Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

 

Sta se bunis, ako je Amerika spala da ja idem od vrata do vrata da nudim da ti operem auto ili pokupim lisce, onda je to katastrofa. Kakva je to ekonomija:cigar:

 

Ovo je bila Amerika, kada su se Evropi prevozili kamionima ili vozili autici u Americi su bile ladje na tockovima.

 

product_2772.jpg

 

Eh padom SSSR-a pomislili su da mogu da rade sta hoce i poceli su da napadaju sve drzave koje im se nisu dopadale. Amerika je u konstantnom ratu vec 30 godina, a to kosta, zar ne?

Polako, ali sigurno to sve dolazi na naplatu. Jedna od posledica je i da su unistili izmedju ostalog svoju auto industriju.

 

Amerika nije spala, ti si spao ako nemaš posao, a hoćeš da zaradiš. Još jedna zamerka, nisi spao, spao si ako prosiš i hoćeš tuđe, a ako nudiš servis i svoje usluge onda uslužuješ i zarađuješ za svoj život. Ti koje je sramota da rade i idu od vrata do vrata je pun welfare. Takvima ja ni pare ne bih dao, pa neka spadnu!

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mrd said:

Amerika nije spala, ti si spao ako nemaš posao, a hoćeš da zaradiš. Još jedna zamerka, nisi spao, spao si ako prosiš i hoćeš tuđe, a ako nudiš servis i svoje usluge onda uslužuješ i zarađuješ za svoj život. Ti koje je sramota da rade i idu od vrata do vrata je pun welfare. Takvima ja ni pare ne bih dao, pa neka spadnu!

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

A najgori su oni koji hoce da distribuiraju (raspodeljuju) tudje! Takvi su najgori. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mrd said:

Amerika nije spala, ti si spao ako nemaš posao, a hoćeš da zaradiš. Još jedna zamerka, nisi spao, spao si ako prosiš i hoćeš tuđe, a ako nudiš servis i svoje usluge onda uslužuješ i zarađuješ za svoj život. Ti koje je sramota da rade i idu od vrata do vrata je pun welfare. Takvima ja ni pare ne bih dao, pa neka spadnu!

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

A sta ako nema posla druze mrd-e? 

Ono, trziste rada ne moze da prihvati svu radnu snagu i tako to. Sta onda? Imali smo to vec vise puta u istoriji. Vas nekoliko ovde odbacuje svaku ideju socijalne drzave. Kad se iz dzepa pojedinaca uzima i otima da bi se milijarde dolara ulagale u vojsku koja je i onako ubedljivo najjaca na planeti i koju nijedna vojna sila niti hoce niti moze da ugrozi (sto zbog snage, sto zbog geografije) "amerikancima" sa foruma ne smeta, cak je pozeljno ali kad treba nekim nesrecnicima povecati socijalna davanja, obezbediti bolje zdravstvo onda pojedinci udare u vrisku i kuknjavu. To je cist egoizam i nedostatak osnovne ljudske empatije. Poenta je da se ocuva relativni polozaj srednje i vise klase u odnosu na najnizu. Jer ono sto @Angelia pise se svodi na ovo:

"Ja sam vredna, sposobna i zato sam stekla odredjeni materijalni standard i status u drustvu i ne zelim da oni koji su manje vredni i sposobni imaju bar priblizno slican nivo materijalnih dobara a ne pada mi na pamet dolara jednog da dam na takve. Ali zato da sutra SAD zeli da proizvede 100 nuklearnih glava, 10000 tenkova, i da mi se porez poveca, ne bih imala nista protiv da dam novac jer se na taj nacin stiti moj status i polozaj u ovom drustvu." Cista narcisoidna i egoisticna prica u stilu "ja sam bolja od vecine". Zato se podrzava Tramp na ovom forumu i njegova rasisticka politika. 

Link to comment
Share on other sites

USA ima vrlo dinamicnu ekonomiju i tamo uvek ima posla. 

Drugo, ovde je objasnjeno da se tamo vec daje za socijalna davanja. To je dovoljno da covek moze da prezivi - dok se nekako ne snadje na neki drugi nacin. Ali , neko na socijali i ne moze ocekivati da vozi mercedes. Za hranu i neki skromni smestaj je dovoljno. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darth Bane said:

USA ima vrlo dinamicnu ekonomiju i tamo uvek ima posla. 

Drugo, ovde je objasnjeno da se tamo vec daje za socijalna davanja. To je dovoljno da covek moze da prezivi - dok se nekako ne snadje na neki drugi nacin. Ali , neko na socijali i ne moze ocekivati da vozi mercedes. Za hranu i neki skromni smestaj je dovoljno. 

Ma jes kako ne. Prazne statistike sa interneta koje su uzgred i nepotpune. 

Link to comment
Share on other sites

On 11/7/2019 at 11:04 AM, Eddard said:

 

Sorry, ali ne. Svako ko je sebi dopustio, da pod plaštom "iskazivanja političkih stavova" stane pod nacističke i fašističke zastave i priključi se skupu organizovanom od strane tih desničarskih grupacija (Unite the Right!) - nije i nikad neće biti "fine people". Za mene tu nema ljudi koji su "došli da mirno iskažu svoje stavove".

 

Sutra da AfD, pod bilo kojim izgovorom, ovde organizuje nekakve proteste, svako, pa makar to bio i moj najbolji prijatelj, ko stane u taj skup, za mene neće biti "fine people".

 

Može Trump da izvrće svoje reči koliko god hoće, ali to "fine people" nije smeo da izjavi. Slično kao što je onomad i Koštunica nazvao pobunu crvenih beretki pravom na štrajk u radnim odelima, pa znamo gde nas je to na kraju odvelo.

Ok, to razlika u licnom dozivljaju sveta. Samo da proverim da li si konzistentan, reci mi da li isto smatras da kada se komunisti razmasu svojim zastavama na protestu protiv Vucica (ili na Occupy WS protestu) da to znaci da na tom protestu nema 'fine' ljudi?

 

Drugo, ja opet insistiram na tome da Tramp pod terminom 'fine peopole' podrazumeva ljude koji mirno protestvuju i koji nisu dosli nikoga da tuku i nista da unistavaju, dakle ljude koji upraznjavaju svoja ustavom garantovana prava i koje drzava mora da zastiti ako pretenduje na bilo kakvu ozbiljnost i legitimitet (a jasno je da strajk udruzenja kakve su bile Crvene beretke, osnovanog od strane raspojasanih komunistickih tajnih sluzbi sa ciljem ucestvovanja u kriminalnim i ratno-zlocinackim aktivnostima ne spada u ovu kategoriju)...

 

17 hours ago, Eddard said:


Ovo je jako tužno, samoživo i uskogrudo razmišljanje... ali ok, ako je tebi tako lakše.

 

Btw, samo da dodam, ne radi se o tome da budeš ravnopravna sa njim, već da on ima osnovni minimum da preživi. Pri čemu ne mislim da su svi koji u ovom trenutku nemaju posao lezilebovići.

Ako je neko stvano zaineterosavan za pomaganje siromasnim ljudima, tim koji ne mogu da rade i koji ne mogu da pomognu sami sebi - a nije prosto zainterosavan za propagiranje drzavisticke ideologije preko ledja nesrecnih ljudi (sto BI bilo 'samozivo i uskogrudo razmisljanje') - onda bi valjda trebalo da bude zainterosavan za to koji je najbolji i najefikasniji nacin da im se pomogne, tj. kakve su posledice koje socijalne politike.

 

Najelementarnija stvar bi bila, recimo, proveriti gole podatke o tome koliko procenata od sredstava namenjenih za socijalna izdavanja zaista i zavrsi kod ljudi kojima su ta sredstva namenjena. Kada je u pitanju drzava, u zavisnosti od studije, podaci kazu da tek negde izmedju 20% i 30% sredstava zaista dobiju primaoci pomoci, dok 70-80% proguta birokratija. Kada se radi o privatnim humanitarnim organizacijama, podaci su slika u ogledalu od ovoga: 70-80% od ukupnih sredstava zaista i bude prosledjeno ljudima (mislim da razloge ovoga ne treba objasnjaviti bilo kome ko je ikad u zivotu imao susret sa drzavnom birokratijom i njenim ciljevima).

 

Ali ovo je samo vrh ledenog brega, jer su druge razlike jos dramaticnije. Jedna od najpogubnijih posledica 'drzave blagostanja' je urusavanje porodice: ova institucija je, recimo, uspela da unisti crnacku porodicu u daleko vecoj meri nego sto je to poslo za rukom cak i robovlasnistvu, danas su negde oko 70% crnacke dece vanbracna deca, a jedan od najvaznijih prediktora uspeha u zivotu (znacajniji recimo od IQ-a) je taj da li je dete odrastalo i uz oca, tj. u porodicnom okruzenju uz oba roditelja ili samo uz majku, a narocito je pogubno odrastanje uz samohranu majku u nekom od projekata 'publc housing'-a uz gomilu ovakvih porodica, sto izgleda kao odrastanje na konstantnoj ekskurziji, a ovo u molotovljevom koktelu sa drugom pogubnom drzavistckom politikom 'minimalne nadnice' (koja ovoj deci onemogucava da udju na trziste rada) predstavlja odlicne uslove za put u sigurnu propast, gde jedini prospekti za buducnost predstavljaju zivot na socijali (i glasanja za politicare koji ovo obecavaju) ili kriminal...

 

Privatna humanitarna pomoc (humanitarne organizacije, lokalna udruzenja, crkve, porodice, prijateljske veze) ne pati ni od jednog od ovih problema, one ne unistavaju nego osnazuju slobodne i nezavisne ljudske zajednice i institucije, i podsticu ljude da nadju posao, da se osamostale i da se sto pre skinu sa tudje pomoci (za razliku od drzave koja ima sve razloge da podstice ljude da sto duze ostanu na socijali i da sto vise ljudi bude na socijali, jer je drzava u tom biznisu, ona zivi i raste od toga)...

Edited by bohumilo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Istrolovacemo temu. Denis nadje neku statistiku za drzavu Oregon i sad je to merodavno kao opste merilo stvari. Naci cu ti precizne podatke koje pokazuju koliko ima siromasnih u USA, beskucnika, kakva je zdravstvena zastita za siromasni sloj. Koliki je porast rasnih incidenata otkako je Trupac na vlasti. A vec su mnogi i postavljali cinjenice ovde. Melanholik najvise. Ali trampistima cinjenice ne predstavljaju nista. Eno ga @dude gore pokusava da izvrne podsmehu snimak gde neo nacisti jasno kazu da nisu bili zadovoljni  ni Busom ni Obamom ali da je Tramp njihov predsednik. I tako dalje, i tako dalje. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Istrolovacemo temu. Denis nadje neku statistiku za drzavu Oregon i sad je to merodavno kao opste merilo stvari. Naci cu ti precizne podatke koje pokazuju koliko ima siromasnih u USA, beskucnika, kakva je zdravstvena zastita za siromasni sloj. Koliki je porast rasnih incidenata otkako je Trupac na vlasti. A vec su mnogi i postavljali cinjenice ovde. Melanholik najvise. Ali trampistima cinjenice ne predstavljaju nista. Eno ga @dude gore pokusava da izvrne podsmehu snimak gde neo nacisti jasno kazu da nisu bili zadovoljni  ni Busom ni Obamom ali da je Tramp njihov predsednik. I tako dalje, i tako dalje. 

Pa eto ti gornjeg posta - gola statistika : samo okoko 20% zavrsava onima kojima pomoc stvarno treba. Kad su drzavne institucije u pitanju. Ja sam i ranije predpostavljao da je tako - a sada imamo i egzaktne podatke! 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, bohumilo said:

...

 

Najelementarnija stvar bi bila, recimo, proveriti gole podatke o tome koliko procenata od sredstava namenjenih za socijalna izdavanja zaista i zavrsi kod ljudi kojima su ta sredstva namenjena. Kada je u pitanju drzava, u zavisnosti od studije, podaci kazu da tek negde izmedju 20% i 30% sredstava zaista dobiju primaoci pomoci, dok 70-80% proguta birokratija. Kada se radi o privatnim humanitarnim organizacijama, podaci su slika u ogledalu od ovoga: 70-80% od ukupnih sredstava zaista i bude prosledjeno ljudima (mislim da razloge ovoga ne treba objasnjaviti bilo kome ko je ikad u zivotu imao susret sa drzavnom birokratijom i njenim ciljevima).

...

 

Odakle ti ovo? Ako misliš na UNICEF i takve, onda se slažem da 70-80% pojede birokratija.

Jednom, 2006. u Benjasiri parku u Bangkoku (to je Prhrom Pong, Emporium) na dečjim klackalicama i ljuljaškama lepa mlada Tajka, kao model. Odličan engleski. Ona čuva plavokoso i plavooko dete, mora da je bila na bar 1,500 dolara mesečno.

Kaže, stanuje u stanu sa poslodavcima, 6-soban, ima svoj ulaz u stan koji je deo a jednosoban je samo za nju. Pokaza mi zgradu, to je tada bilo bar 6,000 dolara mesečno kirija.

Šta radi poslodavac? On je šef UNICEF za Aziju, baziran u Bangkoku. Da, ima i vozača i mercedesa.

Kunem se da od tada nisam dao pet para za UNICEF i slične.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Yoyogi said:

 

Odakle ti ovo? Ako misliš na UNICEF i takve, onda se slažem da 70-80% pojede birokratija.

Jednom, 2006. u Benjasiri parku u Bangkoku (to je Prhrom Pong, Emporium) na dečjim klackalicama i ljuljaškama lepa mlada Tajka, kao model. Odličan engleski. Ona čuva plavokoso i plavooko dete, mora da je bila na bar 1,500 dolara mesečno.

Kaže, stanuje u stanu sa poslodavcima, 6-soban, ima svoj ulaz u stan koji je deo a jednosoban je samo za nju. Pokaza mi zgradu, to je tada bilo bar 6,000 dolara mesečno kirija.

Šta radi poslodavac? On je šef UNICEF za Aziju, baziran u Bangkoku. Da, ima i vozača i mercedesa.

Kunem se da od tada nisam dao pet para za UNICEF i slične.

Pa nije samo UNICEF, Yoyogi. Pa odi u Centrelink, pa videces koliko birokratije tamo ima. A sve to u doba kada sve moze biti zavrseno " online"! 

P. S. Ta Tajka mora da je bila ladyboy?! 

Edited by Darth Bane
Link to comment
Share on other sites

Našao sam sliku. Nije me zanimalo ko je i šta je, ako je i bila "Katoey" = ladyboy, onda to još dodaje na finansiranje UNICEF birokratije koja ima i takve prohteve.

Mislim da nije, nije imala adamovu jabučicu u vratu. Video sam je jednom i popričali 15 minuta. Šarmantna, well mannered, ženski glas, ništa baritoni.

 

2019unicef01.jpg

 

Nemoj da ovde pričamo o tome, ima tamo neki topik za to.

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Amigo said:

 

Sta se bunis, ako je Amerika spala da ja idem od vrata do vrata da nudim da ti operem auto ili pokupim lisce, onda je to katastrofa. Kakva je to ekonomija:cigar:

 

Ovo je bila Amerika, kada su se Evropi prevozili kamionima ili vozili autici u Americi su bile ladje na tockovima.

 

product_2772.jpg

 

Eh padom SSSR-a pomislili su da mogu da rade sta hoce i poceli su da napadaju sve drzave koje im se nisu dopadale. Amerika je u konstantnom ratu vec 30 godina, a to kosta, zar ne?

Polako, ali sigurno to sve dolazi na naplatu. Jedna od posledica je i da su unistili izmedju ostalog svoju auto industriju.

 

 

Pa nije li to baš Trampova mantra: "Make America great again"?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Jonnhy Clash said:

 

"Ja sam vredna, sposobna i zato sam stekla odredjeni materijalni standard i status u drustvu i ne zelim da oni koji su manje vredni i sposobni imaju bar priblizno slican nivo materijalnih dobara ne pada mi na pamet dolara jednog da dam na takve. 

 

Equality of outcome je neodrziv koncept, dugorocno. Zasto bi neko pokretao biznis, ulagao energiju, vreme, novac, zrtvovao se ako ce na kraju dobiti skoro isti deo kolaca kao neko ko nije spreman da ulozi nista od toga? Pa ne osnivaju ljudi firme, nude inovacije iskljucivo iz altruistickih razloga. 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Ponudi ciscenje travnjaka ispred kuce i javi ti se njih 10 - da  li ces ih sve zaposliti i platiti?

 

Eh, baš ti znaš šta to znači. Živeo na Zapadu?

 

Najmanje što mogu da ti kažem je da je urednost travnjaka znak da tu neko živi. Zapuštenost, ako lopovi obiju kuću , osiguranja ne priznaju štetu ako je kuća bila zapuštrena, makar mesec dana.

Link to comment
Share on other sites

...

 

Vec smo raspravljali o tome - DT je pre svega poslovni covek / menadzader, vrlo dalek od demokraturskog i republikanskog politickog brloga. On ih je jednako sokirao.

Na mnoge stvari gleda drugacije - nepojmljivo mu je da USofA trguje na svoju stetu, daje prednost konkurentu u ime neke sumnjive ideje. Taj konkurent ne polazi od istih principa kao USofA, vec na sve moguce nacine pokusava da izvuce korist - uz primenu lazi, obmana, podmetanja, potplacivanja tudjih menadzera, kradje, spijuniranja i cega sve ne jos.

Sto bi neko trpeo te nepodopstine kad ne mora?

 

Mislim da su se i americki establisment, a i citav svet dobrano potresli / zgranuli nakon izbora DT, jer je trula torba pukla i unaokolo se rasule sarene djindjuve.

 

Otud opsesija - grcevita borba da se sve vrati na staro, poznato i ususkano - no to nije moguce.

Ima Marfijevo pravilo - kad crvi pobegnu iz konzerve, mogu se samo pokupiti u vecu konzervu.

 

...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, dude said:

 

Equality of outcome je neodrziv koncept, dugorocno. Zasto bi neko pokretao biznis, ulagao energiju, vreme, novac, zrtvovao se ako ce na kraju dobiti skoro isti deo kolaca kao neko ko nije spreman da ulozi nista od toga? Pa ne osnivaju ljudi firme, nude inovacije iskljucivo iz altruistickih razloga. 

 

Baš mi nije jasno odakle ti dolaziš. Kriminalci kao Elon Musk, Twitter, nisu jednog penija profita napravili, godinama, spalili su milijarde dolara investicija u njihov biznis.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Yoyogi said:

 

Baš mi nije jasno odakle ti dolaziš. Kriminalci kao Elon Musk, Twitter, nisu jednog penija profita napravili, godinama, spalili su milijarde dolara investicija u njihov biznis.

 

Nemam pojma kakve veze ovo ima sa mojim komentarom o equality of income za koji se zalaze johny boy. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Kronostime
Kažeš 10 ti se javi! Izabereš najboljeg, a ostale uputiš kod drugih.
Ne shvatam, zbog čega neko mora da bude obavezan da zaposli.
Kontra pitanje, kažu ovde na 4umu, da nema posla. Šta reći ako daš oglas a niko se ne javi? Da li to znači da im je dobro bez posla i da im ništa ne treba?
Vidiš koliko pitanja i zaključaka tu može da se izvede.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...