Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Just now, Jonnhy Clash said:

Otvara da mu radnici za džabe rade dok on ubira kajmak. Tako se i obogatio, na znoju desetina hiljada svojih radnika. A poreze minimalne plaća.

Cekaj sad comi, odakle ti to da mu radnici rade za dzabe? Kako se obogatio na znoju desetin hiljada svojih radnika, kad su mu musterije placale, a ne radnici. Po obicaju si sve okrenuo u mixeru i sad radnici radili za dzabe. :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, mrd said:

Cekaj sad comi, odakle ti to da mu radnici rade za dzabe? Kako se obogatio na znoju desetin hiljada svojih radnika, kad su mu musterije placale, a ne radnici. Po obicaju si sve okrenuo u mixeru i sad radnici radili za dzabe. :)

Radili za kikiriki i topli obrok. A on ubirao profit za sebe na osnovu svog monopolskog položaja.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jonnhy Clash said:

Radili za kikiriki i topli obrok. A on ubirao profit za sebe na osnovu svog monopolskog položaja.

Ovo su vec komunisticke parole, koje bi bilo lepo ne gurati u ozbiljan topic o zemilji, koja nikada nece biti komunisticka prcija. :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mrd said:

Cekaj sad comi, odakle ti to da mu radnici rade za dzabe? Kako se obogatio na znoju desetin hiljada svojih radnika, kad su mu musterije placale, a ne radnici. Po obicaju si sve okrenuo u mixeru i sad radnici radili za dzabe. 🙂

Johhny treba da poveze svoje misli u neku koherentnost, ne samo levicarski protest.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Yoyogi said:

 

Kao da posiljke koje Amazon salje idu za dzabe preko nacionalne poste? Idu po ceni Poste, ako je Amazon ugovorio neke popuste, economy of scale, to je samo ozivelo skleroticnu Postu koja bi se inace izgubila u irelevantnost.

 

Ako bas hoces da vidis ko ima free ride, to su Skype, Facebook,  i slicni besplatni servisi koji piggy back na AT&T i ostale telefonske mreze.

 

Ne salju se za dzabe, pokrivaju ih iz procenta koji oni uzimaju i kroz prime clanarine. Cist marketinski trik, ali ima neke povlastice na osnovu kolicine koja se salje postom. 

Ja se ni nisam bunila zbog toga onomad kada smo o tome pricali, Andja je imala primedbi oko amazonovih povlastica, nisi pratio pa se ne secas... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mrd said:

Ovo su vec komunisticke parole, koje bi bilo lepo ne gurati u ozbiljan topic o zemilji, koja nikada nece biti komunisticka prcija. :)

Neće biti prćija već zemlja slobode. Ne fiktivno nego stvarno. 

Mlada je naša Aleksandrija. Ona može i za 20 godina postati predsednica.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Div said:

 

Te doskočice ničemu ne služe, Taj Bezos se obogatio zahvaljujući i sistemu, društvu, okruženju u kojem je mogao da radi, država je ta koja obezbeđuje stabilnost sistema i sigurnost pojedinca, dakle najeći interes za očuvanje mira i stabilnosti ima Bezos, najviše bi izgubio u slučaju kraha sisema, magacioner ne bi, verovatno bi u svakom sistemu živeo približno jednako, i da počne od nule ne bi bio daleko od trenutne pozicije. 

A cemu sluzi jeftin kvazihumanizam koji se zavrsava na sopstvenom dzepu? Koja je to izvrnuta logika ima najvise da izgubi? I ti imas vise da izgubis od onih sto zive ispod savskog mosta pa sto ne predlozis da ti dupliraju porez na nekretnine? Hoces djavola da trazis, ali dobro zvuci u forumskim raspravama, bas kao sto i magacioner zivi svugde isto. Kod Slobe je imao platu od dva jajeta, a kod Trumpa $18 na sat ( sliku sam postavio na drugoj temi), pa ti vidi kako je to priblizno jednako u svakom sistemu.:classic_smile:

 

2 hours ago, Div said:

Država je instrument društva, pa ako društvo proceni da treba da prikupi više para od bogatih biće tako, 

 

A ovo je naravno  pravilo iza kojeg si ti uvek spreman da stanes?:smiley26:

Jel' treba da ti navodim primere kada je drustvo procenilo da nesto treba da se otme? Na drugoj je temi neko objasnjavao kako je ostao bez stana, verovatno jer je drustvo tako procenilo.

Cemu sve ovo uvijanje kada  moze da se narodski objasni sa " ko ga yebe, neka plati kada ima".

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, DJORDJE said:

A cemu sluzi jeftin kvazihumanizam koji se zavrsava na sopstvenom dzepu? Koja je to izvrnuta logika ima najvise da izgubi? I ti imas vise da izgubis od onih sto zive ispod savskog mosta pa sto ne predlozis da ti dupliraju porez na nekretnine? Hoces djavola da trazis, ali dobro zvuci u forumskim raspravama, bas kao sto i magacioner zivi svugde isto. Kod Slobe je imao platu od dva jajeta, a kod Trumpa $18 na sat ( sliku sam postavio na drugoj temi), pa ti vidi kako je to priblizno jednako u svakom sistemu.:classic_smile:

 

 

A ovo je naravno  pravilo iza kojeg si ti uvek spreman da stanes?:smiley26:

Jel' treba da ti navodim primere kada je drustvo procenilo da nesto treba da se otme? Na drugoj je temi neko objasnjavao kako je ostao bez stana, verovatno jer je drustvo tako procenilo.

Cemu sve ovo uvijanje kada  moze da se narodski objasni sa " ko ga yebe, neka plati kada ima".

Pa neće većina ljudi da iz svoje imovine finansira beskućnika ispod mosta, zato socijalizam i jeste potreban.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mrd said:

Cekaj sad comi, odakle ti to da mu radnici rade za dzabe? Kako se obogatio na znoju desetin hiljada svojih radnika, kad su mu musterije placale, a ne radnici. Po obicaju si sve okrenuo u mixeru i sad radnici radili za dzabe. 🙂

 

Geez, naravno da su mu musterije placale, ali plate u amazonu su na najnizem mogucem primanju, a firma pravi najvisa moguca primanja. Navodno je pristao da plati minimalac od $15 po satu, do sada je prosek bio 11. 

Kako ces odrzati potrosnju i kapitalizam ako veliki procenat njih je na 11, pa cak i 15? 

 

Vi se kao borite za kapitalizam, a ustvari ne znate osnove kapitalizma i kako je odrziv. Minimalne plate + inflacija vode u recesiju, a ne ekonomski bum. Ne moze se na kreditima ziveti zauvek, krediti moraju da se otplate. 

 

Evo ako te ne mrzi proctaj malo, pa mozda prestanes da se bunis zasto se odredjuje minimalac:

 

https://democracyjournal.org/magazine/20/growth-and-the-middle-class/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Honey Badger said:

Nista ja ne pricam o ravnopravnosti, nemoj mi to pripisivati. Ja pricam sa nekog mog stanovista, posmatram situaciju i razmisljam, odnosno diskutujem sa tobom i drugima jer me interesuje kako je to normalno da ne smeta trositi silne pare da jedan milijarder ide igrati golfa pretvarajuci se da radi za tebe, nego omoguciti nekom nesretniku iz kvarta da se izlijeci.

Nije to ravnopravnost, to je human decency, a ja mislim da se to sve vise gubi u drustvu.

 

 

Ti milijarderi placaju porez , a to sto ih drzava trosi novac  na razne gluposti je sasvim druga prica. Je ne smatram da njih treba osloboditi poreza, ali sam isto tako protiv toga da se neko pljacka sa poreskom stopom od 70% samo zato sto ima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Baby said:

 

Geez, naravno da su mu musterije placale, ali plate u amazonu su na najnizem mogucem primanju, a firma pravi najvisa moguca primanja. Navodno je pristao da plati minimalac od $15 po satu, do sada je prosek bio 11. 

Kako ces odrzati potrosnju i kapitalizam ako veliki procenat njih je na 11, pa cak i 15? 

 

Vi se kao borite za kapitalizam, a ustvari ne znate osnove kapitalizma i kako je odrziv. Minimalne plate + inflacija vode u recesiju, a ne ekonomski bum. Ne moze se na kreditima ziveti zauvek, krediti moraju da se otplate. 

 

Evo ako te ne mrzi proctaj malo, pa mozda prestanes da se bunis zasto se odredjuje minimalac:

 

https://democracyjournal.org/magazine/20/growth-and-the-middle-class/

Ti malo razmisli, kako raste cena proizvoda i zasto. Uzmi sve faktore koji uticu na cenu finalnog proizvoda i dobices racunicu i krajnju cenu proizvoda. Vise cene, zahtevaju visu cenu rada, visa cena rada podize cenu proizvoda, visa cena proizvoda podize minimalac, i tako u krug. 

Procitaj malo o proizvodnji i ceni proizvoda, bice ti jasnije. :)

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Baby said:

 

Rekoh davno pa cu reci i sada, svaka njemu cast na ideji, ali to nije poenta. Poenta je da ti placas taksu, a on ne, a ne da li ti trazis parce njegovog kolaca, nego da li milioni tebe drze ekonomiju visoko troseci pare. Ti mozes da rucas jednom, milioni ljudi mogu da rucaju jednom, on sam isto tako... (rucak je primer, mozes upotrebiti na bilo cemu sto je potrosnja koja odrzava dobru ekonomiju). 

Iskreno nemam pojma sta si htela da kazes sa ovim ruckom.

I odakle ti da on ne placa porez? Pa za to se u US ide u zatvor.

17 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Otvara da mu radnici za džabe rade dok on ubira kajmak. Tako se i obogatio, na znoju desetina hiljada svojih radnika. A poreze minimalne plaća.

Uostalom, ko još kupuje preko Amazona pored Ali Expresa?

:classic_blink: Sta je to Ali Expres? 

Koliko znam on svoje radnike placa, onoliko koliko su pristali da budu placeni, ili mislis da ih ko robove veze i sad ces da radis za dzabe?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Baby said:

 

Ne salju se za dzabe, pokrivaju ih iz procenta koji oni uzimaju i kroz prime clanarine. Cist marketinski trik, ali ima neke povlastice na osnovu kolicine koja se salje postom. 

Ja se ni nisam bunila zbog toga onomad kada smo o tome pricali, Andja je imala primedbi oko amazonovih povlastica, nisi pratio pa se ne secas... 

Moguce, pokusavam da pratim i vrlo moguce  da sam nesto propustio. I dalje mislim da je tu Postal Service na dobitku.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Pa neće većina ljudi da iz svoje imovine finansira beskućnika ispod mosta, zato socijalizam i jeste potreban.

Zasto da ne? Ovi sto imaju nekretnine imaju vise da izgube pa neka i plate za beskucnike, a i za imigraciju imam predlog. Pola Srbije zvrji prazno, dok se onoliki narod iz Afrike i Azije potuca po raznim kampovima. Da se lepo naseli jedno milion po opustelim selima . Eto , to bi bio moj doprinos ljevicarkim idejama.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Iskreno nemam pojma sta si htela da kazes sa ovim ruckom.

I odakle ti da on ne placa porez? Pa za to se u US ide u zatvor.

:classic_blink: Sta je to Ali Expres? 

Koliko znam on svoje radnike placa, onoliko koliko su pristali da budu placeni, ili mislis da ih ko robove veze i sad ces da radis za dzabe?

 

 

Plaća toliko jer su primorani da rade za siću. 

Edited by Eddard
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mrd said:

Ti malo razmisli, kako raste cena proizvoda i zasto. Uzmi sve faktore koji uticu na cenu finalnog proizvoda i dobices racunicu i krajnju cenu proizvoda. Vise cene, zahtevaju visu cenu rada, visa cena rada podize cenu proizvoda, visa cena proizvoda podize minimalac, i tako u krug. 

Procitaj malo o proizvodnji i ceni proizvoda, bice ti jasnije. 🙂

 

Amazon nije proizvodjac, nego dostavljac. 

 

Ok, nisi procitao, standardno...

 

Ne znam da li si primetio ali plate ne prate rast inflacije... tako da bas i nije u krug. 

 

Elem, kada isteras sve ilegalce, platices hranu vise, jer niko nece da radi za pare za koji oni rade. Jel ovo sto si napisao znaci da bi odrzali cene proizvoda treba sacuvati guzice ilegalaca ili i dalje ostajemo pri dizanju zida i deportaciji naveliko?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Jonnhy Clash said:

Plaća toliko jer su primorani da rade za siću. 

Kako mislis primorani da rade? Zar ne mogu da odbiju taj malo placeni posao i nadju neki bolji. Hoces li mozda da kazes, da im je neko obezbedio posao?

Ja nikada necu razumeti tu logiku, da neko mora da radi, posto nema gde drugde da radi! Pazi sad dodatak, ako nema gde drugde da radi, onda je para koju dobija trzisna vrednost njegovog rada, a ne dzeparac. Mnoga deca ne dobijaju dzeparac, vec rade za svoje potrebe. :)

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Angelia said:

Iskreno nemam pojma sta si htela da kazes sa ovim ruckom.

I odakle ti da on ne placa porez? Pa za to se u US ide u zatvor.

 

 

 

Huh...

 

Htela sam da kazem o potrosnji. On koji zaradi milijarde potrosi pare na jedan rucak, kao sto i oni koji zarade neku sicu pojedinacno potrose pare na taj jedan rucak. Ko unese vise para u opticaj, on jedan ili milioni drugih? Zasto ne bi placao porez?

Nije meni nadoslo to o porezu, nego pisalo na sve strane, eno stavila sam i link pa idi citaj ili nadji sama... lepo pise da ne placa federalnu taksu... ako nadjes da mi pokazes da placa, prihvatam... 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Baby said:

Amazon nije proizvodjac, nego dostavljac. 

Proizvod koji Amazon proizvodi jeste dostava, ali ti to nisi procitala do sada, a mozda ni neces. Svaki proizvod ima ulog kapitala i plasiranje proizvoda na market. Znaci radnici uvek mogu da daju otkaz, a za njima ce drugi doci.

 

Bas me briga da li ce cena branja skociti, ako ilegalci odu. Proizvodjac, ovde su recimo i farmeri proizvodjaci, iako oni ne proizvode nista, vec sunce, zemlja i kiseonik. Sad dok ovo pisem, pade mi na pamet, kako se niko od vas svetonazornih nije setio da trazi da se i njima plati. 

Da zavrsim, ako ilegalci ne beru, brace legalni, mozda i za vecu sumu, a mozda i ne. Proizvod ce biti skuplji, ali ce biti skup onoliko koliko trziste hoce da plati. 

Ako jos nesto nije jasno, samo pitaj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mrd said:

Proizvod koji Amazon proizvodi jeste dostava, ali ti to nisi procitala do sada, a mozda ni neces. Svaki proizvod ima ulog kapitala i plasiranje proizvoda na market. Znaci radnici uvek mogu da daju otkaz, a za njima ce drugi doci.

 

Bas me briga da li ce cena branja skociti, ako ilegalci odu. Proizvodjac, ovde su recimo i farmeri proizvodjaci, iako oni ne proizvode nista, vec sunce, zemlja i kiseonik. Sad dok ovo pisem, pade mi na pamet, kako se niko od vas svetonazornih nije setio da trazi da se i njima plati. 

Da zavrsim, ako ilegalci ne beru, brace legalni, mozda i za vecu sumu, a mozda i ne. Proizvod ce biti skuplji, ali ce biti skup onoliko koliko trziste hoce da plati. 

Ako jos nesto nije jasno, samo pitaj.

 

Da, trziste kreira cenu proizvoda, ali ako imas milione koji imaju plate takve da ne mogu da priuste mnoge proizvode moze cena da im opadne, a moze i proizvodjac da odustane od proizvodnja ako ne nadje racunicu. Rastom cena opada prodaja, osim u slucaju da srednja klasa moze da priusti i dalje istu potrosnju. 

 

Amazon prodaje proizvode proizvedene sirom sveta, mnogo vise kineske nego americke. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Da ljudi rade prema mogućnostima a da troše prema potrebama. To je ideal socijalizma. 

 

 Znaci i onaj cije mogucnosti, prave ili lazne, su da radi dva sata treba ima sansu da trosi prema potrebama kao onaj sto radi 10 sati?! Vrlo, vrlo zanimljiv koncept pravedne preraspodele. 😂😂😂😂😂

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Baby said:

Amazon prodaje proizvode proizvedene sirom sveta, mnogo vise kineske nego americke. 

Kakve to ima veze, sa proizvodom koji Amazon plasira na trziste? Daj se fokusiraj na ono o cemu pricamo, nemoj sad jos i sunceve pege da mi dodajes u diskusiju, to nema veze sa Amazonovom cenom!

 

Jos mi nisi odgovorila, ono u vezi cene minimalca, kako to mislis da minimalac ne podesava bias cene krajnjeg proizvoda?

Link to comment
Share on other sites

Just now, boxcube said:

 

 Znaci i onaj cije mogucnosti, prave ili lazne, su da radi dva sata treba ima sansu da trosi prema potrebama kao onaj sto radi 10 sati?! Vrlo, vrlo zanimljiv koncept pravedne preraspodele. 😂😂😂😂😂

Bez uvrede boxcube, ali s obzirom da držiš robovlasnika na avataru teško da možeš da razumeš šta je pravedna raspodela.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mrd said:

Kakve to ima veze, sa proizvodom koji Amazon plasira na trziste? Daj se fokusiraj na ono o cemu pricamo, nemoj sad jos i sunceve pege da mi dodajes u diskusiju, to nema veze sa Amazonovom cenom!

 

Jos mi nisi odgovorila, ono u vezi cene minimalca, kako to mislis da minimalac ne podesava bias cene krajnjeg proizvoda?

 

Minimalac odrzava socijalni mir, kao sto se i deo tvoje takse odvaja za to (pritom je sve to u tvom interesu). Medjutim, minimalac ne odrzava ekonomsko poboljsanje, a korporacije gledaju da sto manje plate radnike (pa valjda onda moraju da im odrede minimalac od strane drzave koja ih i ovako jedva oporezuje). Radnici trose pare, manje para manje potrosnje losija ekonomija. 

Eno procitaj za silikonsku dolinu i plate. Microsoft imaju najmanje, dok manje firme koje se bave istom delatnoscu placaju radnike vise od Microsofta. 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked and unlocked this topic
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...