko ne podrzava njihovu krajnje levu ili anarhisticku opciju...

Mozes ti biti konzervativac,liberal ili cak i socijaldemokrata ako ne delis njihove stavove prisice ti epitet "fasista"...

 

Apsolutno si u pravu, oni taj termin koriste u onom smislu u kojem je koriscen u sovjetksom lageru - da referise na SVE protivnike tog zlocinackog sistema, vodje i partije***. Pa zvanicno ime Berlinskog zida, univerzalnog simbola komunisticke represije, je bilo, gle cuda, Antifasisticki Bedem (Antifaschistischer Schutzwall), sa zvanicnom funkcijom da stiti "narod" od "fasistickih elemenata" koji hoce da mu smrse konce i sprece ga da ostvari socijalisticki raj. Repove toga smo mi u Srbiji imali tokom 90ih kada su svi neprijatelji Dedinjskog Kana proglasavani "fasistima", ostatke imamo u danasnjoj Rusiji (a bogami i u Srbiji) gde mediji redovno simpatizere opozicije ili ukrajinsku vladu i drzavu zovu "fasistima" itd...

 

Zato ja uvek insistiram da se toj reci vrati ozbiljnost i izvorno znacenje. U tom smislu je organizacije Antifa i ideoloski i metodoloski nesto sto je u Sjedinjenim Drzavama najblize izvornom fasizmu, italijanskom NFP-u i njihovim ulicnim batinasima u crnim kosuljama...

 

 

*** tu je posebna ironija da je u jednom istorijskom periodu (od 1939-1941) termin "fasista" u SSSR-u oznacavao sve politicke pokrete i sisteme na svetu - izuzev PRAVIH italijanskih fasista i nemackih nacista sa kojima su sovjeti tada bili u koaliciji :ajme:

Edited by bohumilo
  • Like 5
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Baby said:

@Squabbit vidi zasto se nece ovo zaustaviti

 

Kako precizno ciljaju crnce od svih kola na ulici, nisu pipnuli ona kola ispred sa belom devojkom. 

 

Da dodam. U ovom se ogleda bes ljudi https://www.gofundme.com/f/messiah-young-and-taniyah-pilgrim-bail-money?utm_source=twitter&utm_medium=social&utm_campaign=m_pd+share-sheet

 

Trazili su na gofoundme 150k da ih oslobode iz zatvora, Atlanta je poslala kasnije 13 minuta upozorenja na telefon, pare su skupili i vise nego sto treba za manje od dana. 

Ma jasno je ovo ja ne sporim nista, imam hm, recimo 4oro 5oro crnaca koje mogu zvati drugarima, najebavaju svakodnevno. Samo, svi su francuske sobarice, nisu znali da ce biti polic cas u 9?
Nisu znali da ce biti nemira? Ma vazi..

Jbg je l lupano i paljeno vec 4,5 dana, sta su mislili da kod njih u ATL nece biti toga?
Zapisti ti telefon 2h pre polic casa i ti sta da radis, ides gajbi ne ostajes u zoni gde ima 5000 ljudi od kojih 300 krade i pali..

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...