Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

35 minutes ago, Angelia said:

Gde nalazis ta ocajna pisanja, ko da je covek pobio milion ljudi:

 

 

 

 

 

pa kako gde, to su jakobinci :lol_2: zalazu se za rezim giljotine u us, ako te jakobinac obelezi kao ZLO a to znaci ako nisi lefticar,

giljotina ne gine to ako su pravi jakobinci a ne laznjaci koji samo tupe ...kao aoc, ili onaj grk (zaboravih prezime) varoufuckis nesto

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Angelia said:

Gde nalazis ta ocajna pisanja,

 

Pa ako moze PragerU i slicni, onda racunam da moze i ovo. Jer, i propaganda je point of view. :classic_wink:

 

Zasto da diskutujemo normalno, kad mozemo da se gadjamo krajnostima.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Honey Badger said:

 

 

Zasto da diskutujemo normalno, kad mozemo da se gadjamo krajnostima.

 

 

 

 ne zelim da postanemo normalni, kako sam cula, normalni su samo levicari (mozda nije istina ali prica se)

 

inace, nisam sigurna koliko je u jakobinskim novinama u pitanju krajnost a koliko mainstream - od necega se mora ziveti,

pa zbog toga nikako krajnost vec ono sto vecina demokrata ima kao viziju...

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Honey Badger said:

 

Pa ako moze PragerU i slicni, onda racunam da moze i ovo. Jer, i propaganda je point of view. :classic_wink:

 

Zasto da diskutujemo normalno, kad mozemo da se gadjamo krajnostima.

 

Ne znam za tebe ali ja pokusavam da diskutujem normalno.

Ne vidim kako je PragerU isto sto i ovo, posto on samo daje prostor konzervativcima da objasne odredjene stavove. Nisam videla da se gadjaju blatom na nekoga. Postoji razlika izmedju reci da je nesto pogresno i to braniti argumentima, i reci da je nesto zlo, i dizati histeriju.

Upravo iz tih razloga su Dems i dosli tu gde jesu, zbog tog levicarskog nerazumnog vistanja "zlo!" na sve i svasta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Honey Badger said:

 

Pa ako moze PragerU i slicni, onda racunam da moze i ovo. Jer, i propaganda je point of view. :classic_wink:

 

Zasto da diskutujemo normalno, kad mozemo da se gadjamo krajnostima.

 

 

Pa upravo to i demostriramo. 

Sa malom razlikom da jedni kukaju da se ovaj drugi vantage point zabrani, a ovi drugi ne baš. 

 

Podržavam da se manemo krajnosti i isključivosti, zarad diskusije :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, mrd said:

Oni mogu da napuste zemlju i da kad dete postane punoletno dobiju GC, na zalost.

Moj post!

9 hours ago, Baby said:

 

Mrde, jednom kada udjes ilegalno to ti je sto ti je. Mozes da ides napolje i cekas 10 godina pa apliciras u domovini, ako odobre, odobre, ako ne... jbg neki drugi put. 

Sta sam ja rekao? Hvala ti sto si moje misli organizovala da mozes da ih razumes. Pogresila si samo sa ovih 10 godina, to nije 10 vec 18 godina! 

Dobro je napredujemo!

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Honey Badger said:

 

Pa ako moze PragerU i slicni, onda racunam da moze i ovo. Jer, i propaganda je point of view. :classic_wink:

 

Zasto da diskutujemo normalno, kad mozemo da se gadjamo krajnostima.

 

Vidi ovo, i onda mi reci da li je normalno da se toliko proslavlja smrt coveka sa savrseno normalnim stavovima, samo zato sto je finansirao Republikance, ili nije verovao u globalno zagrevanje. 

 

The Koch brothers funded nonprofits such as Americans for Prosperity, which advocated for lower taxes and fewer business regulation.   

However, the brothers have clashed with Republican President Donald Trump, and backed his rivals for the 2016 Republican nomination.

They ran ads opposing the import tariffs Trump implemented on goods arriving from Canada, the European Union and Mexico. 

The brothers were also supporters of the Obama-era Deferred Action Childhood Arrivals (DACA) program and criticized the Trump administration for failing to provide a legal, easy path to citizenship status for young undocumented immigrants. 

David Koch was also a supporter of woman's right to an abortion, same-sex marriage and prison reform.

The brothers had hinted that they would be open to supporting Democrats in the 2020 election. 

In addition to being a political donor, David Koch was also a philanthropist. 

He gave $100 million to the New York State Theater at Lincoln Center - subsequently renamed the David H Koch Theater - and $65 million to renovate the plaza at the Metropolitan Museum of Art. 

David also gave money to Memorial Sloan Kettering Cancer Center, New York-Presbyterian Hospital, MD Anderson Cancer Center in Houston, Texas, and the dinosaur wing at the American Museum of Natural History.  

New York-Presbyterian's ambulatory center and the Natural History museum's dinosaur wing are also named after him.

David is believed to have contributed at least $395million to various medical institutions and research projects between 1998 and 2012.

In total, between the arts and medical fields, he is estimated to have donated between $1.2billion and $1.3billion of his fortune.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, mrd said:

Moj post!

Sta sam ja rekao? Hvala ti sto si moje misli organizovala da mozes da ih razumes. Pogresila si samo sa ovih 10 godina, to nije 10 vec 18 godina! 

Dobro je napredujemo!

Kako si ušao u Ameriku? Na velika vrata ? Ili u gepeku kola preko Meksika i porozne granice?

 

Ja sam u Australiju ušao sa rešenom vizom, trenutkom stupanja na tlo sam postao "permanent resident" na osnovu "skilled migrant" vize.

 

U Japan sam ušao na "special engineerig skills" vizu, posle 5 godina cela familija ima permanent residence, green card. Možemo da dobijemo japanske pasoše sutra ako baš hoćemo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako si ušao u Ameriku? Na velika vrata ? Ili u gepeku kola preko Meksika i porozne granice?
 
Ja sam u Australiju ušao sa rešenom vizom, trenutkom stupanja na tlo sam postao "permanent resident" na osnovu "skilled migrant" vize.
 
U Japan sam ušao na "special engineerig skills" vizu, posle 5 godina cela familija ima permanent residence, green card. Možemo da dobijemo japanske pasoše sutra ako baš hoćemo.
Iako nije na mestu da budemo lični, da te pitam! Šta ti misliš, kako sam ja došao u US?

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, mrd said:

Iako nije na mestu da budemo lični, da te pitam! Šta ti misliš, kako sam ja došao u US?

Šta imam ja da mislim, ti si tu, mogao si već da kažeš, ovako, krene u smeru da je tu bilo neke mutljavine.

 

Šta ima tu lično? Ja ti kažem da sam išao preko javno publikovanih i svima raspoloživih (ali ne prođu svi) programa.

Link to comment
Share on other sites

Trampov ludacki ekonomski rat sa Kinom polako ali sigurno obara berzu, akcije padaju, investitori su zabrinuti, privatne penzije gube vrijednost, ako ostane i drugi mandat, taj narcisoidni krmak ce da zavije u crno stotine miliona ljudi.

Jednostavno je izgubio kontakt sa realnoscu, izdajuci naredjenje da americke kompanije napuste Kinu, vidjecemo kako ce se to sve zavrsiti. Nemoguce da sve to tek tako prodje bez posljedica.

 

https://www.businessinsider.com/wall-street-warns-stock-market-volatility-amid-trump-trade-war-2019-8

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Amigo said:

Trampov ludacki ekonomski rat sa Kinom polako ali sigurno obara berzu, akcije padaju, investitori su zabrinuti, privatne penzije gube vrijednost, ako ostane i drugi mandat, taj narcisoidni krmak ce da zavije u crno stotine miliona ljudi.

Jednostavno je izgubio kontakt sa realnoscu, izdajuci naredjenje da americke kompanije napuste Kinu, vidjecemo kako ce se to sve zavrsiti. Nemoguce da sve to tek tako prodje bez posljedica.

 

https://www.businessinsider.com/wall-street-warns-stock-market-volatility-amid-trump-trade-war-2019-8

 

Nije on izgubio kontakt sa realnoscu, sasvim svesno on sve ovo sto radi, radi u sopstvenu korist. 

Poceo je trade war taksama na celik, da bi deo najvece kompanije celika (mislim oko 30%) dosao u ruke Abramovicu, a do tada je koristio za svoje gradnje celik iz Kine i tako recimo samo na hotelu u Las Vegasu ostetio americke celicane za oko 350 miliona dolara. 

Dok pravi stetu americkim komanijama koje posluju u Kini i govori im da menjaju poziciju, neki cak kazu naredjuje, on i njegova familija sasvim svesno i dalje nastavljaju da proizvode svoje obuvne i odevne predmete u kineskim fabrikama koje subvencionise kineska nacionalna banka. Naravno, takse za Kinu se ne odnose na obuvne i odevne predmete. 

 

On samo koristi svoju poziciju da obezbedi sebe, po cenu da unisti sve ostale i sve ostalo, osim onih koji njemu trebaju. I to radi sve sasvim svesno. (ovo sam rekla tri puta 😄 )

 

Da dodam, recesija moze da ga otera, ali kroz recesiju se dugovi nacionalizuju, a dobici privatizuju, tako da opet verovatno i tu ima racunicu. 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Yoyogi said:

Šta imam ja da mislim, ti si tu, mogao si već da kažeš, ovako, krene u smeru da je tu bilo neke mutljavine.

 

Šta ima tu lično? Ja ti kažem da sam išao preko javno publikovanih i svima raspoloživih (ali ne prođu svi) programa.

To sto je meni Clinton licno dao vizu nema veze sa ovom pricom. Jedan je mrd. Nemoj vise da podmeces i da provociras na ovaj nacin. Mene a verujem nikoga ovde ne zanima ko si ti ni kako si otisao u japan. Ovo je tema o US, obuzdaj se!

Edited by mrd
Pogresio sam zanima melancholica!
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Baby said:

On samo koristi svoju poziciju da obezbedi sebe, po cenu da unisti sve ostale i sve ostalo, osim onih koji njemu trebaju. I to radi sve sasvim svesno. (ovo sam rekla tri puta 😄 )

:roflmao:

Ja sam ti sto puta rekao, da i ako si u pravu, ima da ga izaberu, ako dems ne izbace nekog pristojnog kandidata. Ako izadju sa nekim komunistickim, ups socijalistickim majmunom, ima da puknu kao guma. 

Gotovi su!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mrd said:

:roflmao:

Ja sam ti sto puta rekao, da i ako si u pravu, ima da ga izaberu, ako dems ne izbace nekog pristojnog kandidata. Ako izadju sa nekim komunistickim, ups socijalistickim majmunom, ima da puknu kao guma. 

Gotovi su!

Mrde, ajd me postedi tvojim glupavim komentarima, uzmi nesto procitaj, povezi 2 i 2, matematicar si... 

 

Te komunisticke fore ostavi za nekog drugog, debilne su... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Baby said:

Mrde, ajd me postedi tvojim glupavim komentarima, uzmi nesto procitaj, povezi 2 i 2, matematicar si... 

 

Te komunisticke fore ostavi za nekog drugog, debilne su... 

Mogu ja da te postedim komentara, ali zivot nece, upravo zbog toga ce opet DT biti predsednik. Kad je kandidat neko ko se predstavljao kao indijanac, da bi dobio benefite, onda DT do kraja.

Mozes ih ti nazivati i fini ljudi, ali nece ih izabrati, bas zato sto su lazljivi.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, mrd said:

Mogu ja da te postedim komentara, ali zivot nece, upravo zbog toga ce opet DT biti predsednik. Kad je kandidat neko ko se predstavljao kao indijanac, da bi dobio benefite, onda DT do kraja.

Mozes ih ti nazivati i fini ljudi, ali nece ih izabrati, bas zato sto su lazljivi.

 

Mrde, zar ti nisi onaj koji se stalno buni za komentare o privatnom zivotu? Sta tebe boli uvo za moj zivot, gledaj svoja posla...

 

Ja ovde pisem na temi o US, procitaj naslov, i nisam napisala ni jedan komentar do sada da ga ti nisi kvotovao. 

Tvoja logika mi je strana, poturas mi neke koje niti pominjem, niti se njima bavim... Imas prava da navijas za koga god hoces, da ti se svidja, ne svidja... idi glasaj za koga god hoces i ostavi moja prava da mi se nesto ne dopada i da to slobodno izrazim. Zar se vas nekolicina ne poziva ovde na slobodu govora u svakom drugom postu? Pa pusti onda da ja slobodno govorim. Ako mislis da nesto nije tacno, potkrepi nekim argumentom i ne gadjaj me nikakvim komuznimima.

 

Slobodno mozes da stojis na sinama i plasis se duhova ili zombija i okreces ledja vozu koji nailazi. Tvoj problem... ne zamaraj me molim te vise budalastinama. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Baby said:

 

Mrde, zar ti nisi onaj koji se stalno buni za komentare o privatnom zivotu? Sta tebe boli uvo za moj zivot, gledaj svoja posla...

 

Ja ovde pisem na temi o US, procitaj naslov, i nisam napisala ni jedan komentar do sada da ga ti nisi kvotovao. 

Tvoja logika mi je strana, poturas mi neke koje niti pominjem, niti se njima bavim... Imas prava da navijas za koga god hoces, da ti se svidja, ne svidja... idi glasaj za koga god hoces i ostavi moja prava da mi se nesto ne dopada i da to slobodno izrazim. Zar se vas nekolicina ne poziva ovde na slobodu govora u svakom drugom postu? Pa pusti onda da ja slobodno govorim. Ako mislis da nesto nije tacno, potkrepi nekim argumentom i ne gadjaj me nikakvim komuznimima.

 

Slobodno mozes da stojis na sinama i plasis se duhova ili zombija i okreces ledja vozu koji nailazi. Tvoj problem... ne zamaraj me molim te vise budalastinama. 

Ti si trazila da te postedim komentara, gde sam ja tebe privatno pominjao osim sto sam pomenuo proces koji se zove zivot. Zbog cega ti mislis da ga samo ti zivis?

Malo smo nervozni danas?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, mrd said:

Ti si trazila da te postedim komentara, gde sam ja tebe privatno pominjao osim sto sam pomenuo proces koji se zove zivot. Zbog cega ti mislis da ga samo ti zivis?

Malo smo nervozni danas?

 

My bad, ubijas me sa kvotovanjem svakog mog posta, pominjes na drugim temama iz cista mira, vise te ni ne citam pazljivo... Mozes li malo da se presaltas na nekog drugog, ja ti nisam neprijatelj...?

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, mrd said:

To sto je meni Clinton licno dao vizu nema veze sa ovom pricom. Jedan je mrd. Nemoj vise da podmeces i da provociras na ovaj nacin. Mene a verujem nikoga ovde ne zanima ko si ti ni kako si otisao u japan. Ovo je tema o US, obuzdaj se!

Baš me ti izgrdi.

Ako si to shvatio kao provokaciju, da mene neko pita kako sam došao u Australiju i posle u Japan, ne bih u tome video ništa loše, čista stvar, čisti računi, odmah bih rekao došao na velika vrata, otvorena svima koji se kvalifikuju.

Link to comment
Share on other sites

@mrd i @Yoyogi ovo je tema o USA, a ne o vasem imigracionon putu i ostalim licnim stvarima. Vidim da se proganjate i na drugim temama takodje sa stvarima kojima nije mesto na forumu. Zamolio bih vas da prestanete sa tim i da ovo shvatite kao poslednje upozorenje koje vazi za sve topike. 

Edited by A sad
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Baby said:
 
My bad, ubijas me sa kvotovanjem svakog mog posta, pominjes na drugim temama iz cista mira, vise te ni ne citam pazljivo... Mozes li malo da se presaltas na nekog drugog, ja ti nisam neprijatelj...?

Nisam ni ja tebi! Međutim, mnogo toga što pišeš nije tačno.
Peace. :)

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Edited by mrd
Kvotujem samo autisticne vozace, posto jos uvek ne shvatas sta si rekla!
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Amigo said:

Trampov ludacki ekonomski rat sa Kinom polako ali sigurno obara berzu, akcije padaju, investitori su zabrinuti, privatne penzije gube vrijednost, ako ostane i drugi mandat, taj narcisoidni krmak ce da zavije u crno stotine miliona ljudi.

Jednostavno je izgubio kontakt sa realnoscu, izdajuci naredjenje da americke kompanije napuste Kinu, vidjecemo kako ce se to sve zavrsiti. Nemoguce da sve to tek tako prodje bez posljedica.

 

https://www.businessinsider.com/wall-street-warns-stock-market-volatility-amid-trump-trade-war-2019-8

Sta ce on raditi u drugom mandatu - potpuno nema veze sa prvim, to je relativno uobicajeno za svakog Predsednika. Zato sto u prvom manadatu mora da misli o re-izboru.

Ovo sto on radi nije bas gubitak kontakta sa realnoscu nego delimicno i deo njegove kampanje, a delimicno njegovo stvarno verovanje da dil sa Kinom ne moze ostati isti. To cu pojasniti, ali pre toga, market adjustment se ocekuje vec 2-3 godina, ne zbog Trampa, nego sto je trziste otislo suvise visoko, o tome se prica u bankarskim krugovima vec duze vremena, delimicno i zbog podizanja kamata. Koje su sad prestali da dizu pa cak i spustaju jer su napravili problem (a to dizanje kamata je bilo da bi se ugrozio Tramp).

To je deo njegove kampanje, posto je popravljanje uslova u trgovini sa odredjenim drzavama bila jedna od nosilja njegove kampanje, a Kina pogotovo. On namerno dize ovoliko buke oko toga, da bi kad napravi dil, imao poentu u kampanji, i na tome kapitalizovao da dobije izbore. 

Naravno i kinezi znaju ovo sto ja pricam, samo sto oni imaju svoju motivaciju zasto ne prave dil. Ako popuste sada - dali su mu pobedu na tacni, sto njima ne odgovara jer bi radije da na njegovom mestu bude neki demokrata koji ce da ih pustu ko do sada da rade sta hoce. Tako da ce najverovatnije trpeti stetu (zavisno koliko gube) do pred izbore. Da vide kakve su mu sanse da dobije.

Ako procene da ce izbore dobiti svejedno - onda ce da naprave dil pre izbora, zato sto ako on dobije izbore a oni nemaju dil, u pregovorima imaju slabiju poziciju.

 

Zato, sedimo i gledamo, nije on bas toliko nepredvidljiv koliko laichki izgleda. Wall st ne gine makar manja recesija u narednih par godina, sa ili bez Trampa, barem tako tvrde ljudi sa Wall st.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...