Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, Baby said:

Ovo u Minesoti je otislo u tri lepe. Doduse, samo je bilo pitanje vremena, razloga i mesta. 

 

Ne razumem ovo, sta im je Target skrivio, automobili, prodavnice...? Podivljali su.

 

 

Kosovo za patike?

Nije to prvi put u US da se BLM bavi vandalizmom u ime borbe za prava. Time ustvari samo nanose stetu tim istim pravima za koje tvrde da se bore, ali ajde ti to objasni ljudima koji misle da cilj opravdava sredstvo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, NMX said:

Majko mila...

 

 

 

Ode tviter...šta ova budaletina radi ovo nije normalno jbt

Kako mislis ode Twitter?

Debata oko zastite socijalnih mreza od odgovornosti koje trenutno imaju mediji, je debata koja se vodi vec par godina.

Njihova odbrana je uvek bila, da nisu odgovorni za sadrzaj jer svako moze da pise sta hoce (nesto kao javna govornica). Posto su odlucili da uredjuju sadrzaj onda je i logicno da izgube tu zastitu.

 

Nisam primetila da je Fb propao zato sto je EU uvela odredjenu odgovornost za socijalne mreze.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Angelia said:

Kosovo za patike?

Nije to prvi put u US da se BLM bavi vandalizmom u ime borbe za prava. Time ustvari samo nanose stetu tim istim pravima za koje tvrde da se bore, ali ajde ti to objasni ljudima koji misle da cilj opravdava sredstvo.

 

Ma idi bre uzas, srusise grad. 

Razumem bes i da mitinguju i traze da pandur bude zatvoren, ali ovo ne kapiram. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Angelia said:

Kako mislis ode Twitter?

Debata oko zastite socijalnih mreza od odgovornosti koje trenutno imaju mediji, je debata koja se vodi vec par godina.

Njihova odbrana je uvek bila, da nisu odgovorni za sadrzaj jer svako moze da pise sta hoce (nesto kao javna govornica). Posto su odlucili da uredjuju sadrzaj onda je i logicno da izgube tu zastitu.

 

Nisam primetila da je Fb propao zato sto je EU uvela odredjenu odgovornost za socijalne mreze.

 

Pa nije bas tako. Sklanjali su njemu vec twitove. Ovde on brani svoje pravo da spekulise da je Joe Scarborough ubio zenu, samo zato sto je besan na njega i Miku Brezinski (uvek je besan na nekog, a misli naravno da oni nisu sa njim odradili fer intervju, sto je njemu uvek ako postavljas pitanja na koja on nece da odgovori). 

Ovo su lazne optuzbe ili optuzbe bez dokaza i to nema veze sa slobodom govora. Za to se ide u zatvor ili placaju velike odstete (kleveta). Muz od zene koja je radila sa Scaroborougha je dobila srcani udar na poslu pre 19 godina i pala i udarila glavom o astal i umrla je trazio da se twit skloni. Sada Tramp spekulise da ju je ovaj ubio i u ime prvog amandmana brani ovu bruku. Sramotno cime se bavi. 

Edited by Baby
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baby said:

 

Ma idi bre uzas, srusise grad. 

Razumem bes i da mitinguju i traze da pandur bude zatvoren, ali ovo ne kapiram. 

 

 

Skoro svaki prethodni protest nekoliko extremnih levih grupa, gde spadaju Antifa i BLM, se zavrsio vandalizmom i pljackanjem, i to u zadnjih 10 godina.

U pocetku manji vandalizam, pa sve veci i veci. Nadam se da nisi zaboravila kako su zapalili Ferguson.

Tako da, sve dok se otvoreno ne stane protiv toga (a to znaci da ako neko kaze da je to problem ne nazivati ga rasistom), ovakve stvari ce postati sve gore i gore.

 

3 minutes ago, Baby said:

 

Ovo su lazne optuzbe ili optuzbe bez dokaza i to nema veze sa slobodom govora. Za to se ide u zatvor ili placaju velike odstete (kleveta). 

To sta je on pisao nije kleveta, pozivanje na istragu - pogledaj definiciju. I uostalom - to nije razlog za njegovu reakciju ovde. Nego za twitove o izborima.

Medjutim ta rasprava je postojala vec par godina. US je zastitila socijalne medije pod okriljem prvog amandmana, zato sto ne uredjuju sadrzaj.

 

Nije ih on pozvao da odluce da uredjuju sadrzaj po svojim politickim misljenjima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Baby said:

 

Nagomilali barut, samo je bilo pitanje ko, kada i gde ce baciti sibicu. Nadam se da je ovo kraj, a ne pocetak. 

Tužno je sve to šta se dešava.

Ne znam. Živimo u zemlji u kojoj smo sve videli i doživeli, pa i ove scene nasilja, pljački, sumnjivih likova sa dugim cevima "koji su tu da brane". Prvenstveno mora da postoji želja da se neke stvari iskreno i pošteno sagledaju i da se pronađe pravi način da se ponašanje nekih ljudi promeni i da se vrati pod okrilje zakona, i kada se priča o onima koji sprovode i štite taj zakon i oni koji moraju da ga se peidržavaju. U suprotnom samo se dodaje pritisak u "ekspres lonac" koji će eksplodirati pre ili kasnije.

Edited by Don Laki Juan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

 

 

To sta je on pisao nije kleveta, pozivanje na istragu - pogledaj definiciju. I uostalom - to nije razlog za njegovu reakciju ovde. Nego za twitove o izborima.

Medjutim ta rasprava je postojala vec par godina. US je zastitila socijalne medije pod okriljem prvog amandmana, zato sto ne uredjuju sadrzaj.

 

Nije ih on pozvao da odluce da uredjuju sadrzaj po svojim politickim misljenjima.

 

Predsednik ne poziva na istragu na twiteru, nego u sluzbama koje sluze za to. On je predsednik!! Da ja pisem takve gluposti maknuli bi me samo tako sa twitera (kao sto maknu i ovde cim se dirne necija privatnost).

 

Nemoj mi pravdati ovu budalastinu. Ne interesuje me Joe i njegova krivica uopste, neka se time bavi ko treba da se bavi, a to sigurno nije predsednik Amerike. 

 

 

Debilcina!

 

Medjutim, treba da vidis kako taj slobodni govor u nekim drzavnim firmama funkcionise u realnosti. Lakujes twit gde ismevaju Trampa, neko se pojavi za 15 minuta da ti kaze da obrises ili letis sa posla. Tako da... (btw, necu pisati imena kao dokaz, nisam ni ovoliko trebala da kazem, veruj ili ne, ne interesuje me). 

4 minutes ago, Don Laki Juan said:

Tužno je sve to šta se dešava.

 

Samo razmisljam sta ce da se desi ako ovaj izgubi izbore. On sa vlasti sici milom nece. Pa onda ovi red nekovci kada isfuraju na ulice arsenal bice veselo. Nadam se da nisam u pravu. Videcemo uskoro ako izgubi, a sa ovakvim sve cescim ispadima, nista nije nemoguce. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Baby said:

 

Predsednik ne poziva na istragu na twiteru, nego u sluzbama koje sluze za to. On je predsednik!! Da ja pisem takve gluposti maknuli bi me samo tako sa twitera (kao sto maknu i ovde cim se dirne necija privatnost).

 

Nemoj mi pravdati ovu budalastinu. Ne interesuje me Joe i njegova krivica uopste, neka se time bavi ko treba da se bavi, a to sigurno nije predsednik Amerike. 

 

Nemam ja sta da ti pravdam, ja ti objasnjavam legalnu poziciju. ukljucujuci da kleveta nije krivicno delo - znaci ne ide se u zatvor za to.

Predsednik nema jurisdikciju da pokrene istragu u sluzbama koje sluze za to - znas ono standardno, podela vlasti.

 

A to sto se tice slobode govora u firmama, ima kad smeju da reaguju, a ima kad ne smeju. I ja sam prva kritikovala suzbijanje slobode govora time sto neko dobije otkaz zbog twita

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Angelia said:

Nemam ja sta da ti pravdam, ja ti objasnjavam legalnu poziciju. ukljucujuci da kleveta nije krivicno delo - znaci ne ide se u zatvor za to.

Predsednik nema jurisdikciju da pokrene istragu u sluzbama koje sluze za to - znas ono standardno, podela vlasti.

..............

 

Hmmmmm....

Quote

The internal watchdogs Trump has fired or replaced

Washington — Even as the nation continues to find itself in the throes of the coronavirus pandemic that has led to nearly 90,000 deaths and ravaged the U.S. economy, President Trump has taken aim at the federal government's internal watchdogs, removing or replacing the top officials in offices tasked with conducting oversight of their respective agencies.
In a span of six weeks, Mr. Trump has removed five officials from posts leading their respective agencies' inspector general offices, three of whom were working in an acting capacity.
The president's moves have prompted scrutiny and criticism from congressional Democrats, who accuse Mr. Trump of hollowing independent inspector general offices and retaliating against those that have exposed wrongdoing or missteps by his administration.

 

Edited by zoran59
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

....

Mislim sorry Zoki ali neces i ti valjda da brkas sta Tramp moze a sta ne u USA?

 

Necu. Nisam strucnjak, nisam politicar.

Mozda i ovi brkaju?

 

How Trump is destroying the civil service and bending the government to his will

 

Ako imas vremena i volje, procitaj sve: https://www.theatlantic.com/magazine/archive/2020/04/how-to-destroy-a-government/606793/

 

Clanak je podugacak, ali vredi ga procitati. Ako ti uspe, a neslozis se, navedi koje su postavke pogresne ili cak lazne.

Primedba tipa "clanak je glup" mi nista ne znaci.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, zoran59 said:

 

Necu. Nisam strucnjak, nisam politicar.

Mozda i ovi brkaju?

 

How Trump is destroying the civil service and bending the government to his will

 

Ako imas vremena i volje, procitaj sve: https://www.theatlantic.com/magazine/archive/2020/04/how-to-destroy-a-government/606793/

 

Clanak je podugacak, ali vredi ga procitati. Ako ti uspe, a neslozis se, navedi koje su postavke pogresne ili cak lazne.

Primedba tipa "clanak je glup" mi nista ne znaci.

Vidi, Baby vec cini mi se kacila taj clanak. Generalno Atlantic objavljuje takve tendenciozne textove, da ih je jako tesko citati a da ne prevrcem ocima.

Evo dacu ti primer:

Trump’s White House was chaotic and vicious, unlike anything in American history, but it didn’t really matter as long as “the adults” were there to wait out the president’s impulses and deflect his worst ideas and discreetly pocket destructive orders lying around on his desk.

 

Zamisli koji je to snobizam, smatrati nekog za 'odraslog" a nekog za dete u tom odnosu.

 

They also failed to appreciate the advanced decay of the Republican Party, which by 2016 was far gone in a nihilistic pursuit of power at all costs.

Stvarno? A demokrate nisu krenule u rasturanje sistema in pursuit of power at all cost?

 

Legal precedent could be deleted with a keystroke; law enforcement’s independence from the White House was optional; the separation of powers turned out to be a gentleman’s agreement; transparent lies were more potent than solid facts.

 

Jel moze neki primer za ovo? A da nije totalno napamet parole, recimo i Tramp je mislio da "predsednik moze sve" a mi mu se smejali da ne zna ogranicenja. Izgleda da on nije sam u toj ideji.

 

But the adults’ greatest miscalculation was to overestimate themselves—particularly in believing that other Americans saw them as selfless public servants, their stature derived from a high-minded commitment to the good of the nation.

:roflmao:delusional

 

I onda ide tuzna prica....kako eto nisu oni nacisti, iako je Tramp kao Hitler...stvarno?

FBI su profesionalci koji nemaju politicko misljenje - ako nakon svega sto je izaslo, razvlacenje istraga koje nemaju sadrzaj, poruka izmedju agenta, i raznih notes, jedna stvar je jasna - nisu oni na vrhu FBI bas toliko profesionalni.

 

I onda ocekujes da komentarisem na licne tuzne price, iz samo jednog ugla....Nakon onog plakanja u kancelariji mi se smucilo da citam dalje. Patetika najgore vrste. To nije novinarstvo. To je propaganda.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

4 hours ago, Don Laki Juan said:

Tužno je sve to šta se dešava.

Ne znam. Živimo u zemlji u kojoj smo sve videli i doživeli, pa i ove scene nasilja, pljački, sumnjivih likova sa dugim cevima "koji su tu da brane". Prvenstveno mora da postoji želja da se neke stvari iskreno i pošteno sagledaju i da se pronađe pravi način da se ponašanje nekih ljudi promeni i da se vrati pod okrilje zakona, i kada se priča o onima koji sprovode i štite taj zakon i oni koji moraju da ga se peidržavaju. U suprotnom samo se dodaje pritisak u "ekspres lonac" koji će eksplodirati pre ili kasnije.

 

U medjuvremenu...

 

 

Ovo je tek pocelo. Nije sudjenje ni bilo, ima snimaka iz svih uglova od dolaska policije do smrti nesretnika, oni policiju vec oslobodili. Sumnjam da ce to da prodje tek tako... 

Edited by Baby
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, NMX said:

Majko mila...

 

 

 

Ode tviter...šta ova budaletina radi ovo nije normalno jbt

 

Fala bogu, Twiter najgori od svih tih socijalnih mreza. I treba ga zabraniti.

Edited by Slavisa iz Tavankuta
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Inače, večeras u 9 čini mi se (3pm EST) je Trampova KZN sa jedinom temom - Kina.

 

Mogla bi da padne neka kladja sta ce sve da isprica (sem da su kinezi napravili virus, to se podrazumeva i novih sankcija Kini).

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...