Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Pa nisu u pitanju samo totalrni rezimi - vec i obicni kriminalci! 

Upadne ti ulicni kriminalac u kucu i sta da radis? Da zoves policiju upomoc - ako i uspes da dodjes do telefona - dok oni dodju - ode mast u propast! A oni onda krenu da ti siluju zenu, tuku decu, traze pare. I sta tebi ostaje ? Da uzmes posluzavnik i ljubazno ih upitas "majstori, moze li kafa"???!!!?! 

Zato u Americi svako ima svoje oruzje. Pa nek proba da ti udje u kucu ili lomi i maltretira okolo. 

Link to comment
Share on other sites

Pa nisu u pitanju samo totalrni rezimi - vec i obicni kriminalci! 
Upadne ti ulicni kriminalac u kucu i sta da radis? Da zoves policiju upomoc - ako i uspes da dodjes do telefona - dok oni dodju - ode mast u propast! A oni onda krenu da ti siluju zenu, tuku decu, traze pare. I sta tebi ostaje ? Da uzmes posluzavnik i ljubazno ih upitas "majstori, moze li kafa"???!!!?! 
Zato u Americi svako ima svoje oruzje. Pa nek proba da ti udje u kucu ili lomi i maltretira okolo. 
Kod nas kada ti upadne netko u stan, dobije papire zaštićenog najmoprimca a ti moraš u podstanare.

Pa se slikaj

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Baby said:

 

Nikakva potreba ne postoji za kupovinom automatskog i polu-automatskog oruzja, a za ostalo treba ozbiljnija psiholoska kontrola i obuka koristenja. 

Kod nas nema automata, a za licno i lovacko naoruzanje potrebni su lekarski pregledi i polaganje rukovanjem oruzja na strelistu. Takodje oruzje i municija moraju biti zakljucani, u posebnom ormanu za drzanje oruzja. Tako je bilo do ove jeseni, a sada ce biti jos rigoroznije.

Inace, ucesce licnog i lovackog naoruzanja u izvsenju krivicnih dela je na veoma niskom nivou,ali se svejedno donose sve rigidniji zakoni.

Ima raznih terija zasto je to tako.Sve su podjednako glupe.

Link to comment
Share on other sites

Ja ne razumem ovu diskusiju oko naoruzanja. Jasno je da se vecina slaze da automatsko oruzje ne sme biti legalno i nije. Cak smo se slozili da modifikacije obicnog oruzja u automatsko nisu legalne niti treba da budu. Dalja rasprava moze samo da se usmeri u smeru formiranja peticije i apelovanja na US vlasti. Cini se da stalno ponavljamo da oruzje mora da bude zabranjeno, a to nije slucaj, vec samo mass productive.

:)

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mrd said:

Ja ne razumem ovu diskusiju oko naoruzanja. Jasno je da se vecina slaze da automatsko oruzje ne sme biti legalno i nije. Cak smo se slozili da modifikacije obicnog oruzja u automatsko nisu legalne niti treba da budu. Dalja rasprava moze samo da se usmeri u smeru formiranja peticije i apelovanja na US vlasti. Cini se da stalno ponavljamo da oruzje mora da bude zabranjeno, a to nije slucaj, vec samo mass productive.

🙂

 

Potpuno besmislena rasprava, vec smo raspravljali zasto drugi amandman nece otici, i nece biti ukinut (cak i da hoce to ce biti daleko u buducnosti i jako tesko). Ima to i smisla jer od nastanka USA, nije bilo totalitarnog rezima u US, dok je kroz dobar deo sveta u zadnjih 100 godina prosao, ili jos postoji totalitarni rezim. I normalno je da US gradjani pripisuju doprinos 2gog amandmana tome.

Raspravljali smo i da ilegalno oruzje nece nestati. 

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, mrd said:

Ja ne razumem ovu diskusiju oko naoruzanja. Jasno je da se vecina slaze da automatsko oruzje ne sme biti legalno i nije. Cak smo se slozili da modifikacije obicnog oruzja u automatsko nisu legalne niti treba da budu. Dalja rasprava moze samo da se usmeri u smeru formiranja peticije i apelovanja na US vlasti. Cini se da stalno ponavljamo da oruzje mora da bude zabranjeno, a to nije slucaj, vec samo mass productive.

🙂

 

Da. Jedne su Sjedinjene Americke Drzave!

Link to comment
Share on other sites

Evo, i bump stock smo resili, nadam se da sad mozemo da kazemo da je Tramp uradio nesto dobro?

 

WASHINGTON (AP) — A Texas man is the first person to be charged under a federal ban on bump stocks, devices that allow a semi-automatic firearm to fire rapidly like a machine gun, the Justice Department said Thursday.

Ajay Dhingra, 43, of Houston, came on the radar of the U.S. Secret Service in August after he sent an email to the George W. Bush Foundation asking the former president to “send one of your boys to come and murder me,” according to court records.

Prosecutors allege that Dhingra had previously been involuntarily committed to a psychiatric facility and was prohibited from owning firearms. When Secret Service agents showed up at his house, Dhingra told them he had been diagnosed with schizophrenia, court documents said.

At his home, investigators found a handgun and an AR-15 rifle that had a bump stock attached to it, the documents said. Investigators also found four 100-round magazines.

Dhingra’s case is the first brought by the U.S. Justice Department for violating the nationwide bump stock ban since it took effect in March, under the same federal law that prohibits possessing machine guns. The devices became a focal point of the national gun control debate after they were used by the gunman who killed 58 people and left hundreds of others injured in the 2017 Las Vegas mass shooting.

Dhingra was indicted on charges that include possessing a machine gun and making false statements to acquire a firearm.

His attorney, David Adler, declined to comment Thursday.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, mrd said:

Velike i specificne. Kad sam sleteo mislio sam da su nekulturni, a onda sam shvatio da su mnogo drugaciji od onoga kuda sam ja prolazio. 

3 hours ago, Jonnhy Clash said:

U kom smislu drugaciji?

 

Pretpostavljam da je mrd ovim gore hteo da kaze da su Ameri puno direktiniji i neposredniji u svakodnevnoj komunikaciji od evrpopljana. Sto neko moze protumaciti kao nekulturnost. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dude said:

 

Pretpostavljam da je mrd ovim gore hteo da kaze da su Ameri puno direktiniji i neposredniji u svakodnevnoj komunikaciji od evrpopljana. Sto neko moze protumaciti kao nekulturnost. 

Cekam ipak mrda da mi odgovori. Kakvi god da su, prosecan Amer je daleko kulturniji od najpoznatijeg tviterasa koji je trenutno v.d. predsednika.

Link to comment
Share on other sites

1791. između naoružanja pojedinaca (puške kremenjače) i vojske nije bilo razlike osim u organizovanoj brojnosti. Vojska je, što pojedinci nisu imali, raspolagala livenim topovima sa đuladima.

Između puški i tih topova, nije bilo ništa: ni automatskih pušaka, ni mitraljeza, ni minobacača. Za avijaciju se nije ni znalo (prvi let od 73 metra dužine je bio 1903.)

 

Eto šta je tu arhaično mada je na dan donošenja 2. amandmana možda bilo logično.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dude said:

 

Pretpostavljam da je mrd ovim gore hteo da kaze da su Ameri puno direktiniji i neposredniji u svakodnevnoj komunikaciji od evrpopljana. Sto neko moze protumaciti kao nekulturnost. 

Upravo to, ta individualnost direktnost je sokantna, za nas koji smo u EU kreirali sesto culo, da pre podelis ono sto ti o Peri smeta sa Zikom, umesto da Peri ukazes da gresi. :)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Jonnhy Clash said:

Kakvi god da su, prosecan Amer je daleko kulturniji od najpoznatijeg tviterasa koji je trenutno v.d. predsednika.

Moras malo dublje da razmisljas kad posmatras pojave oko sebe. Kao prvo zamisli da neko posmatra Sheshelja i pomisli da je prosecan Srbin ista strvina kao i on? Ne bi bilo fer prema velikom broju finih, tolerantnih i umerenih ljudi koji dele to podneblje sa ovom vucibatinom!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mrd said:

Upravo to, ta individualnost direktnost je sokantna, za nas koji smo u EU kreirali sesto culo, da pre podelis ono sto ti o Peri smeta sa Zikom, umesto da Peri ukazes da gresi. 🙂

Moj drug se uverio u tu direktnost pre 7-8 godina. Zaboravio sam sta je bio razlog, ali neki matori mu je mrtav ladan rekao, Excuse me? Can you move, please, you' re making me uncomfortable'. :lol_2:. Hmm...:classic_huh: Ok, sorry. :classic_laugh:

 

Trebalo mu je vremena da se navikne na malo otvoreniju i, da kazem iskreniju, no bullshit komunikaciju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, dude said:

Moj drug se uverio u tu direktnost pre 7-8 godina. Zaboravio sam sta je bio razlog, ali neki matori mu je mrtav ladan rekao, Excuse me? Can you move, please, you' re making me uncomfortable'. :lol_2:. Hmm...:classic_huh: Ok, sorry. :classic_laugh:

 

Trebalo mu je vremena da se navikne na malo otvoreniju i, da kazem iskreniju, no bullshit komunikaciju. 

Balkanac poput mene ne bi mogao da podnese tu vrstu direktnosti da mi neko kaze da se pomerim jer mu je neprijatno. Da se pomerim, pa jos Ameru? Bio bih prijatan prema njemu kao jedan bivsi forumas sa ovog foruma. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mrd said:

Moras malo dublje da razmisljas kad posmatras pojave oko sebe. Kao prvo zamisli da neko posmatra Sheshelja i pomisli da je prosecan Srbin ista strvina kao i on? Ne bi bilo fer prema velikom broju finih, tolerantnih i umerenih ljudi koji dele to podneblje sa ovom vucibatinom!

Nazalost zbog takvih pojava mi umereni ljudi dodjemo na los glas. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, dude said:

Moj drug se uverio u tu direktnost pre 7-8 godina. Zaboravio sam sta je bio razlog, ali neki matori mu je mrtav ladan rekao, Excuse me? Can you move, please, you' re making me uncomfortable'. :lol_2:. Hmm...:classic_huh: Ok, sorry. :classic_laugh:

 

Trebalo mu je vremena da se navikne na malo otvoreniju i, da kazem iskreniju, no bullshit komunikaciju. 

 

Mora da mu je bio preblizu unutar psiholoskog prostora, razmak ruke pruzene unapred.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Balkanac poput mene ne bi mogao da podnese tu vrstu direktnosti da mi neko kaze da se pomerim jer mu je neprijatno. Da se pomerim, pa jos Ameru? Bio bih prijatan prema njemu kao jedan bivsi forumas sa ovog foruma. 

Ebo bi mu mater, a?! Zamisli drskosti, da te zamoli da se pomeris!

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, dude said:

Ebo bi mu mater, a?! Zamisli drskosti, da te zamoli da se pomeris!

Naravno da ne bih. Nisam ja primitivac. Bio bih sam jednako naprijatan prema njemu. A naravno da je drsko na javnom mestu iz cista mira traziti od nekoga da se pomeri jer se oseca neprijatno. Pa ako ti smeta neko pored tebe ti se pomeris valjda. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Jonnhy Clash said:

Naravno da ne bih. Nisam ja primitivac. Bio bih sam jednako naprijatan prema njemu. A naravno da je drsko na javnom mestu iz cista mira traziti od nekoga da se pomeri jer se oseca neprijatno. Pa ako ti smeta neko pored tebe ti se pomeris valjda. 

Ne znamo kontekst te situacije. Mozda je bilo valjanog razloga da ga zamoli da se pomeri. 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...