Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, Angelia said:

Pa dobro, pogledaj znaci u NY State uradjeno 7X vise testova nego u celom Japanu. Istovremeno u NY State ima 6X manje stanovnika nego u Japanu.

A onda pogledaj odnos zarazenih - mora da postoji neki faktor. Japan kompletno zatvorio sve letove pre mesec dana ili je isto bilo delimicno kao i US?

Da nije mozda razlika u kulturi pa da se ljudi ne prijavljuju sa simptomima?

U isto vreme NY state ima 115k slucajeva, a japan ni 3k. Znaci mora da postoji neki razlog, i japanci putuju dosta.  Kako je moguce da se svuda siri mnogo brze nego u Japanu?

 

Edit: i uz to Japan ima po 200+ slucajeva dnevno, a USA ambasada je osetila potrebu da ih upozori na spike, nesto tu nema smisla osim ako ceo Japan nije u karantinu od pocetka januara. Ili su imuni na virus.

Andjo, izgleda da ovaj virus malo manje pogadja Azijate. Pogledaj npr Kambodzu: zemlja je prljava, da Srbija izgleda ko apoteka u poredjenju sa njima. A od oko 5000 testova imaju nekih 100- ak zarazenih!? Ni jednog umrlog do sada. Vecina zemalja Jugoistocne Azije nema velikih problema sa korona virusom. Ima ih ali daleko manje od npr Evrope i Amerike. Pogledaj Australiju: 300 000 testova , 5500 zarazenih! U Evropi bi na taj broj testova bilo sigurno bar 20 000 zarazenih. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darth Bane said:

Andjo, izgleda da ovaj virus malo manje pogadja Azijate. Pogledaj npr Kambodzu: zemlja je prljava, da Srbija izgleda ko apoteka u poredjenju sa njima. A od oko 5000 testova imaju nekih 100- ak zarazenih!? Ni jednog umrlog do sada. Vecina zemalja Jugoistocne Azije nema velikih problema sa korona virusom. Ima ih ali daleko manje od npr Evrope i Amerike. Pogledaj Australiju: 300 000 testova , 5500 zarazenih! U Evropi bi na taj broj testova bilo sigurno bar 20 000 zarazenih. 

Kambodza ipak nije razvijena zemlja, Japan jeste, pa ocekujem da turisti ulaze, i da ima slicni razvoj kao vecina zapadnih zemalja. Ako nema interesuje me zasto nema. Radi se o ociglednoj devijaciji, pa me interesuje misljenje nekog ko je na licu mesta i poznaje razloge.

Mozda japan radi nesto sto mi ne radimo.

1 hour ago, Kronostime said:

Mozda je do higijenskih navika Japanaca?

Da li se njihove higijenske navike razlikuju od zapadnih zemalja? 

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Angelia said:

Kambodza ipak nije razvijena zemlja, Japan jeste, pa ocekujem da turisti ulaze, i da ima slicni razvoj kao vecina zapadnih zemalja. Ako nema interesuje me zasto nema. Radi se o ociglednoj devijaciji, pa me interesuje misljenje nekog ko je na licu mesta i poznaje razloge.

Mozda japan radi nesto sto mi ne radimo.

Da li se njihove higijenske navike razlikuju od zapadnih zemalja? 

Andjo, nema vise ulaska turista otkako je krenula ova "kuga"! 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Angelia said:

Pa dobro, pogledaj znaci u NY State uradjeno 7X vise testova nego u celom Japanu. Istovremeno u NY State ima 6X manje stanovnika nego u Japanu.

A onda pogledaj odnos zarazenih - mora da postoji neki faktor. Japan kompletno zatvorio sve letove pre mesec dana ili je isto bilo delimicno kao i US?

Da nije mozda razlika u kulturi pa da se ljudi ne prijavljuju sa simptomima?

U isto vreme NY state ima 115k slucajeva, a japan ni 3k. Znaci mora da postoji neki razlog, i japanci putuju dosta.  Kako je moguce da se svuda siri mnogo brze nego u Japanu?

 

Edit: i uz to Japan ima po 200+ slucajeva dnevno, a USA ambasada je osetila potrebu da ih upozori na spike, nesto tu nema smisla osim ako ceo Japan nije u karantinu od pocetka januara. Ili su imuni na virus.

 

Pa neka Ameri izbegnu svaku sumnju i vrate se u Ameriku.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Angelia said:

 

Mozda japan radi nesto sto mi ne radimo.

Da li se njihove higijenske navike razlikuju od zapadnih zemalja? 

Razlikuju se, mnogo.

 

Nema rukovanja, nema cmok cmok, veoma retko možeš da vidiš parove da se drže za ruke. Cipele se skidaju pre ulaska u kuću, pre svakog obroka donesu ti vlažnu maramicu u celofanu za dezinfekciju ruku i topao peškir da još jednom obrišeš ruke i lice. Uveče pre spavanja idu na toplu kupku u kadu (15 min) pa tuširanje. Ujutru opet tuširanje. Odeća im je uvek čista i ispeglana. Taksista uvek ima bele plastične rukavice, kao i kondukter u vozu i vozač autobusa. Njihovi WCi i po firmama i po železničkim stanicama su čistiji nego evropski ili američki. Njima je higijena usadjena od malih nogu, i zato čim se prehlade ili imaju alergiju, odmah masku na lice. Mi im se smejali, kad ono ima zašto je to dobro.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

@ObiW vidiš, ovo je prva pristojna informacija o Japanu, objavljena na ovom mediju. Ovo o čistoći toliko ima smisla, da skoro objašnjava i tako mali broj.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ima još: Japanci ne vole “ da su na smetnji”, ne vole da traže pomoć - hoće da pomognu. Ja verujem da blaži oblici korone to preleže kod kuće, idu da se testiraju kad im je baš loše.

Edited by ObiW
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ObiW said:

Mi im se smejali, kad ono ima zašto je to dobro.

Mi se cesto smejemo stvarimo koje vidimo kao drugacije ili van nase uobicajene norme.

 

Ono sto je zbunjujuce je znati da dosta gradova ima jako visoku gustinu populacije, i kretanje u prevozu je prebukirano, a da se ipak virus ne siri, barem po ciframa toliko brzo. Da li to onda znaci da je prenos preko dodira zanemarljiv? Ili su oni jako dobri u pracenju instrukcija.

 

Ako samo losi oblici oboljenja idu na testiranje, sto je bila moja prva pomisao da ne idu na blazi oblik, onda donekle mozes i da skontas nizu stopu smrtnosti.

 

Mozda ce bolja higijena, i malo vise socijalne distanciranosti, postati i nasa norma nakon ovoga.

Link to comment
Share on other sites

Pa ne dodiruju se rukama po prevozu, dodir odelo na odelo ne prenosi virus. Nose maske, pa kad se nakašlju kapljice ne odlaze van maske. Jedini problem je da dodirnu rukom rukohvat koji je zaraženi pre toga dodirnuo. Možda sada svi nose rukavice?

Link to comment
Share on other sites

Au koje silovanje demokrata od strane Donija ako se ovo desi:

 

Ima Doni da pokida i sa popular vote ako se ovo sprovede u delo. Posle toga adio demokratska stranka jer vrlo lako moze doci do cepanja stranke ako Bajdena Trump oduva.

 

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, MeanMachine said:

Au koje silovanje demokrata od strane Donija ako se ovo desi:

 

Ima Doni da pokida i sa popular vote ako se ovo sprovede u delo. Posle toga adio demokratska stranka jer vrlo lako moze doci do cepanja stranke ako Bajdena Trump oduva.

 

 

 

 

Da je ovo tako lako resivo vec bi se resilo. Pretpostavljam da se odnosi na COVID pacijente, jer ako je za sve, onda velika vecina koja placa skupa osiguranja ne bi imali vise potrebu da placaju, nego da se lece za besplatno. 

 

Na drugu stranu, ljudi sa COVID koji imaju Medicare pisu po twitteru kako su odbijeni da budu primljeni u bolnicu zbog preopterecenosti, nego su ih slali u privatne bolnice gde moraju da plate. 

 

Bice da je ovo jos jedna u nizu navlakusa. Nema sanse da se besplatno leci preko 44 miliona ljudi za sve bolesti. 

 

Trenutno mene sto vise brine je ovo silovanje hydroxychloroquine od strane Trampa gde lekari kazu da ustvari nemaju dokaza da to pomaze, jer daju pacijentima u ranoj fazi, za koje se uospte ne zna da li bi doslo do nekog loseg stadijuma. On naravno svima koji se suprotstavljaju na sve strane zapusava usta. 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

 

Da je ovo tako lako resivo vec bi se resilo. Pretpostavljam da se odnosi na COVID pacijente, jer ako je za sve, onda velika vecina koja placa skupa osiguranja ne bi imali vise potrebu da placaju, nego da se lece za besplatno. 

 

 

 

Odnosi se samo na lecenje od COVID-19, ne na sve bolesti.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Baby

 

Fora je ako pogledas sta demokrate izjavljuju npr ovaj lik pominje ACA exchanges (valjda nekakva trznica osiguranja) a ima i biser tvit Klintonke nesto u stilu, ljudi ostaju bez posla i osiguranja, Trump mora hitno da omoguci trznice osiguranja??? Dakle ostaju bez posla samim tim i prihoda ali bi eto imali kintu da kupe neko osiguranje?

 

Na to Doni odogovori medicare for all sto se tice covida a nije uopste nemoguce da se to prosiri i na sire pogotovo do izbora. Ovakvim zicerima Doni ce da razvali demokrate. Samo ovaj put moze da osvoji i popular vote zavisno od svojih obecanja, pa ce to biti dupli poraz klasicnih demokrata i moguc kraj dvopartizma u Americi.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, MeanMachine said:

@Baby

 

Fora je ako pogledas sta demokrate izjavljuju npr ovaj lik pominje ACA exchanges (valjda nekakva trznica osiguranja) a ima i biser tvit Klintonke nesto u stilu, ljudi ostaju bez posla i osiguranja, Trump mora hitno da omoguci trznice osiguranja??? Dakle ostaju bez posla samim tim i prihoda ali bi eto imali kintu da kupe neko osiguranje?

 

Na to Doni odogovori medicare for all sto se tice covida a nije uopste nemoguce da se to prosiri i na sire pogotovo do izbora. Ovakvim zicerima Doni ce da razvali demokrate. Samo ovaj put moze da osvoji i popular vote zavisno od svojih obecanja, pa ce to biti dupli poraz klasicnih demokrata i moguc kraj dvopartizma u Americi.

 

Ja sam cula da su demsi trazili da se otvori marketplace koji se zatvara negde u sred decembra, a to je za obamacare. Ta osiguranja su uskladjena sa primanjima. Nezaposleni bi trebalo da mogu da traze medicare, ali nisam sigurna da to ima neko vremensko ogranicenje ili moze u toku cele godine. 

 

Doni daje ono sto su demsi trazili odavno, da testovi i lecenje od coronavirusa bude besplatno ko nema osiguranje. Ona Katie Porter se izborila za testiranje. 

 

Ne znam sta ce biti, da li ce ih razvaliti ili ne, ali sumnjam da ce sve njegove gafove svi oni koji su inace protiv njega, zaboraviti. S obrizom da je osiguranje uvek bolna tacka pri glasanju, verujem da mnogi znaju da ce to prestati kada prestane virus i onda novi krug naplacivanja. Nece se tu nista posebno promeniti ni ako Biden dodje, mozda samo vrati onom delu medicare kojima je ovaj oduzeo... 

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

BREAKING: Sen. Bernie Sanders has ended his presidential campaign, clearing Joe Biden's path to the Democratic nomination and a showdown with President Donald J. Trump in November

 

Opa bato. Ne znam sta ga je nateralo na ovaj potez. Mislio sam da ce da se bori do kraja. 

Link to comment
Share on other sites

BREAKING: Sen. Bernie Sanders has ended his presidential campaign, clearing Joe Biden's path to the Democratic nomination and a showdown with President Donald J. Trump in November

 

Opa bato. Ne znam sta ga je nateralo na ovaj potez. Mislio sam da ce da se bori do kraja. 

 

 

 

 

Ne bacaj tu kesu sa kokicama. Naruči još Coca-Cola-e!

[emoji14]

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...