Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

8 hours ago, melankolic said:

Američkoj ekonomiji toliko dobro ide da je Trump morao da uzme MedicAid namenjem Porto Riku da bi popunio rupe u budžetu.

 

 

https://www.politico.com/news/2019/12/17/trump-puerto-rico-medicaid-budget-086674

 

 

Kako norveska desnicarska vlada trosi svoj budzet vec 7 godina otkad su na vlasti? Ima li kakvih nepravilnosti? Jesi im skrenuo paznju? Izgleda ce ih Norvezani opet izabrati, zadovoljni su gradjani. Bice to decenije pod konzervativnim vodjstvom. Kakvo je raspolozenje u narodu, nece ljudi socijaliste .... ne cudi me. Kako je ziveti u desnicarskoj zemlji? Ja ne znam, kod mene liberali opet pobedili, snazna emigracija, sta ces.

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Capture2.jpg

 

Vidi @ObiW, Srbi i Hrvati okupirali 9gag. Gistro nabacili francuske i nemacke zastave pored korisnickog imena, satro pisu na engleskom i plusicare do vrha negativne komentare o USA gradnji kuca, ali razbio sam im kamuflazu 🤣

 

Samo 60 sekundi skrolanja, pl0x 🤣

 

https://9gag.com/gag/aDgnDyB

 

Edited by RatzenStadt
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, RatzenStadt said:

Capture2.jpg

 

Vidi @ObiW, Srbi i Hrvati okupirali 9gag. Gistro nabacili francuske i nemacke zastave pored korisnickog imena, satro pisu na engleskom i plusicare do vrha negativne komentare o USA gradnji kuca, ali razbio sam im kamuflazu 🤣

 

Samo 60 sekundi skrolanja, pl0x 🤣

 

https://9gag.com/gag/aDgnDyB

 

 

Interesantan web sajt, za decu ....... otkud ti tamo?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sprivel said:

 

Srpski član Predsedništva BiH, Milorad Dodik, uputio je podršku predsedniku SAD Donaldu Trampu."Oni koji pokušavaju da ga smene ugrožavaju osnovne ljudske vrednosti za koje se bori američki predsednik".

 

Jos samo kada bi Donald J Trump znao ko je cobanin milorad dodik. :roflmao:

 

Staljin i mira markovic devojacko milosevic bi, da su zivi, sigurno podrzali Bernie Sandersa i Okazio-Nakazio Kortez ......... a i zdruzeni islamski treroristi svih zemalja. Pa sta?

 

CNN objavljuje danas da "demokrate" cine medvedju uslugu Trumpu i da mu je za jedan dan approval rating skocio sa 39% na 45%  najveci od marta 2017 :classic_biggrin: jer je svima jasno da se karijera ne moze graditi na dokazanom lopovluku Bajdena, vlastitog kandidata za predsednika i da su retardirani, sto je vec svakom normalnom jasno.

 

Gotov je :roflmao:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, RatzenStadt said:

Sajt za malu i veliku decu*

Manje osudjivacki zvuci ako se tako kaze ; )

 

 

Ja kao "veliko dete" nisam nasao nikakve zamerke americkim kucama, naprotiv, tvrdim da imaju brojne prednosti u odnosu na faraonske betonske grobnice. To naravno dolazi, kao i sve ostalo u zivotu i sa nekim nedostacima. Nista nije savrseno.

 

Ukratko, ako bi ti imao jednu - vrlo brzo bi se u to uverio i ne bi skupljao "narodne mudrosti" sa decijih sajtova.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Ja kao "veliko dete" nisam nasao nikakve zamerke americkim kucama, naprotiv, tvrdim da imaju brojne prednosti u odnosu na faraonske betonske grobnice. To naravno dolazi, kao i sve ostalo u zivotu i sa nekim nedostacima. Nista nije savrseno.

 

Ukratko, ako bi ti imao jednu - vrlo brzo bi se u to uverio i ne bi skupljao "narodne mudrosti" sa decijih sajtova.

Iznesi neke konkretne podatke za i protiv tog tipa gradnje: sigurnost, cost benefit, building time, energy saving.......

Mozda neko odluci ovde da mu je to jeftinije.:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

Iznesi neke konkretne podatke za i protiv tog tipa gradnje: sigurnost, cost benefit, building time, energy saving.......

Mozda neko odluci ovde da mu je to jeftinije.:default_coffee:

Ono sto sam ja nasao je da se ovaj tip kuca bolje ventilira i manje kaci memlu. Sto se tice tog tipa gradnje u trusnim podrucjima, dokazano je da je mnogo sigurnije i bezbednije od betonskih skupih konstrukcija. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mrd said:

Ono sto sam ja nasao je da se ovaj tip kuca bolje ventilira i manje kaci memlu. Sto se tice tog tipa gradnje u trusnim podrucjima, dokazano je da je mnogo sigurnije i bezbednije od betonskih skupih konstrukcija. 🙂

Ako zidas i postujes pravila, onda nema memle.

Prvo pravilo je: kucu ne malterisi odmah cim su zidovi sazidani i godinu nakon malterasanja se ne useljavaj u nju.

Sazidah kucu od 300 kvadrata (podeljeno u 4  stana) i nigde nema memle, a ventilacija je sasvim zadovoljavajuca.

Pri tom, radjena je starim formatom cigle, dupli sloj na spoljnim zidovima + 10 santima stirodura fasada.

Pitaj nekog gradjevinca koliki je trosak za grejanje/hladjenje  u tom prostoru?

:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kronostime said:

Ako zidas i postujes pravila, onda nema memle.

Prvo pravilo je: kucu ne malterisi odmah cim su zidovi sazidani i godinu nakon malterasanja se ne useljavaj u nju.

Sazidah kucu od 300 kvadrata (podeljeno u 4  stana) i nigde nema memle, a ventilacija je sasvim zadovoljavajuca.

Pri tom, radjena je starim formatom cigle, dupli sloj na spoljnim zidovima + 10 santima stirodura fasada.

Pitaj nekog gradjevinca koliki je trosak za grejanje/hladjenje  u tom prostoru?

:default_coffee:

Cekaj ja nisam razumeo da me ne pitas, vec hoces da kazem da su cigla i beton bolji. 

U pravu si cigla i beton su bolji i moderna arhitektura je s'oprostenjem jedno veliko sr@nje!

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mrd said:

Cekaj ja nisam razumeo da me ne pitas, vec hoces da kazem da su cigla i beton bolji. 

U pravu si cigla i beton su bolji i moderna arhitektura je s'oprostenjem jedno veliko sr@nje!

:thumbup:

Moja kuca od naboja (slama i glina) na Jastrepcu stoji duze od bilo koje americke stracare od sper-ploce i rigipsa - vec 300 godina. Ni zemljotres, ni oluje joj ne mogu nista.

Srbenda Kronos.:roflmao:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Kronostime said:

Iznesi neke konkretne podatke za i protiv tog tipa gradnje: sigurnost, cost benefit, building time, energy saving.......

Mozda neko odluci ovde da mu je to jeftinije.:default_coffee:

 

Kuce su toplije, to sigurno. Kod nas gdje god udjem zimi u kucu, grijanje radi, a noge otpadose 🤪 

Da li je jeftinije nisam siguran. Da li duze traju, vjerovatno ne, 100 godina je valjda dosta.

Koliko sam vidio i kod nas postoji gradnja tzv montaznih kuca, sto je u principu americki tip kuce.

https://www.montaznekucedomtera.rs/tehnicki-opis/

 

Cijena je od 250-300 evra po kvadratu, plus temelj, sto ne kontam zasto je plus temelj, jer temelj je neophodan.:59:

U Kanadi se umjesto klasicno temelja iskopa velika rupa za podrum, zalije betonom, i to je temelj, konstrukcija ide od drveta sa par zeljeznih greda I profil, kao shina, i zeljezni noseci stub, jedan ili dva, zavisi od velicine, svi podovi su od drveta, zidovi sa izolacijom, pa je lako za grijanje.

 

Nisam mogao nista bolje da nadjem, ovo je neka velika kucetina, ali se vidi odprilike sistem gradnje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Amigo said:

 

Kuce su toplije, to sigurno. Kod nas gdje god udjem zimi u kucu, grijanje radi, a noge otpadose 🤪 

Da li je jeftinije nisam siguran. Da li duze traju, vjerovatno ne, 100 godina je valjda dosta.

Koliko sam vidio i kod nas postoji gradnja tzv montaznih kuca, sto je u principu americki tip kuce.

https://www.montaznekucedomtera.rs/tehnicki-opis/

 

Cijena je od 250-300 evra po kvadratu, plus temelj, sto ne kontam zasto je plus temelj, jer temelj je neophodan.:59:

U Kanadi se umjesto klasicno temelja iskopa velika rupa za podrum, zalije betonom, i to je temelj, konstrukcija ide od drveta sa par zeljeznih greda I profil, kao shina, i zeljezni noseci stub, jedan ili dva, zavisi od velicine, svi podovi su od drveta, zidovi sa izolacijom, pa je lako za grijanje.

 

Nisam mogao nista bolje da nadjem, ovo je neka velika kucetina, ali se vidi odprilike sistem gradnje.

 

 

Koji nacin grejanja: gas, briket, drvo, ugalj, struja....?

To dosta utice na cenu.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...