Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Oko toga da je srednjoskolsko obrazovanje losije nego u mnogim zemljama, postoji manje vise konsenzus u SAD, a kriticari bi rekli da je razlog upravo to sto se nalazi pod drzavnom kontrolom. Svi poznati univerziteti su privatni.


Pogotovo su u Kini srednje škole privatne.
Link to comment
Share on other sites



Da bi ti mogao da se hvališ kako su tamo najbolji univerziteti.
Nikakve vajde od Trumpovih polupismenih galamdžija.
Nisam ovo razumeo. Moram da ti pojasnim šta nije jarsno.
1) Zbog čega bih se ja hvalio sa najboljim univerzitetima?
2) Kakve veze DT ima sa obrazovanjem.
3) Koji su to polupismeni, a Trumpovi, on je oko sebe okupio veoma obrazovane ljude, možda nisu po tvom ukusu, ali su obrazovani. Nemoj o pismenosti, bar ne ti.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

...

 

Kada citam 4umske galamdzije - kriKtikante USofA, ocigledno pod uticajem TDS-a koji bi sve da poprave - odmah se setim domaceg filma 'Majstori, majstori'.

:classic_laugh:

 

* Trump derangement syndrome (TDS) is a derogatory term for criticism of, or negative reactions to United States President Donald Trump that are alleged to be irrational and have little regard towards Trump's actual positions or actions taken.

 

...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam ovo razumeo. Moram da ti pojasnim šta nije jarsno.
1) Zbog čega bih se ja hvalio sa najboljim univerzitetima?
2) Kakve veze DT ima sa obrazovanjem.
3) Koji su to polupismeni, a Trumpovi, on je oko sebe okupio veoma obrazovane ljude, možda nisu po tvom ukusu, ali su obrazovani. Nemoj o pismenosti, bar ne ti.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk



Koji su to obrazovani oko njega? Verski fanatici i ravnozemljaši? Garantujem da pričaš napamet samo zato što ga podržavaš.
Toliko su stručni da je USA sada blizu recesije.
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, melankolic said:

 


Koji su to obrazovani oko njega? Verski fanatici i ravnozemljaši? Garantujem da pričaš napamet samo zato što ga podržavaš.
Toliko su stručni da je USA sada blizu recesije.

 

Ti pokazuje po ko zna koji put da nisi upoznat sa DT timom i da nemas pojma koje su skole njegovi saradnici zavrsili! Sve samo zbog toga sto ti se ideoloski ne uklapa u misaoni sklop.



In 2007 Miller received his bachelor's degree from Duke University, where he studied political science. He served as president of the Duke chapter of Horowitz's Students for Academic Freedom and wrote conservative columns for the school newspaper.

 

=====

 

 



 

Kushner was born in Livingston, New Jersey, to Seryl Kushner (née Stadtmauer) and Charles Kushner, a real-estate developer.[2] His paternal grandparents, Reichel and Joseph Kushner, were Holocaust survivors who came to the U.S. in 1949 from Navahrudak, now in Belarus.[3][4] Morris Stadtmauer was the maternal grandfather of Jared Kushner.[5] Kushner was raised in a Modern Orthodox Jewish family.[6] He graduated from the Frisch School, a Modern Orthodox yeshiva high school, in 1999. He was an honors student and a member of the debate, hockey, and basketball teams.[7]

Kushner enrolled at Harvard University in 1999. Journalist Daniel Golden has alleged that Kushner was accepted due to his father's donations and history with the school.[8][9] He was elected into the Fly Club, supported the campus Chabad house,[10][11] While an undergrad, Jared bought and sold real estate in Somerville, Massachusetts, as a vice president of Somerville Building Associates (a division of Kushner Companies), returning a profit of $20 million by its dissolution in 2005.[12][13][14] Kushner graduated from Harvard in 2003 with a Bachelor of Arts degree in government.[15][16]

Kushner graduated from New York University in 2007 with dual JD/MBA degrees. He interned at Manhattan District Attorney Robert Morgenthau's office, and at Paul, Weiss, Rifkind, Wharton & Garrison LLP.[17]

 

 

Dva koji su smenjeni. Mladi ljudi!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, melankolic said:

... koji su to obrazovani oko njega? Verski fanatici i ravnozemljaši? Garantujem da pričaš napamet samo zato što ga podržavaš ...

 

Svi su 'verski fanatici / ravnozemljasi' koji ne podrzavaju 'obrazovanu' menazeriju demsa.

:classic_laugh:

 

...

Edited by Kinik
Link to comment
Share on other sites

Just now, melankolic said:

 


Kina je daleko ispred USA u rezultatima PISA testa.

 

Da podsetim, tema je:

[USA] SJEDINJENE AMERICKE DRZAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja

Zbog toga ne pricamo o kineskim rezultatima. Uzgred budi receno u kineske i ostalo komunisticke rezultate ne verujem i ne dam pisljivog boba, na taj zvanicni score.

Cinjenica je da povremeno iz tog visokog score iskoce velika svetska dostignuca. Joj, ne mogu ni jednog da se setim, ajde pomozi, sta je to osim komunizma i gladi Kina napravila?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, melankolic said:

 

Izdajnik Kushner? Pa taj je ruski čovek. Možda bude Putinov savetnik kad ovaj (Trump) ode u peMziju.

Nego, imaš li nekog a da nije novinar ili politikolog?

Pitao si o obrazovanju, ne govorimo o tvojim kvislinzima!

Navedi mi nekog ko nija obrazovan, a da to nije cistacica Anka!

Link to comment
Share on other sites

Da podsetim, tema je:
[uSA] SJEDINJENE AMERICKE DRZAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
Zbog toga ne pricamo o kineskim rezultatima. Uzgred budi receno u kineske i ostalo komunisticke rezultate ne verujem i ne dam pisljivog boba, na taj zvanicni score.
Cinjenica je da povremeno iz tog visokog score iskoce velika svetska dostignuca. Joj, ne mogu ni jednog da se setim, ajde pomozi, sta je to osim komunizma i gladi Kina napravila?


Ne verujem ni ja u naduvane ekonomske rezultate Trumpove administracije posebno sada kada su blizu recesije.
PISA test je svuda priznat tako da tu nema kalkulacija. Što bi američki univerziteti primali Kineze da nisu pokazali odgovarajuće znanje.
Nemoj da sudiš o drugim obrazovnim sistemima na osnovu onih kreacionista kod tebe.
Link to comment
Share on other sites

Just now, melankolic said:

 


Ne verujem ni ja u naduvane ekonomske rezultate Trumpove administracije posebno sada kada su blizu recesije.
PISA test je svuda priznat tako da tu nema kalkulacija. Što bi američki univerziteti primali Kineze da nisu pokazali odgovarajuće znanje.
Nemoj da sudiš o drugim obrazovnim sistemima na osnovu onih kreacionista kod tebe.

 

PISA 

test je nesto, sto se iz nekog razloga posle fakulteta, promeni. U stvari ne promeni se vec neki drugi klinci zavrse kao obrazovaniji od onih koji imaju kineski PISA accreditation!

Cudno, ali US, glava ne boli. 

Link to comment
Share on other sites

PISA 

test je nesto, sto se iz nekog razloga posle fakulteta, promeni. U stvari ne promeni se vec neki drugi klinci zavrse kao obrazovaniji od onih koji imaju kineski PISA accreditation!

Cudno, ali US, glava ne boli. 

 

Ti mi to pričaš posle one afere sa plaćenim diplomama VIP- ovaca kod vas?

 

 

https://www.insider.com/college-cheating-scandal-rich-people-normal-access-elite-schools-2019-3

 

Nego šta bi sa ekspertima u DT administraciji? Samo novinari i politikolozi. Toga i Srbija ima na bacanje.

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, melankolic said:

 


Ti mi to pričaš posle one afere sa plaćenim diplomama VIP- ovaca kod vas?
Nego šta bi sa ekspertima u DT administraciji? Samo novinari i politikolozi. Toga i Srbija ima na bacanje.

 

Ti si rekao da niko nije obrazovan, ja sam ti dao 2 counter primera. 

Popi kafu i dokazi svoju tezu. Ako dvojica imaju dovoljno visoko obrazovanje, to znaci nisu svi neobrazovani. Sta je bilo sa razmisljanjem?

Edited by mrd
mozgom u razmisljanjem, da ne bude da sam nekoga uvredio.
Link to comment
Share on other sites

Ti si rekao da niko nije obrazovan, ja sam ti dao 2 counter primera. 
Popi kafu i dokazi svoju tezu. Ako dvojica imaju dovoljno visoko obrazovanje, to znaci nisu svi neobrazovani. Sta je bilo sa mozgom?


Ti si izjavio da ima gomilu visokoobrazovanih oko sebe.
Evo ti ga jedan iz te gomile od njih dvojice:

https://www.businessinsider.com/the-story-behind-jared-kushners-curious-acceptance-into-harvard-2016-11?_ga=2.213437076.1049367999.1566054628-1478263361.1566054628&r=US&IR=T
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJORDJE said:

Zavisno od toga sa koje strane dolazi kritika, nedostatak fondova, ili trosenje istih na plate i razne beneficije. Generalno oba argumenta stoje, uz dodatak da administratori cesto "friziraju" rezultate testova kako bi se kvalifikovali za razne fondove. Privatne i charter skole imaju daleko bolje rezultate. 

 

Kako se ulazi u privatne skole? Svako ko moze da ih priusti ili postoje i neki kriterijumi?  Koliko ja razumem to gore nema neke etablirane kontrole troskova od strane donatora ili drzave cim je moguce friziranje rezultata? Podlezu li oni nekoj reviziji poslovanja ili finansija na godisnjem nivou? 

 

Jasno mi je da privatne imaju bolje rezultate, ali sa aspekta drustva kako se to odrazava na socijalnu mobilnost?

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

...

 

Kako dodje do muzicke pauze, a iz publike izleti novi ostrasceni amater, zgrabi armuniku i pocne da razvlaci mehove i nabada svoje 'трумпово колце!

 

Pa sve redom: fasizam, rasizam, bela supremacija, oruzje, govor mrznje, seksizam, spijuniranje, zlocini, ekonomski i klimatski prestupi, losa zena, deca, porodica, prijatelji ... sto bi rekli italijani - canta che ti passa.

 

I tako ukrug - 'igraj Mile na colove ...'

:classic_laugh:

 

Ne znam kako nekima vec ne dosadi, davno su provaljeni, pa kako im jedna fora propadne, oni se dohvate druge.

Stalno jedno isto - a samo zato sti nisu u stanju da istrpe istinu.

 

Eto, USofA birac, ma kakav bio, ma koliko ga neki ruzili da je neuk / neobrazovan i sta sve ne jos - odlucio je kako on hoce.

Godinama je gledao demokratursko ludilo, trpeo pritisak i pretnje - te ostace bez posla, te namecu mu neke posebne medicinske dazbine, te mora da se odrekne proslosti u ime svetle demokraturske buducnosti - a onda je rekao svoje.

 

 

...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Plavi Golub said:

 

Kako se ulazi u privatne skole? Svako ko moze da ih priusti ili postoje i neki kriterijumi?  Koliko ja razumem to gore nema neke etablirane kontrole troskova od strane donatora ili drzave cim je moguce friziranje rezultata? Podlezu li oni nekoj reviziji poslovanja ili finansija na godisnjem nivou? 

 

Jasno mi je da privatne imaju bolje rezultate, ali sa aspekta drustva kako se to odrazava na socijalnu mobilnost?

U US, charter schools su javne skole finansirane iz istih fodnova, kao i i ostale public. Na srecu charter schools nisu unified tako da predavac, ako ne valja leti. Problem sa charter schools je da je jako lako proneveriti fondove i posle gotovo. U charter schools se obicno ulazi lutrijom, rodjena braca i sestre imaju prioritet.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...