Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

3 minutes ago, mrd said:

Procitaj prethodni post gde sam pridodao i link na abortus billove koje niko od demokrata nije adresirao. Upravo da se ta dva kose jedno s'drugim, ako je ocuvanje planete vaznije od prava zena, onda neka planeta malo saceka. First things first!

 

Ne vidim link nigde. 

 

Kako se ne bune, pa bile su i demonstracije protiv bana, Dzordzija, Alabama... Problem sa tim je samo tamo gde su republikanci guverneri. Zagadjenje je problem svih. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Baby said:

 

Tesko ce to da se desi, ustvari, jos 6 godina Trampa ce dovesti onog cega se ocito najvise bojis. On je toliko zabrazdio u nekoj nekorektnosti da je izjavio pre neki dan nesto u stilu "ja nisam da se puca na imigrante, kao u nekim zemljama (?!), ali sta da rade siroti cuvari granice pred navalom" 

 

Ovakve izjave odbacuju i centar ulevo. Kada tada ce demokrate doci na vlast, samo ne ove danasnje, nego jos gore. Akcija - reakcija. 

Niko ne ocekuje PC izjave od Trampa, tako da se samo mediji tangiraju oko njih i nesto iscudjavaju.

Uzmi u obzir da nisu republikanci blokirali novi zakon o imigraciji, niti presretali ljude na vecerama, nisu ni trazili ostavke za svaku budalastinu koju je neko uradio u srednjoj skoli, ili za svaku neukusnu salu....

 

To je ono sto je centar oteralo desno, a ne da su ljudi otisli u levo zbog Trampovih twitova. Dems su izgubili podrsku mnogih neutralnih zbog teskog levicarenja.

Republikanci nisu Tramp, i to svi znaju.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Baby said:

 

Ne vidim link nigde. 

 

Kako se ne bune, pa bile su i demonstracije protiv bana, Dzordzija, Alabama... Problem sa tim je samo tamo gde su republikanci guverneri. Zagadjenje je problem svih. 

https://slate.com/news-and-politics/2019/05/hb-481-georgia-law-criminalizes-abortion-subjects-women-to-life-in-prison.html

Ovo nije jedna drzava koja gura svinjarije.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelia said:

Niko ne ocekuje PC izjave od Trampa, tako da se samo mediji tangiraju oko njih i nesto iscudjavaju.

Uzmi u obzir da nisu republikanci blokirali novi zakon o imigraciji, niti presretali ljude na vecerama, nisu ni trazili ostavke za svaku budalastinu koju je neko uradio u srednjoj skoli, ili za svaku neukusnu salu....

 

To je ono sto je centar oteralo desno, a ne da su ljudi otisli u levo zbog Trampovih twitova. Dems su izgubili podrsku mnogih neutralnih zbog teskog levicarenja.

Republikanci nisu Tramp, i to svi znaju.

 

Nisu republikanci ni sprecili nista a mogli su, oni su na vlasti, Tramp, senat... 

 

Ja ne znam kako tebi ne smeta da ti predsednik poziva na nasilje i da ti kazes nesto u stilu, ma to je u njegovoj naravi. 

 

Ocito ne gledamo na stvari isto. Ja ovakvo levicarenje nisam videla ni izbliza pre Trampa. Bilo je uvek, to ne sporim. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Baby said:

 

Nisu republikanci ni sprecili nista a mogli su, oni su na vlasti, Tramp, senat... 

 

Ja ne znam kako tebi ne smeta da ti predsednik poziva na nasilje i da ti kazes nesto u stilu, ma to je u njegovoj naravi. 

 

Ocito ne gledamo na stvari isto. Ja ovakvo levicarenje nisam videla ni izbliza pre Trampa. Bilo je uvek, to ne sporim. 

 

 

Nemam pojma sta su to republikanci trebali da sprece?

 

Ja nisam cula tu izjavu, pa je ne mogu komentarisati (izvini ovo nije izbegavanje nego stvarno nisam), cak ni kako je ti navodis ja ne vidim da je on "pozvao na nasilje". Uz to nemam pojma sta je neobicno da granicu cuvaju oruzane snage jedne zemlje, zar to nije slucaj svuda? Zar to nije sila?

 

Koliko ja znam samo su Dems pozivali na politicko nasilje.

Link to comment
Share on other sites

 

55 minutes ago, Angelia said:

Uz to nemam pojma sta je neobicno da granicu cuvaju oruzane snage jedne zemlje, zar to nije slucaj svuda? Zar to nije sila?

 

Koliko ja znam samo su Dems pozivali na politicko nasilje.

 

 

Naravno da nije problem da granicu cuvaju, znamo i da pucaju. Problem je kada predsednik ponudi oprostaj ako neko kojim slucajem zavrsi u zatvoru, za nesto sto mu je on predlozio ispod stola a protiv zakona je. Problem je da predsednik ignorise redosled oko donosenja zakona i trazi njihovo krsenje. 

 

Ovaj gore video je kao hahahihi, a ustvari sta je rekao izmedju redova. 

 

A i ovo:

 

Quote

“We have people coming into the country or trying to come in, we're stopping a lot of them, but we're taking people out of the country. You wouldn't believe how bad these people are," Trump said. 

"These aren't people. These are animals."

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

 

Naravno da nije problem da granicu cuvaju, znamo i da pucaju. Problem je kada predsednik ponudi oprostaj ako neko kojim slucajem zavrsi u zatvoru, za nesto sto mu je on predlozio ispod stola a protiv zakona je. Problem je da predsednik ignorise redosled oko donosenja zakona i trazi njihovo krsenje. 

 

Ovaj gore video je kao hahahihi, a ustvari sta je rekao izmedju redova. 

 

A i ovo:

 

 

 

 

 

Cekaj, evo ja pogledala ovaj video, sta je rekao? Rekao mi ne mozemo, i necemo da im dopustimo da pucaju, ja to ne necu dopustiti, druge zemlje rade.

 

i kad neko iz publike dobaci "Shoot them", on kaze samo vi na poluostrvu mozete da se izvucete sa takvom izjavom.

 

Mozda mi gledamo dva razlicita videa?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Angelia said:

Cekaj, evo ja pogledala ovaj video, sta je rekao? Rekao mi ne mozemo, i necemo da im dopustimo da pucaju, ja to ne necu dopustiti, druge zemlje rade.

 

"but how do you stop those people"... ("shoot them")

 

I koje druge zemlje? Kod njega je sve nedefinisano, neke druge zemlje, neki losi ljudi, neki dobri ljudi... Mslm nema veze, meni je skandalozan nacin da US predsednik govori i radi to sto radi. Pustis jednog, sledeci ne mora da obecava da ce biti bolji... naprotiv. Zamisli da je jedna Angele Merkel izjavila ovako nesto s obzirom na migrante i istoriju Nemacke.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Baby said:

"but how do you stop those people"... ("shoot them")

 

I koje druge zemlje? Kod njega je sve nedefinisano, neke druge zemlje, neki losi ljudi, neki dobri ljudi... Mslm nema veze, meni je skandalozan nacin da US predsednik govori i radi to sto radi. Pustis jednog, sledeci ne mora da obecava da ce biti bolji... naprotiv. Zamisli da je jedna Angele Merkel izjavila ovako nesto s obzirom na migrante i istoriju Nemacke.

Pa baby pobogu, nije Tramp rekao "Shoot them", dobacio neko iz mase, a on na to probao da bude duhovit.

I koji ce mi djavo predsednik koji obecava da ce da bude bolje, treba mi predsednik koji radi svoj posao. Obecanja ludom radovanja. I Obama obecavao pa nista.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Angelia said:

.....

i kad neko iz publike dobaci "Shoot them", on kaze samo vi na poluostrvu mozete da se izvucete sa takvom izjavom.

.....

(bold moj)

 

Zapravo, rekao je "only you in the Panhandle..."

Quote

In American English the term panhandle is often used to describe a relatively long and narrow salient, such as the westernmost extension of Oklahoma.

(iz wiki)

 

U tzv. western kulturi, ovde se najcesce misli na Texas Panhandle. To je oko i severno od Amarilla. Taj kraj je poznat po borbama sa Indijancima, pa ratovima za izvore vode izmedju rancera itd., uopste po sklonosti bezakonju i kaubojskoj "macho" kulturi. Poznat mi je jer, dok sam ziveo u Kansasu, neko vreme sam vikendom radio u Perrytonu, TX. Tamo mozes cuti izjave tipa "I ain't takin' no bullshit from nobody, I'm from the Panhandle!".

 

Dakle, na to je Trump mislio odgovorom na "shoot them!" provalu.

 

U raspravama na "starom" forumu je bilo tvrdnji da ce uspesno voditi ekonomiju jer je bogat i uspesan biznismen. Zanimljivo, niko ovde nije komentarisao ovakve stvari:

Decade in the Red: Trump Tax Figures Show Over $1 Billion in Business Losses

citav tekst ovde: https://www.nytimes.com/interactive/2019/05/07/us/politics/donald-trump-taxes.html

 

... ili:

Exclusive: Trump, the billion-dollar loser — I was his ghostwriter and saw it happen

izvor, ceo clanak: https://news.yahoo.com/trump-the-billiondollar-loser-his-ghostwriter-recalls-the-king-midas-years-090000640.html;_ylt=AwrC1C3mK9ZccXMAqxnQtDMD;_ylu=X3oDMTEydGhybm9tBGNvbG8DYmYxBHBvcwMxBHZ0aWQDQjc2MDlfMQRzZWMDc3I-

 

Srecom, ekonomija ne zavisi samo o jednom coveku, pa bio on i predsednik.

Edited by zoran59
Link to comment
Share on other sites

Just now, zoran59 said:

 

Srecom, ekonomija ne zavisi samo o jednom coveku, pa bio on i predsednik.

Bio je slobodan prevod :classic_biggrin: ali lepo sto si uskocio sa sirim objasnjenjem.

 

Inace imali smo itekako raspravu o njegovom tzv bankrotu i ekonomskoj istoriji. Poreske prijave uopste nisu merilo poslovnog uspeha, nego njegovih poreskih advokata.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Angelia said:

Poreske prijave uopste nisu merilo poslovnog uspeha, nego njegovih poreskih advokata.

 Nego, ne znam da li njegovi poreski advokati ili neki savetnici pokrecu rat carinama protiv Kine ili on sam? To je zanimljivije od Trump Towera i slicnog...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Angelia said:

Pa baby pobogu, nije Tramp rekao "Shoot them", dobacio neko iz mase, a on na to probao da bude duhovit.

I koji ce mi djavo predsednik koji obecava da ce da bude bolje, treba mi predsednik koji radi svoj posao. Obecanja ludom radovanja. I Obama obecavao pa nista.

 

Ok Andjo... 

 

14 minutes ago, zoran59 said:

(bold moj)

 

Zapravo, rekao je "only you in the Panhandle..."

(iz wiki)

 

U tzv. western kulturi, ovde se najcesce misli na Texas Panhandle. To je oko i severno od Amarilla. Taj kraj je poznat po borbama sa Indijancima, pa ratovima za izvore vode izmedju rancera itd., uopste po sklonosti bezakonju i kaubojskoj "macho" kulturi. Poznat mi jer, dok sam ziveo u Kansasu, neko vreme sam vikendom radio u Perrytonu, TX. Tamo mozes cuti izjave tipa "I don't take no bullshit from nobody, I'm from the Panhandle!".

 

Dakle, na to je Trump mislio odgovorom na "shoot them!" provalu.

 

U raspravama na "starom" forumu je bilo tvrdnji da ce uspesno voditi ekonomiju jer je bogat i uspesan biznismen. Zanimljivo, niko ovde nije komentarisao ovakve stvari:

Decade in the Red: Trump Tax Figures Show Over $1 Billion in Business Losses

citav tekst ovde: https://www.nytimes.com/interactive/2019/05/07/us/politics/donald-trump-taxes.html

 

... ili:

Exclusive: Trump, the billion-dollar loser — I was his ghostwriter and saw it happen

izvor, ceo clanak: https://news.yahoo.com/trump-the-billiondollar-loser-his-ghostwriter-recalls-the-king-midas-years-090000640.html;_ylt=AwrC1C3mK9ZccXMAqxnQtDMD;_ylu=X3oDMTEydGhybm9tBGNvbG8DYmYxBHBvcwMxBHZ0aWQDQjc2MDlfMQRzZWMDc3I-

 

Srecom, ekonomija ne zavisi samo o jednom coveku, pa bio on i predsednik.

 

Sto covek da se cima oko sitnice od milijardu tudjih para jos moze da izbegne placanje taksa na osnovu toga... 

 

Quote

DONALD TRUMP SAYS GAMING TAX SYSTEM WAS ‘SPORT’ WHILE HE ADMONISHES POOR AMERICANS FOR USING WELFARE

https://www.newsweek.com/donald-trump-tax-welfare-food-stamps-1420037

 

 

Sto je najlepse ocekuje se da drzavu dovede u red covek koji ceo zivot vezba kako da prevari drzavu. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, zoran59 said:

  ili neki savetnici pokrecu rat carinama protiv Kine ili on sam? To je zanimljivije od Trump Towera i slicnog...

Poreski advokati nisu sigurno, da li su savetnici ili on, ne bih znala reci

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baby said:

 

Sto je najlepse ocekuje se da drzavu dovede u red covek koji ceo zivot vezba kako da prevari drzavu. 

:classic_biggrin: Htela si da kazes da iskoristi zakonska sredstva propisa koji su napravljeni da te oderu. Veruj mi, nemam ja ljubavi prema Trampu, veoma je moguce da placa manje poreza od mene. Verovatno imam i mnogo manje ljubavi prema IRSu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baby said:

.....

Sto je najlepse ocekuje se da drzavu dovede u red covek koji ceo zivot vezba kako da prevari drzavu. 

 

Pa, to je ono sto mene brine.

Andja je 100% u pravu kad kaze da je imao dobre advokate ili tax consultants, stvarno je preziveo i to luksuzno.

Ali nije isti nivo zezati se sa IRS u ime svoje firme i zezati se sa NAFTA, Kinom i tako tim sitnicama.

Mozemo mi misliti svako svoje kad on provali nesto o zenama, cerki ili sta ja znam cemu, ali zbog nekihg drugih njegovih provala skacu i padaju berze itd. a to vise nije zajebancija.

Link to comment
Share on other sites

 
Pa, to je ono sto mene brine.
Andja je 100% u pravu kad kaze da je imao dobre advokate ili tax consultants, stvarno je preziveo i to luksuzno.
Ali nije isti nivo zezati se sa IRS u ime svoje firme i zezati se sa NAFTA, Kinom i tako tim sitnicama.
Mozemo mi misliti svako svoje kad on provali nesto o zenama, cerki ili sta ja znam cemu, ali zbog nekihg drugih njegovih provala skacu i padaju berze itd. a to vise nije zajebancija.
Tačno je sve to. Međutim američki narod sve vie hoće njega, tu nema pomoći, kad se pogleda alternativa.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

:classic_biggrin: Htela si da kazes da iskoristi zakonska sredstva propisa koji su napravljeni da te oderu. Veruj mi, nemam ja ljubavi prema Trampu, veoma je moguce da placa manje poreza od mene. Verovatno imam i mnogo manje ljubavi prema IRSu.

 

Sve jasno, samo ipak za taj porez i dobijas nesto. Nije bas ispunjenje zelja, ali bilo bi zabavno posle svake zime organizovati komsije da se asfalitira ulica ili napravi auto put do sledeceg grada ili kada te neko pljacka da zoves policiju koja ti posle ispostavi racun, pa mislis kud nisi pustio da ti lopov iznese tv i sef iz kuce... 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baby said:

 

Sve jasno, samo ipak za taj porez i dobijas nesto. Nije bas ispunjenje zelja, ali bilo bi zabavno posle svake zime organizovati komsije da se asfalitira ulica ili napravi auto put do sledeceg grada ili kada te neko pljacka da zoves policiju koja ti posle ispostavi racun, pa mislis kud nisi pustio da ti lopov iznese tv i sef iz kuce... 

Kao sto rekoh, jasno mi je da placam usluge, samo bi volela da znam koliko i kako, a ne da mi nad glavom stalno visi IRS koji nece da kaze jasno sta hoce od mene.

 

Ako mi kazu hocemo 50% poreza, ili 20% ja mogu da odlucim da li mi se dopada, ali ako je opcija mozda je 50% a mozda je 20% nikad ti necemo reci, jer ako mozemo da te jurimo za 90% ti zavisis od nas... e to nije bas prijatna situacija.

 

Tramp lepo zauzme poziciju da moze da odbije troskove tako da ne plati nista, ja ne mogu da platim pola miliona advokate da brane te pozicije. To nije Trampova krivica, vec IRS koji izigrava Fredija Krugera za one koji ne mogu da se brane.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

Kao sto rekoh, jasno mi je da placam usluge, samo bi volela da znam koliko i kako, a ne da mi nad glavom stalno visi IRS koji nece da kaze jasno sta hoce od mene.

 

Ako mi kazu hocemo 50% poreza, ili 20% ja mogu da odlucim da li mi se dopada, ali ako je opcija mozda je 50% a mozda je 20% nikad ti necemo reci, jer ako mozemo da te jurimo za 90% ti zavisis od nas... e to nije bas prijatna situacija.

 

Tramp lepo zauzme poziciju da moze da odbije troskove tako da ne plati nista, ja ne mogu da platim pola miliona advokate da brane te pozicije. To nije Trampova krivica, vec IRS koji izigrava Fredija Krugera za one koji ne mogu da se brane.

 

 

Ako pravis manjak od 1.7 milijardi valjda ti ostane po miliona za advokata da zakrpi rupu 😊

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Baby said:

 

 

Ako pravis manjak od 1.7 milijardi valjda ti ostane po miliona za advokata da zakrpi rupu 😊

 

Naravno, ali nije on problem, problem je sistem IRSa koji racuna na boraniju koja ne zna prava i nema avokate.

Evo ovako - ako si emigrant kao ja imas barem jedan neki stari bankarski racun u SR. Po kodu, ti si duzan da taj racun prijavis, ali posto radis svoj tax return ili koristis lokalnog CPA koji te kosta $300 ti to neces znati. Penalty za ne prijavljivanje tog racuna je 10k po komatu, za svaku godinu. Nema veze da na tom racunu imas 100 dinara ili cak nije tvoj, recimo tvojih roditelja, ali imas pravo potpisa.

Ili ovako, ti si US gradjanin, kao Tramp, i odlucis da ulozis sa prijateljem neke pare u neki biznis u Bugarskoj, ti stavis 30%. Biznis nesto ne ide - jedno 3 godine, gubi pare - vi ulazete, ali ima prihod od nekog zajma ili mislim sad i IT ulaganja. Naravno ti mislis - nema prihoda nema poreza? Ah ne - duzan si da podneses formulare (opet nesrecni CPA koji to treba da zna) i prijavis pasivni prihod. A ako biznis pravi pasivni prihod, bez obzira sto generalno gubi pare, duzan si i porez - verovatno 37% a da cvonjka nisi video :classic_biggrin:

 

Sve ovo je starije od Trampa.

 

To sto on opisuje nije nista neobicno. Kad ti dodje IRS i kaze plati 5k iako su kazne 30k, a poreski advokat kaze pa mi naplacujemo 350-600$ po satu, trebace nam jedno 20 sati da se borimo s time, ti mi reci koja je opcija?

 

Ja mu ne zameram advokate.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Angelia said:

 

 

Sve ovo je starije od Trampa.

 

Ja mu ne zameram advokate.

 

 

 

To vidim. 

 

21 minutes ago, Angelia said:

 

Ili ovako, ti si US gradjanin, kao Tramp, i odlucis da ulozis sa prijateljem neke pare u neki biznis u Bugarskoj, ti stavis 30%. Biznis nesto ne ide - jedno 3 godine, gubi pare - vi ulazete, ali ima prihod od nekog zajma ili mislim sad i IT ulaganja. Naravno ti mislis - nema prihoda nema poreza? Ah ne - duzan si da podneses formulare (opet nesrecni CPA koji to treba da zna) i prijavis pasivni prihod. A ako biznis pravi pasivni prihod, bez obzira sto generalno gubi pare, duzan si i porez - verovatno 37% a da cvonjka nisi video :classic_biggrin:

 

 

 

I opet pocinju poslove u Bugarskoj... 

 

 

Ima onaj: Postoje dve kategorije ljudi koji se bune protiv poreza. Jedna su muskarci, druga su zene... 😄

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Baby said:

 

 

To vidim. 

 

 

I opet pocinju poslove u Bugarskoj... 

 

 

Ima onaj: Postoje dve kategorije ljudi koji se bune protiv poreza. Jedna su muskarci, druga su zene... 😄

Sta god to treba da znaci, navela sam Bugarsku zato sto smo nedavno imali investiciju tamo i zato sto moj burazer iz nepoznatih razloga sve sto mi ovde zovemo vukojebina zove Bugarska.

 

Bila sam u W PA, odgovor mog burazera je opet si bila u nekoj Bugarskoj.

 

Zameni to sa Finskom, isto znacenje.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic
  • Lobotomija locked and unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...