Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

About last night 

 

Tulsi Gabbard porobila ... :classic_ninja:

 

Dobijamo dvojac na levom centru koji pokušava da uzvrati udarac progresivnim socijalistima. 

 

VIP je definitivno pregažen u svakom smislu (lucidnost, koherentnost, integritet i ono što mu je najveći minus, sposobnost da povuče glasače) - mlaka voda koja nigde ne vodi. 

 

Buttigieg počinje da zadaje udarce favoritima (EW) i demarkira se od konkurenta koherentnim, jasnim i smirenim, no-bull, pragmatičnim nastupom. 
 

Sanders, iako prisutan i bez vidljivog hendikapa, malo umereniji nego obično. Izazvao je iskrene simpatije, na ličnom planu. 

EW je preuzela poziciju favorita i smelo gazi napred demagogijom i predizbornim obećanjima bez pokrića. Vidno joj nedostaje šarm, da bi svoj program mogla uspešno prodati. 

 

Winter Is Coming 
 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, GlennGould said:

About last night 

...

 

Vrhunska rasprava, prevrcu svaki moguci kamen,

bukvalno su otvorili pandorinu kutiju iz koje su pokuljale

sve moguce politicke teme.

Ovo je fajt na dosta visokom nivou, svaka cast svakome od ovih kandidata.

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Kido from Junkovac said:

 

Vrhunska rasprava, prevrcu svaki moguci kamen,

bukvalno su otvorili pandorinu kutiju iz koje su pokuljale

sve moguce politicke teme.

Ovo je fajt na dosta visokom nivou, svaka cast svakome od ovih kandidata.

 

 


Dotakli jesu mnogobrojne teme; format (2’ + 1 rebuttal maximum) ne dopušta raspravu/dijalog. Fight nalaže efikasne punchlines; slažem se da je kvalitet u datom dispozitivu iznenađujući. Nadam se nekim boljim mačevanjima u clashu goreopisanih struja (levo vs centar). 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sprivel said:

Pismo koje je Trupac poslao Erdoganu. Neverovatno.

b12daa7dd7f4c4aa638e7ec011b5adf4.jpg

 

 

Da je kod mene u (američkoj firmi) bilo ko bilo kome poslao ovakav mejl, smesta bi dobio otkaz. Tačno da je i sam president poslao mailmanu  "imam načina te te uništim, ne budi budala", president bi leteo. Samo da mailman prosledi poruku HR, ode president. Niko ne može da ga zaštiti, postoji na korporacijskom nivou služba za etiku.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Amigo said:

Predsednik pise drugom predsedniku, zvanicno pismo i kaze, Don't be a fool :roflmao:

 

A Erdogan ga ne yebe 2% i tera svoje.

Šta mu je Trampu strategija. Moguće da u kampanji kaže da Amerika više nije ni u kakvom više ratu a pod Obamom je bila u 3. Onda patetika, niko od naših vojnika (our men and women)  nigde ne gine  u ratovima koji nisu naši i koji nas ne zanimaju kao naciju.

Tu se s njim slažem.

Link to comment
Share on other sites

Ma pusti ti to. Kada svet pozove broj "911" Amerika se uvek, jedina, javljala i odgovarala na poziv,  kao policija i kao obaveza.

Mislim da Amerika  treba da gleda svoja posla.  Dosta više tuđih briga, neka se bore po svojim instinktima.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, GlennGould said:


Dotakli jesu mnogobrojne teme; format (2’ + 1 rebuttal maximum) ne dopušta raspravu/dijalog. Fight nalaže efikasne punchlines; slažem se da je kvalitet u datom dispozitivu iznenađujući. Nadam se nekim boljim mačevanjima u clashu goreopisanih struja (levo vs centar). 

 

I ja sam izuzetno iznenadjen kvalitetom cisto politicke rasprave, za koju su Kanadske debate izgledale kao panoi srednjoskolaca o retorici.

U americkoj debate u prvom planu bila je politika, bukvalno srz politike, a ja nisam primetio mnogo neprimerenih licnih napada.

Kanadska debata je bila u tom smislu mlaka I bez politike a ukljucivala je licne uvrede tipa lazov, rasista, 'prevara',

nevezano za politicko delovanje.

 

Spoiler

 

Sto se tice politicke slike, konzervativci imaju najvise sanse da formiraju manjinsku vladu, jer koalicione vlade nisu model po kome Kanada funkcionise.

Za bilo koju manjinsku vladu, bice veoma tesko progurati bilo koje pitanje, promeniti bilo sta.

 

 

Koren problema kanadske politike, I zato kampanje izgledaju ovako mlako,

je velika politicka razjedinjenost provincija, koje su po setovima svojih problema ustvari mini drzave I to je za mene glavni utisak ovih debata.

Situacija u kojoj provincije imaju dijametralno razlicite interese I gde politicki bukvalno ne mogu da nadju gde je Kanada, to jest bilo koje pitanje oko koga se slazu.

To je ujedno I kljucni razlog zasto sve u Kanadi ide polako I tesko se progura zbog razlicitih interesa.

Rekao si da je Trudo uspeo da legalizuje kanabis ali je u okviru svojih mogucnosti uradio jos toga. Npr. Imenovao kandidate za Senat koji nisu politicki aktivni a imaju ugled I znanje, relaksirao partizanski, politicki pristup u Senatu.

Trudo je uveo federalnu taksu na gorivo (u vidu takse  na emisiju ugljenika) I bukvalno je morao da je nametne nekim provincijama po cenu ostavljanja prostora za veliki politicki udar. Takodje uspeo je da koliko toliko izbori normalan dogovor sa USA.

Glavna politicka pitanja u Kanadi: Federalna taksa na emisiju, Bil 21 u Kvebeku, Afera SNC, snabdevanje gorivom,  bukvalno su ogolila provincijalne razlike a ujedno I svu hipokriziju lidera.

Lideri stranaka morali su da igraju na zici I u uvijenoj formi pristupaju ovim pitanjima.

Npr, posto pratim aktivno kretanja svih anketa vec duze vreme, Trudo ce izgubiti ove izbore u Kvebeku, gde je u velikom porastu podrska za blok, koja ce mu oteti 10-15 mandata I gurnuti ga ispod Konzervativaca.

(Jedini je smogao snage da procedi da ce se drzava mozda boriti protiv zakona u Kvebeku, bill 21 po kome drzavni sluzbenici ne mogu da nose religiozna obelezja.

Onaj koji je trebalo da napadne ovaj zakon, lider NDP Singh, lakonski je manje vise  konstatovao da Kvebek moze da radi sta hoce (iako je on kao pogodjen na licnom nivou). To ga dosta diskredituje kao ‘nekog ko se bori za mene’

Konzervativci su vecinu (I zato ce morati da se zadovolje manjinskom vladom) izgubili u Ontariju, u najvecoj meri zbog ogromne nepopularnosti pokrajinskog premijera. Posto u Kanadi postoji 33-35% ljudi koji uvek I samo glasaju za konzervativce no matter what, to ce ovoga puta biti dovoljno za manjinsku vladu.

+

Dakle, dometi federalne vlade bice prilicno ograniceni u svakom slucaju. Cak I u slucaju konzervativne vecine, uglavnom sve sto mogu da urade je da ukidaju, uvode I menjaju federalne takse. Ostala pitanja koja guraju, kao sto je energetski koridor nece moci da ostvare zbog provincija koje ga ne zele na svojoj teritoriji.

Ako pak osvoje samo manjinsku vladu, onda ni to igranje taksama ne izgleda kao nesto sto ce moci da sprovode, dok o koridoru bolje da I ne razmisljaju.

 

Moguce je da ulazimo i u federalnu mini krizu, u kojoj ce biti jko tesko sastaviti bilo kakvu normalnu vecinu, koja ce imati barem naznake koherentne politike. 

 

 

 

 

 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Baby said:

 

Mislim da ne postoji iko ko je procitao da nije posmilio da je fake, zaista je irealno. 

 

 

Baby, ja mislim da niko nije, pogotovo Predsednik USA, došao u situaciju da pošalje takvo pismo drugom državniku. Ko ga je smislio i pustio u javnost?

 

The Onion kaže nije moguće da je to bio neko iz CIA, tamo ne postoji jedna jedina osoba moralnih kvaliteta da takvo nešto uradi.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Yoyogi said:

 

 

Baby, ja mislim da niko nije, pogotovo Predsednik USA, došao u situaciju da pošalje takvo pismo drugom državniku. Ko ga je smislio i pustio u javnost?

 

The Onion kaže nije moguće da je to bio neko iz CIA, tamo ne postoji jedna jedina osoba moralnih kvaliteta da takvo nešto uradi.

 

Ne razumem sta hoces da kazes

Link to comment
Share on other sites

Što volim kada vojno lice ima smisla za humor. [emoji1]

...

Former Secretary of Defense James Mattis laughed off the news that President Trump had called him “the world’s most overrated general,” joking that he’s not just an overrated general, but the “greatest, the world’s most overrated” general, during his keynote address Thursday at the annual Alfred E. Smith Memorial Foundation Dinner in New York.

“He also called Meryl Streep an overrated actress, so I guess I’m the Meryl Streep of generals,” Mattis riffed at the philanthropic event, in which roasts are tradition. He went on to remark that he’s not bothered: “I’ve earned my spurs on the battlefield ... and Donald Trump earned his spurs in a letter from a doctor.”

https://cnn.it/31uCX4l

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mislim da je Trump preterao. Ne on, nego neko njegov je trebao da kaže samo činjenicu da taj Al Bagdadi (konačno) nije više živ.

Tjumfalizam može samo još gore da izazove ekstremiste. Ne treba ih puno, 10-ak da nešto urade, neku katastrofu.

 

Zapad zaboravlja mantru ISIS: "Mi volimo smrt kao što vi volite život". Sa takvima niko ne može da se izbori.

Edited by Yoyogi
typo
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...