Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Quote

5:02 p.m.

George Floyd and accused officer knew each other, city council member says 

 

Minneapolis City Council Vice President Andrea Jenkins said George Floyd and fired police officer Derek Chauvin knew each other because they worked security jobs at the same night club.

Both men worked at El Nuevo Rodeo on Lake Street before their last encounter, which left Floyd dead and a city in turmoil. Chauvin has been identified as the officer who held down Floyd by kneeling on his neck.

“They were both bouncers at that restaurant,” Jenkins told CNN. “So, Officer Chauvin, he knew George. They were co-workers for a really long time.”

Jenkins’s statement confirms assertions by the club’s former owner, Maya Santamaria, that the two men worked security for her club through 2019. She told KSTP that she was not sure whether they knew each other because a few dozen security guards often worked at once.

Chauvin was our off-duty police for almost the entirety of the 17 years that we were open,” Santamaria told the station. “They were working together at the same time. It’s just that Chauvin worked outside and the security guards were inside.”

Santamaria added that she did not initially recognize Floyd when a friend showed her the viral video of his arrest and identified him as a former employee of the night club.

“And then they did the close-up, and that’s when I said, ‘Oh my God, that’s him,’” she told KSTP. “I didn’t recognize George as one of our security guys because he looked really different lying there like that.”

By Lateshia Beachum

 

izvor : The Washington Post

 

Policajac koji van posla radi kao obezbednje i izbacivac u nocnom klubu. I dobiju se slike ko iz filma Mississipi burning.

 

16 minutes ago, Baby said:

Korupcija je uzela maha.

 

Sad bas procitah izvestaj. Stvar je i da je potpuno cist izvestaj malo ko ce verovati u to. U svakom slucaju porodica trazi nezavisno vestacenje. 

 

Biti policajac je rizican i stresan posao i gotovo svuda i uglavnom svuda malo placen. Sa snalazenjem i dodatnim radom ovog tipa korupcije nije neocekivana uopste, mada nje ima i do vrha. Jeste dakkle i do osobe i do situacije.

 

8 minutes ago, Baby said:

 

Da u Bruklinu su protesti. Sve je to kratkog daha jer ce drugi talas virusa naici brze i jace nego sto se nadaju, sa sve ovim sto se desava. Prem da moram priznati ovi demonstranti su me iznenadili jer gotovo svi imaju maske, ako nista vise. 

 

Meni to pre lici da  neko pokusava da kanalise bes kroz kontolisane proteste prihvatljivog intenziteta da se izbegne demoliranje.

 

Gde se ti nocni klibovi obicno nalaze? U residential delovima grada ili postoji cetvrt za tu vrstu zabave?

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Plavi Golub said:

 

Sad bas procitah izvestaj. Stvar je i da je potpuno cist izvestaj malo ko ce verovati u to. U svakom slucaju porodica trazi nezavisno vestacenje. 

 

Biti policajac je rizican i stresan posao i gotovo svuda malo placen. Sa dodatnim radom ovog tipa.

 

 

Cist je izvestaj zato sto nalazi neke druge bolesti koje mogu da se pripisu kao razlog. On definitivno nije umro bas u tom momentu zbog zacepljenja krvih sudova ili hipertenzije. Ne postoji dokazi da je nasilno jer na telu nema tragova. Video snimak pokazuje koleno na vratu i naravno da se namece zakljucak da je prekinut dotok krvi u mozak. (Inace, ja posmatram iz mog ugla, da je mene neko stavio u taj polozaj i jos pritisnuo, ja bih se izvrnula za minut, jer u tom polozaju ni bez pritiska ne mogu da disem.)  

 

Biti policajac u US je uzasno. Ginu kao muve zahvaljujuci slaboj kontroli posedovanje oruzja. Ja i razumem neke momente kada pogrese pa ubiju iz straha jer misle da neko ima oruzje. Ovo i jos gomila slucajeva nisu to. Floyd se nije ni opirao (ima dosta snimaka iz raznih uglova od dolaska policije do odlaska hitne pomoci), izvukli su ga iz kola, padao je nekoliko puta jer je bio pod nekim opoidima ili alkoholom, i imao je lisice. Njihovo je bilo da ga odvedu u stanicu i strpaju u zatvor pa da se on krlja sa sudijom. Zasto je ovaj resio da mu drzi nogu na vratu 8 minuta od kojih se 2 on ni ne pomera vise... je vec nesto vise od duznosti. Policajcu ni u jednom momentu nije bio ugrozen zivot, niti bilo kome u okolini. 

 

Evo jos jedan slucaj

 

 

Grupa policajaca koji ne mogu da savladaju jednog sa lisicama treba da bace znacku zauvek. 

18 minutes ago, Plavi Golub said:

 

Meni to pre lici da  neko pokusava da kanalise bes kroz kontolisane proteste prihvatljivog intenziteta da se izbegne demoliranje.

 

Gde se ti nocni klibovi obicno nalaze? U residential delovima grada ili postoji cetvrt za tu vrstu zabave?

 

Ovo sam preskocila.

 

Pa vidi, ima tu svasta. Zatvorenost, korona, nemanje posla, bes, ocaj i se ovo lako pretvori u demoliranje. Ne pravdam, zakljucujem. 

 

Ne znam gde su nocni klubovi u Minesoti, kod nas su svuda, od hotela uglavnom, posebnim slabije nasljenim delovima grada, do izmedju stambenih zgrada. Vecina klubova su na prometnim mestima. Ti nenaseljni delovi grada su tipski (umetnicki, galerije...)

U NYC su u gradu u zgradama, u Chicagu isto. Uglavnom centri gradova. 

Link to comment
Share on other sites

Organizatori svuda BLM, organizacija koju je FBI smatrao za pretnju nasiljem jos od 2014, i koja generalno ima istorijat nasilja. Pozicionirana kao extremno leva. 
Naravno da su "demokratski vojnici". Paljenje i pljackanje nije odgovor.
 
The ultimate weakness of violence is that it is a descending spiral begetting the very thing it seeks to destroy, instead of diminishing evil, it multiplies it. 
 
Ne znam kako postizu cilj sa toliko povredjenih, paljevinom i kradjom


A kad su klecali tokom himne, to se bas nije svidelo precedniku.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Plavi Golub said:

 

 

1) Imajuci iskustvo, on ce samo da pojaca retoriku jer njemu reizbor sada u dobrom delu zavisi da isprovocira jos vise ovakvih stvari i ide na konfrontaciju do kraja da bi na kraju bili svi isti. Nebitno je cime se on sada bavi. Kad bi mu ukinuli twitter sto se naravno nece desiti to bi pomoglo. Mada ja odavno sumnjam da nije on taj koji tvituje ili bar smislja sadrzaj.

 

2) Ocigledno mnogo skripi u regrutaciji u policiju tamo. Ovaj lik je bio rezerva u VP i ima 16, a mozda i vise prijava u dosijeu koje se ne obelodanjuju sto ce reci da bas nisu naivne. Kad se ovakvi zalome i traju uprkos primedbama to je precutna saglasnost za ono sto rade. Ono sto je dosada objavljeno je ono sto je od tih incidenata dospelo do medija ranijih godina.

 

3) Gotovo podjednako su mi problematicni oni policajci sto su stajali i blejali pored. Sto ce reci da je mogao da bude bilo ko od njih. Ocigleno im je ovo ponasanje "normalno". Vrlo me zanima hoce li i njih kazniti?

 

4) Koliko citam u WaPO to je zeni drugi brak u kome nemaju zajednicke dece, ali ima svoju decu iz prvog braka i deluje prestravljeno za njihovu bezbednost, roditelja i ostatka porodice. Gledajuci sve ovo ima smisla.

 

5) sta je tacno ubistvo treceg stepena po americkom krivicnom zakonu? Ili zakonu Minesote, ako se razlikuje od drzave do drzave?

1. on je pisao tvitove samo u pocetku, a onda je uzeo njegov tim pomocnika u beloj kuci. Ljudi se tripuju da on to pise.

2. U jednoj organizaciji kao sto je policija uvek ce se naci neko ko je tu iz pogresnih razloga a da im je promakao.

3. Nisu blejali, drugi snimk pokazuje da su mu jos dvojica bili na ledjima, zato i kazem da ne znamo tacno sta se desilo i zasto.

5. Policajac koji je u Minesoti bio optuzen za slicno delo je dobio 12 godina.

6 hours ago, Sprivel said:

 


A kad su klecali tokom himne, to se bas nije svidelo precedniku.

 

Pa nije se svidelo ni meni, platis kartu da ih gledas kako trce i skacu a oni klece? Na racun publike?

kad odes kuci kleci koliko hoces ili ispred Bele Kuce, zna se kako se protestuje, a ne na radnom mestu za koje si placen.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Angelia said:

1. on je pisao tvitove samo u pocetku, a onda je uzeo njegov tim pomocnika u beloj kuci. Ljudi se tripuju da on to pise.

2. U jednoj organizaciji kao sto je policija uvek ce se naci neko ko je tu iz pogresnih razloga a da im je promakao.

3. Nisu blejali, drugi snimk pokazuje da su mu jos dvojica bili na ledjima, zato i kazem da ne znamo tacno sta se desilo i zasto.

5. Policajac koji je u Minesoti bio optuzen za slicno delo je dobio 12 godina.

 


1. Jasno je meni da je on u ulozi skretnicara paznje i stand up komicara za publiku koja uziva ubullingu, a da drugi radi posao iza. 

 

2. I to je jasno. I srpska, a i druge policije ima regrutacionih problema. Nedovoljne plate i veliki rizik. Pa se dopunski zaradjuje. Pune hronike toga. Ne znam za koji grad bas u Vojvodini su rekli da kad su «sklonili» u penziju doktorku koja je svoj posao radila kako treba Zandarmerija je pocela da dobija raznovrsne karaktere.
 

Ovaj je imao skoro 20 prijava i to mu se redovno desavalo. Policija ne otkriva kakvih. Sigurno ce sudu biti dostupne. Jasan indikator da bas nije pod libelu. Dakle bilo je pitanje momenta. I ovo jeste i krivica sistema sto nije sklonjen. Druga opcija je da bas takve namerno traze. Po meni ne malo verovatna. 
 

5. Pa sad cega verovatno kazniti, ali steta i to prilicna je napravljena. O samom ubistvu  necu ni da pricam.
 

Ova dvojica su se verovatno  znala. Obezbedjenje istog nocnog kluba 

 

7 hours ago, Baby said:

Ne znam gde su nocni klubovi u Minesoti, kod nas su svuda, od hotela uglavnom, posebnim slabije nasljenim delovima grada, do izmedju stambenih zgrada. Vecina klubova su na prometnim mestima. Ti nenaseljni delovi grada su tipski (umetnicki, galerije...)

U NYC su u gradu u zgradama, u Chicagu isto. Uglavnom centri gradova.

 
Zato i pitam, u mnogim gradovima su izvan rezidencijalnih zona, adaptirana skladista, industrijski objekti. Po onome sto pise u WaPo izgleda da su taj klub uglavili u neki rezidencijalni deo sto je uzrokovalo opste nezadovoljstvo, pogotpvo kod crnackih veceri.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Angelia said:

Izmedju ostalog rekla sam i da moze ispred Bele Kuce, znaci zna se sta je gradjanski protest. Na radnom mestu radis svoj posao za koji si placen.

Osim ako neces da strajkujes za platu, i to se zna kako se radi.

 

Nece ljudi u US te Kostunicine fore. Kao sto rekoh ritual je namenjen kao pocast vojnicima, u borbi ili poginulima. Praksa je pocela 1918 a negde 40tih zvanicno usla u program svih sportskih utakmica na domacem terenu.

 

Imaju oni prilike da posalju poruku svetu van radnog mesta, daju intervjue a i da organizuju protest sigurno bi privukli paznju.

 

Cuj, ja pokvarena. Zamisli sebe kao poslodavca koji ih placa da rade svoj posao, a oni za to vreme politicki agituju, a tebi profit pada jer te musterije napustaju, hoce uslugu a ne politicku agitaciju. 

 

znaci kapernick sada treba da ode ispred bele kuce sa ipadom da pusti sebi americku himnu i da klekne. bas pametno.

ne moze mirniji protest da bude nego sto je ovo uradio. a koliko je to zasmetalo onima kojima je bilo namenjeno, pokazuje da je donekle uspeo. vrlo dobro zna zasto je to uradio i na kakav nacin da dodje do najvise paznje. rizikovao je mnogo i na kraju najebao. ali je bar postao simbol necega.

 

da americki vojnici bas zasluzuju pocast. pogotovo ovi u poslednjih cetrdesetak godina.

 

suza suzu stize za vlasnicima nfl fransiza. ne znas koje je vece govno od njih. milijarderi koji bi prodali svoje najmilije za koje milionce vise.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Plavi Golub said:

 
Zato i pitam, u mnogim gradovima su izvan rezidencijalnih zona, adaptirana skladista, industrijski objekti. Po onome sto pise u WaPo izgleda da su taj klub uglavili u neki rezidencijalni deo sto je uzrokovalo opste nezadovoljstvo, pogotpvo kod crnackih veceri.

 

Ne znam sta se desavalo na tim crnackim vecerima niti o kakvom je klubu rec. Mogu da kazem iz iskustva da se po klubovima oni najbolje zabavljaju, najbolje igraju i najbolje pevaju. Meni licno predstavlja odlican provod vec samo gledati ih. Kakav je to klub bio ne znam, niti kakva je struktura stanovnistva okolo. Milion faktora moze da utice na nezadovoljstvo (buka, droga, automobili, neredi... a i rasizam). 

 

54 minutes ago, Plavi Golub said:

ali steta i to prilicna je napravljena. O samom ubistvu  necu ni da pricam.
 

 

Napravljena je uzasna steta i to u najpogresnijem momentu (virus) i verovatno ce rezultirati jos vecom stetom. 

Ne razumem ljudi koji rasture grad u kom sutra treba da zive.

 

Na drugu stranu slusala sam juce intervju nekog politickog analizatora, novinar... ne secam se tacno imena na J. Hill, koji rece da je ovo poruka koju demonstranti salju, da je dosta njih svesno da je sva ta steta osigurana, da veliki uticaj ima trenutna covid situacija, da se ljudi osecaju da su se nekim ciljem zblizili posle meseci gde nisu prilazili jedni drugima, naravno da AA zive uglavnom u strahu stalno misleci da li ce necim isprovocirati nesto kao ovo ubistvo, da je uzasno tesko ziveti kao AA u US... Naravno da medju AA ima onih koji to ne misle jer se bave kriminalom, medjutim da kriminal nije samo medju AA stanovnicima ali se mnogi ponasaju kao da jeste. Pritom se podgreva rasizam iz vrha. 

 

Slanjem vojske u Mineapolis da "smiri" strasti moze da izazove razaranje na drugim stranama gde vojska nije, jer taj neki bes u demonstrantima jos vise raste. Demonstracije su bile mirne (i verevatno mnogo manje efikasna) dok policija nije pocela da sipa suzavac na demonstrante. 

 

Nista od ovog nije trebalo da se desi.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, gggggggg said:

 

znaci kapernick sada treba da ode ispred bele kuce sa ipadom da pusti sebi americku himnu i da klekne. bas pametno.

 

Bas mu trebala himna i da klekne? Nije mogao da taj protest iskaze na drugi nacin? Nemoj pogresno da me razumes, nista ja ne branim himnu, iskreno receno mogu svi da klece na himnu.

Protestu nije mesto na radnom mestu, on je tu zbog publike koja je platila kartu, a on protestuje na njihov racun, to jednostavno nije prihvatljivo. Svako od nas moze da protestuje, i ima svoje ideale za koje se bori, ali to treba da kosta samo nas, a ne druge.

 

21 minutes ago, gggggggg said:

 

da americki vojnici bas zasluzuju pocast. pogotovo ovi u poslednjih cetrdesetak godina.

 

suza suzu stize za vlasnicima nfl fransiza. ne znas koje je vece govno od njih. milijarderi koji bi prodali svoje najmilije za koje milionce vise.

Mozes ti da mislis o americkim vojnicima sta god hoces, cinjenica je da su oni spasili our sorry asses barem dva puta. A US gradjani biraju ko kod njih dobija pocast.

 

A da li su NFL vlasnici govna ili ne, skoro sam sigurna da ih ne znas, kao sto ih i ja ne znam. Njihove pare, njihova odluka.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Angelia said:

Bas mu trebala himna i da klekne? Nije mogao da taj protest iskaze na drugi nacin? Nemoj pogresno da me razumes, nista ja ne branim himnu, iskreno receno mogu svi da klece na himnu.

Protestu nije mesto na radnom mestu, on je tu zbog publike koja je platila kartu, a on protestuje na njihov racun, to jednostavno nije prihvatljivo. Svako od nas moze da protestuje, i ima svoje ideale za koje se bori, ali to treba da kosta samo nas, a ne druge.

 

 

Njemu je fudbal radno mesto, kao sto je djaku skola radno mesto a ne molitva pre casova. On je prekrsio ne radnu nego tradicionalnu etiku, a klecanje na himni govori vise nego milion reci, jos ni ne ugrozava nikog, moze samo da uvredi. 

 

 

Da dodam samo. Klecanje na himnu ako igras za nacionalni tim je sasvim druga perspektiva nego ako si na utakmici za klubski tim. 

Edited by Baby
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Baby said:

 

Njemu je fudbal radno mesto, kao sto je djaku skola radno mesto a ne molitva pre casova. On je prekrsio ne radnu nego tradicionalnu etiku, a klecanje na himni govori vise nego milion reci, jos ni ne ugrozava nikog, moze samo da uvredi. 

 

 

Da dodam samo. Klecanje na himnu ako igras za nacionalni tim je sasvim druga perspektiva nego ako si na utakmici za klubski tim. 

:classic_blink: Naravno da mu je stadion i utakmica radno mesto, kakve veze imaju djaci i molitva s time?

Ti bi mogla da tvrdis tradicionalnu etiku, da to nije sastavni deo programa. Ono njihovo kad se mole, to je tradicija, mogao je tu da stoji, niko se ne bi bunio.

 

U svakom slucaju to se zavrsilo kako se zavrsilo. Tako sto je to tretirano kao krsenje ugovora, nemam pojma sta tu dalje raspravljati.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Angelia said:

:classic_blink: Naravno da mu je stadion i utakmica radno mesto, kakve veze imaju djaci i molitva s time?

Ti bi mogla da tvrdis tradicionalnu etiku, da to nije sastavni deo programa. Ono njihovo kad se mole, to je tradicija, mogao je tu da stoji, niko se ne bi bunio.

 

U svakom slucaju to se zavrsilo kako se zavrsilo. Tako sto je to tretirano kao krsenje ugovora, nemam pojma sta tu dalje raspravljati.

 

Besramno si slagala sad.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

:classic_blink: Naravno da mu je stadion i utakmica radno mesto, kakve veze imaju djaci i molitva s time?

Ti bi mogla da tvrdis tradicionalnu etiku, da to nije sastavni deo programa. Ono njihovo kad se mole, to je tradicija, mogao je tu da stoji, niko se ne bi bunio.

 

U svakom slucaju to se zavrsilo kako se zavrsilo. Tako sto je to tretirano kao krsenje ugovora, nemam pojma sta tu dalje raspravljati.

 

Imaju veze. Skola im je radno mesto, molitve pre casova nisu. Nisu cak ni svi djaci iste vere, ali izgovaraju molitve samo jedne. Zasto je to potrebno? Bunili bi se da ne stojis nego sedis. 

 

Eto, zavrsilo se kako se zavrsilo, pa je doslo do toga da spaljuju gradove, ne da demonstriraju mirno jer su dobili primer da od mirnog demonstriranja nema vajde. Uvek nesto isprovocira nesto drugo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Sprivel said:

 

Besramno si slagala sad.

 

Ako si mislio na Kaepernicka on je sam izasao iz ugovora, ja sam pricala o samo klecanju. 

Sorry moja greska (nema razloga za besramno laganje :ajme:), nova pravila nisu zvanicno jos primenjena iako su izglasana (propustila sam pregovore), ali prakticno kod vecine klubova jesu, ili stoj ili kleci u locker room 

21 minutes ago, Baby said:

 

Imaju veze. Skola im je radno mesto, molitve pre casova nisu. Nisu cak ni svi djaci iste vere, ali izgovaraju molitve samo jedne. Zasto je to potrebno? Bunili bi se da ne stojis nego sedis. 

 

 

Ne bi se bunili, desava se, neki su se bunili. Nemam pojma zasto to uvlacis u pricu, to su razlicite stvari, i ja sam protiv molitve.

Samo sto ne postoji paralela.

Link to comment
Share on other sites

Angelia, šta je toliko disrespectful ako neko kleči za vreme himne? Ne psuje, ne pljuje - lik je protestovao police brutality, nema nikakve veze sa "disrespecting the troops" i ostalim sranjima. Problem je što dosta tih istih koji su šikanirali Kopernika nemaju problem sa klečanjem nad nečijim vratom za 7-8 minuta. 

  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Kako ovi ne znaju sta rade. 

 

Prvo je Tramp izjavio kako on voli crnce, pa MAGA voli crnce...

 

Onda je dosao AG da kaze kako je sve ovo organizovano od ANTIFE bez ikakvog dokaza (iako se BLM ijasnila kao organizator) i kako je nezakonito prelaziti drzavnu granicu da bi se pridruzio neredima. 

 

Samo pogorsavaju stvari. 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pola publike ne poštuje himnu 2% ali smetaju igrači zato što privlače pažnju i opasni su za političare i Trampa. To je ionako sprdnja od prakse i to treba da ukinu što pre. Zbog preterivanja sa himnom niko je ni ne peva niti postoji to poštovanje kao u drugim državama. Himna treba da bude rezervisana za događaje od nacionalnog značaja a što se tiče klupskog sporta eventualno možda u finalnim utakmicama da ide. Ovako deluje isuviše nametljivo. By the way jel imaju klubovi u SAD svoje himne ?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Baby said:

Kako ovi ne znaju sta rade. 

 

Prvo je Tramp izjavio kako on voli crnce, pa MAGA voli crnce...

 

Onda je dosao AG da kaze kako je sve ovo organizovano od ANTIFE bez ikakvog dokaza (iako se BLM ijasnila kao organizator) i kako je nezakonito prelaziti drzavnu granicu da bi se pridruzio neredima. 

 

Samo pogorsavaju stvari. 

 

Nije smesno u sustini, ali morala sam. Na sta su spali.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Klotzen said:

Pola publike ne poštuje himnu 2% ali smetaju igrači zato što privlače pažnju i opasni su za političare i Trampa. To je ionako sprdnja od prakse i to treba da ukinu što pre. Zbog preterivanja sa himnom niko je ni ne peva niti postoji to poštovanje kao u drugim državama. Himna treba da bude rezervisana za događaje od nacionalnog značaja a što se tiče klupskog sporta eventualno možda u finalnim utakmicama da ide. Ovako deluje isuviše nametljivo. By the way jel imaju klubovi u SAD svoje himne ?

 

To su im rituali kao coupling thing u sveopstoj razlicitosti. Zato je on kleknuo da bi skrenuo paznju na stvar koju je mislio da je vazna, a oni drugi poludeli. Ne mozes to da gledas kroz evropske oci. I u evropskim drzavama imas ono u sta se ne dira. Uostalom na sta se kod nas sve skace. Imaju ozbiljan problem sa rasizmom, koji ignorisu. Nisu jedini u tome, ali su veliki pa je sve uocljivije, pogotovo u vreme ekonomskih kriza, a ova je najveca od velike depresije.

 

Gledaj na to kako oni funkcionisu kao na uredjaj koji moras da isprobas da bi stvarno shvatio smisao kako i zasto funkcionise tako. Ne ide bas samo kibicovanjem spolja. Ako si proveo neko vreme tamo, ili radio sa njima, a ja ti popujem, sorry. 

 

I one team building stvari su mislim njihov izum, a znam da su nasim ljudima nevidjen smor (ne izuzimam svoju malenkost - magarac u Bec, magarc iz Beca) iako bukvalno imaju smisao.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Plavi Golub said:

 

Nije smesno u sustini, ali morala sam. Na sta su spali.

 

Ma uzasno je. 

Tramp koji je predsenik svom kultu u kom mozes crne clanove nabrojati na prste medju milionima govori u njihovo ime. 

Bar koji je tu da mu raskrcuje put se nije javio kada su u Carlotsvilu i u Mineapolisu dosli sa svih strana naoruzani borci za oruzje, odjednom se setio zakona. (U Carlotsvilu je jedna osoba izgubila zivot). 

 

Umesto da su u startu pritvorili pandura, sve bi ovo izbegli i da je neko izasao da cuje sta demonstranti traze. Jok, bolje je poslati vojsku da spasava vec urusen grad. 

 

Tramp tovari rasizmom od kada je dosao, zid sa Meksikom (treba resavati imigraciju, a ne trpati ljude u kaveze i zvati ih zivotinjama), zabrana putovanja za neke arapske zemlje (targetiranje svih gradjana tih zemalja kao terorista), ove policijske brutalnosti nad AA koje nisu od juce ali se ni ne resavaju, na kraju ovo sa Kinom gde njegovi ljubitelji crnaca su presaltali napade na Azijate. Pritom sva nova pravila za imigrante od bilo gde (targetiranje imigranata kao nepozeljnih, pa je doslo i do studenata). 

 

Sve sto je bilo lose i sto se ukopavalo je isplivalo na povrsinu. Ogolela se bela bogata Amerika, niko im ne treba. Jos i ovaj virus pa sve sa idejama da se zrvuju stariji... 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Baby said:

Tramp tovari rasizmom od kada je dosao, zid sa Meksikom (treba resavati imigraciju, a ne trpati ljude u kaveze i zvati ih zivotinjama), zabrana putovanja za neke arapske zemlje (targetiranje svih gradjana tih zemalja kao terorista), ove policijske brutalnosti nad AA koje nisu od juce ali se ni ne resavaju, na kraju ovo sa Kinom gde njegovi ljubitelji crnaca su presaltali napade na Azijate. Pritom sva nova pravila za imigrante od bilo gde (targetiranje imigranata kao nepozeljnih, pa je doslo i do studenata). 

 

Pa neka donesu ta pravila i bodovanje, imaju ga i druge tzv imigrantske zemlje. Veci je problem sto dehumanizuju cele populacije koje nisu imigranti nego rodjeni tu. Kad se jednom zapali i ode kocnica na kraju moze da prsne u lice i onom ko je sve poceo. Izgleda da to ide ciklicno, kad zaseru ekonomiju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...