Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

On 7/26/2019 at 9:24 PM, Yoyogi said:

 

Idite vi pa je tuzite mami. Samo, nemojte da smetate u vreme rucka (koji traje ceo dan). 😄

 

2019panda01.jpg

 

(Foto iz: Wakayama Adventure World Zoo, Wakayama, Japan)

Ti zans da pande umeju da budu veoma agresivni? Kakvo ovo nasilje propagiras, na ovom miroljubivom topiku?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Yoyogi said:

Ti trolujes, post od pre 3 dana ti se danas nasao zgodan. Video si mozda i vanzemaljce koje ja nisam.

Ti si meni odgovorio, prvi. :roflmao:

 

Podmeces agresivne zivotinje u diskusiju i sad sam ja kriv. U sustini te pande se mogu tumaciti kao agresija, prema 4umasima. :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, mrd said:

Ti si meni odgovorio, prvi. :roflmao:

 

Podmeces agresivne zivotinje u diskusiju i sad sam ja kriv. U sustini te pande se mogu tumaciti kao agresija, prema 4umasima. 🙂

Ma je li moguce? Pande agresivne zivotinje a ti nisi?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma je li moguce? Pande agresivne zivotinje a ti nisi?

 

Zanimljivo da taj isti lik govori o nekakvim pretnjama pandama a zagovara politiku NRA odnosno pravo svakog građanina USA da slobodno nabavi sebi oružje jer je to, bože moj, tako u Ustavu rečeno.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mrd said:

Ti si meni odgovorio, prvi. 

 

Podmeces agresivne zivotinje u diskusiju i sad sam ja kriv. U sustini te pande se mogu tumaciti kao agresija, prema 4umasima. 🙂

 

Kako tek sada gadno izgleda to sto si rekao?

 

2019kisspanda01.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

Ova rasprava oko pandi ima neku poentu?

Izvin`te - promaklo mi je.

 

To je bilo pre 3 dana, da kazem i pokazem kako je Baby u pravu.

mrd naskocio kasnije,  posle 3 dana, ne znam zasto. Eto, kad nema numeracije postova, ne znam gde da vas uputim, ko je zaludan moze da skroluje.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Yoyogi said:

 

To je bilo pre 3 dana, da kazem i pokazem kako je Baby u pravu.

mrd naskocio kasnije,  posle 3 dana, ne znam zasto. Eto, kad nema numeracije postova, ne znam gde da vas uputim, ko je zaludan moze da skroluje.

Znaci: ti naskocio na Baby, a Mrd na tebe, a ti se gicas...

Fascinating, sto bi rekao mr. Spock.

Otvaram sledecu kesicu kokica.:s_d:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

On 7/23/2019 at 12:21 AM, bohumilo said:

 

Bas naprotiv,  u Vajmarskoj republici NIJE postojala sloboda govora nego su, gle cuda, postojali zakoni protiv "govora mrznje", i mnogi istaknuti nacisticki prvaci su (pre svega zbog antisemitizma) bili osudjivana po ovom osnovu, ukljucujuci Gebelsa (koji je jedno vreme pustao svoje govore sa traka jer mu je bilo zabranjeno da govori), Julijusa Strajhera i Teodora Fritscha, sto je bas doprinelo njihovoj prominentnosti medju "narodom".

PC govor nije uzrok nego manifestacija totalitarne ideologije koja je dobrim delom proizvodi sve ove probleme koje si iznad nabrojao. Ta vrsta ispraznih i ponizavajucih gestova kojima se s jedne strane ljudi lojalni ideologiji primoravaju da joj ostanu lojalni, a s druge strane, proizvoljnim menjanjem smisla se koriste kao batina protiv nelojalnih ljudi je odlicno poznata, prostudirana i koriscena od strane svih totalitarnih i autoritarnih struktura (to ne moraju biti samo velike drzavisticke ideologije kao sto su nacizam i komunizam, to moze biti grupa navijaca Crvene Zvezde kada vodju pocnu da uzvikuju "ko ne skace taj je Siptar" - i gle cuda, svi pocnu da skacu). Setite se i legendarnog isledjivanja Vinstona od strane O'Brajana na kraju Orvelove 1984, kada mu ovaj pokazuje prste i pita ga koliko vidi...

Evo uzmi primer rasizma, za kojeg drzis da je veci problem od PC-a. Ali ja tvrdim da "Problem PC-a u Americi" JESTE "problem rasizma u Americi", jer je kultur-marksisticka ideologija daleko najveci proizvodjac rasizma u SAD, tzv. "identitetska politika" pretspostavlja da su grupni BIOLOSKI identiteti - medju kojima rasa zauzia glavno mesto - nosioci etickih, socijalnih i politickih vrednosti, cela njihov ideologija je izgradjene oko rase, dok je za normalnu vecinu Amerikanica rasa postala savrseno neinteresantna trivijalnost. Evo moje omiljene, vrlo precizne i operativne, definicije rasizma:

A evo samo dva primere iz prethodnih par nedelja, kao direktna posledica propiranja mozga na ruke po univerzitetskim odsecima "liberalnih umetnosti":

A Detroit festival charged white people $20 and black people $10, then they got hit with backlash
https://edition.cnn.com/2019/07/07/us/afrofuture-fest-charging-wipe-people-trnd/index.html
ili ovaj novi klasik, gde se najdirektnije iskazuje duboko rasisticka ideja da  svaki crnac ili svaki "braon covek" (samo razmisljanje u ovim terminima je zivi pish) ima biti glas crnaca ili glas "braon ljudi", dakle boja koze, rasa, diktira politicke stavove i vrednosti (ovde da i zanemarimo sto za njih to da je neko "glas braon ljudi" prosto znaci da se neko zalaze da svi sve sto imaju, zajedno sa celokupnom pokretnom i nepokretnom imovinom, ukljucujuci i sitniju decu prepisu drzavi i cizmasima na upravljanje):

https://www.youtube.com/watch?v=U_JYGsg4kOo

Kako nemaju veze kad je ovaj covek sto je @mrd citirao njegov tekst otvoreni lenjinista koji je pre 2 godine slavio 100-godisnjicu boljsevice revolucije (isto su na Pescaniku objavljivala i taj tekst, eno stoji tamo i dalje) i pre par dana je isto pisao tekst gde se zalaze za promptnu nacionalizaciju svega zivog i mrtvog i 30ogodisnje centalne ekonomske planove, i da drzava batina, strelja i salje u logore sve koji se tome suprotstave. Jedino ako ni Lenjin ni nasilje nad nevinim ljudima nemju nikakve veze sa lenjinizmom i komunizmom...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Razlike su velike. Nordijske zemlje imaju izuzetno free-market orijentisanu trzisnu ekonomiju (cak i takvim oblasima kao sto je osnovno obrazovanje, osuguranje itd), sa malom ulogom drzave u ekonomiji u realnoj ekonomiji, sa sjajnim rekordom zastite privatne svojine, vrlo konzervativnom fiskalnom i monetarnom politikom, na samom vrhu su po lakoci i neopterecenosti poslovanja (Danska je ove godine na trecem mestu na svetu na Duing-biznis listi, ostali skandinavci u prvih 20), po radnickim slobodama (gore nemaju zakon o minimalcu, npr.), po slobodama u finansijskom sektoru, po slobodnoj trgovini i globalizaciji (kako je pisalo u Ekonomistu da su skandinavske zemlje “stout free-traders who resist the temptation to intervene even to protect iconic companies."). Bacite pogled na listu zemalja po ekonomskim slobodama, videcete da su tu sve nordijske zemlje uvek u samom vrhu, po skoro svim parametrima - osim jednog - cesto i ispred SAD (uostalom, ovo je sve danski premijer vec objasnio onoj budaletini Berniju kada je drzao predavanje na Harvardu, da neko u Danskoj predlozi ovaj GND verovatno bi ga zakopcali na ledja):

https://www.heritage.org/index/ranking

...taj jedan parametar su visoki porezi i drzavna potrosnjam tj. veliki "velfer stejt" - sto je po meni velika mana tog sistema i nesto sto ih sprecava da budu uspesnija i bogatija sredina od SAD (sto ipak nisu, po bogatstvu mogu da se mere samo sa najsiromasnijim drzavama u SAD, ali, interesantno je da su Amerikanci skandinavskog porekla medju najuspesnijim etnickim zajendicama u SAD, i daleko uspesniji od svojih "rodjaka" u domaji)...

S druge strane, sta socijalisti imaju zajednicko sa svim ovim parametrima nordijskog modela? Well...visoke poreze i veliku drzavnu potrosnju! :ajme: Oni mnogo toga vise imaju zajednickog npr. sa Venecuelom ili sa Srbijom nego sa nordijskim modelom.

 

1. NSDAP i slicne partije se danas po kratkom postupku zabranjuju u recimo Nemackoj i time se ekstremisti relativno uspesno drze podalje od javnog diskursa vec vise od pola veka. Vajmarska republika je sa druge strane bila upravo skolski primer kako se prolazi kada se tolerisu (smesnim sudjenjima) ideologije i ljudi koji su netolerantni.  

2. Oko kontraproduktivne identitetske ideoloske price na levici u US se sa tobom delimicno slazem, sto opet ne znaci da je good old desnicarski rasizam mnogo starija i time separatna pojava u US. Smesno je krivitu americku levicu za rasizam americke desnice - sta je sledece, krivices AOC za robovlasnistvo ili siroku segregaciju do pre nekoliko decenija? 

 

On 7/23/2019 at 3:50 AM, Angelia said:

Vidi ovako, svako ko promovise komunizam je za mene nenormalan, pa bio on veliki deo ili mali, oni to naravno ne zovu komunizam, nego socijal-demokratija, ali nemojmo brkati pojmove, nije bitna forma nego sustina onoga zasta se zalazu. 

Ako neko na podrsku US Izraelu kaze "Its all about Benjamines" direktno insinuirajuci da jevrejski lobi finansira tu podrsku, ja nemam sta da kazem osim anti-semitizam. Ili kada ti AOC kaze da Izrael okupira Palestinu i na pitanje sta to znaci, objasni da oni sprecavaju palestincima "access to housing" - nemam pojma - em je totalna glupost em sto siri pa opet - anti-semitizam.

Ako se neko zalaze za preraspodelu kapitala - mozes ti da mi drvis do zore kako je to napredno, a ja cu to da vidim samo kao lopovluk komunizma.

Ono sto si ti omasio je da AOC i kompanija ne prica o nikakvoj welfare state po uzoru na skandinavske zemlje, a i to ne radi bas najbolje, nego upravo na otimanje od jednih da bi kobajagi dali drugima - a da u stvari promovisu drzavnu kradju. Cuj, otvorene granice i free healthcare za ilegalne imigrante, pa ko ce to da plati? Ja? Znaci svi oni legalni imigranti i domaci ce da rade da bi neko dosao da se o to ogrebe....

Postoje dve varijante da neko podrzava takvu pricu

1. Nema pojma sta to znaci nego lebdi negde u oblacima 

2. Hoce tudje

Nijedna od tih opcija meni nije normalna.

 

Izvini, ali ne razlikovati komunizam od socijal-demokratije je vec osnovno neznanje tako da bih stao ovde oko diskusije.

Za svaku ozbiljnu argumentaciju potrebno je imati neki minimum osnovne informisanosti.

Mesati komunizam i socijal-demokratiju je slicno kao kad bi mesala recimo fasizam sa klasicnim konzervativizmom sto cesto rade ideoloski zaslepljeni levicari. 

To ideolosko slepilo gde se nista vise ne razlikuje je osnova nazadovanja politicke kulture nekog drustva i povratak u plemensku zajednicu.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kronostime said:

Znaci: ti naskocio na Baby, a Mrd na tebe, a ti se gicas...

Fascinating, sto bi rekao mr. Spock.

Otvaram sledecu kesicu kokica.:s_d:

 

Ne, ja sam se slagao sa Baby, mrd se nasao da postuje, cak i ogavne stvari, posle 3 dana, doslo mu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Anduril said:

 

Izvini, ali ne razlikovati komunizam od socijal-demokratije je vec osnovno neznanje tako da bih stao ovde oko diskusije.

Za svaku ozbiljnu argumentaciju potrebno je imati neki minimum osnovne informisanosti.

Mesati komunizam i socijal-demokratiju je slicno kao kad bi mesala recimo fasizam sa klasicnim konzervativizmom sto cesto rade ideoloski zaslepljeni levicari. 

To ideolosko slepilo gde se nista vise ne razlikuje je osnova nazadovanja politicke kulture nekog drustva i povratak u plemensku zajednicu.

 

Objasnjeno deset strana ranije da sam mislila na AOC i drustvo koji sebe nazivaju demokratskim socijalistima, a ne naravno na evropske socijal-demokrate. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, melankolic said:

 


Da nije, možda, reč o antiglobalistički motivisanom nasilju?
Ne mora svaki idiotizam da se povezuje sa antisemitizmom ili ćemo doći do toga da se prećutkuje antisemitska bakljada gnevnih belih suprematista po kampusima.

 

 

Kojima je, barem sada, antiglobalizam najbitnija tacka programa. Antiglobalizam je toliko cessto direktno ili indirektno isprepletan sa antisemitizmom da je potpuno neumesno na ovakav nacin braniti ove antifa teroristicke degenerike.

 

Vredi pogledati nevezano za ove incidente:

 

 

Edited by boxcube
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelia said:

verbalno Baby, svi znamo pricu nema smisla ponavljati.

 

Da, crni Jevreji su vredjali sve redom, zar to ne spada u slobodu govora, kao sto se i sam taj glasnogovornik pozvao na istu?

 

Nisu ni klinci ostali duzni (imas video gde dobacuju belim devokama takodje, tj. divljaju), na kraju ovaj sa bubnjem nadrljao, jer je eto on jedan opkolio njih sto. 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, melankolic said:

 

Zanimljivo da taj isti lik govori o nekakvim pretnjama pandama a zagovara politiku NRA odnosno pravo svakog građanina USA da slobodno nabavi sebi oružje jer je to, bože moj, tako u Ustavu rečeno.

Gde si ti procitao da se ja slazem sa NRA.. Navedi mi jedan post da sam ja napisao da je politika NRA dobra!

Koji si ti lazov, nigde trunke samopostovanja, svetonazor ti je 0. Samo da se tvoj text slaze sa politikom krvi. :P

Da ti ne citiram Kostu Abrasevica!

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Angelia said:

Objasnjeno deset strana ranije da sam mislila na AOC i drustvo koji sebe nazivaju demokratskim socijalistima, a ne naravno na evropske socijal-demokrate. 

 

Cak i demokratski socijalisti se bitno razlikuju od komunista. Komunizam (u smislu autoritarni socijalizam, staljinizam, neostaljinizam) je odgovoran za milionske zlocine dok su demokratski socijalisti odgovorni tacno za sta u poredjenju sa tim? Drugo, u ne znam dovoljno o AOC - gde se ona zapravo zalaze za nacionalizaciju citave ekonomije?

Link to comment
Share on other sites

 
Izvini, ali ne razlikovati komunizam od socijal-demokratije je vec osnovno neznanje tako da bih stao ovde oko diskusije.
Za svaku ozbiljnu argumentaciju potrebno je imati neki minimum osnovne informisanosti.
Mesati komunizam i socijal-demokratiju je slicno kao kad bi mesala recimo fasizam sa klasicnim konzervativizmom sto cesto rade ideoloski zaslepljeni levicari. 
To ideolosko slepilo gde se nista vise ne razlikuje je osnova nazadovanja politicke kulture nekog drustva i povratak u plemensku zajednicu.
 


Samo da podsetim da je uz Kinika bohumilo bio onaj koji je nacional- socijalizam stavio u levi politički spektar zato što u imenu sadrže “socijalizam” i što su stavili državu iznad privatne svojine.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...