Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, Eddard said:

već da se nekome ko u ovom trenutku ne može da radi, obezbedi minimum za život. E sad,to jeste mana takvih sistema, ali jbg, ne mislim da su svi lezilebovići, krmci i sl.

 

Hocu odavno da te pitam protiv cega se ti tacno bunis, tj. sta te tacno svrbi, posto je USA full-on welfare state. 

 

Razumem Clash-a, on je mislio da u Americi lesevi leze na ulici jedni preko drugih, sto od raznih bolescina, sto od gladi, mada on podrzava Severnu Koreju :classic_ninja: (na ovom forumu, javno) ....

 

........... ali ne razumem tebe, skolovan si covek, video si sveta.........

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, mrd said:

Ja ne znam zbog čega tema o US uvek pati od komunističke propagande.

......

 

To je zato sto mnogi forumasi detinjasto gledaju svet kao crno-belo.

 

Kad se prica o financiranju zdravstva, da li privatno ili drzavno - ako si za jednu varijantu onda si za neke fasista, ako si za drugu, onda si za protivnike komunjara.

Vredi i za rasprave o drugim oblicima funkcionisanja drustva.

 

To je OK u internetsko-forumskom prepucavanju i razbibrizi, problem nastaje kad se tako ponasaju i politicari i oni koji ih biraju/glasaju.

 

Licno, imam negativno misljenje o Sandersu. Lazov zivi drugacije nego sto propoveda, a i ono sto propoveda nije pametno - ali nije bas "komunista".

Imam i negativno misljenje o Trumpu. I on je lazov i oportunisticki manipulator - ali nije fasista. On ni ne zna sta je to, nema ideologiju.

 

Svetu, pa tako i USA, fali neka normalna "zlatna sredina".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Eddard said:

... e sad, što tu upadne i određen broj onih kojih boli dupe i neće da rade, to jeste mana takvih sistema, ali jbg, ne mislim da su svi lezilebovići, krmci i sl.

 

https://www.thesun.co.uk/news/1740960/couple-with-eight-kids-says-family-have-been-neglected-by-council-who-only-offered-five-bedroom-house/

 

Prosto da se sovek sazali na ovog kamerunskog shitholinskog kozoeba, koji je morao da zameni svoju vilu u savani sa vise soba i vise kupatila, ofisom i gymom sa kozama za neki cumez u UK!

Zaista, zivot i kad je najbolji ume da bude nepravedan.

:furious:

...

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, vilhelmina said:

 

Ne moras eksplicitno to da kazes. Dovoljno je sto navodis cifre koje bi predstavljale solidan prihod za zemlje koje si pomenuo, kad bi bile realne. Ali nisu.

 

 

Podatke za Kanadu sam uzeo iz nevladine organizacije za borbu protiv siromastva, za prava i promene :roflmao: Maytree, evo posluzi se https://maytree.com/welfare-in-canada/ontario/#  ....... sumnjam da oni lazu, ali moze sproveriti i na government sajtu. A podatke o welfare-u u drugim drzavama iz New York Posta.

 

Quote

Za poslednju recenicu, naravno, report.

 

Ne moras da se cimas, ionako mi se smucilo ........ opet. Planiram da se samobanujem.

 

Mada je po meni normalno da se samohrana majka, izbeglica, sa decom, za vreme studiranja obrati drzavi za pomoc. Zato sam i upotrebio proslo vreme.

 

Ja to ne vidim kao nikakav blam, naprotiv, ovde je to sasvim uobicajeno, placene i studije i svi troskovi zivota, za nju i decu. Postoji jedan jedini uslov, a to je da su studije redovne, vanredne nece da plate.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Kinik said:

 

https://www.thesun.co.uk/news/1740960/couple-with-eight-kids-says-family-have-been-neglected-by-council-who-only-offered-five-bedroom-house/

 

Prosto da se sovek sazali na ovog kamerunskog shitholinskog kozoeba, koji je morao da zameni svoju vilu u savani sa vise soba i vise kupatila, ofisom i gymom sa kozama za neki cumez u UK!

Zaista, zivot i kad je najbolji ume da bude nepravedan.

:furious:

...

 

yebiga, izgleda ce morati nazad u Kamerun ....... samo 5 spavacih soba je zaista neprihvatljivo ....... ja bih platio karte da se vrate, treba biti covek i pomoci im.

 

Quote

 

 

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Podatke za Kanadu sam uzeo iz nevladine organizacije za borbu protiv siromastva, za prava i promene :roflmao: Maytree, evo posluzi se https://maytree.com/welfare-in-canada/ontario/#  ....... sumnjam da oni lazu, ali moze sproveriti i na government sajtu. A podatke o welfare-u u drugim drzavama iz New York Posta.

 

 

Ne moras da se cimas, ionako mi se smucilo ........ opet. Planiram da se samobanujem.

 

Mada je po meni normalno da se samohrana majka, izbeglica, sa decom, za vreme studiranja obrati drzavi za pomoc. Zato sam i upotrebio proslo vreme.

 

Ja to ne vidim kao nikakav blam, naprotiv, ovde je to sasvim uobicajeno, placene i studije i svi troskovi zivota, za nju i decu. Postoji jedan jedini uslov, a to je da su studije redovne, vanredne nece da plate.

 

U ocekivanju reakcije moderacije, nema mi druge nego da tebi, i onima koji su eventualno poverovali ovim tvojim insinuacijama, razjasnim neke stvari.

Ja ne zivim u Kanadi, vec u Svedskoj. Ovde roditelji imaju obavezu izdrzavanja dece do punoletstva, pa sam i ja u vreme dok su mi deca bila maloletna radila. Secas se price o cistacici, borosanama, jastoga u radnickom restoranu i ostalog, zar ne? Krenula sam na druge studije u zivotu kad su postali punoletni i sami krenuli na univerzitet. Svi toje smo se izdrzavali od studentskog kredita (kao i ostali studenti, jer ovde nikoga od njih ne izdrzavaju roditelji) i usput radili. Sada svi vracamo svoje kredite. Doduse, oni neku simbolicnu sumu jer pred sobom imaju ceo radni vek da ga vrate, a ja 10% od svake plate. I ne zalim se. Duzna sam drzavi jos oko 30 hiljada evra, ali vraticu joj do poslednje pare, pre odlaska u penziju. Ako dozivim.

I naravno, na socijali nikad nisam zivela. Nacin njenog racunanja u Svedskoj i iznosi su mi poznati zato sto sam socijalni radnik, pa mi to spada u osnovna strucna znanja.

Izvinjavam se ostalima na trolu, ali s tobom se ne moze drugacije.

  • Like 2
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Imbecilizam koji prezentuju republikanski staljinisti zaista dostiže vrhunac.

Na njihovoj listi za saslušanje svedoka povodom ukrajinskog razgovara su između ostalih Bidenov sin i... 

... na poziciji 8. Whistleblower a na poziciji 9. Saradnici whistleblowera. 😄

Mr. Schiff će razmotriti predloge. 😉 😄


Gluperde ovime samo potvrđuju ono što se zamera Trumpu a to je da je pokušao pritiskom na stranu državu da organizuje političko suđenje. Republikanci umesto da podnesu tužbu protiv Bidenovog sina za korupciju jeftino staljinistički proganjaju Bidena putem svedočenja koje treba da bude u vezi sa impeachmentom njihove ruske pudličaste krtice a ne Bidenom. A niti je u vezi sa šaptačem. 

 

Edited by melankolic
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, vilhelmina said:

 

U ocekivanju reakcije moderacije, nema mi druge nego da tebi, i onima koji su eventualno poverovali ovim tvojim insinuacijama, razjasnim neke stvari.

Ja ne zivim u Kanadi, vec u Svedskoj. Ovde roditelji imaju obavezu izdrzavanja dece do punoletstva, pa sam i ja u vreme dok su mi deca bila maloletna radila. Secas se price o cistacici, borosanama, jastoga u radnickom restoranu i ostalog, zar ne? Krenula sam na druge studije u zivotu kad su postali punoletni i sami krenuli na univerzitet. Svi toje smo se izdrzavali od studentskog kredita (kao i ostali studenti, jer ovde nikoga od njih ne izdrzavaju roditelji) i usput radili. Sada svi vracamo svoje kredite. Doduse, oni neku simbolicnu sumu jer pred sobom imaju ceo radni vek da ga vrate, a ja 10% od svake plate. I ne zalim se. Duzna sam drzavi jos oko 30 hiljada evra, ali vraticu joj do poslednje pare, pre odlaska u penziju. Ako dozivim.

I naravno, na socijali nikad nisam zivela. Nacin njenog racunanja u Svedskoj i iznosi su mi poznati zato sto sam socijalni radnik, pa mi to spada u osnovna strucna znanja.

Izvinjavam se ostalima na trolu, ali s tobom se ne moze drugacije.

@Denis Jasharevic budi covek i izvini se kolegici forumasici!

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vilhelmina said:

 

U ocekivanju reakcije moderacije, nema mi druge nego da tebi, i onima koji su eventualno poverovali ovim tvojim insinuacijama, razjasnim neke stvari.

Ja ne zivim u Kanadi, vec u Svedskoj. Ovde roditelji imaju obavezu izdrzavanja dece do punoletstva, pa sam i ja u vreme dok su mi deca bila maloletna radila. Secas se price o cistacici, borosanama, jastoga u radnickom restoranu i ostalog, zar ne? Krenula sam na druge studije u zivotu kad su postali punoletni i sami krenuli na univerzitet. Svi toje smo se izdrzavali od studentskog kredita (kao i ostali studenti, jer ovde nikoga od njih ne izdrzavaju roditelji) i usput radili. Sada svi vracamo svoje kredite. Doduse, oni neku simbolicnu sumu jer pred sobom imaju ceo radni vek da ga vrate, a ja 10% od svake plate. I ne zalim se. Duzna sam drzavi jos oko 30 hiljada evra, ali vraticu joj do poslednje pare, pre odlaska u penziju. Ako dozivim.

I naravno, na socijali nikad nisam zivela. Nacin njenog racunanja u Svedskoj i iznosi su mi poznati zato sto sam socijalni radnik, pa mi to spada u osnovna strucna znanja.

Izvinjavam se ostalima na trolu, ali s tobom se ne moze drugacije.

Hebi ga Vili, ti prvo "ispljunes" sve detalje svog zivota, a onda se zalis kad neko, u zaru rasprave, spomene nesto sto si ti vec otkrila o sebi?! 

Is tih razloga ja nikad nisam otvoreno rekao ni gde zivim ( premda su to neki promucurniji ukapirali - ali opet, mogu samo da spekulisu) - a kamoli da iznosim detalje o tome sta radim, gde radim, koji sam fakultet zavrsio i sl.

Ako vec delis te informacije na forumu, onda se pomiri sa tim da ce neko nesto i da pomene nekad. 

A ja mislim da Jashar to nije pretenciozno uradio vec u zaru diskusije. 

Edited by Darth Bane
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, mrd said:

Drži se ti polovnih kola i trolla!

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Sta se bunis, ako je Amerika spala da ja idem od vrata do vrata da nudim da ti operem auto ili pokupim lisce, onda je to katastrofa. Kakva je to ekonomija:cigar:

 

Ovo je bila Amerika, kada su se Evropi prevozili kamionima ili vozili autici u Americi su bile ladje na tockovima.

 

product_2772.jpg

 

Eh padom SSSR-a pomislili su da mogu da rade sta hoce i poceli su da napadaju sve drzave koje im se nisu dopadale. Amerika je u konstantnom ratu vec 30 godina, a to kosta, zar ne?

Polako, ali sigurno to sve dolazi na naplatu. Jedna od posledica je i da su unistili izmedju ostalog svoju auto industriju.

 

Link to comment
Share on other sites

@Amigo

Mrd je dao samo jedan primer - simboliku, da u zemlji kao sto je Amerika , posla uvek ima! Ako neko hoce bolji i placeniji posao - treba da radi na sebi. Da zavrsava kurseve. Ako sam bio raznosac pice , a to je slabo placeno, pa upisem i zavrsim za vodoinstalatera, ili kuvara, naucim neki strani jezik itd i tako popravljam svoj polozaj i materjalnu situaciju! 

A ovo drugo - pa ne mozemo svi biti milioneri. Za to treba znati kao " praviti" pare ! " how to make money" a ne " how to earn money"! E to vec ne moze svako! A takve ljude socijalizam i svaki kolektivizam "ubija" - cesto cak i bukvalno, taj preduzetnicki soj, malobrojan ali sposoban da stvori visak vrednosti! Da od nicega stvori nesto! 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Hocu odavno da te pitam protiv cega se ti tacno bunis, tj. sta te tacno svrbi, posto je USA full-on welfare state. 

 

Razumem Clash-a, on je mislio da u Americi lesevi leze na ulici jedni preko drugih, sto od raznih bolescina, sto od gladi, mada on podrzava Severnu Koreju :classic_ninja: (na ovom forumu, javno) ....

 

........... ali ne razumem tebe, skolovan si covek, video si sveta.........

 

Kao prvo, nije ok da insinuiraš da sam ja neškolovan, kao drugo nekada slika i snimak govore mnogo više od prazne statistike. 

 

 

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darth Bane said:

 

A ovo drugo - pa ne mozemo svi biti milioneri. Za to treba znati kao " praviti" pare ! " how to make money" a ne " how to earn money"! E to vec ne moze svako! A takve ljude socijalizam i svaki kolektivizam "ubija" - cesto cak i bukvalno, taj preduzetnicki soj, malobrojan ali sposoban da stvori visak vrednosti! Da od nicega stvori nesto! 

 
Tako je, ne možemo svi biti milioneri nego samo neki krenu od garaža i Mekintoša pa završe kao multimilijarderi. A nekima, eto, tatica ostavi 400 miliona dolarjev koje onda oni ulože u kockarnice i hotele, prati ih gomila skandala, pohapse im sve advokate zbog malverzacija, 6 puta bankrotiraju ali ih i pored toga proglase uspešnim multimilionerima iako oni sami kriju svoju poresku kartu od sopstvenih građana.

I na kraju se staljinistički poziva na isti taj kolektiv (nacija to sam Ja, Ja sam nacija) kada treba nekoga uhapsiti ili čak primeniti i neke drastičnije mere.

A kada smo već kod Severne Koreje koju spominje Jašar. 
Ko je to, beše, javno izjavio ljubav severnokorejskom diktatoru?

 

Edited by melankolic
Link to comment
Share on other sites

Ovo prvo: imao je srecu da se rodi kao sin multimilionera . I sta sad? Trebao je tata da ostavi tih 400 miliona poreskim organima?! Pa da oni onda prevedno raspodele taj novac? 

Ovo drugo: zahvaljujuci Trumpu su smanjene tenzije na korejskom poluostrvu. Verovatno izbegnut i rat. To je zapravo jedan od uspeha u Trampovoj predsednickoj karijeri. 

Edited by Darth Bane
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Darth Bane said:

Ovo prvo: imao je srecu da se rodi kao sin multimilonera . I sta sad? Yrebao je tata da ostavi tih 400 miliona poreskim organima?! Pa da oni onda prevedno raspodele taj novac? 

Ovo drugo: zahvaljujuci Trumpu su smanjene tenzije na korejskom poluostrvu. Verovatno izbegnut i rat. To je zapravo jedan od uspeha u Trampovoj predsednickoj karijeri. 


Što ne kažeš da je sreća da ti tata ostavi 400 miliona dolarjev vrlo bitan faktor?

Tako može da bude uspešan sin bilo kog diktatora i kontroverznog bizMismena na svetu nevezano za tip uređenja zemlje porekla. Znači, nije zemlja ta koja nudi mogućnost da budeš milioner odnosno milijarder već ono čuveno sticanje prvog miliona. Zato to ne može svako, je li tako? Tako je.

A što se ljubavi sa komuno- staljinističkim rajem tiče, vidi se da sve radi zbog mira. Toliko to radi da Kim Ping Pong i dalje testira svoje rakete dalekog dometa koje, gle čuda, padaju nedaleko od južnokorejske obale. Je l’ ima neke veze s mirom i to što obožava ex kgb agenta iz Drezdena? Zamisli samo da se tako ponašao Barak Obama. Pa njemu su već prišili etiketu da je ljubitelj komunista jer je zaključio mir sa Kubom a koja je u poređenju sa Severnom Korejom oaza slobode.

Edited by melankolic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa nisu svi biznismeni u Americi stekli novac nasledstvom. Vecina je onih koji su krenuli od nule. A USA su zemlja koje omogucava slobodu preduzetnistva  - u mnogo vecoj meri od tvoje Norveske. 

Sto se S. Koreje toce - pa sta je Trump trebao da uradi? Da udje u rat sa S Korejom? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Darth Bane said:

Pa nisu svi biznismeni u Americi stekli novac nasledstvom. Vecina je onih koji su krenuli od nule. A USA su zemlja koje omogucava slobodu preduzetnistva  - u mnogo vecoj meri od tvoje Norveske. 

Sto se S. Koreje toce - pa sta je Trump trebao da uradi? Da udje u rat sa S Korejom? 

Trump je jedna fašistička baraba. A ovo su njegovi najverniji pratioci. 

Fini ljudi što bi rekli neki forumaši.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Trump je jedna fašistička baraba. A ovo su njegovi najverniji pratioci. 

Fini ljudi što bi rekli neki forumaši.

 

Fasizam je unisten u II sv ratu. Komunizam jos nije unisten. U tome je razlika! 

Apropo slika iz Los Angelesa: jeli i tamo bio Holodomor kao u Ukrajini '32-33 godine? Kada su milioni ljudi - pretezno Ukrajinaca , namerno umoreni gladju!? 

Amerika je Amerika! 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darth Bane said:

Fasizam je unisten u II sv ratu. Komunizam jos nije unisten. U tome je razlika! 

Apropo slika iz Los Angelesa: jeli i tamo bio Holodomor kao u Ukrajini '32-33 godine? Kada su milioni ljudi - pretezno Ukrajinaca , namerno umoreni gladju!? 

Znači, kad neki od ovih idiota nekoga napadnu, prebiju ili ubiju to nije fašizam? I to se pravda događajem od pre 90 godina. Tramp i njegova vlast je desničarska, ja bih rekao da koketira sa fašizmom i upravo podstiče rast broja idiota poput ovih sa snimka. Ne znam zašto se pravda otvoreni fašizam i zašto se zatvaraju oči pred jasnim porastom popularnosti desnice i desničarskih ideja.

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Znači, kad neki od ovih idiota nekoga napadnu, prebiju ili ubiju to nije fašizam? I to se pravda događajem od pre 90 godina. Tramp i njegova vlast je desničarska, ja bih rekao da koketira sa fašizmom i upravo podstiče rast broja idiota poput ovih sa snimka. Ne znam zašto se pravda otvoreni fašizam i zašto se zatvaraju oči pred jasnim porastom popularnosti desnice i desničarskih ideja.

Mesas fasizam i desnicu. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Fasizam je ekstremna desnica. A oni sa snimka su ekstremni desnicari zaljubljeni u Trampa.

Tih neo- naci grupa ima i po Evropi - vise nego u SAD. Ali one su minorne. Nikad nece osvojiti vlast. Za razliku od neo- komunista koji su u zescoj ofanzivi.

Link to comment
Share on other sites

Johny, ne lupetaj! Ali, stvarno.

 

Kao prvo, ti vise nego iko na ovom forumu zastupas fasisticke ideje, diktaturu. 

 

Drugo, nisam znao da je najpoznatiji socijalisticki novinar u Italiji postao ektremni desnicar preko noci.

 

Trece, kako se taj Trampov fasizam manifestuje danas u Americi? 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...