Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

28 minutes ago, Baby said:

 

Mrde, obrati se 14 amandmanu i founding fathers.. ocito se ruse samo oni koji ne odgovaraju trenutnoj vrhuski, onaj za oruzje e to ne sme da se pipne... 

Ne lupetaj ti si postavila pitanje o stopiranju drzavljanstva rodjenjem, kritikujuci izjavu da je uzasno lose:

 

36 minutes ago, mrd said:

Master Negotiator je juce dao izjavu da je uzasno uzasno lose da drzavljanstvo dobijes samo rodjenjem na teritoriji Amerike. 

Nemoj mi gurati amandmane, koji tebi nista ne znace, vec ne uplici u diskusiju gluposti oko kojih nema sta da se kaze! Sad ti je i MAGA pokret. Toliko ne volis pomorandze tako da bilo sta sto je vezano za trenutnog predsednika US, pripisujes njemu. Po tebi on ispada najznacajniji predsednik u istoriji US. Veruj mi bilo je mnogo znacajnijih od njega.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Sprivel said:

:thumbsup:

Zasto? Mislim covek je bio libertijanac, konzervativan, ant-komunista, finansirao republikance, filantropista, finansijer umetnosti .....

Ali cime je njegova smrt zasluzila ovakvu reakciju? Covek bi pomislio da je stvarno bio neki tezak zlikovac.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Friday will be a banner day for Very Civil People, who will insist you say nice things about the billionaire guy who funded denial of the climate crisis for decades in order to stuff even more cash in his pockets, then died while both the Amazon and the Arctic were on fire. Meanwhile, the same Greenland you've heard so much about this week lost 11 billion tons of ice in one day earlier this month. How many human beings bear more responsibility than the Kochs for imperiling the planet as a habitat for human civilization as we know it?Have a nice trip south, David.

Many of those same Very Civil People will express concern today about the Amazon—and with good reason, according to The Intercept: "Scientists warn that losing another fifth of Brazil’s rainforest will trigger the feedback loop known as dieback, in which the forest begins to dry out and burn in a cascading system collapse, beyond the reach of any subsequent human intervention or regret." Considering the Amazon produces 20 percent of the world's oxygen, and functions as a giant carbon sink, that sounds pretty bad!

Brazil and its authoritarian leader, who has an explicit program of exploiting the Amazon, deserve our attention. Jair Bolsonaro can fuck right off as well. But don't lose sight of what the authoritarian leader we call our very own was up to this week. It might be a banner day for people who think it's rude to tell the truth about the dead assholes who will miss the worst consequences of what they wrought on the world. But it's been a banner week for Donald Trump, American president, and his brain.

 

Just this morning, the president delivered a proclamation stating that, "Our great American companies are hereby ordered" to stop dealing with China (!). He also declared the chairman of the Federal Reserve, whom he himself appointed, was an enemy of the state.

But remember when the president endorsed the idea he is King of Israel and the Second Coming of God? And then he said Jewish people who vote for Democrats—that is, the 70-to-80 percent of American Jews who don't support him—are guilty of "disloyalty" to Israel? And then he accused Rashida Tlaib of anti-Semitism? And then he started screaming, "WHERE IS THE FEDERAL RESERVE?" And then he canceled a diplomatic trip to Denmark because the prime minister was rude in saying she wouldn't sell him Greenland? And then he demanded Russia be reinstated in the G8, and said they were only thrown out because they "outsmarted" Obama, when in fact it was because they'd invaded Ukraine? And then he declared he was The Chosen One, looking to the heavens as he said it, who'd been tapped by the almighty to launch a trade war against China?

 

And then he joked, again, about serving more than the constitutionally mandated two terms in office? And then he threatened to release detained ISIS fighters into Europe? And then he talked about how much the El Paso and Dayton shooting victims loved him? And then he responded to a question on gun control by saying, among other things, that, "We have great mental illness?" And then he trollishly suggested he'd revoke birthright citizenship—a constitutional mandate—via executive order?

 

It's here where you might insert the snipe about how Republicans shit their pants about Obama's executive orders, but what's even the point anymore? No one, except a few highly credulous media types, even entertains the pretense that the Republican Party is a group of principled actors who value small government or limits to executive power or fiscal responsibility anymore. It's about power, and Trump has it, so they're all in line behind him. Senator Tom Cotton, who's sniffing around the authoritarian throne for when Trump someday abdicates, actually tried to claim credit for the national embarrassment that was The Greenland Episode. Shame is dead.

It's all that much more alarming because, beyond the narcissistic spasms above, our fearless leader seems to be having trouble pronouncing even basic words.

 

The brain is doing fuckin' swell. But no need to worry. While the world's most powerful man is thrashing about on the White House lawn, the same parasites who thrived in conservative politics during David Koch's Obama-era glory days are slithering through the Executive Branch. They're pursuing the same scorched-earth campaign of deregulation they always have—regardless of what scientists or other experts in the field have to say, and regardless of the consequences for human health—while a deranged Fox News Grandpa rants and raves through yet another ChopperTalk. And few of these people will have to deal with the worst consequences of it all. They'll be dead, like David.

 

https://www.esquire.com/news-politics/a28797134/president-trump-greenland-chosen-one-insane-week/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sprivel said:

:thumbsup:

 

56 minutes ago, Angelia said:

Zasto? Mislim covek je bio libertijanac, konzervativan, ant-komunista, finansirao republikance, filantropista, finansijer umetnosti .....

Ali cime je njegova smrt zasluzila ovakvu reakciju? Covek bi pomislio da je stvarno bio neki tezak zlikovac.

 

previse si odgovorila na jedan smajli...

gore citam da se podigne nivo i kvalitet diskusije, sada nijesam pametna kao sto nisam

da li opstiti smajlijima ili nesto napisati pa ispasti ispod nivoa ...

 

a drugo nema tu nivoa ako te usrecuje necija smrt jer je taj neko recimo republikanski finansijer....jos gore filantrop.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Zasto? Mislim covek je bio libertijanac, konzervativan, ant-komunista,

Ali cime je njegova smrt zasluzila ovakvu reakciju?

 

Pa odgovorila si na svoje pitanje...

 

Ovo je me je podsetilo na jedan odlican zapis na Slate Stare Codexu (verovatno najboljem aktivnom blogu, koji svesrdno preporucujem za citanje, a koji vodi covek koji je otvoreni demokrata i liberal, kako sam kaze "pripada plavom krdu"), koji uporedjuje reakcije crvenih na smrt velike Margaret Tacer i Osame bin Ladena:

 

https://slatestarcodex.com/2013/04/12/if-a-clod-be-washed-away-by-the-sea-europe-is-the-less/

 

koji zbog ''kratkoce' prenosim u celosti:

 

Quote

When Osama bin Laden died, I had to spend the next week or so listening to very preachy people talk about how it was wrong to ever take delight in the death of a human being, no matter how evil they might have been. About how anyone who thought that this was a cause for celebration ought to take a serious re-examination of their standards as a human being. About how it symbolized America’s utter lack of civilization when people actually held impromptu parties in the street.

 

When Margaret Thatcher died, I had to spend the next week or so listening to very preachy people talk about how demands from Thatcher-worshippers that everyone else tone down their real feelings about her were ridiculous and offensive. About how much they loved this Guardian piece on misapplied death etiquette stating that “the demand for respectful silence in the wake of a public figure’s death is not just misguided but dangerous”. About how awesome it was that some Britons actually held impromptu parties in the street.

 

I have no data about the overlap between these two sets of very preachy people, but I bet it’s larger than anyone with any faith in humanity left would naively predict.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mrd said:

Ne lupetaj ti si postavila pitanje o stopiranju drzavljanstva rodjenjem, kritikujuci izjavu da je uzasno lose:

 

 

Vidi, ja tebi ne govorim "ne lupetaj" iako jako cesto lupetas. Tramp je rekao da je uzasno lose to sto rodjenjem dobijaju drzavljanstva... nauci da citas ili ako ne razumes procitaj bar tri puta da bi izbegao lupetanje... (nadji video gde govori, a imas i po skoro svim vestima pa procitaj)

 

2 hours ago, mrd said:

Nemoj mi gurati amandmane, koji tebi nista ne znace, vec ne uplici u diskusiju gluposti oko kojih nema sta da se kaze! Sad ti je i MAGA pokret. Toliko ne volis pomorandze tako da bilo sta sto je vezano za trenutnog predsednika US, pripisujes njemu. Po tebi on ispada najznacajniji predsednik u istoriji US. Veruj mi bilo je mnogo znacajnijih od njega.

 

Ajd polako:

 

Quote

"Master Negotiator je juce dao izjavu da je uzasno uzasno lose da drzavljanstvo dobijes samo rodjenjem na teritoriji Amerike."

 

Ko je ovde sta rekao?? Ja ili Master?

Naravno da ti guram amandmane... objasnio ti je Hromi Daba da ne ponavljam... 

 

On nije najznacajniji po dostignucu sigurno, ali ce biti najznacajniji po unistenju one Amerike koje poznajemo. I tu se ti i ja razlikujemo. Ti nalazis opravdanja za te i takve akcije, ja osporavam i na kraju ti kazes kako volis Ameriku. Pa razmisli bolje... 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Angelia said:

Kupovina Grenlanda - prosto brilijatno, koliko god glupo zvuci. Jedan od najboljih uspeha USA je bila kupovina Aljaske i Luizijane, njegovo insinuiranje slicne transakcije ga stavlja na uspesnu stranu US spoljne politike.

 

 

obzirom da je danska vec prodavala neku svoju zemlju, npr. devicanska ostrva americi

nije nenormalno pokusati da se kupi jos nesto zemlje od njih...steta sto se obama toga nije setio, svet bi bio mirniji i manje buke bi se diglo

 

niko to ne bi ni pomenuo, a trump dovoljno da se samo pojavi, a ne da pravi ponudu za teritoriju - i mediji propiste :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baby said:

na kraju ti kazes kako volis Ameriku. Pa razmisli bolje... 

Znaci ja je ne volim, a ti volis! Ovo ti je ko ona prica iz 90ih kad kazes strucnjaku da je Srbija u ratu, a on ti kaze, ma nije kazu na TV.

Prestani da gledas TV i pocni da zivis i osecas prostor oko tebe. 

Ti si nasla za shodno da ponovis ovo, kao nonsense:

"Master Negotiator je juce dao izjavu da je uzasno uzasno lose da drzavljanstvo dobijes samo rodjenjem na teritoriji Amerike. "

Da li postoji jos jedna zemlja, koja drzavljanstvo daje po slucajnom rodjenju na teritoriji? Nemoj ni da trazis, nema! Znaci da to ipak nije pametno u danasnje vreme. Nemoj da se busas opet sa amadmanima, posto si vec vise puta rekla da su glupi!

Dobro je da stanes.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Yoyogi said:

Francuska.

Samo ako si legalno?

If you were born in France or to a French parent

Children born to foreign citizens on French soil can claim French citizenship by descent on their 16th birthday and be granted full citizenship at 18 years old provided France has been their main residence for five consecutive years since the age of 11.

Znaci nije bas.

Link to comment
Share on other sites

Zasto? Mislim covek je bio libertijanac, konzervativan, ant-komunista, finansirao republikance, filantropista, finansijer umetnosti .....

Ali cime je njegova smrt zasluzila ovakvu reakciju? Covek bi pomislio da je stvarno bio neki tezak zlikovac.

 

Umesto njegovog stavi ime senatora McCaina. Nešto se ne sećam da si onda nešto posebno bila potresena povodom komentara trampovaca na temi a koji su daleko prevazilazili sve granice pristojnosti.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Mama_mia said:

 

 

previse si odgovorila na jedan smajli...

gore citam da se podigne nivo i kvalitet diskusije, sada nijesam pametna kao sto nisam

da li opstiti smajlijima ili nesto napisati pa ispasti ispod nivoa ...

 

a drugo nema tu nivoa ako te usrecuje necija smrt jer je taj neko recimo republikanski finansijer....jos gore filantrop.

 

4 minutes ago, bohumilo said:

 

Pa odgovorila si na svoje pitanje...

 

 

Ja sam upravo zato reagovala, jer se pitam na kom smo nivou kao ljudska bica da se odusevljavamo necijom smrti zato sto imamo ideoloske/politicke razlike. Znaci ne pricam o stvarnim zlikovcima i zlocincima. Uopste nisam neko ko propagira "o mrtvima sve najbolje" i naravno da cu na ubistvo Bin Ladena da gledam kao "jedan zlikovac manje".

Pa sutra da Sanders umre, a eto on mi je ideoloski jako daleko, ne bi mi palo na pamet da kazem "aha i neka je".

 

Mislim, iskreno receno nemam neka osecanja po pitanju ni ovog  bilionera, ali racunam covek je i dosta dobrog uradio - donacije umetnosti, medicini, dobrotvorne.... Ne deluje kao neko cija smrt je nesto doprinela, verovatno je cak i oduzela. To sto nije verovao u ekolosku krizu .... pa jbga to ga ne cini manje vrednim ljudskim bicem.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mrd said:

Samo ako si legalno?

 

 

Ne kaže ništa o legalnosti, čak kao da to namerno izbegava:

 

"Children born to foreign citizens on French soil can claim French citizenship by descent on their 16th birthday and be granted full citizenship at 18 years old provided France has been their main residence for five consecutive years since the age of 11."

 

Po tome što si izgooglao , Meksikanci rođeni u Americi bi bili Amerikanci, ne bi Obama mogao da ih deportuje u stotinama hiljada, kao što je uradio.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, melankolic said:

 

Umesto njegovog stavi ime senatora McCaina. Nešto se ne sećam da si onda nešto posebno bila potresena povodom komentara trampovaca na temi a koji su daleko prevazilazili sve granice pristojnosti.

Kojih trampovaca na temi? Evo procitaj sta sam napisala, ja nemam protiv da se neko ko je umro kritikuje za svoje stavove, ali bas slaviti smrt sa tumbs up mi je onako - vise bas za neke ocigledne zlikovce, a ne politicke oponente. 

 

PS ti se bese zalazes za ukidanje koriscenja uvredljivih izraza na forumu? 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Yoyogi said:

Ne kaže ništa o legalnosti, čak kao da to namerno izbegava:

 

"Children born to foreign citizens on French soil can claim French citizenship by descent on their 16th birthday and be granted full citizenship at 18 years old provided France has been their main residence for five consecutive years since the age of 11."

 

Po tome što si izgooglao , Meksikanci rođeni u Americi bi bili Amerikanci, ne bi Obama mogao da ih deportuje u stotinama hiljada, kao što je uradio.

Oama nije deportovao drzavljane. Ima tu razlike, zar ne? Da bi dobio drzavljanstvo moras da budes 5 godina na teritoriji Francuske, zao mi je nisam mogao Japanski da nadjem.

Link to comment
Share on other sites

Kojih trampovaca na temi? Evo procitaj sta sam napisala, ja nemam protiv da se neko ko je umro kritikuje za svoje stavove, ali bas slaviti smrt sa tumbs up mi je onako - vise bas za neke ocigledne zlikovce, a ne politicke oponente. 

 

PS ti se bese zalazes za ukidanje koriscenja uvredljivih izraza na forumu? 

 

Nemoj prećutkivati ono što ne bi želela da se govori o tvojim ideološkim istomišljenicima i onda smo ok.

BTW, objektivna moderacija se još nije izjasnila o korišćenju reči “libtard”. Kada bude bilo jasno šta o tome misle onda možeš da mi deliš lekcije.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Baby said:

 

Cinjenice se menjaju iz dana u dan... 😄

Pa kad se promene ja cu ih kontatovati, ovako i dalje stoji da MAGA nije pokret, ni organizacija, vec samo politicki moto kampanje kao sto je svaki politicar imao u istoriji.

Link to comment
Share on other sites

Pa kad se promene ja cu ih kontatovati, ovako i dalje stoji da MAGA nije pokret, ni organizacija, vec samo politicki moto kampanje kao sto je svaki politicar imao u istoriji.


To jeste pokret. MGGA (“Make Germany Great Again”) kape se nose na skupovima nemačkih neonacista a po uzoru na američke.
Link to comment
Share on other sites

Just now, melankolic said:

 


Nemoj prećutkivati ono što ne bi želela da se govori o tvoji ideološkim istomišljenicima i onda smo ok.
BTW, objektivna moderacija se još nije izjasnila o korišćenju reči “libtard”. Kada bude bilo jasno šta o tome misle onda možeš da mi deliš lekcije.

 

Ne delim ti lekcije, ukazujem ti na tvoju nedoslednost u stavovima. Ne mozes se buniti za izraz libtard a onda etiketirati ljude kao trampovce, jer znamo da ta dva izraza imaju u stvari istu vrednost, da uvrede sagovornika. Ili to sto si etiketirao ljude na forumu kao fashiste, naci i slicno.

Ja recimo uopste ne smatram da ijedan od tih izraza treba zabranjivati, i u tome sam dosledna 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...