Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

2 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Bitan je iz psiholosko-strateskih razloga. Manje je mentalnih oboljenja u stanovnistvu zbog osecaja beskorisnosti kada ti je perspektiva da pakujes amazon porudzbine u magacinu, sve kinesko, eventualno vozis viljuskar u istom ako imas zavrsen fakultet. 😂

 

Samim tim manje prizeljkujes da ti neka konobarica obeca kako ce oteti onima koji imaju pa onda ce dati tebi, jer ne radis za 15 dolara na sat, vec za 30, 40, 50 ...... zavisi koliko znas i umes.

 

Mada ...... mozda si primetio ..... ona je izbacila i Amazon iz New Yorka. Sto znaci da ona nije ni za kakav rad, kako moze na Kubi, niko nista ne radi svi cesu yaya, po ceo dan. 🤣

 

Ja uopste nisam pricao o znacaju poslova u proizvodnji, vec o stetnosti drzavnih poslova 

 

 

Mozda se setis sta si pisao

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Klotzen said:

Zar nismo krenuli upravo od tih parametara u ovu raspravu ? Obama je smanjio nezaposlenost za preko 5% a Tramp jedva 1%. A ono što je najsmešnije je da ste onda krenuli da nas ubeđujete kako je 1% epohalni uspeh a 5% nešto što svaka budala zna.

 

:roflmao: Pa to smo valjda apsolvirali. Hussein Obama nikada nije smanjio nezaposlenost u odnosu na prethodnog i sledeceg predsednika ...... nego su se radnici uz pomoc 800 milijardi dolara vratili na posao ........ koji su izgubili. U potpuno iste kompanije, na potpuno ista radna mesta. :roflmao: On za 8 godina nije uspeo da nadmasi nesrecnog George Busha, kamoli Trumpa koji je oborio 50-godisnje rekorde ..... bez 800 milijardi dolara.

 

Imas li jos neki "statisticki parametar"?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Denis Jasharevic said:

George Busha, kamoli Trumpa koji je oborio 50-godisnje rekorde

Eh nemoj sada 50 godina, to se ne racuna. HO, je smanjio za 5% a DT jedva ~1%. Ekonomija u expanziji, ali DT je za@bo stvar, sa zidom na granici koji se srusio od vetra. pff

9 minutes ago, Klotzen said:

Zar nismo krenuli upravo od tih parametara u ovu raspravu ? Obama je smanjio nezaposlenost za preko 5% a Tramp jedva 1%. A ono što je najsmešnije je da ste onda krenuli da nas ubeđujete kako je 1% epohalni uspeh a 5% nešto što svaka budala zna.

Da li si pogledao grafik na kome se jasno vidi da je DT spustio nezaposlenost ispod nezaposlenosti 1992. Tu je nesto cudno, kazu da je do 92 bilo nesto super. :)

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, nssa said:

 

 

Mozda se setis sta si pisao

 

Da ..... vozis viljuskar u Amazonu ...... to sam napisao.

 

Ali zasto bi inzenjer vozio viljuskar u Tesli, Boeingu ili na oil frackingu ?!?

 

Ili mislis da su i tu inzenjeri "servisi i usluge"? :roflmao:

 

Jesi li svestan koliko mladih Amera ima problem da nadje odgovarajuci posao posle koledza i univerziteta? Jesi li gledao, slusao skoro?  Sto ne otkucas u google?

38 minutes ago, mrd said:

 

Da li si pogledao grafik na kome se jasno vidi da je DT spustio nezaposlenost ispod nezaposlenosti 1992. Tu je nesto cudno, kazu da je do 92 bilo nesto super. 🙂

 

Ali niko nije spustio 5% :roflmao: Trump samo 1%  ..... jebote, ovo ni u obdanistu ne bi proslo !!!

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni nije jasno da su ljudi ovako indoktrinirani onim liberalizmom koji na ovom forumu ne sme da se pominje a kovanica je 2 reci :classic_biggrin:.

 

Oni su zacrtali da proizvodnja jednostavno mora da ugine i tacka, rek'o Hussein Obama. Killary potvrdila. :s_d:

 

Mislim, u cemu je tacno problem? Hoces da otvoris biznis i da nesto proizvodis ..... pa dobro, otkad je to lose? Je li to strah da se taj neko ne obogati pa da se ne uklapa u Sandersov vlazni penzionerski san kako bi svi trebali da budu siromasni pa da svemocna drzava brine za njih? Koga bre interesuje, izvoli proizvodi, zaposli ljude, pa to je valjda dobro za sve?!! ...... E vidis .... nije dobro ..... rek'o Obama da zaboravimo na proizvodnju, toga vise nece da bidne!!!

 

Usluge? Koje bre usluge? Kinez ce da kupi tvoje usluge? Pa on ti vec sada kaze da nece da kupuje tvoje jebene usluge, nece tvoj google, tvoje facebooke, tvoje instagrame, spotify-e, netflix-e, nece ni tvoje banke, ni tvoje kreditne kartice, nece ni tvoje Ebayeve, Amazone ...... koji ce mu kurac ...... iskopirao i napravio svoje. :roflmao: Jel ima iko od ovih nabrojanih da SME da radi u Kini. Pa nema! Ne daju, nece nikad ni dati, jer su tako u mogucnosti.

 

Za 10-15 godina ce da najure sve te libtardirane sto su se tamo sjatili zbog golemog trzista i potencijalnog profita usranom motkom ce da ih teraju ...... da nece mozda Kinezi da se stide zbog "slobodne trgovine". :roflmao: Pa oni nemaju ni slobodne ljude, koji ce im slobodna trgovina.

 

I znas sta ........ i treba govna da najure  

 

Koliko je to glupavo i debilno yebote ..... pa to misli da ce Kinez i F-35 da mu pravi :s_d:....... jer je tako JEFTINIJE , a oni ce se bave "uslugama i servisima" ..... paja patak uslugama i dusko dugousko servisima.

 

A onaj Panda ih gleda i krsti se na kineski .......... misli, boze koji su ovo debili !!! Mi jedemo kucice, ali ovi jedu ono sto se nikako ne jede.

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

posle ove vecerasnje debate blumberg ako ima grama mozga ima da se povuce, ispao totalni kreten, nema sanse da dobija (citaj: kupi) vise od 5% glasova. njega bi cak i trump guzio u debatama

 

klobuchar nikakva, bajden izgleda ko kirk daglas, valjda ce ga neko savetovati da je sada dobro vreme da se povuce

 

ostaju berni, warren i buttigieg i nema dileme ko pobedjuje

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 2/15/2020 at 5:23 AM, Angelia said:

Pa videcemo, ja cisto sumnjam, ali zivi bili pa videli kako Bernie brise pod sa Trampom.

 

Vidi no hard feelings, ali ako Bernie krene da implementira njegovu ideologiju u US, ja moram da potrazim novu destinaciju, naravno ako i on se ne pokaze kao neko limitiran sistemom.  Sve dok ostane u okviru svojih ingerencija, mene ne interesuje ko je predsednik, kao sto mi sad Tramp ne smeta.

 

pa fora je u tome da kada on bude predsednik njegova ideologija ima da se prosiri planetom brzinom svetlosti (bar se ja nadam) i nema smisla da potrazis novu destinaciju, a i ne treba osim ako nisi u the top one percent of the top one percent, bice bolje za tebe kao i za vecinu planete...jedini koji moraju da se brinu/plase su tramp, bloomberg i slicni perverznjaci

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

 
pa fora je u tome da kada on bude predsednik njegova ideologija ima da se prosiri planetom brzinom svetlosti (bar se ja nadam) i nema smisla da potrazis novu destinaciju, a i ne treba osim ako nisi u the top one percent of the top one percent, bice bolje za tebe kao i za vecinu planete...jedini koji moraju da se brinu/plase su tramp, bloomberg i slicni perverznjaci
Ko je ovde naivan?

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, comandante said:

 

pa fora je u tome da kada on bude predsednik njegova ideologija ima da se prosiri planetom brzinom svetlosti (bar se ja nadam) i nema smisla da potrazis novu destinaciju, a i ne treba osim ako nisi u the top one percent of the top one percent, bice bolje za tebe kao i za vecinu planete...jedini koji moraju da se brinu/plase su tramp, bloomberg i slicni perverznjaci

Potpuno nebitno, za ovu diskusiju racunaj da sam u top 1% (sto i nije tako tesko)

 

Komunizam i socijalizam su mi potpuno nepotrebni. Kad opljackaju 1% ja sam sledeca, ne zaboravi - ja sam zivela u komunizmu, nisam mladi Amer koji misli kako je to odlicna ideja.

 

 

Edit PS:

 

Ako Bernie bude kandidat Dems, ja idem na izbore da glasam za Trampa, i moj klinac i gomila ljudi koje znam. Nece to nista promeniti jer je moja PA plava, ali barem cu da znam da sam probala da promenim situaciju, a nikad pre to nisam mislila.

Edited by Angelia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Potpuno nebitno, za ovu dskusiju racunaj da sam u top 1% (sto i nije tako tesko)

 

Komunizam i socijalizam su mi potpuno nepotrebni. Kad opljackaju 1% ja sam sledeca, ne zaboravi - ja sam zivela u komunizmu, nisam mladi Amer koji misli kako je to dicna ideja.

 

sumnjam da si u 1% ali i da jesi to ne bi trebalo da menja mnogo. i da jesi u 0.00001% dok ljudi pored tebe ginu jer nemaju za hranu ili lekove....jebes sve to

 

ovo sa pljackom je bas nisko, podseca na ove bernijeve protivnike u demokratskoj stranci. o kakvoj pljackoj govorimo? nesto slicno ko u skandinavskim zemljama?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, comandante said:

 

sumnjam da si u 1% ali i da jesi to ne bi trebalo da menja mnogo. i da jesi u 0.00001% dok ljudi pored tebe ginu jer nemaju za hranu ili lekove....jebes sve to

 

ovo sa pljackom je bas nisko, podseca na ove bernijeve protivnike u demokratskoj stranci. o kakvoj pljackoj govorimo? nesto slicno ko u skandinavskim zemljama?

Ko gine? A ti nastavis da sumnjas :classic_smile:

 

Ja potpuno nemam problem da branim zaradu 0.000001%, zato sto 0 nestaju brzo.

 

Sta mislis - zasto bernie nema podrsku u svojoj stranci?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Angelia said:

 

Edit PS:

 

Ako Bernie bude kandidat Dems, ja idem na izbore da glasam za Trampa, i moj klinac i gomila ljudi koje znam. Nece to nista promeniti jer je moja PA plava, ali barem cu da znam da sam probala da promenim situaciju, a nikad pre to nisam mislila.

 

ne znam sta reci osim da treba imati jak stomak glasati za to stvorenje. mislim razumem neutralnost i cak glasanje za trampa za inat laznih demokrata ali glasati trampa protiv bernija!?

 

 

 

 

1 minute ago, Angelia said:

Ko gine? A ti nastavis da sumnjas :classic_smile:

 

 

 

tvoji sugradjani koji nemaju za hranu i lekove

 

 

btw ja sam govorio o the one percent of the one percent a ne za vas 1% :classic_tongue:

 

 

1 minute ago, Angelia said:

 

 

Sta mislis - zasto bernie nema podrsku u svojoj stranci?

 

zato sto su kapitalisticki placenici i lazni levicari, da se oni pitaju pre bi izabrali trampa nego bernija. ali koga briga za njihovo misljenje, ankete pokazuju da amerikanci nisu toliko glupi i da berni ima ogromnu podrsku i pored masovne propagande protiv njega

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, comandante said:

 

zato sto su kapitalisticki placenici i lazni levicari, da se oni pitaju pre bi izabrali trampa nego bernija. ali koga briga za njihovo misljenje, ankete pokazuju da amerikanci nisu toliko glupi i da berni ima ogromnu podrsku i pored masovne propagande protiv njega

Ti mene zezas naravno?:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Ti mene zezas naravno?:classic_biggrin:
Ne to je indoktrinirano do bola. Ja ne razumem, kako ljudima nije jasno, kad su vodeli iz prve ruke. Prvo su pobili popve i sudije onda imućnima oduzeli, a kad ni do nije bilo dovoljno, krenuli po kasapima i dućandžijama.
To i Barni propagira, ali mu neće proći!

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Angelia said:

 

Ako Bernie bude kandidat Dems, ja idem na izbore da glasam za Trampa, i moj klinac i gomila ljudi koje znam. Nece to nista promeniti jer je moja PA plava, ali barem cu da znam da sam probala da promenim situaciju, a nikad pre to nisam mislila.

Samo tako rezonujte i dajte Trupmu još jedan mandat, pa se nećete oporaviti od njegove administracije narednih 10 godina, počevši od spoljne politike gde postavlja svoje podanike bez grama iskustva i grama mozga.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Oko nedelju dana pre zločina postavio je video na Jutjubu, u kome je uputio licnu poruku svim Amerikancima. U njoj navodi da u Sjedinjenim Državama postoje podzemni vojni objekti u kojima zlostavljaju i ubijaju decu i veličaju đavola. Poziva američki narod da se probudi i "sada povede borbu" protiv takvog stanja, prenosi "Cajt".

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bio je dobar fajt sinoc. 

Blumberga su ucutkali za pet minuta, cak I Bajden je gazio po njemu.

Onda su krenuli na Sandersa, sa sve voditeljskim najavama, 

profilisanje, ucitavali mu nasilnistvo I sl,  ali ga nisu uzdrmali previse, 

nastavio je u istom tonu.

Tesko da iko moze da jasno predvidi koji je njegov domet,

jer njegove pristalice pripadaju svim grupama.

( Kako sam negde video poredjenje,

kao da su stigli pravo iz reda u McDonalds'u)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Da ..... vozis viljuskar u Amazonu ...... to sam napisao.

 

Ali zasto bi inzenjer vozio viljuskar u Tesli, Boeingu ili na oil frackingu ?!?

 

Ili mislis da su i tu inzenjeri "servisi i usluge"? :roflmao:

 

Jesi li svestan koliko mladih Amera ima problem da nadje odgovarajuci posao posle koledza i univerziteta? Jesi li gledao, slusao skoro?  Sto ne otkucas u google?

 

 

 

Ne. Napisao si "vozis viljuskar u Amazonu ako imas zavrsen fakultet". Pri cemu naravno jedan manji deo onih koji zavrse fakultet su inzinjeri.

 

Ovi ostali koji "zavrse fakultet" bi i u Tesli i Boeingu vozili viljuskar iz istih razloga iz kojeg bi ga vozili u Amazonu

 

ovi mladi sto ne mogu da nadju odgovarajuci posao posle univerziteta ce da ga nadju u proizvodnji? Ako nisu inzinjeri. Ti ocigledno nisi nikad radio u proizvodnji/fabrici ili bio u bliskom kontaktu sa istom.

 

Za tvoju informaciju inzinjering kompanije su klasifikovane pod "service" jer prodaju intelektualne usluge

 

Isto tako Boeing je u 2017 imao oko 20% manje zaposlenih nego 2013 (sto naravno nema nikakve veze sa tim ko je bio predsednik u to doba)

Link to comment
Share on other sites

Berni je covjek ideje i velikih rijeci, cak i ako ne uspije i neko drugi pobijedi medju demokratama, mada ne vidim ko bi to mogao biti, neko ce da nastavi sa istom idejom, potpuno prirodno.

Ostali kandidati.

Budadzic, ne vjerujem, decko bez boje, okusa i mirisa, Klobucar, zena koja ne zna ko je predsjednik Meksika, neozbiljno, mislim ko je sve senator :smiley33:

Bajden, zivi lesh, plus nastavak iste vec porazene politike. Blumberg, upamti frajeru da ti pare ne mogu kupit raju iskrenu.

Na kraju je ostala Elizabet, koja je skoro ista kao Berni, ne bih imao nista protiv, mladja je, tukla bi se dobro sa Trampom. Neko od  njih dvoje ide dalje.😎

Edited by Amigo
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, nssa said:

 

 

 

Za tvoju informaciju inzinjering kompanije su klasifikovane pod "service" jer prodaju intelektualne usluge

 

 

 

Nikada mi ta neoliberalna, sektaska razmisljanja nisu bila jasna. Naravno da sam zbog toga ponosan, sekte su opasne.

 

Ovo sto si sada napisao je potpuno isto kao da si napisao "Doktori ne rade u zdravstvu. Samo medicinske sestre koje udaraju inekcije :s_d: rade u zdravstvu ...... dok doktori prodaju intelektualne usluge" :roflmao:. Osim hirurga, koji ne pripadaju ni zdravstvu, ni "intelektualnim uslugama" ....... oni rade u manufakturi ...... jer koriste ruke, tj. operisu. 

 

Evo, posto je Boeing world's leading MANUFACTURER of commercial jetliners and America's biggest MANUFACTURING exporter ...... mene zanima sta bi radili ti inzenjeri koji "prodaju svoje intelektualne usluge" da nema MANUFAKTURNOG PROIZVODA - AVIONA???

 

Evo ga i odgovor - prodavali bi muda za bubrege. :s_d: Odnosno ... bavili bi se NEOLIBERALIZMOM.

 

Sada mozes nesto novo da naucis ....... a to je da bez manufakture ne bi postojali mnogi servisi i usluge i zato je PROIZVODNJA znacajna.


Fala lepo.

 

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Kido from Junkovac said:

Bio je dobar fajt sinoc. 

Blumberga su ucutkali za pet minuta, cak I Bajden je gazio po njemu.

 

 

 

pa to je bilo i ocekivano, on prvi put na debate-u, all came out swinging. Meni je bilo i komicno - navalili na njega kao u obdanistu.

 

Ali komunista milioner ne vole bilionere - bio dobar show.

 

Sve u svemu, pricati o corporate tax hike-u kad je nezaposlenost na minimumu je totalno besmisleno.

 

 

Klobuchar - dosta dobro, mada je previse emocijalna

 

Bloomberg - nije imao vremena nesto posebno da kaze. Ali kad je imao onda je to bilo totalno manedzerski - to the point, hladan. 

 

Buttigieg - nista posebno, bezveze se zakacio za Klobuchar oko neznanja imena meksickog predsednika.

 

Sve ostalo mlako ili komunisticko, mada se Warren htela distancirati od Sandersa ali mislim da je to jos uvek previse levo za USA.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

 

 

 

 

Sada mozes nesto novo da naucis ....... a to je da bez manufakture ne bi postojali mnogi servisi i usluge i zato je PROIZVODNJA znacajna.


 

 

 

Ne cudi mene sto ti neznas da citas tudje, kad neznas ni svoje.

 

Nigde niko nije rekao da proizvodnja nije znacajna. Istrazivanja, razvoj, dizajn su, najcesce, fizicki odvojeni od proizvodnje. Cak i u drugim drzavama. Odokativno, bar 50% proizvoda koje USA uvozi iz Kine je dizajnirano u USA. Nema to veze sa liberalima, neoliberalima, neokonima vec sa prostom ekonomskom racunicom. Istom racunicom koja kaze da je neprofitabilno da prevezes milion automobila brodovima na americko trziste nego ih pravis u Alabamama, Tenesijima, ili Meksiku jer je proizvodnja u "kolevci" auto industrije skup(lj)a. Ali ti automobili su dizajnirani u Nemackoj ili Japanu. Ima tu i drugih faktora ali da ne sirimo pricu previse.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...