Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

2 hours ago, melankolic said:

 

Videli smo kako je ispalo kada su “obični ljudi” preuzeli medije, poput CNN,BBC,ABC NEWS... Breitbarta i Fox Newsa.

Onaj što je stvorio ono drugo smeće je čak rekao da mu nije cilj da informiše ljude nego da im da ono što oni žele da čuju.

Zamisli da se u školama uvede isti princip. Kakav bi to skup VREDNOSTI bio.

Sad će alt- rightisti da otkriju toplu vodu. Pre njih nije bilo dobrih škola, pedagogija... ma kome to treba?!

uzeo sam slobodu da tvpj post dopunim jer mi se cini da si zaboravio da dodaqs jos neke medije.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dude said:

 

Imas internet, ociglendo, znas da citas... Pravilnom upotrebom te dve stvari, morao bi doci do zakljucka da kapitalizam ipak nije tako los za obicne ljude.  Stvarnost te demantuje svakodnevno, lupa ti samare, gura ti prst u oko, sutira te nogom u dupe...Bezuspesno

 

Ima li truli kapitalizam ista da ponudi raji, radnicima? 

 

Kapitalizam je drustveno-ekonomski sistem koji je svojstven odredjenom stepenu tehnoloskog razvoja drustva kao i svako drustveno uredjenje. On je u 18. i 19. veku, pa i jedan deo 20. veka itekako bio progresivan u odnosu na dotadasnji feudalni sistem. Isto tako, kapitalizam ce biti prevazidjen kada naucni i tehnoloski razvoj drustva nametne drugacije proizvodne odnose. Moje misljenje je da to vreme dolazi, vecina forumasa se ne slaze sa mnom ali buduca politicka desavanja (SAD i Britanija) ce me ili demantovati ili potvrditi. 

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

Nisam zadovoljan odgovorom. 🙂 Evo smajli, da ne bude da te isledjujem. Gde ti vidis prednosti socijalizma(Kuba, Venecuela)u odnosu na kapitalizam(USA, UK) pa toliko navijas da nesto slicno zadesi kapitalisticke drzave?

 

 

 

Edited by dude
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dude said:

 Gde ti vidis prednosti socijalizma(Kuba, Venecuela)u odnosu na kapitalizam(USA, UK) 

 

 

 

U vukoj**instvu, citaj takmicenju ko ce  se vise uvuci drugom karakorumu... pardon Trecem Rimu. 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Yoyogi said:

šta ćemo sa Corbinom u UK koji je isto levičar, po Zapadnim merilima, "do koske"?

On je na pragu da tamo (UK) pobedi. 

 

Nije ni blizu pobede. Bice to ubedljiv poraz I verovatno kraj njegove politicke karijere. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Ti ili plusićariš ili menjaš ljudima postove.
 
To i jesu mediji za razliku od ideoloških mašina za proizvodnju paranoje, Breitbarta i Fox Newsa.
[emoji38]
Pogledaj ponovo i razmisli. Da li prenose vesti ili mišljenje (šta oni misle o novosti)?

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Jonnhy Clash said:

 

...

 

 

To je velika greska jer od malih nogu deci treba buditi svest o radnickom robovskom pokretu, borbi za prava robova radnika, robovima radnicima kao centralnom elementu svakog drustva i ekonomije. A za religiju to je ok. Nek svako upraznjava sta hoce. Skola tu ne treba da se mesa. 

 

 

E tako. Sorry za ispravku, meni tacnije ovako.
🙂   🙂 

2 hours ago, melankolic said:

 

Ti ili plusićariš ili menjaš ljudima postove.

 

To i jesu mediji za razliku od ideoloških mašina za proizvodnju paranoje, Breitbarta i Fox Newsa.

CNN,BBC,ABC NEWS

 

ovo mediji.... m'slim, na zalost jesu, samo kakvi...

 


hijao, manje TV-a, onako prijateljski saFet..

Edited by Squabbit
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Sprivel said:

Socijalizam anticivilizacijska dogma. Dalje nisam cit’o.

 

 Tako ti sa svime sa cime se ne slazes. 

13 hours ago, Jonnhy Clash said:

 

Znači, da obrazuje ko kako hoće. Bez standarda, bez kontrole države. 

 

Mislis fizicari, matematicari, hemicari, lingvisti i ostali sto mimo skole drze privatne casove nemaju standarde na tim privatnim casovima?! Ni slucajno, nego bas

tu daju sve od sebe naspram onog koliko para toliko muzike.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

Mislis fizicari, matematicari, hemicari, lingvisti i ostali sto mimo skole drze privatne casove nemaju standarde na tim privatnim casovima?! Ni slucajno, nego bas

tu daju sve od sebe naspram onog koliko para toliko muzike.

Ima budala, koji svoj posao odrađuju pošteno, ali su ti najčešće odstranjeni od strane unije, kao no cause. [emoji14]

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, boxcube said:

Mislis fizicari, matematicari, hemicari, lingvisti i ostali sto mimo skole drze privatne casove nemaju standarde na tim privatnim casovima?! Ni slucajno, nego bas

tu daju sve od sebe naspram onog koliko para toliko muzike.

 

Oni drze casove da bi ucenik ispunio skolske standarde, a ne njihove privatne. Njihovi privatni standardi nikoga ne interesuju, interesovanje je usmjereno na to da l' je dijete ispunilo skolske standarde ili nije, a njihov zadatak je da pomognu da dijete ispuni skolske standarde.

 

 

Edited by Atreid
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Atreid said:

 

Oni drze casove da bi ucenik ispunio skolske standarde, a ne njihove privatne. Njihovi privatni standardi nikoga ne interesuju, interesovanje je usmjereno na to da l' je dijete ispunilo skolske standarde ili nije, a njihov zadatak je da pomognu da dijete ispuni skolske standarde.

 

 

 

Evo ovde je skolski standard pisan pod nadzorom Benjamin Levina, ministra obrazovanja, prijatelja bivse premijerke Kathleen Wynne koja je gay. Ubrzo posle toga je i

 

osudjen na dve godine za pedofiliju. Ja poslah dete u skolu - prva lekcija da muski i zenski pol ne postoje, to je samo u njihovim glavama, kazu pogresno vaspitanje.

 

Ja ga pogresno vaspitao, pa ce oni sada to da isprave, milosne im se majke pedofilne .........

 

Zato bolje da nastavnik ispunjava moje standarde, privatne, jer kakav sam - takav sam, bolji sam od svakog pedofilčine

 

A "uce" ih i o komunizmu - kako je to lepo, navlace ih, ne zna se sta je gore ....... i  to sve od mojih para. 

 

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Denis Jasharevic said:

A "uce" ih i o komunizmu - kako je to lepo, navlace ih, ne zna se sta je gore ....... i  to sve od mojih para. 

 

 

To nesto novo, moji kad si isli u skolu nisu ucili uglavnom nista, bojili neke slike, svirali trubu, trombon, malo racuna i jos ponesto, sex education, ali klasika 😎

Link to comment
Share on other sites

 
Evo ovde je skolski standard pisan pod nadzorom Benjamin Levina, ministra obrazovanja, prijatelja bivse premijerke Kathleen Wynne koja je gay. Ubrzo posle toga je i
 
osudjen na dve godine za pedofiliju. Ja poslah dete u skolu - prva lekcija da muski i zenski pol ne postoje, to je samo u njihovim glavama, kazu pogresno vaspitanje.
 
Ja ga pogresno vaspitao, pa ce oni sada to da isprave, milosne im se majke pedofilne .........
 
Zato bolje da nastavnik ispunjava moje standarde, privatne, jer kakav sam - takav sam, bolji sam od svakog pedofilčine. 
 
A "uce" ih i o komunizmu - kako je to lepo, navlace ih, ne zna se sta je gore ....... i  to sve od mojih para. 
 
Postoji nesto što se zove charter schools, gde đaci dobijaju šire obrazovanje i profesori su motivisani. Nema tenure, ali se veoma često u rukovodstvo ukače razni Fikreti Abdići i fondovi odu.
Dok pare ne ispare đaci profitiraju, a onda se škola zatvori.
Zašto to tako funkcioniše tako? Pare su već date u tax i roditeljima je sve jedno dok mogu svoju degu da provedu kroz školu. U javnim školama je jako teško organizovati bilo koji napredniji pristup.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 
Evo ovde je skolski standard pisan pod nadzorom Benjamin Levina, ministra obrazovanja, prijatelja bivse premijerke Kathleen Wynne koja je gay. Ubrzo posle toga je i
 
osudjen na dve godine za pedofiliju. Ja poslah dete u skolu - prva lekcija da muski i zenski pol ne postoje, to je samo u njihovim glavama, kazu pogresno vaspitanje.
 
Ja ga pogresno vaspitao, pa ce oni sada to da isprave, milosne im se majke pedofilne .........
 
Zato bolje da nastavnik ispunjava moje standarde, privatne, jer kakav sam - takav sam, bolji sam od svakog pedofilčine. 
 
A "uce" ih i o komunizmu - kako je to lepo, navlace ih, ne zna se sta je gore ....... i  to sve od mojih para. 
 


Ja mislio da je ta pedofilija prisutna i u katoličkim školama, tamo gde neguju prave vrednosti. Da je onaj što se “slučajno” obesio u zatvoru pravio žurke sa maloletnicama za probranu retrogradnu klijentelu. A i da nema više mesta u vojsci za LGBT- evce.
Moguće da je to bilo u nekom filmu koji ne prikazuju na pravovernim Breitbartu i Fox Newsu.
Link to comment
Share on other sites

Robert Redford pozvao Amerikance da glasaju protiv Trampa

Slavni američki glumac Robert Redford pozvao je danas Amerikance da glasaju protiv Donalda Trampa i njegovih pristalica na predsedničkim izborima 2020. godine kako bi se okončala era „ovakve vrste diktatora“ i „prerušene monarhije“. 

 

https://www.danas.rs/svet/robert-redford-pozvao-amerikance-da-glasaju-protiv-trampa/

 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Atreid said:

 

Oni drze casove da bi ucenik ispunio skolske standarde, a ne njihove privatne. Njihovi privatni standardi nikoga ne interesuju, interesovanje je usmjereno na to da l' je dijete ispunilo skolske standarde ili nije, a njihov zadatak je da pomognu da dijete ispuni skolske standarde.

 

 

 

Ocito da i vise nego interesuju tu decu, bar kad su metodoloski standardi u pitanju. Posto deca na privatni cas idu sa "ne razumem i ne znam da resim to i to" pa onda taj predavaca postavlja druge metodoloske standarde sa kojim deca mogu da razumeju i da konacno rese problem. Na stranu sto je ceo skolski sistem, manje vise bilo gde u svetu, debilan do koska i sto olupava mogucnost misljenja, pravi i cuva polodno tle za svu antinauka koja postoji na samom pitanju metodologije ucenja tog i takvog loseg programaa vidimo koliko je trziste superiornije od drzavnog nameta.

 

Sve antinaucne i anticivilizacijske budalase, od kojih toboz ili zaista zazirete vi koji se pod obavezno zalazete za drzavni monopol nad obrazovanjem, je stvorilo upravo takvo obrazovanje.Tamo gde se uci sto vise podataka i sto vise komplikovanih racunaskih formula van ikakvog konteksta pogotovo kontkesta objasnjenja njihovog otkrivanja tu se na kraju sve svodi na "ja verujem sistemu ili ja ne verujem sistemu". Odatke anti vakseri, ravnozemljasi, harpovci, kemtrejlsovci, anti gmo idioti, kreacionisti i ostali Miroljubi. Kad bi se obrazovanje postavilo kao objasnjenje kako znamo da je to nesto, podatak ili racunski postupak necega, tacno ili netacno ovi zaludjivaci bi isparili jer im 99% ljudi ne bi verovalo. Znali bi da lupaju gluposti.

 

Medjutim u evoluciji drzavnih skola selekcija nije isla ka tome da iznedri ka onim skolama koje daju instinski obrazovanje ljude i to svestrane renesansne likove, kao sot skole vole da se isprazno reklamiraju,  nego je selekcija isla ka tome da se dobije pismeno topovsko meso i pismeno stado da se ne bi bacila propaganda moc stamparije.

Edited by boxcube
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da li postoje neki konkretni podaci koji govore o tome da državne škole stvaraju antivaksere, anti- GMO i ravnozemljaše? Koliko ja znam u školama se ne uči o tome. Pre bih rekao da takvi baš ne vole puno da uče i da im je zanimljivije da se bave alternativnom istoriografijom, teorijama zavere i drugim idiotlucima kojima obiluje internet. Kada sam predsednik pospešuje zagađenje kroz ukidanje ograničenja nivoa izduvnih gasova (pa mu se lobistički pridružuju Toyota, General Motors & co.), kada se odbacuje teza o globalnom zagrevanju i izlazi iz sporazuma, kao i sporazuma o ograničenju nuklearnog naoružanja, šta treba da bude primer mladima koji prolaze kroz obrazovni sistem?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, boxcube said:

...

Kad bi se obrazovanje postavilo kao objasnjenje kako znamo da je to nesto, podatak ili racunski postupak necega, tacno ili netacno ovi zaludjivaci bi isparili jer im 99% ljudi ne bi verovalo. Znali bi da lupaju gluposti.

...

 

Takva škola, od obdaništa do završetka srednje košta 30,000 dolara godišnje. To je  svezajedno 14 godina x 30,000 dolara.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, dude said:

Nisam zadovoljan odgovorom. 🙂 Evo smajli, da ne bude da te isledjujem. Gde ti vidis prednosti socijalizma(Kuba, Venecuela)u odnosu na kapitalizam(USA, UK) pa toliko navijas da nesto slicno zadesi kapitalisticke drzave?

 

 

 

 

Odgovoricu. U guzvi sam sa poslom. 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...