Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

I sa Bogom je moralnost pitanje stava, koje se emituje i distribuise sa jednog mesta novodno nadljudskog i nadzemaljskog da se da na tezini. Dehumanizuje sve one koje dovode u pitanje tu moralnost, planski iskljucuje iz zajednice dok ne dovede do lomace. Covek je stvorio Boga da bi upravljao drugim ljudima onako po svojoj meri. Ako su oni koji glume Boga narcisoidne, patoloske, vlastoljubive licnosti, a takvi ga, po pravilu, najvise uzimaju usta mnogima se ne pise dobro. Nazalost ponovo zivimo u dobu takvih ljudi koji bi da se igraju Boga i mozemo samo da cena nece biti previsoka.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 9/8/2019 at 4:30 AM, Amigo said:

Mislim da to uopste nije tacno, mi smo mnogo direktniji od Amerikanaca, koji su mnogo kulturniji, a da ne govorim koliko su tolerantniji od nas.

Govorim o obicnim ljudima, na stranu politika koja je uzasna.

Slazem se sa ovom konstantacijom. 

Npr Amerikanac te nikada nece pitati "jeli ti a kad ce se zenis"!? 

Link to comment
Share on other sites

On 9/8/2019 at 9:20 AM, Plavi Golub said:

I sa Bogom je moralnost pitanje stava, koje se emituje i distribuise sa jednog mesta novodno nadljudskog i nadzemaljskog da se da na tezini. Dehumanizuje sve one koje dovode u pitanje tu moralnost, planski iskljucuje iz zajednice dok ne dovede do lomace. Covek je stvorio Boga da bi upravljao drugim ljudima onako po svojoj meri. Ako su oni koji glume Boga narcisoidne, patoloske, vlastoljubive licnosti, a takvi ga, po pravilu, najvise uzimaju usta mnogima se ne pise dobro. Nazalost ponovo zivimo u dobu takvih ljudi koji bi da se igraju Boga i mozemo samo da cena nece biti previsoka.

 

To se posebno odnosi na politicare, CEO-ove i ''eksperte''  kada je u pitanju donosenje velikih planova i odluka o drustvo i privredi bez uzimanja u obzir epistemoloskih ogranicenja. To moze biti daleko opasnije po sadasnje sve vise globalizovano i umrezeno drustvo od toga sto neko stvara i veruje u bogove:

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Plavi Golub said:

A kako znamo da li je neko “ekspert” ili ekspert? To zavisi od “slobodnog sudijskog uverenja”?

 

Zavisi na sta se odnosi ta ekspertiza, da li na nauku, inzenjerstvo, pravo, medicinu, gde imamo odredjene standarde, procedure, tehnike, metode, naucne principe i teorije, ali posto se moj post odnosio na eksperte u donosenju odluka i dizajnu planova za resavanje nekih javnih i drustvenih problema, onda se to moze utvrditi na osnovu epistemoloskih kriterijumima, dakle, da li valjano prate naucne metode prilikom izucavanja samog problema, pa onda koje strategije, metode i tehnike koriste kada treba da donesu resenje i kako primenjuju naucna saznanja na resavanje problema i dizajnu resenja. Svakako ne zavisi od slobodnog sudijskog uverenja. 

 

Uostalom, to i nije poenta mog posta, vec ovo sto sam okacio od Harforda, a tice se god complex-a. Ako se secas ranijih diskusija koje smo imali po pitanju klimatskih promena gde sam ja tvrdio da veliki planovi drzave mogu biti opasni i da se neke stvari desavaju ''same od sebe'', to je upravo ovo sto on prica i kad navodi bebu kako primer dizajna koji je dobijen evolucijom i trial and error metodom (koji je moze biti deo mnogo sireg darvinistickog algoritma). Svako ko misli da sa nekom velikom javnom politikom moze resiti kompleksan problem moze imati simptome kompleksa boga (pritom ne mislim na tebe, vec na ljude koji donose takve odluke).

 

3 hours ago, Plavi Golub said:

Uvek su Bogovi sluzili eliti da upravlja masom.

 

To marksisticko uverenje bi bilo tacno da elite nisu opijene bogovima koliko i mase, nebitno da li ti bogovi imali etiku slabica ili etiku plemica kako bi Nice to podelio. Sa obe grupe zapravo upravljaju sami ''bogovi'' tj. meme i ideje koje zapravo cine te bogove i koje ''manipulisu'' mozgovima elita i masa kako bi opstale i sirile se dalje. 

Edited by Veshtodel
Link to comment
Share on other sites

Generalno, ako si izbleglica onda ces azil traziti u prvoj bezbednoj zemlji, mogucnost za trazenje azila ostaje za gradjane Mexika. Dok se naravno ne odluci na sudu.  Ovo je dobar korak u razdvajanju azilanata od ekonomskih migranata koji zloupotrebljavaju azil.

 

(Reuters) - The U.S. Supreme Court on Wednesday granted a request by President Donald Trump’s administration to fully enforce a new rule that would curtail asylum applications by immigrants at the U.S.-Mexico border, a key element of his hardline immigration policies.

The court said the rule, which requires most immigrants who want asylum to first seek safe haven in a third country through which they traveled on their way to the United States, could go into effect as litigation challenging its legality continues.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Generalno, ako si izbleglica onda ces azil traziti u prvoj bezbednoj zemlji, mogucnost za trazenje azila ostaje za gradjane Mexika.

 

Nema to bas logike, Meksikancima nije bezbedan Meksiko, a treba da bude bezbedan izbeglicama iz npr Salvadora :smiley33:

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Amigo said:

 

Nema to bas logike, Meksikancima nije bezbedan Meksiko, a treba da bude bezbedan izbeglicama iz npr Salvadora :smiley33:

Mexiko je bezbedna zemlja, osnove po kojima moze da se trazi azil su ipak sarolike, od zlostavljanja u porodici, specificnih pretnji i slicno, znaci moze individualno da bude ne-sigurna. Isto to vazi za SR.

Link to comment
Share on other sites

I dobro... prođe ova Dems debata bez ikakvog komentara ovde. ccc

 

Napad Castra na ostarelog Joe-a = pun promašaj i suštinsk i formalno

Ničim izazvano rafalno pucanje u nogu samom sebi = Beto

Kamala izgubila momentum

+

Neprikosnovena trojka i dalje jaše:

1 demokratski socijalista 

1 “control capitalist” 

1 nema veze kakav mi je program, sve ti je oprošteno, back to the future VP

 

Perso, voleo bih da Mayor Pete počne da im duva za vratom

 

Utisak večeri: 10 je podnošljivo / 8 idealno

Next!

Link to comment
Share on other sites

On ‎9‎/‎12‎/‎2019 at 7:46 PM, Angelia said:

Generalno, ako si izbleglica onda ces azil traziti u prvoj bezbednoj zemlji, mogucnost za trazenje azila ostaje za gradjane Mexika. Dok se naravno ne odluci na sudu.  Ovo je dobar korak u razdvajanju azilanata od ekonomskih migranata koji zloupotrebljavaju azil.

 

(Reuters) - The U.S. Supreme Court on Wednesday granted a request by President Donald Trump’s administration to fully enforce a new rule that would curtail asylum applications by immigrants at the U.S.-Mexico border, a key element of his hardline immigration policies.

The court said the rule, which requires most immigrants who want asylum to first seek safe haven in a third country through which they traveled on their way to the United States, could go into effect as litigation challenging its legality continues.

MIslim da bi tu trebalo procaskati malo sta kaze zakon. Cini mi se ( priznajem da nisam siguran) - da imaju parvo trziti azil u bilo kojoj zemlji-ne samo u onoj prvoj koja je bezbedna. Ali oni kad beze - beze u toj prvoj bezbednoj zemlji-obicno je to susedna zemlja i tamo apliciraju za azil negde drugde a dok im se ne odobri oni cekaju u izbeglickom kampu.

Svu jad i bedu , medjutim, izazivaju prespore administracije - tj birokratija tih "immigration departments" nebitno o kojoj se zemlji radi. 

Jer, izbeglicki kampovi su predvidjeni kao relativno kratkorocno resenje : nemaju dovoljno osnovnih uslova za iole "normalan " zivot - makar i skroman. Ti kampovi su predvidjeni da - eto, ljudi bas ne umiru od gladi, hladnoce itd.

Medjutim, te do zla boga spore administracije, kojima treba po 2-3 godine da obrade nekome zahtev, su po meni glavni krivci. Covek jednostavno "popizdi" cekajuci 2-3 godine na zahtev. I onda oni jednostavno krenu. 

Link to comment
Share on other sites

On 9/14/2019 at 10:14 PM, Sprivel said:

Izlapelom centristi ispadaju zubi :classic_laugh:

 

Berni je sve blize nominaciji !

Berni je trebao da bude novinovan i pre četiri godine, ali su odlučili "super elektori", tzv. partijski poslušnici, tako da i sada treba sačekati.

Veliki je rascep u Demokratskoj stranci na "tradicionalni" deo, tj. onaj koji je na prošlim izborima progurao Hilari, i "liberalni", koji traži promene unutar stranke i sve više im se jebe šta im poručuju iz centrale i koje kandidate guraju počevši od lokala pa nagore, tako da, ja bih sačekao....ima za to još puno vremena, na kraju krajeva izbori počinju tek u Februaru i dug je put do nominacija. A možda i dođe do nekog kompromisa, mada lagano može da dođe do cepanja stranke posle ovih izbora, ako opet bude igre sa glasovima.

Edited by DonJuan
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Sprivel said:

Pa ako se odluce za Bajdena umesto Warren/Sanders, onda im iskreno zelim Trampa jos 4 godine.

Moguć je i taj scenario, ali mislim da treba ipak sačekati dok sam proces ne počne u februaru, jako su velike podele unutar stranke na lokalu, tako da je čak moguće i da se progura neki kandidat "iz senke".

 

edit. treba takođe imati u vidu da je od zadnjih pet predsednika, samo Buš stariji izgubio drugi mandat.

Edited by DonJuan
Link to comment
Share on other sites

Otkud ti to? 

Koliko sam čuo, a vrlo dobro sam čuo, prema poslednjim dostupnim istraživanjima bar jedno 4 demokratska kandidata u hipotetičkoj bitci dobijaju POTUSa. 

 

U pravu si. Stari su mi podaci.

Sad tek vidim kako loše stoji Trump:

 

https://www.realclearpolitics.com/epolls/2020/president/us/general_election_trump_vs_biden-6247.html

 

Ali činjenica je da bi Bidenova pobeda bila najubedljivija.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...