Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

42 minutes ago, ObiW said:

A sto se ti toliko pa gicas oko svega toga?  Pala berza pa sta ako je pala, nisi nuklearni fizicar, ti si covek koji ima zlatni zanat u rukama. Ako propadne Amerika strojices kanadske kerove i macke u lokalu. Za tebe svakako nema zime, osim kad u lokalu padne sneg.

 

Ma cini ti se, ne uzbudjIVAM se uopste, nego pises nesto nepovezano, znam te od pre 10-15 godina nisi bio takav, nista te ne razumem, sto pre nije bio slucaj. Pises neke stvari koje se podrazumevaju, a opet hoces da ih izvrnes u nesto ..... ne znam ni ja sta!

 

Ali stvarno nije bitno. Ako ti se narandzasti nesto gadno zamerio slobodno ga zapljuni, ali ovo sto pises je bas ono - kad nemas sta drugo da kazes. :s_d:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ObiW said:

On je prosto covek sa plana A presao na plan B. Rekao je danas da je wartime president. Nisi cuo? Evo ima ovde:

 

At one point, Trump called himself "in a sense, a wartime president."

 

Dobro. Ne mogu da te razumem. Plan A je u karantinu. To je valjda jasno svakome ko zna da procita imena na glasackom listicu. Pricati o planu A bi znacilo da je ta osoba neuracunljiva, sto jeste dobra prilika za Bajdena :roflmao:, on ionako ne zna o cemu prica.

 

U ovom trenutku mi prica o americkim izborima deluje ....... nerealno .... kako bi bilo da pricekamo malo, ipak je ovo malo vaznije.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ObiW said:

Ma ja samo konstatujem... predsednici se ne menjaju kad:

 

(a) je ekonomija dobra

(b) smo u ratu (ako nam ide dobro, to jest)

 

On je prosto covek sa plana A presao na plan B. Rekao je danas da je wartime president. Nisi cuo? Evo ima ovde:

 

At one point, Trump called himself "in a sense, a wartime president."

Ja tu izjavu da smo u ratu sa virusom prvi put cula iz Evrope.

Svaki dan se ponavljaju stvari koje podsecaju na ratnu retoriku, uopste me ne cudi da je i Tramp usvojio tu metaforu.

Pogotovo zato sto je dobra za njega.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Denis Jasharevic said:

 

Dobro. Ne mogu da te razumem. Plan A je u karantinu. To je valjda jasno svakome ko zna da procita imena na glasackom listicu. Pricati o planu A bi znacilo da je ta osoba neuracunljiva, sto jeste dobra prilika za Bajdena :roflmao:, on ionako ne zna o cemu prica.

 

U ovom trenutku mi prica o americkim izborima deluje ....... nerealno .... kako bi bilo da pricekamo malo, ipak je ovo malo vaznije.

 

da pričekamo i da se okupimo oko predsednika i da zaboravimo da mu je prva reakcija na situaciju u Kini i Evropi bila “a što Fed ne smanji kamate”, a ne “zašto nema dovoljno testova za Korona virus”. Nema ih ni sad, čitao sam juče o ženi u Njujorku koju su 7 dana odbijali da testiraju iako je imala sve simptome. Ako je on ratni predsednik, ovo je njegov Pearl Harbour, samo što mu je neprijatelj mesec dana ranije najavio dolazak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, ObiW said:

 

da pričekamo i da se okupimo oko predsednika i da zaboravimo da mu je prva reakcija na situaciju u Kini i Evropi bila “a što Fed ne smanji kamate”, a ne “zašto nema dovoljno testova za Korona virus”. Nema ih ni sad, čitao sam juče o ženi u Njujorku koju su 7 dana odbijali da testiraju iako je imala sve simptome. Ako je on ratni predsednik, ovo je njegov Pearl Harbour, samo što mu je neprijatelj mesec dana ranije najavio dolazak.

 

Vrlo je moguce da se situacija oko korone odradjuje lose - ako ti tako kazes, ja to stvarno ne znam, ne pratim. 

 

Ne znam odakle ti ideja da ga smatram supermenom koji ne moze da omane :classic_biggrin:. Rekoh ti, cenim da je ovaj drugi i poslednji Sandersov pokusaj unistavanja USA popusio na duze staze jer realno njegovi konobari-saradnici i one talibanke iz kongresa ne bi mogli da animiraju ni predskolski uzrast koji ionako nema pravo glasa :classic_biggrin:.

 

Time moje interesovanje za Trumpa polako splasnjava ....... anti-heroj se pojavio tacno u trenutku kada je bilo najkriticnije ......... izasrao se junacki na Obamstinu, porazio staru zmiju otrovnicu Killary, sprecio Bernie Staljina u stvaranju sovjetskih americkih republika ..... yebote - malo li je? :s_d:

 

Pa iako izgubi od creepy sleepy uncle Joe-a ......... nije to nista strasno. Najstrasnije je prohujalo sa vihorom.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, bohumilo said:

...

I jos kafanskog trucanja...Ekonomija je daleko najegzaktnija drustvena nauka, koja je uspela najvise da se po metodologiji i duhu priblizi nekom idealu prirodne nauke, recimo fizike, sto je izuzetno tesko obzirom na razliku u prirodi i kompleksnosti respektivnih predmeta njihovog proucavanja...

 

I evo šta perjanica liberalnog kapitalizma donese na svoju naslovnu stranu iz jula 2008 (čuvam hard copy, negde mi je u kutijama spakovan jer se selim)

 

2020sladoled01.jpg

 

Pre nego što su povukli vodu za Miltonom Friedmanom, rekli su, u zaključku

 

"Ekonomija je nauka koja treba da objasni svet. A svet se upravo promenio".

 

Flush.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Moron je sam sebe ocijenio desetkom :ajme:

 

 

Sta je uradio, vjerovatno samo napravio stetu. U situaciji vanrednog stanja, koje je sam licno uveo, on uvodi ekonomske mjere kao da nije vandredno stanje.

Rezultat, market kolapsira, kamate na nuli, tako da banke nece praviti profit, samim time nece ni investirati, stampace pare i upumpavati ko zna gdje, vidjecemo, ali vjerovatno po sistemu ti meni, ja tebi, vec vidjeno, penzioni fondovi devastirani, predvidja se skok nezaposlenosti na 20% itd itd

I na to sve idiot sebe ocjenjuje desetkom :please:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Vrlo je moguce da se situacija oko korone odradjuje lose - ako ti tako kazes, ja to stvarno ne znam, ne pratim. 

 

Ne znam odakle ti ideja da ga smatram supermenom koji ne moze da omane :classic_biggrin:. Rekoh ti, cenim da je ovaj drugi i poslednji Sandersov pokusaj unistavanja USA popusio na duze staze jer realno njegovi konobari-saradnici i one talibanke iz kongresa ne bi mogli da animiraju ni predskolski uzrast koji ionako nema pravo glasa :classic_biggrin:.

 

Time moje interesovanje za Trumpa polako splasnjava ....... anti-heroj se pojavio tacno u trenutku kada je bilo najkriticnije ......... izasrao se junacki na Obamstinu, porazio staru zmiju otrovnicu Killary, sprecio Bernie Staljina u stvaranju sovjetskih americkih republika ..... yebote - malo li je? :s_d:

 

Pa iako izgubi od creepy sleepy uncle Joe-a ......... nije to nista strasno. Najstrasnije je prohujalo sa vihorom.

 

- Berza otisla toliko dodjavola da je vise niko po medijima ni ne pominje.

- Toelet papira nema ni za ljek, eno tuku se oko njega.

- Gradovi i okruzi pod karantinom dok se komisija za borbu protiv epidemije moli bogu kao jedinom spasiocu.

- Nestasica minicije i oruzja.

- Izgubljen rat u Afganistanu i ispraseni u Siriji.

- Problem sa beskucnicima na sve strane.

- Infrastruktura nastavlja da se raspada.

... itd. ...itd.

 

Ali, dobro, bar nije Killari dosla na vlast, izasrali se na 8 godina Obaminog vladanja gdje nije bilo ovakvih problema ni iz bliza i sprecio deda Staljina. :lol_2::lol_2::lol_2:

 

Fantasticno, ali jebeno fantasticno, i to da ponovim, sve to u momentu dok nema toalet papira kojim bi obrsao dupe. :Hail::roflmao:

Edited by Eddard
Link to comment
Share on other sites

Costco je objavio da ne prima nazad:
1) toalet papir;
2) papirne ubruse;
3) pakete vode;
4) hand sanitizer;
5) pirinač;
6) brašno!
Čitajući ovu informaciju, jasno je da je narod namiren ovim namirnicama da kraja veka. Što će reći više ne moraju ništa od ovoga da kupuju. Plus će cena TP drastično da padne. Zamisliti slučaj da imaš količinu TP da može vas 1000 da se briše decenijama. DT je svakako uspeo da kinesko/indiska američka dupad budu čista.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Pa naravno da je sljedeci korak sverc, preprodaja i crno trziste, vidjeli smo to kod Milosevica. Zasto bi ovdje bilo drugacija?

 

 

 

Zato što su sad rafovi puni. Tvoji drugari commies ne smeju da stoje o redu i prave nestašice! Svega ima kako su ih nabili u mišje rupe. Daklem, nemoj ga širiš paniku dezinformacijama. Ta momentarna nestašica je izazvana budalama koje su mislile da je US Kina ili Indija! [emoji14]

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, melankolic said:

35 ljudi umrlo od COVID- 19 u jednom staračkom domu u Sijetlu jer su zaposleni radili iako su bili bolesni.

Dno dna.


Ispada da ja lajkovah. Ovo sam ja ostavila na korona temama. Poenta je da se i Italijanima uvukla u bolnicki i sistem domova. To je onda pomor staraca.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, melankolic said:

35 ljudi umrlo od COVID- 19 u jednom staračkom domu u Sijetlu jer su zaposleni radili iako su bili bolesni.

Dno dna.

 

Zli jezici pricaju da je Doni jos u januaru upozoren na sranje koje moze da se desi predlog je bio da se krene sa stancovanjem testova i sa umerenim testiranjem a kasnije ako treba i za masovnim.

 

Doni je to iskulirao i postavio Pensa da se bavi virusom, koji verovatno licno misli da ako odapnes od virusa nisi vernik.

 

E sad da li je to tacno ne znam, dosta je fake news-a u vezi Donija ali ne bi me cudilo da jeste sobzirom sta je sve lik lupetao u vezi korona virusa do skoro.

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Yoyogi said:

 

I evo šta perjanica liberalnog kapitalizma donese na svoju naslovnu stranu iz jula 2008 (čuvam hard copy, negde mi je u kutijama spakovan jer se selim)

 

2020sladoled01.jpg

 

Pre nego što su povukli vodu za Miltonom Friedmanom, rekli su, u zaključku

 

"Ekonomija je nauka koja treba da objasni svet. A svet se upravo promenio".

 

Flush.

 

Haha, e ovo je ono vec pred zoru kad konobarica kaze "zadnja tura" i krene da vitla briskom po podu i da prevrce stolice po okolnim stolovima, pa gosti vide da je krajnje vreme da se izvuce tesko naoruzanje - clanci iz kiosk-kupusara gde se jednim potezom ruse kompletne naucne teorije pa i discipline: tu pada Ajntajnova teorija gravitacija, tu novinski clanci presudjuju Teoriji evolucije, tu "dalje nece moci", evo, ni Ekonomija - i to od ljudi koji o tim teorijima misle otprilike da TR tvrdi "sve je relativno" ili da TE kaze da se "majmun pretvorio u coveka", pa sad neko misli ovako a neko onako, jedna kupusara pise ovakav a druga onakav clanak...


btw, ja koliko se secam toga clanka, tamo se Milton Fridman i njegovi radovi apsolutno nigde ni ne pominju, a clanak se zavrsava pasusom u kome se kaze nesto tipa "ekonomisti moraju mnogo bolje da se potrude da razumeju prirodu biznis ciklusa i kriza, makroekonomisti moraju vise da razumeju finansije, a ljudi koji se bave finansijama moraju bolje da razumeju siri kontekst u kojem finansijska trzista funkcionisu..."*** (toliko o pustanju niz vodu bilo koga). A vec u narednom broju isti taj The Economist je objavio kriticko raznosenje u paramparcad tog clanka od strane jos jednog velikana ekonomske nauke (i jos jednog nobelovca), Roberta Lukasa (taj Lukasov clanak pod naslovom "In defence of the dismal science" je vremenom postao vrlo prominentan); i to nije nista ni retko ni cudno ni skandalozno u intelektualnom i naucnom zivotu, danas se, npr, u fizici opasno lome koplja oko Teorije struna, jedna grupa tvrdi da se tu radi o nasoj najboljoj savremenoj sansi da u jednoj teoriji pruzimo objasnjenje svih fizickih sila (tzv. Teorija svega), a druga da to uopste nije ni nauka a nekmoli ozbiljna naucna teorija - a u obe grupe se nalaze ozbiljni fizicari i filizofi nauke (samo, naravno, o tome se ne odlucuje u kiosk-kupusarama nego mnogo ozbiljnijem akademskom kontekstu**)...ali hej, ko bi sada u to ulazio, u oblaku dimcine, kad kelnerica zove zadnju 🍺


*** ja se inace sa ovim savetom potpuno slazem, najbolji i najuzbudljiviji ekonomski radovi danas dolaze od ekonomista koji prate moderne rezultate i radove iz drugih oblasti, kao sto je psihologija, neuronauke, vestacka inteligencija, statistika, nauka o kompleksnim adaptivnim sistemima itd itd...

 

** mada, priznajem, u nesto boljim kiosk-kupsarama (kakav The Economist jeste, ili barem je bio dok nije postao porodicna stvar Anjelijevih) se barem neki "odjeci i reagovanja" tih diskusija mogu osetiti, i ovo je dobar primer toga...

Edited by bohumilo
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, bohumilo said:

 

*** ja se inace sa ovim savetom potpuno slazem, najbolji i najuzbudljiviji ekonomski radovi danas dolaze od ekonomista koji prate moderne rezultate i radove iz drugih oblasti, kao sto je psihologija, neuronauke, vestacka inteligencija, statistika, nauka o kompleksnim adaptivnim sistemima itd itd...

 

** mada, priznajem, u nesto boljim kiosk-kupsarama (kakav The Economist jeste, ili barem je bio dok nije postao porodicna stvar Anjelijevih) se barem neki "odjeci i reagovanja" tih diskusija mogu osetiti, i ovo je dobar primer toga...

 

Najbolji rezultati dolaze od onih koji za Miltona Friedmana verovatno nikada nisu ni čuli. Akademske žvake iz oblaka, kao što Obama (lofty profesor ustavnog prava) nikada nije morao da isplati radnike prvoga u mesecu.

 

Najuspešniji ljudi i preduzetnici su bili baš oni koji su university drop-outs. Zuck, Bil Gejts, Majkl Del. Pitaj njih za Friedmana i njegove nebeske teorije, koliko oni u to polažu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Slozio bih se sa @Yoyogi da teoreticari mogu slabi biznismeni.

Imam jednog u rodbini koji ima identicnu pricu @bohumilo nek pomislim da to nije on. Nije bio u stanju da vodi najobicniju prodavnicu.

Sa druge strane njegov otac koji nije nikad prisao blize univerzitetu od 100 metara se otisnuo u svijet, bavio se svim i svacim, vratio se osamdesetih, bavio biznisom u to vrijeme, otisao opet devedesetih i opet se snasao, pokupovao sinovima stanove i sada u poznih sedamdesetim i dalje ocekuju od njega da ih pogura, a on se ne predaje, putuje, trguje, doprinosi, ali ne filozofira.

 

Ako neko nije u stanju da organizuje svoj zivot kako treba i nesto stekne u tih jebenih 30-40 godina radnog vijeka, onda valjda ostaje samo da filozofira i govori kako bi trebalo ovo-ono.

Tako i ovaj moj rodjo je meni objasnjavao kako se zivjelo u SFRJ osamdesetih, a on se tada tek rodio. Pamti samo kako je igrao klikera.

 

Edited by Amigo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...