Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

27 minutes ago, mrd said:

Ti se bacas parolama, ja rekoh ova je bas prikladna za ovu diskusiju. 

Da li je tebi jasno da ti sve vreme pricas o prezivljavanju u koje guras ove ljude, a ja govorim o zivotu. Da se bacim u tudje cipele danas, a bio sam pre 20 god. Da imam posao koji mi donosi $15 na sat, tukao bih 2 smene posto sa tih $240 dnevno mogu nesto da planiram, a sa $120 samo cekam sledeci dan ne li pote zaradio $120. Kapiras li ti koncept iza te male satnice. Nije mi jasno sto ti ne mozes da se stavis u moje cipele i ukapiras da je moguce raditi 2.5 smene, ne dugo, ali je moguce. 

Dakle tih $20 na sat nista ne znaci za nekoga ko se oslanja samo na tu satnicu. Slicnu smo diskusiju imali i na penzionom fondu. Shvati, drzava, drzavni fondovi, to nikome nista nikada nije donelo, osim prezivljavanja. Zato u se i u svoje kljuse, stavi se u cizme od 7 milja i zaradi za zivot.

 

 

Pretpostavljam da shvatas da i ako sam pisao kao da se obracam tebi u sustini bi to bilo obracanje nekome ko hoce da cuje sta mu se govori. Znaci nije tebi nego nekom drugom.

 

Ziva bila i promenila cipele. 🙂

 

 

Znaci, nema veze sta ko prica i kako tema tece na forumu, ti pricas svoje i bas te briga 😄

 

Ok, fer, bar znam da ne treba nastavljati na tvoju pricu, ziv ti meni bio 😉

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baby said:

 

Znaci, nema veze sta ko prica i kako tema tece na forumu, ti pricas svoje i bas te briga 😄

 

Ok, fer, bar znam da ne treba nastavljati na tvoju pricu, ziv ti meni bio 😉

Ovo sad je o tvom pisanju, vidi ti svako malo pises uvek isto, te bogatasi ne placaju pores, te izjednacujes coveka i kompaniju i ako je kompanija oslobodjena poreza tvrdis da "vlasnik" ne placa porez. Odakle tebi informacije da iko placa, ili ne placa porez. To jedino ako imas veze u IRS-u. Znaci ti stalno pricas istu pricu, bez obzira o cemu se radi. 

Zbog cega onda meni spocitavas sto ne mogu da se smestim u necije cipele. BTW ja nozim 13-icu. 

Ziva bila!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amigo said:

 

Kazem ja, Amerika je bezgresna :lol_2:

Opet? 😂 Svako malo pa to probas.

Trazio si objasnjenje dobio si ga, malo je bezveze tako laicki pausalno komentarisati, pogotovo tvrditi kako su republikanci i desnicari napisali tax code, pa onda kao pa salio sam se.

 

4 hours ago, Baby said:

 

Joj bre Andjo, odgovorila sam Djordju za kupovinu i prodaju kuce, znam cime se bavi Jeff ako i ne znam ne cekam tebe da me vodis kroz maglu, nego nadjem sama... mslm kao uciteljica si postala... 

 

Ja mislim da je on genije i svaka mu cast, ali isto tako mislim da ovakve poreske olaksice ne bi trebale da dokace one koji za vikend prave 2 milijarde dolara... 

Sorry, ako sam pogresno razumela tvoj smisao za humor.

Ja mogu narednih 30 dana da ti objasnjavam sta se meni ne svidja u tom tax kodu i ti verovatno ne bi ni bila zainteresovana da cujes tako nesto, i ko zna koliko je tih resenja imalo dobre razloge iza toga, i mozda ni ja nisam u pravu, a verujem da bolje poznajem problematiku od tebe.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

 

Sorry, ako sam pogresno razumela tvoj smisao za humor.

Ja mogu narednih 30 dana da ti objasnjavam sta se meni ne svidja u tom tax kodu i ti verovatno ne bi ni bila zainteresovana da cujes tako nesto, i ko zna koliko je tih resenja imalo dobre razloge iza toga, i mozda ni ja nisam u pravu, a verujem da bolje poznajem problematiku od tebe.

 

 

Da, znam, ti si strucanjak za sva americka pitanja 🙂

 

2 hours ago, mrd said:

Ovo sad je o tvom pisanju, vidi ti svako malo pises uvek isto, te bogatasi ne placaju pores, te izjednacujes coveka i kompaniju i ako je kompanija oslobodjena poreza tvrdis da "vlasnik" ne placa porez. Odakle tebi informacije da iko placa, ili ne placa porez. To jedino ako imas veze u IRS-u. Znaci ti stalno pricas istu pricu, bez obzira o cemu se radi. 

Zbog cega onda meni spocitavas sto ne mogu da se smestim u necije cipele. BTW ja nozim 13-icu. 

Ziva bila!

 

Ziv bio u tvojoj trinestici

 😂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Baby said:

 

Da, znam, ti si strucanjak za sva americka pitanja 🙂

 

Nisam, samo tax return radim par meseci godisnje na razlicitim entitetima. I provodim vreme sa poreskim advokatima, to mi je deo posla. Zato sam ti i zvucala kao uciteljica, uletela si sa povrsnim komentarima u moj profesionalni zivot.

Otprilike kao kad inzinjeru probas da kazes kako nije nacrtao prave planove a o tome nemas pojma.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Nisam, samo tax return radim par meseci godisnje na razlicitim entitetima. I provodim vreme sa poreskim advokatima, to mi je deo posla. Zato sam ti i zvucala kao uciteljica, uletela si sa povrsnim komentarima u moj profesionalni zivot.

Otprilike kao kad inzinjeru probas da kazes kako nije nacrtao prave planove a o tome nemas pojma.

 

Andjo, tvoja taksa i Amazonova taksa nemaju nista zajednicko. On ne placa takse iz par razloga, zato sto mu se odbije sve sto ulaze u druge firme i opremu (a ne infrastrukturu), zato sto oduzimaju troskove kompenzacija od svojih deonica od oporezovanih zarada, zato sto ulaze u istrazivanje i razvoj, zato sto su deonice Amazona skocile i veci je odbitak za deljenje deonica koje on deli svojim zaposlenima. Pogledaj na cijem je sve spisku kao investitor. Korporacije kao Amazon, Google, Apple, FB, Microsoft nemaju veze sa onim sa cim ti baratas. Ali hvala na strucnom pojasnjenju... 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Baby said:

 

Andjo, tvoja taksa i Amazonova taksa nemaju nista zajednicko. On ne placa takse iz par razloga, zato sto mu se odbije sve sto ulaze u druge firme i opremu (a ne infrastrukturu), zato sto oduzimaju troskove kompenzacija od svojih deonica od oporezovanih zarada, zato sto ulaze u istrazivanje i razvoj, zato sto su deonice Amazona skocile i veci je odbitak za deljenje deonica koje on deli svojim zaposlenima. Pogledaj na cijem je sve spisku kao investitor. Korporacije kao Amazon, Google, Apple, FB, Microsoft nemaju veze sa onim sa cim ti baratas. Ali hvala na strucnom pojasnjenju... 

Baby, ja potpisujem tax return moje kompanije, LLC, Corp ili privatne.

Znaci ti nemas pojma o cemu pricas.

Ali hvala na misljenju :classic_smile:

 

Edit: ne radim stock option posto mi to nemamo, ali posto ulazemo u iste moram da znam sta radim.

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sprivel said:

Za qms ne znam, ali tax lawyers su sigurno najvazniji ogranak velikih kompanija jer ustede koje im oni donose su ogromne. Zato su i dobro placeni.

QMS prave bolje fees.  A imaju jos komplikovanija pravila. Zato su bolje placeni nego tax lawyers. Znaci u sledecem zivotu, ako mi nije dosadno kao danas bicu QMS expert, tax lawyers barem moraju da imaju higher IQ, QMS guys are just clerks 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Otkud opet ovaj Mueller, zar to nije zavrsena prica - no collusion, no obstruction? :smiley33:

 

Trump-Russia investigation: Mueller set to testify before Congress

Robert Mueller, the official who led an investigation into alleged Russian interference in the 2016 US election, is to testify before Congress.

He will face questions at two lengthy hearings, with the first set to begin at 08:30 local time (12:30 GMT).

Mr Mueller has been reluctant to testify, but agreed to do so after two committees issued subpoenas.

His testimony comes three months after he released his findings on Donald Trump's campaign and Russia.

 

https://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-49096585

 

Pa to je za 10ak minuta. :default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Angelia said:

Opet? 😂 Svako malo pa to probas.

Trazio si objasnjenje dobio si ga, malo je bezveze tako laicki pausalno komentarisati, pogotovo tvrditi kako su republikanci i desnicari napisali tax code, pa onda kao pa salio sam se.

 

Dobro Andjo, reci ti nama koje si ti americke skole za takse zavrsila, pa da nam dokazes da ti zakoni nisu pravljeni da se mulja.

Ocigledno je za nas koji pojma nemamo da sto vise imas para platis manje takse, ne treba tu ni neka velika pamet.

Ja sam vec rekao da mene ne cudi sto su to pravili i republikanci, a i demokrate desnicari, nisu valjda pravili to socijaldemokrate ili kako ih right wing forumasi zovu komunisti :classic_ninja:

nego me cudi da to gologuziji ne smeta.

Za to vrijeme federalni deficit raste, dok se takse smanjuju, tako da se drzava zaduzuje da pokrije sve troskove, a taj dug i kamate ce opet da plati ta ista gologuzija.

I onda kada se pojavi neki AOC, jao vidi sto je glupa, sta ona hoce, pa nisu valjda svi Amerikanci happy sa svim sto se desava u toj zemlji, pogovotu sada kada je sve toliko ispolarizovano.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

Ocigledno je za nas koji pojma nemamo da sto vise imas para platis manje takse, ne treba tu ni neka velika pamet.

Sad ti je jasno sto nisi trebao da bezis sa casova matematike! Lepo su ti stariji govorili, uci alek, ali ti nista.

:roflmao:

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Angelia said:

Imas posao da mi ponudis pa trazis CV?:lol_2:

Hvala - ne kupujem.

 

Ti samo o poslu mislis :classic_biggrin: 

Pomislih ako si se skolovala u Americi po tom pitanju onda ti svaka cast, jer moj sin je studirao biznis i kada je mislim na trecoj godini dobio predmet Takse, kaze on meni poslije nekoliko dana, ja ne mogu ovo da ucim, so boring :lol_2: moram da mijenjam smjer.

Jos je to po kanadskim zakonima, gdje muljaza ipak manja nego u USA, ovdasnje komunjare se trude da je to malo pod kontrolom :lol_2:

Radim ja svoju taksu vec 15-tak godina i jasno mi je to poprilicno sa olaksicama, tako da nisam nikada ni rekao da je Amazon radio nesto da nije po zakonu, u stvari ko zna, mozda i jeste :wicked: 

Stvarno mi nije jasno da obicni ljudi mogu da podrzavaju tako nesto, kao sto sam vec rekao po ko zna koji put, ljudi koji prave milijarde ne placaju porez, a budzet se popunjava zaduzivanjem.

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Amigo said:

 

Ti samo o poslu mislis :classic_biggrin: 

 

Pa gde drugde imas primenu korporativnih poreza nego u poslu? 

To sto ti radis svoju poresku prijavu, dragi moj nije nikakav argument, jer privatni i korporativni porezi imaju mnogo razlika.

I meni to nije dosadno, iritantno ponekad posto ima gomilu zakrpa i nelogicnosti povremeno, da ne pricamo o ekonomski besmislenim delovima, ali dosadno - nikad.

 

A vec smo utvrdili da sam ja "neobicna" :classic_biggrin: Iliti imam malo bolje razumevanje biznisa od prosecnog kriticara ovde.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Angelia said:

Pa gde drugde imas primenu korporativnih poreza nego u poslu? 

To sto ti radis svoju poresku prijavu, dragi moj nije nikakav argument, jer privatni i korporativni porezi imaju mnogo razlika.

I meni to nije dosadno, iritantno ponekad posto ima gomilu zakrpa i nelogicnosti povremeno, da ne pricamo o ekonomski besmislenim delovima, ali dosadno - nikad.

 

A vec smo utvrdili da sam ja "neobicna" :classic_biggrin: Iliti imam malo bolje razumevanje biznisa od prosecnog kriticara ovde.

 

Dobro, shvatio sam, nisi to studirala, ali imas neko radno iskustvo i na tome baziras svoju pricu, medjutim ja stalno postavljam pitanje sta je poenta pisanja takvih zakona i u ciju korist idu.

Zasto se drzava zaduzuje, umjesto da svoje troskove podmiruje iz prikupljanja poreza. Tu nesto nije u redu, pa radilo se i o samoj USA.

Sta ti volis da radis je totalno nebitno u cijeloj prici.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Amigo said:

 

Dobro, shvatio sam, nisi to studirala, ali imas neko radno iskustvo i na tome baziras svoju pricu, medjutim ja stalno postavljam pitanje sta je poenta pisanja takvih zakona i u ciju korist idu.

Zasto se drzava zaduzuje, umjesto da svoje troskove podmiruje iz prikupljanja poreza. Tu nesto nije u redu, pa radilo se i o samoj USA.

Sta ti volis da radis je totalno nebitno u cijeloj prici.

Ja ne pricam o mom studiranju zato sto je to moja privatna stvar a ne da bi ti zakljucivao sta jesam ili nisam studirala, kao sto rekoh nema potrebe za CVjem na forumu.

Poenta pisanja takvih zakona, je pa ima ih vise, zavisi u kom trenutku su napisani. Negde su hteli da poguraju tehnoloske firme, negde su skontali da nema smisla da se oporezuju akcije, jer nisu ostvaren prihod. Pa vecina poreskih advokata ce ti reci da nema smisla da neko placa porez na porez, iako su to malo pobrljali.....uz to dodas da IRS pokusava da uzme sto vise, sa sto manje gundjanja (a to je najlakse od pojedinaca koji nemaju advokate) pa onda stalno moraju da daje naknadna tumacenja zakona koje su sami napisali....

I tako razliciti razlozi, svi uglavnom razumni. To sto je rezultat malo zgore-zdole, samo kaze da je poreskom zakonu potrebna sveobuhvatna revizija, ono sto je Tramp pricao pre dve godine, posto i on zna kako poreski kod izgleda, medjutim nisu mu dopustili da izvrsi dublju reviziju.

 

Suvise si laik u toj temi da mogu ozbiljnije da ti objasnim. Ne postoji politicki koncenzus - eto kratko.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Angelia said:

ono sto je Tramp pricao pre dve godine, posto i on zna kako poreski kod izgleda, medjutim nisu mu dopustili da izvrsi dublju reviziju.

 

Pa ni on ne placa porez:lol_2:

 

9 minutes ago, Angelia said:

Suvise si laik u toj temi da mogu ozbiljnije da ti objasnim. Ne postoji politicki koncenzus - eto kratko.

 

Pa i laiku je jasno da je nakaradno da firma sa preko 11 milijardi profita ne plati ni centa poreza, mafijasi.:capone:zato je AOC vise nego dobrodosla na USA politicku scenu :smiley2:

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...