Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

7 hours ago, GlennGould said:

 

Znači, ovo je neki q.p.q. u pokušaju i osuda bahatosti i privatizovanju državne politike POTUSA. Dovoljno za Impeachment

Naravno da nije dovoljno, mogu da dizu buku koliko hoce kako je to strasno, pa kao kriminal, Pelozi probala to da ugura u bribery - posto bi to bilo za impichment.... u principu vec je vidljivo da gubimo vreme. Jos dok lepo izadje da im je zvizdac, neko ko je radio za Bidena, i na famoznom dosijeu o Trampu za Hilari.... sve postaje jasno zar ne?

Ali to je jasno i glasacima.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, melankolic said:

Još jedan poraz trumpetalovog tabora.
Ovaj put je to u Louisiani reizbor guvernera, demokrate John Bel Edwarsa. Nije pomogla ni trumpetalova podrška.

 

Obradovao si se sto je re-izabran guverner koji je protiv abortusa, za tesko naoruzanje stanovnistva i nigde ne ide bez katolickog popa koji ga blagosilja? :s_d: ........ ma bravo! Bice od tebe odlican KONZERVATIVNI demokrata jednog dana. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 
Šta ćeš, tako to mora u nekim delovima Amerike.
Na svu sreću u zemlji u kojoj živim nema takvog budalesanja.
 
Što se konzervativizma tiče, nisam ja preletač kao ti.
Da prestaneš da podmećeš privatan život, a posle plačeš i prijavljuješ modovima, kako ti neko kopa po onome što si ti sam ponudio. Dosta je bilo iživljavanja na neistomišljenicima!
Niste u stanju ni na tribini da budete. Tvoj tim lezilebovića gubi!

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, melankolic said:

 


Šta ćeš, tako to mora u nekim delovima Amerike.

Nisam ja preletač kao ti.

 

 

Pa ja jesam preletac. To mi je gradjanska duznost ...... da prelecem.

 

Ali, budimo realni, mislim da ti to ne mozes shvatiti.

 

Nisi valjda mislio da cu ucestvovati u liberalnoj dziberijadi. :s_d: ..... Pa ja nemam ideologiju, ja sam slobodan covek.

 

 

Ti si se obradovao pobedi duboko religioznog coveka koji je protiv abortusa i za oruzje u rukama gradjana.

 

Ti si strahovito PRELETEO, ali zaslepljen ideologijom nisi to ni primetio.

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, mrd said:

Da prestaneš da podmećeš privatan život, a posle plačeš i prijavljuješ modovima, kako ti neko kopa po onome što si ti sam ponudio. Dosta je bilo iživljavanja na neistomišljenicima!
Niste u stanju ni na tribini da budete. Tvoj tim lezilebovića gubi!

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 


Nema potrebe uletati i dizati tenzije flejmovanjem diskusije. Hvala. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Na svu sreću u zemlji u kojoj živim nema takvog budalesanja.

Kao neko ko je banovan zbog toga sto je citirao DT i napomenuo u postu, zbog cega to citira, Nije na odmet obratiti paznju na provokativne nastupe 4umasa!

9 minutes ago, GlennGould said:


Nema potrebe uletati i dizati tenzije flejmovanjem diskusije. Hvala. 

Postovani, mozete odmah da me banujete, zbog toga sto sam naucio 4umsku igru.

S'postovanjem!

Link to comment
Share on other sites

Vidi, @mrd možeš da se ljutiš i duriš što si popio ban, pokušavaš biti duhovit svođenjem konvencije na absurd, no činjenica je da ovde upadaš kao padobranac. Ulećeš sa klizećim i prosto moliš @melankolic da ti uzvrati istom merom. Čemu?

Ako ne možeš bez ad hominem napada, predlažem opciju ignore. Još bolje bi bilo malo više samokontrole i razmene argumenata sa neistomišljenicima umesto kopanja rovova i posledničnog stalkinga, odnosno flejmovanja.

Znači, ako svaki post, bez obzira na kontent, koji tebi BTW nije ni upućen, smatraš kao nekakvu ličnu provokaciju, te se nalaziš pozvanim da reaguješ na goreopisani način - bojim se da nas (forumsku zajednicu) stavljaš neizdrživu poziciju. Zašto?

Prijateljski i bez trunke animoziteta ti ovo pišem javno, jer nisi jedini koji koristi ovakav pristup diskusionom boardu. 
Zar ne možemo prevaziči sujetu i u političkom protivniku videti ljudsko biće sa oprečnim pogledom na Svet, a ne vreću za lečenje frustracija? Znam da smo sposobni za to. Možda se i iznenadimo i u procesu po nekad, nešto i naučimo. Izbor je svakako individualni. 
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, melankolic said:


Ultrakonzervativizam koji zagovaraš podrškom Trumpu nije ideologija?
 

 

Ne ulazeci u apsurdnost tvoje etikete .......... DA, naravno da jeste ideologija, samim ucestvovanjem u politickom zivotu, samim glasanjem - neizbezno ja podrzavam neku od ideologija .........

 

....... juce je to bio Hussein Obamin kolektivizam, danas Trumpov "ultrakonzervativizam"....... ...... iako nijedno ne bi bio moj izbor. Biras od ponudjenog.

 

Ko zna sta ce sutra doneti ....... Gary Johnsonov libertarijanizam. Zasto da ne? Pa svidja mi se. Bolji je i od kolektivizma i od konzervatizma. :s_d: Nazalost, 3% ne dobacuje daleko

 

ALI ...... ja ne pripadam nijednoj ideologiji ...... sve one pripadaju meni. U tom smislu ja jesam slobodan, a ti nisi.

 

Ti moras da podrzis katolickog anti-abortus pro-gun vernika tvoje crkve ideologije, iako ti to nanosi dusevne boli.

 

Ja ne moram.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Ne ulazeci u apsurdnost tvoje etikete .......... DA, naravno da jeste ideologija, samim ucestvovanjem u politickom zivotu, samim glasanjem - neizbezno ja podrzavam neku od ideologija .........

 

....... juce je to bio Hussein Obamin kolektivizam, danas Trumpov "ultrakonzervativizam"....... ...... iako nijedno ne bi bio moj izbor. Biras od ponudjenog.

 

Ko zna sta ce sutra doneti ....... Gary Johnsonov libertarijanizam. Zasto da ne? Pa svidja mi se. Bolji je i od kolektivizma i od konzervatizma. :s_d: Nazalost, 3% ne dobacuje daleko

 

ALI ...... ja ne pripadam nijednoj ideologiji ...... sve one pripadaju meni. U tom smislu ja jesam slobodan, a ti nisi.

 

Ti moras da podrzis katolickog anti-abortus pro-gun vernika tvoje crkve ideologije, iako ti to nanosi dusevne boli.

 

Ja ne moram.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ne moraš.

Svaka pobeda nad onim kojeg podržava Trump je pobeda demokratije.

A oni tamo ako im odgovara takav kandidat (od dva zla izabrati manje), meni isto ok. Nisam ja izabrao da živim u hrišćanski zatucanoj sredini usred USA.

Link to comment
Share on other sites

U Americi opet pucnjava.
Mesto dešavanja Fresno, Kalifornija. Bilans 4- oro ubijenih (3 na licu mesta, 4. u bolnici) od upucavanja a 6- oro povređenih.
Ljudi gledali amer. fudbal u dvorištu sa familijom i prijateljima kada im je nepoznati krimos upao u dvorište i otvorio vatru na prisutne.
To je već toliko postalo uobičajeno da ovakve vesti ni ne zauzimaju puno mesta u tamošnjim i internacionalnim medijima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U Americi opet pucnjava.Mesto dešavanja Fresno, Kalifornija. Bilans 4- oro ubijenih (3 na licu mesta, 4. u bolnici) od upucavanja a 6- oro povređenih.Ljudi gledali amer. fudbal u dvorištu sa familijom i prijateljima kada im je nepoznati krimos upao u dvorište i otvorio vatru na prisutne.

To je već toliko postalo uobičajeno da ovakve vesti ni ne zauzimaju puno mesta u tamošnjim i internacionalnim medijima.

 

 

 

 

TRO(lo)VANJE topika/foruma crnom hronikom . 

 

Koji je to stadijum mrznje ..... nepoznat covecanstvu ......

 

 

 

 

 

Sent from my SM-G955W using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  
TRO(lo)VANJE topika/foruma crnom hronikom . 
 
Koji je to stadijum mrznje ..... nepoznat covecanstvu ......
 
 
 
 
 
Sent from my SM-G955W using Tapatalk
 
 
 
 
 
 
 


Ovo nije obična muž-ubio-ženu ili rat bandi crna hronika.
Posebno u kontekstu činjenice da broj ovakvih random oružanih napada pojedinaca na kraju godine daleko prevazilazi brojku napada prethodnih godina.
Naravno da ovakve pojave treba posmatrati u širem društvenom kontekstu.
Link to comment
Share on other sites

 

Ovo nije obična muž-ubio-ženu ili rat bandi crna hronika.

Posebno u kontekstu činjenice da broj ovakvih random oružanih napada pojedinaca na kraju godine daleko prevazilazi brojku napada prethodnih godina.

Naravno da ovakve pojave treba posmatrati u širem društvenom kontekstu.

Kako ti znas sta je bilo kada policija nema blage veze ko je ubica i sta mu je bio motiv.

 

Zasto lazes zbog ideologije da broj ubistava raste?

 

Ubistva u Americi opadaju vec 16 godina. Pa prosle godine ih je bilo 6% manje nego 2017, ove jos manje. Kriminal generalno je 7% manji.

 

Zasto si opterecen ubistvima 12 hiljada kilkmetara od tebe gde nikada nisi bio niti ces ikada?

 

Sent from my SM-G955W using Tapatalk

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Kako ti znas sta je bilo kada policija nema blage veze ko je ubica i sta mu je bio motiv.

 

Zasto lazes zbog ideologije da broj ubistava raste?

 

Ubistva u Americi opadaju vec 16 godina. Pa prosle godine ih je bilo 6% manje nego 2017, ove jos manje. Kriminal generalno je 7% manji.

 

Zasto si opterecen ubistvima 12 hiljada kilkmetara od tebe gde nikada nisi bio niti ces ikada?

 

Sent from my SM-G955W using Tapatalk

 

 

 


Govorim o ovim random ubistvima vatrenim oružjem koje je u porastu i koji su još u prvoj polovini godine prevazišli brojku ovakvih ubistava u prethodnoj godini.

Amerika se trenutno suočava sa jednim talasom nasilja pojedinaca koji samo iz njima znanih razloga uzimaju oružje u ruke i besmisleno ubijaju ljude. 
Naravno da to treba posmatrati u kontekstu debate koja se vodi a radi se o kontroli posedovanja ličnog naoružanja.

 

Mislim da je korisno pričati o tome jer to govori i o stanju u društvu koje ipak nije bilo tako kritično u mandatima Trumpovih prethodnika.

 

To je kao kada bi zaobilazio temu povećanog kriminala na ulicama srpskih gradova tokom ratnih ‘90- ih. Sve to je itekako imalo veze sa kriminalizacijom društva i naoružavanjem stanovništva.

Ovakve pojave su po pravilu karakteristične za društva koja su u krizi. 
Sada je prilično teško predvideti kako će se dalje razvijati situacija. 

Edited by melankolic
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, melankolic said:


Govorim o ovim random ubistvima vatrenim oružjem koje je u porastu i koji su još u prvoj polovini godine prevazišli brojku ovakvih ubistava u prethodnoj godini.

 

A jesi razmatrao statistiku ubistava hladnim oruzjem u kontextu stanja u drustvu u Trampovom manadatu? :classic_smile: Ili samoubistava, ajde da sve razmatramo u kontextu Trampovog mandata....

Sto bi rekli "grasping at straws"

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Daj neki linAk, ovi Amerikanci nista ne znaju, ti vodis preciznu statistiku.

Americko drustvo jeste u krizi, konobarice hoce komunisticku revoluciju, to niko ne spori.

Sent from my SM-G955W using Tapatalk
 


Znam da ti brojke ništa ne znače i da banalizuješ svaku pristojnu raspravu na Politici ali isključivo iz razloga da ne moram svaki put da dokazujem nešto što nisam izmislio, ispunjavam ti želju.

 

www.cbsnews.com/amp/news/mass-shootings-2019-more-mass-shootings-than-days-so-far-this-year/


369 masovnih ubistava do 17.11.2019.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by melankolic
Link to comment
Share on other sites

A jesi razmatrao statistiku ubistava hladnim oruzjem u kontextu stanja u drustvu u Trampovom manadatu? :classic_smile: Ili samoubistava, ajde da sve razmatramo u kontextu Trampovog mandata....
Sto bi rekli "grasping at straws"
Na brzinu pogledah, za vreme Husseina Obame 380 masovnih zadnje godine, Trump 340, pa 320, ove godine 369 ...... ne znam gde on kopa te podatke ili je njegova evidemcija ...... zloupotrebljava ubistvo u ideloske svrhe, vidim da niko ne zna nista o ovome u Fresnu ....... stvarno je opterecen
Jebote ja kad bi tako ziveo sa tom klasnom mrznjom u sebi ...... :)

Sent from my SM-G955W using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Na brzinu pogledah, za vreme Husseina Obame 380 masovnih zadnje godine, Trump 340, pa 320, ove godine 369 ...... ne znam gde on kopa te podatke ili je njegova evidemcija ...... zloupotrebljava ubistvo u ideloske svrhe, vidim da niko ne zna nista o ovome u Fresnu ....... stvarno je opterecen
Jebote ja kad bi tako ziveo sa tom klasnom mrznjom u sebi ...... 🙂

Sent from my SM-G955W using Tapatalk
 


Neće biti.

 

 

 

DCAB50D5-1CEB-42C0-87A3-8A6B6B7B7F8B.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Neće biti.

 

 

 

DCAB50D5-1CEB-42C0-87A3-8A6B6B7B7F8B.jpeg.c403ba57a1f5ec341f5572c261f21e39.jpeg

 

Nasli su coveka koji je najuren iz NRA da napravi "nezavisnu agenciju" za istrazivanje mass shootings, kako bi se podaci ideoloski uklopili on djubre promeni definiciju mass shooting :D ........ i opet Hussein Obama ispadne shampion masovnih ubistava! 

Life is a ..... female dog ...... :D ..... koji luzeri ! Nije ni cudo da ce opet izgubiti. U lazi su kratki glasovi.

 

Sent from my SM-G955W using Tapatalk

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nasli su coveka koji je najuren iz NRA da napravi "nezavisnu agenciju" za istrazivanje mass shootings, kako bi se podaci ideoloski uklopili on djubre promeni definiciju mass shooting :D ........ i opet Hussein Obama ispadne shampion masovnih ubistava! Life is a ..... female dog ...... :D ..... koji luzeri ! Nije ni cudo da ce opet izgubiti. U lazi su kratki glasovi.
 
Sent from my SM-G955W using Tapatalk
 
 
 
 
 



Znači nisu brojke pogrešne nego agencija nije ideološki podobna? I ne govori ti ništa to što nisu velike razlike u “običnim” ubistvima već u masovnim pucnjavama?
Zato je NRA merilo čega?

Meni spočitavaš ideološku zadojenost a tebi i statistika smeta jer nije po tvojoj ideološkoj pravovernosti. Hajde ti smisli nešto što će pokazati da je Obamina administracija podsticala na ovakve događaje.
Link to comment
Share on other sites




Znači nisu brojke pogrešne nego agencija nije ideološki podobna? I ne govori ti ništa to što nisu velike razlike u “običnim” ubistvima već u masovnim pucnjavama?
Zato je NRA merilo čega?

Meni spočitavaš ideološku zadojenost a tebi i statistika smeta jer nije po tvojoj ideološkoj pravovernosti. Hajde ti smisli nešto što će pokazati da je Obamina administracija podsticala na ovakve događaje.
Nemam ja bas toliko vremena kao ti. Pismeni ce procitati i videti ono sto si sam postavio, a nepismeni ionako ne citaju forum. :)

Sent from my SM-G955W using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, melankolic said:


Govorim o ovim random ubistvima vatrenim oružjem koje je u porastu i koji su još u prvoj polovini godine prevazišli brojku ovakvih ubistava u prethodnoj godini.

Amerika se trenutno suočava sa jednim talasom nasilja pojedinaca koji samo iz njima znanih razloga uzimaju oružje u ruke i besmisleno ubijaju ljude. 
Naravno da to treba posmatrati u kontekstu debate koja se vodi a radi se o kontroli posedovanja ličnog naoružanja.

 

Mislim da je korisno pričati o tome jer to govori i o stanju u društvu koje ipak nije bilo tako kritično u mandatima Trumpovih prethodnika.

 

To je kao kada bi zaobilazio temu povećanog kriminala na ulicama srpskih gradova tokom ratnih ‘90- ih. Sve to je itekako imalo veze sa kriminalizacijom društva i naoružavanjem stanovništva.

Ovakve pojave su po pravilu karakteristične za društva koja su u krizi. 
Sada je prilično teško predvideti kako će se dalje razvijati situacija. 

To, melankolic, nisu random ubistva, to  je tiha revolucija koja se vodi od strane ekstremnih levicarskih grupa u Americi. Oni deluju u ilegali i imaju zadatak da s vremena na vreme izidju na ulicu i upucaju nekog. 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...