Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, Baby said:

 

Trece, ako cemo pravo za zastitu gradjana, sta bi sa Khashoggi ubistvom, tu bas i nije reagovao adekvatno ili nije bitno 

 

Kasogi nije bio americki drzavljanin. Tako da se te dve stvari ne mogu porediti.

Sto se USA tice on je strani drzavljanin koji je clan organizacije koju je vlada USA u to vreme razmatrala da li da stavi na listu teroristisckih organizacija. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, vilhelmina said:

Mali reper u akciji:

 

4148cbf6-b198-48f1-a919-83aa4a3f99bc.jpe

Sta mislite da malo spustite loptu. Ovakve tuce sam video u Splitu, Sarajevu, Beogradu, i drugim mestima. Ne mislis li da bi mozda trebalo da se saceka i cuju cinjenice. Jasno je da su je bila dobra sutka, jedino nije jasno sta se pre toga dogodilo. Kazu da ce sudjenje biti neka 2-3 dana iduce nedelje. Malo strpljenja nece skoditi. Osim ako ne zelite da komentarisemo cistinu svakog suta u ovoj zbrci.

P.S.

Tvoj sam post uzeo samo jer je bio blizi, slican video je vec quotovan u prethodnim postovima.

Nije mi jasno koji point hocete da izvucete.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, A sad said:

 

Kasogi nije bio americki drzavljanin. Tako da se te dve stvari ne mogu porediti.

Sto se USA tice on je strani drzavljanin koji je clan organizacije koju je vlada USA u to vreme razmatrala da li da stavi na listu teroristisckih organizacija. 

 

Dobro to jesi u pravu, bio je rezident ne citizen... deca su mu citizens, ne on. 

 

30 minutes ago, mrd said:

 

Nije mi jasno koji point hocete da izvucete.

 

Da je prekrsio zakon Svedske i da su tamo isto svi jednaki pred zakonom, pa i on sa zaledjinom US predsednika. 

 

32 minutes ago, mrd said:

Sta mislite da malo spustite loptu. Ovakve tuce sam video u Splitu, Sarajevu, Beogradu, i drugim mestima. Ne mislis li da bi mozda trebalo da se saceka i cuju cinjenice. Jasno je da su je bila dobra sutka, jedino nije jasno sta se pre toga dogodilo. Kazu da ce sudjenje biti neka 2-3 dana iduce nedelje. Malo strpljenja nece skoditi. Osim ako ne zelite da komentarisemo cistinu svakog suta u ovoj zbrci.

 

 

I kakve veze ima sta si ti video na teritorijama bivse Jugoslavije ako se ovde prica o tome da predsednik ne postuje protokole?

Sibaju se svuda po svetu i stranci i domaci, pa predsednici ne zovu prime ministre da njihovim gradjanima izadju u susret krseci domace zakone. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mrd said:

Sta mislite da malo spustite loptu. Ovakve tuce sam video u Splitu, Sarajevu, Beogradu, i drugim mestima. Ne mislis li da bi mozda trebalo da se saceka i cuju cinjenice. Jasno je da su je bila dobra sutka, jedino nije jasno sta se pre toga dogodilo. Kazu da ce sudjenje biti neka 2-3 dana iduce nedelje. Malo strpljenja nece skoditi. Osim ako ne zelite da komentarisemo cistinu svakog suta u ovoj zbrci.

P.S.

Tvoj sam post uzeo samo jer je bio blizi, slican video je vec quotovan u prethodnim postovima.

Nije mi jasno koji point hocete da izvucete.

 

Mrde, radi se o ponasanju predsednika USA, ni o cemu drugom. Jedno sto je glupo i u potpunom neskladu s opsteprihvacenim demokratskim nacelima o podeli vlasti, a drugo sto ima posledice na medjunarodne odnose. Svedska ambasada u Washingtonu vec je ovih dana bila izlozena pokusaju vandalizacije, upravo povodom ovog slucaja, i sasvim sam sigurna da toga ne bi bilo bez Trumpovih twitova i izjava. Mislim da je sad cuvanije mesto od same Bele kuce. To stvarno nikom nije trebalo.

Ovo je obican sitni kriminal, svakodnevna pojava, kojoj je samo Trump dao taj znacaj koji ima. Zato sam to ovde i pomenula. Sam Rocky je totalno nebitan. I sigurno mu se nece desiti nista strasno. Mislim, nije uhapsen u Srbiji, nego u Svedskoj. Ono jeste da ga brani advokat Slobodan Jovicic, ali sam ga je izabrao 😉.

 

Ali pazi sad sta ti radis. Ovamo kao pozivas da se o tome ne pise, jer kao ne znamo sve cinjenice, a odmah zatim dodajes da ne znamo sta je prethodilo tuci. Sto implicira da je tip mozda zasluzio da bude prebijen. A nije da ne znamo, tip je bio dosadan kao proliv, nije hteo da se skloni kad su mu telohranitelji rekli da se gubi. Sto bi rekli, ku...o se. Ipak nije razlog da ga prebijes, zar ne? Ako cemo jos da teramo mak na konac, sta ima taj Rocky da udara i sutira ovog momka, kraj onolika dva telohranitelja? Ovaj dosadnjakovic nema 50 kila, sa sve cipelama, a ona dva grmalja nisu mogla sama da ga savladaju, nego morao reper da im pomogne. I zbog takvog predsednik USA zove premijera Svedske i daje izjave koje nanose stetu odnosima te dve zemlje?

Link to comment
Share on other sites

 
I kakve veze ima sta si ti video na teritorijama bivse Jugoslavije ako se ovde prica o tome da predsednik ne postuje protokole?
Sibaju se svuda po svetu i stranci i domaci, pa predsednici ne zovu prime ministre da njihovim gradjanima izadju u susret krseci domace zakone. 
Sad ti znači smeta što američki predsednik brine o svojim državljanima. Stvarno mi nisi jasna.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, mrd said:

Sad ti znači smeta što američki predsednik brine o svojim državljanima. Stvarno mi nisi jasna.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Zato sto da je ovo uradio Obama skakali bi do plafona i odjednom bi zakon i protokol i medjunarodno pravo bilo bitno. 

Ne smeta mi briga za gradjanje, nego diletatizam. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Baby said:

 

Zato sto da je ovo uradio Obama skakali bi do plafona i odjednom bi zakon i protokol i medjunarodno pravo bilo bitno. 

Ne smeta mi briga za gradjanje, nego diletatizam. 

Kako sad ti znas sta bi bilo da je Obama ovo uradio? Stvarno je zanimljovo sta se sve mota po tvojoj maloj glavi. :lol_2:

8 minutes ago, vilhelmina said:

Ako cemo jos da teramo mak na konac, sta ima taj Rocky da udara i sutira ovog momka, kraj onolika dva telohranitelja? Ovaj dosadnjakovic nema 50 kila, sa sve cipelama, a ona dva grmalja nisu mogla sama da ga savladaju, nego morao reper da im pomogne. I zbog takvog predsednik USA zove premijera Svedske i daje izjave koje nanose stetu odnosima te dve zemlje?

U pravu si, nije bilo potrebe ni jedan od trojice da udara, ali jesu. Ne vidim problem u Trumpovoj akciji i naravno ne slazem se sa napadima swedsku ambasadu, ali desilo se i dalje nije bitno.

BTW, kad god sam se ko klinac potukao, keva bi me pitala a sta si ti njemu uradio, prema tome ne spekulisem, samo kazem da ima dve strane i da mi ovde ne mozemo to da znamo.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Baby said:

 

Zato sto da je ovo uradio Obama skakali bi do plafona i odjednom bi zakon i protokol i medjunarodno pravo bilo bitno. 

Ne smeta mi briga za gradjanje, nego diletatizam. 

Obama je to radio. U tome i jeste caka sto skacete samo zato sto je Tramp to iskoristio za twitovanje, a inace je savrseno regularna politika Bele Kuce.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, vilhelmina said:

 

Btw, o kauciji nije twitovao, nego je ponudio svedskom premijeru u direktnom telefonskom razgovoru.

I uopste nije rekao da ce mali reper da se pojavi na sudu, nego je rekao da je decko nevin, da je bio isprovociran i da ga je svedska policija uhapsila iz rasistickih razloga. Sve je to javno izrekao mali Trump, i ja stvarno ne znam kako se to moze braniti i opravdavati.

Rekao je da on nije flight risk, i da je ponudio bail ili alternativne garancije.

 

1 minute ago, Baby said:

 

Dokaz... 

Treba ti dokaz? To ce reci da godinama nisi pratila kako US intervenise za svoje gradjane....

Da te podsetim sta se desilo sa americkim pilotom u Italiji?

Ili kako je Gross izvadjen sa Kube.

Ili sta je sve radjeno za Amandu Knox 

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Angelia said:

 

 

Treba ti dokaz? To ce reci da godinama nisi pratila kako US intervenise za svoje gradjane....

Da te podsetim sta se desilo sa americkim pilotom u Italiji?

Ili kako je Gross izvadjen sa Kube.

Ili sta je sve radjeno za Amandu Knox 

 

 

 

 

Ti shvatas pretpostavljam razliku traziti zatvorenika na pustanje da se vrati u maticnu drzavu i traziti da se pusti na slobodu neko ko mozda i nece biti osudjen. Ovi dvoje sto si navela su bili par godina u zatvoru i uz dogovore su pusteni, DT je trazio da se Asap pusti jer nije kriv. Mislim ko je on da odredjuje krivicu pa i US, a ne u nekoj Svedskoj, placa kaucije ... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Angelia said:

Rekao je da on nije flight risk, i da je ponudio bail ili alternativne garancije.

 

Treba ti dokaz? To ce reci da godinama nisi pratila kako US intervenise za svoje gradjane....

Da te podsetim sta se desilo sa americkim pilotom u Italiji?

Ili kako je Gross izvadjen sa Kube.

Ili sta je sve radjeno za Amandu Knox 

 

 

 

Moze li neki citat da je Trump ponudio garancije da ce se ovaj mamlaz pojaviti pred sudom? I kako bi on uopste mogao da garantuje da ovaj nece zbrisati?

 

Ne znam o cemu se radi u slucaju tog pilota, ali za Grossa znam da je odsedeo mnogo godina i pusten iz humanitarnih razloga, pri tome u okviru neke razmene spijuna. Amanda Knox je takodjer osudjena na mnogo godina, pri tome uz vrlo tanke dokaze, pa i oni su kasnije oboreni. I ona je stigla da odlezi nekoliko pre nego sto je oslobodjena.

I Svedska neretko intervenise za svoje gradjane, obicno u slucaju politickih zatvorenika i/ili u slucaju torture ili drugog nehumanog postupanja u zatvorima sirom sveta. 

Ali ne mozes te slucajeve porediti s ovim. Ovog Rokija mozes porediti samo s onim americkim gradjanima kojih sigurno ima, bas kao sto ima i svih drugih, koji trunu po zatvorima sirom sveta zbog pokusaja sverca droge i prestupa tog ranga. Tu spada i ovo nasilnicko ponasanje, i prilicno sam sigurna da se nijedan americki predsednik nikad nije blamirao pokusajima da takve oslobodi optuzbi, po cenu diplomatskog skandala ovog ranga. I to cak u slucajevima kad ljudi zaglave u stvarno lose i nehumane uslove i odrape im drakonske kazne. A ovaj reper ima srecu da je u Svedskoj, gde su kazne blage i zatvori prilicno udobni. Dakle, nijednog od onih razloga zbog kojih svetski politicari najviseg ranga cimaju jedni druge.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Baby said:

 

 

Ti shvatas pretpostavljam razliku traziti zatvorenika na pustanje da se vrati u maticnu drzavu i traziti da se pusti na slobodu neko ko mozda i nece biti osudjen. Ovi dvoje sto si navela su bili par godina u zatvoru i uz dogovore su pusteni, DT je trazio da se Asap pusti jer nije kriv. Mislim ko je on da odredjuje krivicu pa i US, a ne u nekoj Svedskoj, placa kaucije ... 

 

Pa to je to, i o cemu mi uopste pricamo? Da je Trump pokusao nekom americkom tuziocu ili sudiji da se ovako umesa u posao, bas me zanima kako bi se proveo.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Baby said:

 

 

Ti shvatas pretpostavljam razliku traziti zatvorenika na pustanje da se vrati u maticnu drzavu i traziti da se pusti na slobodu neko ko mozda i nece biti osudjen. Ovi dvoje sto si navela su bili par godina u zatvoru i uz dogovore su pusteni, DT je trazio da se Asap pusti jer nije kriv. Mislim ko je on da odredjuje krivicu pa i US, a ne u nekoj Svedskoj, placa kaucije ... 

Mislim da mi citamo stvarno razlicite stvari....Prvo Amanda je branjena od prvog dana, kao i Gross, a za onog pilota pa njega su vojnim transportom prebacili u toku noci, nisu italijani stigli ni "O" da kazu od optuznice.

 

8 minutes ago, vilhelmina said:

 

Moze li neki citat da je Trump ponudio garancije da ce se ovaj mamlaz pojaviti pred sudom? I kako bi on uopste mogao da garantuje da ovaj nece zbrisati?

 

Just had a very good call with @SwedishPM Stefan Löfven who assured me that American citizen A$AP Rocky will be treated fairly. Likewise, I assured him that A$AP was not a flight risk and offered to personally vouch for his bail, or an alternative....

 

Da ne kazem from horses mouth :classic_biggrin: A kako moze da garantuje, pa taj reper je americki gradjanin...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vilhelmina said:

 

Pa to je to, i o cemu mi uopste pricamo? Da je Trump pokusao nekom americkom tuziocu ili sudiji da se ovako umesa u posao, bas me zanima kako bi se proveo.


Pa pokusao je da mu odredi krivicu. 

 

Quote


kUuht00m_bigger.jpg
 
 
 

Give A$AP Rocky his FREEDOM. We do so much for Sweden but it doesn’t seem to work the other way around. Sweden should focus on its real crime problem! #FreeRocky

 


 

 

Tante za kukuriku... mi smo vama, ajde sada vi nama i kakve veze ima kako vas sistem funkcionise

 

Quote
  •  
     
     
     
Very disappointed in Prime Minister Stefan Löfven for being unable to act. Sweden has let our African American Community down in the United States. I watched the tapes of A$AP Rocky, and he was being followed and harassed by troublemakers. Treat Americans fairly! #FreeRocky
5:19 PM · Jul 25, 2019·Twitter for iPhone

 

Ovo je cisto zloupotrebljavanje najvise politicke funkcije i sigurno da se ne radi ovako. Isto kretensko ponasanje koje su nasi pokazali sa onim Miladinom ili kako se vec zove. Da postoji neka pravda cela drzava je trebalo da bude kaznjena za tako nesto. Jos ovi napravise od Svedskog pravosudja i drzave rasiste zbog nekog repera koji umlacuje ljude na ulici jer je potresen sto ga ovaj prati... Cirkus. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Angelia said:

Mislim da mi citamo stvarno razlicite stvari....Prvo Amanda je branjena od prvog dana, kao i Gross, a za onog pilota pa njega su vojnim transportom prebacili u toku noci, nisu italijani stigli ni "O" da kazu od optuznice.

 

Just had a very good call with @SwedishPM Stefan Löfven who assured me that American citizen A$AP Rocky will be treated fairly. Likewise, I assured him that A$AP was not a flight risk and offered to personally vouch for his bail, or an alternative....

 

Da ne kazem from horses mouth :classic_biggrin: A kako moze da garantuje, pa taj reper je americki gradjanin...

 

A sto mu ne bi bilo fer sudjeno? Zato sto su Svedjani rasisti?? 

 

Gluposti!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

 

Da ne kazem from horses mouth :classic_biggrin: A kako moze da garantuje, pa taj reper je americki gradjanin...

 

I dalje mi nije jasno kako moze da garantuje. Kaucija ne moze, nije po svedskom zakonu. Sta bi moglo da bude alternativa? Da ga zatvori u ambasadu? Uveravam te da mu u svedskom zatvoru nije mnogo gore, osim sto mu je verovatno malo dosadno. 

Ustvari, problem tog repera je sto ne moze da napusta Svedsku, sto dalje znaci da je morao da prekine turneju. Ne cini njemu nikakvu razliku da li sedi u zatvoru, u hotelu ili u ambasadi.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Baby said:

 

A sto mu ne bi bilo fer sudjeno? Zato sto su Svedjani rasisti?? 

 

Gluposti!

Nemam pojma kazu da nisi obavestili konzulat par sati, i da mu nisu dozvolili da prica sa konzularnim predstavnikom, i da je bio u nekom losem zatvoru pa su ga prebacili....

odkud znam, sta je problem da se kaze da se trazi fer tretman?

20 minutes ago, vilhelmina said:

 

I dalje mi nije jasno kako moze da garantuje. Kaucija ne moze, nije po svedskom zakonu. Sta bi moglo da bude alternativa? Da ga zatvori u ambasadu? Uveravam te da mu u svedskom zatvoru nije mnogo gore, osim sto mu je verovatno malo dosadno. 

Ustvari, problem tog repera je sto ne moze da napusta Svedsku, sto dalje znaci da je morao da prekine turneju. Ne cini njemu nikakvu razliku da li sedi u zatvoru, u hotelu ili u ambasadi.

Pa ako ne cini sto je bio problem da sedi u ambasadi? :classic_biggrin: Mislim poenta uopste nije u reperu, nego sto ste vi, nesto sto je normalno za Belu Kucu da se raspita za svog gradjanina, i ponude diplomatski koliko mogu, napravili kao neki strasan Trampov gaf.

Kad je uhapsen State Department je dobio briefing - kao sto bi za svakog US gradjanina. Oni se naravno retko mesaju kad postoji osnovana sumnja da je neko pocinio neko gadno krivicno delo, da se ne bi blamirali. Ali posto je izaslo u medije to se jednostavno ocekuje...

Uobicajeno je da ce to uraditi State Secretary, ili neko od drugih vaznijih likova koji imaju diplomatske odnose, ali ocigledno i tu je Trump spreman "on ce sve sam", iskoristio to za reklamu. I to je dobra reklama za njega trenutno, posto njega ne interesuje sta svedjani misle o njemu, nego kako ce americki gradjani glasati 2020.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...