Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

54 minutes ago, GlennGould said:

Otkud ti to? 

Koliko sam čuo, a vrlo dobro sam čuo, prema poslednjim dostupnim istraživanjima bar jedno 4 demokratska kandidata u hipotetičkoj bitci dobijaju POTUSa. 

Rezultate tih 'istrazivanja' je potrebno u znacajnoj meri siftivati u desno, u korist Trampa, da bi se dobila ozbiljna prognoza. Za ovo postoje 2 znacajna razloga:

 

1) Moralno i intelektualno bankrotirana levica se sluzi nasiljem i zastrasivanjem, pa u takvoj atmosferi ljudi lazu u istrazivanjima. Setite se kako je u 'istrazivanjima' u prethodnoj kampanji nesrecni Gari Dzonson dobro stajao, da bi na kraju od njega ostali samo dugmici, jer su gotovi svi njegovi 'biraci u istrazivanjima' zapravo glasali za Trampa, ali u atmosferi straha - recimo od gubitka posla - su prikrivali svoje prave politicke afinitete;

 

2) Polovi su tendenicozno lose dizajnirani sa gomilom selekcionih efekata*, posto su oni sami sredstvo politicke propagande i kontrole. Dvorski 'eksperti', buduci da nemaju 'skin in the game' (jer odgovaraju samo Dvoru i nista ne gube od losih predvidjanja - recimo katastrofalno losih na proslim izborima i onih oko Bregzita) nisu imali motiva da nesto nauce iz svojih ranijih gresaka - za razliku od ljudi cija koza (novcanici) jeste u igri kada se radi o predvidjanjima - npr. kladinicarski bookmakeri - koji su ove lekcije odlicno naucili:


https://www.oddschecker.com/politics/us-politics/us-presidential-election-2020/winner

 

 

* O ovome je mogao lepo da nauci svako ko je gledao americku seriju Mindhunter, kada u jednoj genijalnoj sceni serijski ubica Edmund Kemper zblanutim FBI agentima koji ga prucavaju kaze: "Sve sto vi znate o serijskim ubicama naucili ste studirajuci one koje su uhvaceni"!

Edited by bohumilo
  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, GlennGould said:

Otkud ti to? 

Koliko sam čuo, a vrlo dobro sam čuo, prema poslednjim dostupnim istraživanjima bar jedno 4 demokratska kandidata u hipotetičkoj bitci dobijaju POTUSa. 

Hipoteticki, kao sto je hipoteticki Hilari dobila izbore 2016te.

Ta predvidjanja su se pokazala totalno neozbiljna. Sedimo i gledamo.

 

I cekamo rezultat. 

Link to comment
Share on other sites

Hipoteticki, kao sto je hipoteticki Hilari dobila izbore 2016te. Ta predvidjanja su se pokazala totalno neozbiljna. Sedimo i gledamo.  

I cekamo rezultat. 

 

 

 Tako je. Zašto bi se uopšte radila istraživanja javnog mnjenja? Uostalom, možda mu Rusi opet pomognu oko “prljavih” fajlova o konkurenciji. Možda hakuju izborni proces. Mnogo je toga “možda” što zavisi prevashodno od toga koliko će se napora uložiti u zaštiti privatnih podataka.

Mada, ako i Fox News kaže da puca na izborima i to protiv njih 4,5 demokrata... eto, ne znam ni sam. ;)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kokice i kokakola su rešenje. Demokrate su tako neozbiljne, da je nemoguće bilo šta reći. Osim, ako mu se ne sruši avion. 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

 

I mene čudi kako tako dobro stoje. Kad gledaš one njihove duele kao da gledaš sluđenu srpsku opoziciju. Bukvalno daju materijal Trumpu i njegovim rusk... pardon, savetnicima da dotuku onog ko mu bude protivkandidat.

Kod mene će biti pileći gril i Pepsi Max. Moram da pazim na unos kalorija.

 

Link to comment
Share on other sites

Nije teško stojati dobro kada je sa druge strane Tramp. Samo neka vode računa da opet ne iziritiraju svoje biračko telo kao što su prošli put neki bernijevi glasači bojkotovali Hilari i Tramp nema šanse.

 

Evo ovde interesantnog poređenja popularnosti predsednika od ww2 naovamo :

 

https://projects.fivethirtyeight.com/trump-approval-ratings/

 

Tramp je najsličniji Fordu, jedino što je Ford održao par meseci duže pozitivnu popularnost po stupanju na dužnost.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, ovo je prehistorija ovih izbora. 

Zanimljivo, ali (za sada) ne bitno... 

 

TRUMP poseduje izuzetno dobar i stabilan bilans (ekonomski parametri) i za sada nije imao većih problema na spoljnopolitičkom planu (uprkos public outcry). Takode, kao i prethodni put, prevaga će se stvoriti u tihoj većini koja NEĆE hteti zaokret u levo (Sanders/Warren). Biden može da te glasače smiri, ali ostaje da se vidi može li ih ubediti da je bolji izbor od dva moguća. 

 

Nadam se nekom trećem, da bar bude zanimljivo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, melankolic said:

 Tako je. Zašto bi se uopšte radila istraživanja javnog mnjenja? Uostalom, možda mu Rusi opet pomognu oko “prljavih” fajlova o konkurenciji. Možda hakuju izborni proces. Mnogo je toga “možda” što zavisi prevashodno od toga koliko će se napora uložiti u zaštiti privatnih podataka.

Mada, ako i Fox News kaže da puca na izborima i to protiv njih 4,5 demokrata... eto, ne znam ni sam. 😉

 

 

Jos gnjavis sa tim rusima, to vise ni tvrdokorni levicari ne pricaju

To sto zelis da slepo verujes medijima i "istrazivacima" nije moj problem. Go on...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Amigo said:

Intersantno je ovo oko Rusa. Zabrinuti sto su kao pomogli Trampu da nadje "prljavi" materijal Hilari, a nisu zabrinuti sto "prljavi" materijal uopste postoji :cigar:

Narvno, sramota, treba razmatrati cistog Sandersa, ili AOC. Oni su pure happiness.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mrd said:

Narvno, sramota, treba razmatrati cistog Sandersa, ili AOC. Oni su pure happiness.

 

Predpostavljam da kao deklarisani desnicar, pokusavas da iskoristis jos jednu priliku da uputis kritiku levom krilu Demokratske stranke, ali mislim da si izabrao repliku na pogresan post, jer ni Sanders, a jos manje AOC, nisu nista krivi sto je Hilari imala prljav vesh u svojoj korpi.

 

Poslednje istrazivanje javnog mnenja pokazuje da Biden i dalje vodi sa 25 poena, Elizabeth Warren ga pristize sa 21, a na trecem mestu je Sanders sa 14 poena, ostali kandidati su daleko iza, mislio sam da ce Kamala biti bolja, ali Tulis Gabbard je unistila jos pre nekoliko meseci.

Znaci ako se dogovore Warren i Sanders koji zajedno imaju trenutno 35 poena, onda jedno od njih ima sansu da dobije nominaciju, trenutno je logicno da to bude Warren jer bolje stoji od Sandersa. Pitanje je kome ce da daju glas oni koji su trenutno za ostale kandidate.

Biden je ostatak politike Klintonovih i ne bih voleo da prodje iz razumljivih razloga.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, GlennGould said:

 

Go on... 

 

Jednostavno je. Vi gledate nationwide opinion polling. Takva istrazivanja ne mogu da pokazu i predvide ko ce pobediti na USA izborima, iz prostog razloga sto za pobedu nije bitno ko bolje stoji nationwide. 

Mnogo bolju sliku prikazuju statewide opinion polling i tamo se jasno vidi da su demokrate u problemu kada dodje do personalizacije kandidata. 

Link to comment
Share on other sites

On 9/18/2019 at 4:32 PM, Amigo said:

 

Predpostavljam da kao deklarisani desnicar, pokusavas da iskoristis jos jednu priliku da uputis kritiku levom krilu Demokratske stranke, ali mislim da si izabrao repliku na pogresan post, jer ni Sanders, a jos manje AOC, nisu nista krivi sto je Hilari imala prljav vesh u svojoj korpi.

 

Poslednje istrazivanje javnog mnenja pokazuje da Biden i dalje vodi sa 25 poena, Elizabeth Warren ga pristize sa 21, a na trecem mestu je Sanders sa 14 poena, ostali kandidati su daleko iza, mislio sam da ce Kamala biti bolja, ali Tulis Gabbard je unistila jos pre nekoliko meseci.

Znaci ako se dogovore Warren i Sanders koji zajedno imaju trenutno 35 poena, onda jedno od njih ima sansu da dobije nominaciju, trenutno je logicno da to bude Warren jer bolje stoji od Sandersa. Pitanje je kome ce da daju glas oni koji su trenutno za ostale kandidate.

Biden je ostatak politike Klintonovih i ne bih voleo da prodje iz razumljivih razloga.

Nije post pogresan, nego ti ne razumes nista po pitanju prljavog vesa u politici, ali to je u redu.

Sto se tice statistickog gledista na aktere u ovoj izbornoj kampnji, gresis u racunici, posto se Sandersovi i Warrenini glasovi preklapaju i ne bi se sabrali, mnogo je interesantnija kalkulacija kod Bidena i Warren gde oboje ubijaju drugacije glasacke grupacije i kao tandem pokazuju mnogo jaci izbor od Sanders/Warren. 

Verujem da te Biden zulja sto je bombardovao Jugoslaviju, cini mi se da bi krajnje vreme bilo da ukljucimo ono malo mozga sto jos funkcionise i razmislimo sta nam je zgoditak, a ne koga ne volimo. Ne bi smetalo.

Edited by Eddard
Link to comment
Share on other sites

Evo zasto zakoni treba da se menjaju:

 

Chinese National Pleads Guilty to Running ‘Birth Tourism’ Scheme that Helped Aliens Give Birth in U.S. to Secure Birthright Citizenship

          SANTA ANA, California – A Chinese national pleaded guilty today to federal criminal charges for running an Orange County-based “birth tourism” business that catered to wealthy pregnant clients and Chinese government officials, charging them tens of thousands of dollars to help them give birth in the United States so their children would get U.S. citizenship.

          Dongyuan Li (李冬媛), 41, of Irvine, pleaded guilty to one count of conspiracy to commit immigration fraud and one count of visa fraud. Li was one of 19 defendants named in a series of indictments unsealed earlier this year. She is the first of the charged operators of birth tourism businesses to plead guilty. The remaining defendants either are pending trial or are fugitives.

Link to comment
Share on other sites

Nastavljamo sa izvestajima preCednikovanja Donny J Trupca, ove nedelje:

 

Quote

President Trump in a July phone call repeatedly pressured the president of Ukraine to investigate Joe Biden’s son, according to people familiar with the matter, urging Volodymyr Zelensky about eight times to work with Rudy Giuliani on a probe that could hamper Mr. Trump’s potential 2020 opponent.

 

Quote

“He told him that he should work with [Mr. Giuliani] on Biden, and that people in Washington wanted to know” if his lawyer’s assertions that Mr. Biden acted improperly as vice president were true, one of the people said. Mr. Giuliani has suggested Mr. Biden’s pressure on Ukraine to fight corruption had to do with an investigation of a gas company for which his son was a director. A Ukrainian official this year said he had no evidence of wrongdoing by Mr. Biden or his son, Hunter Biden.

 

https://www.msn.com/en-us/news/politics/trump-repeatedly-pressed-ukraine-president-to-investigate-bidens-son/ar-AAHAEU4?li=BBnb7Kz

Link to comment
Share on other sites

Ovo je prosto sjajno!

Da li postoji negde još neki predsednik koji uslovljava pomoć (iz budžeta kojeg pune svi građani) drugoj zemlji pokretanjem krivičnog postupka protiv njegovog (mogućeg) protivkandidata na budućim izborima?

Šta je bilo, utanjila pomoć Rusije za sledeće izbore pa se traže drugi načini da se diskvalifikuje konkurencija?

 

A vidim da će morati i da razjasni šta je mutio s Ukrajincima:

 

“Former Vice President Joseph R. Biden Jr. will call on Tuesday for impeachment proceedings against President Trump if the president does not comply with congressional requests for information related to Ukraine and other investigations.”

 

https://www.nytimes.com/2019/09/24/us/politics/trump-joe-biden-impeachment.html

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...