Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Prema Trampu imam mixed feelings. Neke stvari mi se dopadaju, neke ne. Pre svega mi se dopada da je prvi americki predsednik u poslednjih 30 godina da nije pokrenuo niti jedan rat.

NIje ni tajna da sam na dan izbora pratio rezultate sve do 2 ujutru i da sam navijao za Trampa pre svega sto je sa druge strane bila Hilari Klinton. Tako ni sada nisam za Bajdena, koji je pripadnik Klinton klana, sto je dovoljno da sam protiv, da ne ulazimo u detalje .

 

Cini mi se da su i Demokratska i Republikanska stranka postali tijesni za sve politicke opcije koje su prisutne u tim strankama.

Bilo bi mozda vreme da se Demokratska stranka podeli na dva dela, progresivni deo sa ljudima kao sto su Sanders i Warren i konzervativni deo sa Bajdenom i slicnim.

Republikanci su se takodje vec dovoljno diferencijalizari da se oformi progresivno republikansko krilo kao samostalna partija.

Amerika po onome sta se sve desava u njoj nije vise disciplinovana klasicna dvopartijska drzava.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Amigo said:

Prema Trampu imam mixed feelings. Neke stvari mi se dopadaju, neke ne. Pre svega mi se dopada da je prvi americki predsednik u poslednjih 30 godina da nije pokrenuo niti jedan rat.

NIje ni tajna da sam na dan izbora pratio rezultate sve do 2 ujutru i da sam navijao za Trampa pre svega sto je sa druge strane bila Hilari Klinton. Tako ni sada nisam za Bajdena, koji je pripadnik Klinton klana, sto je dovoljno da sam protiv, da ne ulazimo u detalje .

 

Cini mi se da su i Demokratska i Republikanska stranka postali tijesni za sve politicke opcije koje su prisutne u tim strankama.

Bilo bi mozda vreme da se Demokratska stranka podeli na dva dela, progresivni deo sa ljudima kao sto su Sanders i Warren i konzervativni deo sa Bajdenom i slicnim.

Republikanci su se takodje vec dovoljno diferencijalizari da se oformi progresivno republikansko krilo kao samostalna partija.

Amerika po onome sta se sve desava u njoj nije vise disciplinovana klasicna dvopartijska drzava.

Javljanje jake levicarske struje u okviru demokratske partije je nesto najbolje sto je moglo da se desi SAD-u. 

Link to comment
Share on other sites

Novi anonimni whistle-blower prijavio da prvi whistle-blower prikuplja pare od donacija za advokate, iako je anoniman, sto je ilegalno.... 
Ja mislim da se oni ludo zabavljaju :classic_smile: Ono lud zbunjenog i tako to. S time sto se svi prave da su anonimni.
 


Pocinju javna saslusanja, kokice u krilo i uzivancija.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Div said:

 

Sme li se komentarisati moderatorska.

Ajde da pretpostavim da su dve zadnje alineje ovog saopštenja nehotice tako izrečene, vređanje, omalovažavanje, nepoštovanje je znak da neko nije dorastao, a implicitno upiranje prsta na moderaciju će biti strogo kažnjeno. 

Nego u kvotovanom, šta znači primarni antiamerikanizam? Postoje li i drugačiji, u čemiu se ogledaju, kako se tretiraju?

Primarni antiamerikanizam bi bio antiamerikanizan "per se" - a ne (samo) kritika aktuelne administracije. 

Btw. Uputio bih apel i molbu moderaciji da se smanji kazna forumasu pod nickom " Kinik" sa 7 na 2 dana, ako je moguce. Hvala. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bohumilo said:

 

Ne idem ti ja u te dijagrame nego što sam video, oni žive na visokoj nozi (pa i ne treba da da se muče) samo o tome se ne razmišlja kada se daje prilog. Eto, ja više ne dajem.

Neka im skupe stanove, služavke, dadilje i  lične vozače mercedesa plaća neko drugi.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Yoyogi said:

 

Ne idem ti ja u te dijagrame nego što sam video, oni žive na visokoj nozi (pa i ne treba da da se muče) samo o tome se ne razmišlja kada se daje prilog. Eto, ja više ne dajem.

Neka im skupe stanove, služavke, dadilje i  lične vozače mercedesa plaća neko drugi.

Ako je neko generalno zainteresovan za humanitarne priloge svakako prvo predlazem barem svracanje na sajt GiveWell orgnizacije, gde se mogu naci liste najefikasnijih humanitarnih organizacija i utvrditi koji su najbolji nacin da se pomogne drugim ljudima, 'per dollar donated', kako kazu:

 

https://www.givewell.org/

 

Takodje skrecem paznju na citav pokret tzv 'efektivnog altruizma', racionalnog i 'evidence-based' pristupa humanitarnim aktivnostima:

 

https://www.effectivealtruism.org/

https://en.wikipedia.org/wiki/Effective_altruism

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa ovo što sam video je bio stan od najmanje 6,000 dolara mesečno, internacionalna škola za dete, 30,000 dolara godišnje, služavke i dadilje još bar 3,000 dolara mesečno, mercedes i vozač bar još 4.000 dolara. Pa još plata na to. Izađe na blizu 350,00 dolara godišnje. U Bangkoku.

Kapetan Jumbo jeta je na 250,000 dolara godišnje, gde živi i kako je njegova stvar. Sam plaća sve.

 

Pusti ti te dijagrame. Oni koji se na tome opare i prožive nisu lopovi nego to košta a ko to plaća? Donatori.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Sprivel said:

Dosao Erdogan, podelio par samara po Vasingtonu i izdao naredbe.
Lindsey Graham blokirao rezoluciju kojom se priznaje genocid nad Jermenima, par sati posle sastanka za turskim kasapinom.

 

Sigurno da Erdogan tada nije bio rođen te, 1915. Možda ni njegovi roditelji nisu bili tada u rođeni. 

Što ga nazivate "kasapinom"? Pa on drži branu (za EU pare) da ne pusti milione izbeglica u Evropu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako vam se dojmi početak svedočenja?

Podeljen sam... 

 

Krucijalni argument inače odličnog svedoka i čoveka od neupitnog integriteta/objektivnosti je slab: rekao mi je pomoćnik koji je načuo POTUSov glas preko telefonskog razgovora u restoranu sa Ambasadorom S. da je TRUMP pitao “kako ide istraga u Ukrajini?”
 

State Department je s’pravom postavio pitanje prioriteta državne politike, suočen sa neregularnim kanalom, no njihova “nesreća” je što to posredovanje nije urodilo plodom: Ukrajinci pojma nisu imali da im je vojna pomoć zamrznuta sve do kraja Avgusta i famoznog članka, a kada su postali svesni - sve se vrlo brzo završilo bez qui pro quo. 
 

Znači, ovo je neki q.p.q. u pokušaju i osuda bahatosti i privatizovanju državne politike POTUSA. Dovoljno za Impeachment

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...