Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

E jbg, vi bas ne kontate free speech, posle svih diskusija. Vi ste za slobodu govora, ali smatrate da moraju postojati neke posledice tog slobodnog govora. [emoji846] Ne postoji govor mrznje u Americi, to spada pod slobodu govora. Mozete snositi posledice u privatnom zivotu za to, u karijeri, drustvu, moze vam Fb izbrisati nalog, cenzurisati vas, mnogo toga, ali drzavu zabole patka za to. Naravno da je odgovornost predsednika za izrecenu rec mnogo veca od odgovornosti obicnog gradjanina, ali prilicno sam siugran da oni imaju apsolutno pravo na slobodu govora isto koliko i svaki drugi gradjanin. 

 

Zaista sumnjam da postoje neka ogranicenja za njih, predsednike. Angelia, mrde? [emoji846]

Ne sme da stoji ograničenje, a ni ne postoji. Moje mišljenje je da javna ličnost mora da meri svoje reči.

Javno proterivanje, koje čujemo, mora da se negira. Može se i DT pozvati na odgovornost, ali kako neko ko diskredituje zaslužne ljude iz svojih redova može da očekuje da ga neko sluša. Više sam puta naveo da su dems izgubili mnogo zbog ovih mladih koji žela da se popnu i "obezbede svoje stražnjice". Trenutno moraju da se srede da bi ih iko slušao.

Da bi ove prozivke i uzvici mogli da se okarakterišu kao poziv na napad, neko ko ima slušaoce treba da izloži argumente. Taj ne postoji! Zar se i Pelosi nije obrukala.

Ovo pdmetanje klipova sam u ovo pola veka hodanja po planeti video samo u exYU.

Sličan im modus operandi.

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

https://www.huffingtonpost.ca/entry/fascist-trump-rally-greenville-ilhan-omar-send-her-back_n_5d30529fe4b0419fd328b270

 

O skupu u Greenville-u:

 

“I think that this rally is a rhetorical and political escalation for Trump, establishing him firmly to the right of his 2016 election,”

Burley told HuffPost in a text exchange.

“Which is what he wants to do because he wants to double down on his base for support, and he is doing that by playing on racist populism to create that motivation.”

This strategy, Burley said, will ensure that Trump supporters will “escalate their political behavior, which can be expressed violently, as we have seen with the rise of groups like Patriot Prayer.” 

“I think that the rhetoric he chose to use, both about the congresswoman and with regards to the antifascist left, will have the result of inspiring violence.”

 

 

sta reci, paklena pomorandza...

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, boxcube said:

 

E vidis ovo ti je potpuno pogresna ocena zasto je Tramp ispiskaorao sve ove tvitove i sta je sa time hteo. Gore sam opisao ali hajde da ponovim. Par dana pre cele guzve Palosi i AOC su se prepucavale i bilo je i nekog izlgeda da ce Palosi uspeti da je ucutka kao i sve po ludilu joj kolegini u demokratskoj stranci. To bi za Trampa bilo jako, jako lose jer ako mora da se takimici protiv biznis demokrate, politicara levog centra tu su mu statistki vrlo lose. Jedva bi pobedio a postij i dobra sansa da bi bi pociscen. Zasto bi to Tramp dopustio kad vidi da u demokratskoj stranci ima mali milion glupih sektasica koje se ekstra lako trigeruju. Tramp pust tvit i nakon toga opet pise tvit sa osvrtom na to kakve ce efekte imati. Sto naravno ludacama nista ne znaci i one detoniraju granatu koju je Tramp bacio. Voila, Palosi vise ne moze da ucutka AOC, oci javnosti uprte su u njeno ludacko djipanje i lupetanje. Demokrate svi gledaju kako se jedu medjusobno, neorganizovani su, slabi i bezidejni a sektasice melju li melju i nedlucinim glasacima sve vise graviraju u svest ideju da je demokrata=AOC. Ako se protiv Trampa kandiduje neka od borkinja za drustvenu pravdu demokrate gube 99,99% a mozda se cak i cepaju na frakcije nakon izbora. Tramp ce sve uraditi da upravo ovakvim tvitovanjem izazove bas sto vise ovakvih skakanje AOC i ostalih sektasica i sektasa.

 

Sa ovakvim shvatanjem dogadjaja da je ovo neka Trampova teorija, ideja, ideologija, pokusaj deportacije ili poziv na linc samo se njemu dugorocno pomaze. Pa covke vise puta rekao tacno sta ce uraditi i gomila inace pametnih ljudi ne konta sta se desilo jer gledaju stvari kroz ideologiju. Ideologiju koja je uglavnom bazirana na isrpavnim etickim pretpostavkama ali politika je pragrmaticna delatnosti i tu treba imati i sluha za procese koje se idealizmom nemaju veze.  A Tramp kao boiler room cutthroat istina nema manire i obrazovanje ali instinkt i talenta bas za takvu manipulaciju ima za izvoz.

 

Isto vazi i za Vucica i nesrecnu mu opoziciju. Lik trci  krugove oko vajnih opozicionara idealista koji pojma nemaju ni sami sta hoce, videti smejuriju od 30 tacaka, a pojma nemaju na koji nacin Vucic drzi vlast i sta bi trebali raditi da ga ugroze.

 

 

 

Ovo sto ti objasnjavas je nesto sto je trenutno. Vec u veoma skorije vreme ce neki novi skandal, ili kako to da nazovem isploviti i ovo pasti u zaborav. Demokrate su pokazale i pre da nisu bas jedinstvene kada su bez ikakvog dogovora pustili da se dva tuceta ljudi kandiduje za predsednika, a od tih dvadeset i kusur, bar 16toro nemaju nikakav plan i program, jedva ih ko primecuje. Sve ove njihove debate ce pasti u zaborav onog momenta kada ostane jedan koji ce krenuti u "borbu" za predsednika i onda ce bit taj ili Tramp. Ljudi ce glasati za ili protiv Trampa vise nego za ili protiv demokrata. 

Tramp ili bilo ko drugi nema sta da dopusta ili ne dopusta da u suprotnoj stranci budu demokratski izabrani likovi. Da se on pita (mislim jedan covek), US bi bila diktatorska zemlja sto nije. Ja sam za to da je vlast nekako ravnomerno rasporedjena izmedju dve stranke uvek, pa i za to da u nekoj stranci ima pravo da misli drugacije od onog sto stranka zastupa. Sumnjam da ce se ijedna stranka pocepati, pa nisu ovo jedine turbulencije. 

Ne bih ja pravila paralelu sa Vucicem i Srbijom, ipak je Amerika demokratska zemlja sto su dokazali na poslednjem glasanju kada su demokrate dobile house. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Eddard said:

 

Da li je to antisemitski stav, jeste. Ali, ako ćemo po vašoj garantovanoj slobodi govora, ako je svakome dozvoljeno da kaže šta hoće, zašto branite njoj? Zašto je njoj zabranjeno da prosipa antisemitske stavove, a Trumpu se odobravaju šovinistički? Zato što je jedan izazvan drugim? Pa ne može tako, to je klasičan appeal to hypocrisy.

Nisam imala vremena u toku dana, pa evo sada.

Ja njoj ne branim da ima anti-semitske stavove, samo konstatujem da je licemerno da neko ko diskriminise po tom pitanju, i promovise takve stavove, kad se na to odgovori povlaci kartu rasizma.

Znaci sloboda govora garantuje da cu se ja u nekom trenutku naci uvredjena, i to je ok. Ok je zato sto to znaci i da ja imam pravo slobode misljenja i govora cak i kad to nekog vredja. Ako iskljucimo naravno direktno podstrekivanje nasilja ili slander. 

Kad nazoves Trampa (ili mene) rasistom, malo je siva zona da li je to sloboda govora ili slander. Generalno uvek idem na stranu slobode govora, ako nije usmereno da izazove direktnu stetu. Tako i uzimam slobodu da nekog ko mi tako nesto kaze nazovem budalom. Zamisli ako se on nadje uvredjen i time opravda da me je izlupao cekicem? 

 

Vratimo se na CH situaciju, i Papinu pricu da kad ti neko opsuje majku ocekivano je da te neko lupi pesnicom :classic_blink:

Za mene ocekivano je da ti neko odgovori verbalno, nikako fizicki.

 

Potpuno podrzavam i ocekujem da se bezbednost doticne obezbedi. Vidim sad neke spekulacije da je prekrsila imigracione zakone, ako je to tacno - i to treba da se tretira po zakonu.

 

Slazem se sa HB da nije prijatno kad te neko proziva po pitanju etnicke pripadnosti, ja sam to prosla u SR i to je jedan od razloga zasto sam smatrala da treba da odem. Ali nije prijatno, i treba da ima posledice nije isto.

Edited by Angelia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Honey Badger said:

da li ces i dalje podrzavati Trumpa

 

 

Propustila sam ovaj aspekt tvog pitanja danas.

Ta iluzija kako ja podrzavam Trampa, religiozno ili ideoloski, je potpuno pogresna. Ja sam bila prva u toku izbora da kazem "ne mogu da verujem da je Tramp bolja opcija". Kazes nisi citao na emigraciji raspravu, pa onda i ne mozes da znas. Medjutim, kad je dobio izbore ja sam otvoreno rekla pustite ga da radi, pa da vidimo dal je dobar ili ne. Nakon toga je doslo do totalnog ludila, znaci niko ga nije pustio da radi. Dobili su TDS i od tada nista objektivno ne moze da se ocenjuje, ako kazes Tramp je uradio ovo dobro, ti podrzavas Trampa,  i onda si fasista, rasista i sta god.

 

Objektivno, ja ne mogu da podrzim takvo proganjanje predsednika US, na stranu sto smatram da je to umerena pozicija. Nisam se ja stavila na stranu Trampa, tu su me stavili oni koji pate od TDS.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Medjutim, kad je dobio izbore ja sam otvoreno rekla pustite ga da radi, pa da vidimo dal je dobar ili ne.

 

I to je ta neka republikanska mantra: kad je predsednik nas, pustite ga da radi da vidimo dal je dobar ili nije. Kad je predsednik njihov, odmah djonom.

 

Ako je predsednik njihov, a imamo nasu republikansku vecinu u Senatu, odmah otvaramo specijalnu komisiju da istrazimo finansijska poslovanja (Whitewater, Clinton), pa specijalni tuzilac (Kenneth Star), pa ako se ne pronadje nista vezano za predsednika, e onda mogu da se gledaju i ljubavne veze, moze Monika Lewinski, moze impeachment, moze sve. Onda je dosao Bush Jr, i onda je mantra bila pustite ga da radi da vidimo dal je dobar ili ne, i Demokrate su ga zaista pustile da radi, i to se zavrsilo divno: ratom u Iraku koji je zapocet na osnovu isfabrikovanih dokaza republikanske administracije, a zavrsilo se najgorom ekonomskom krizom. E kada je dosao Obama, onda je krenula kuknjava sto je odobrio paket za resavanje ekonomske krize (prvi deo paketa je odobrio Bush, ali to se ne racuna jer je nas), sto mu je onakav Healthcare (koji je u stvari bio skoro isti kao republikanski predlog za Healthcare iz 1993), idemo filibuster za sve zakonske predloge demokrata koji imaju vecinu u parlamentu. E a  kada republikanci preuzmu parlament,  onda idemo na opstrukciju svih zakonskih predloge predsednika, da ga nateramo da vlada dekretima, pa ga onda optuzimo da vlada kao kralj jer nece da slusa volju naroda. Mozemo i da zatvorimo savezne ustanove ako nam se ne svidja predlog budzeta demokratskog predsednika, zasto da ne? I slag na tortu: necemo da razmatramo njegov predlog za sudiju vrhovnog suda, jer "nema legitimitet", ajde da sacekamo izbore koji su za godinu dana. 

 

Demokrate bi bile budale kada bi posle svega ovoga pustile Trampa da radi, kao sto su to uradili sa Bushom Jr. Nek se krcka na vatri kao sto su se Obama i Klinton krckali poslednjih 6 godina, kada nisu imali vecinu u parlamentu. Ovo  je prosto igra koju Demokrate nisu smislile, ali konacno uce kako treba da se igra. Pa kome prvom dosadi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 7/17/2019 at 2:35 PM, Amigo said:

Otpor Trampu je zaista fascinantan, a i on se ponasa kao slon u staklarskoj radnji. Da li ima iko pametan u njegovom  timu da mu kaze da prestane da tvituje i da to nije njegov posao.

Meni tramp ne lici na slona u staklari, vise na gospodara lutaka, master papetara sa jasnom strategijom kako da dodbije izbore, koji (izmedju ostalog) tvitovima minuciozno upravlja lutkama iz Demokratske stranke, i to je jasno gotovo svima u SAD - osim lutkama (o ovoj strategiji su ljudi iz njegovog najblizeg okruzenja vise puta govorili, pogledajte recimo intervju koji je Stiv Banon dao Carliju Rosu nakon izbora). Da bi Tramp pobedio na narednim izborima potrebno je da se steknu 2 uslova (mada je moguce da je i jedan dovoljan):


1) Da nastupi kao kandidat opozicije (Dvoru,  tj. dominantom (levicarskom, cesto marksistickom) amalgamu akademije i mejnstrim medija), jer opozicija uvek ima "3 na karte"

 

2) Da za izazivaca ima nekoga ko bi bio percipiran kao trbuhozborac ovog totalitarnog pokreta oko maloumne konobarice sto joj guzica zinula na tudje pare i moc, i onog djeda sto je isao na medeni mesec u SSSR da se sa izabranicom nasladjuje gledajuci kako iz komiteta proturaju nesrecnim podanicima cetvrtinu hleba, dok ovi poslusno cekaju u redu i ljube ruke gospodarima (gde mu se, ocigledno, upalila lampica)

 

Eh sada, uslov 1) ce najverovatnije biti ispunjen, osim ako Tramp ne povede neki rat u medjuvremenu, u kojem slucaju bi ga Dvor podrzao, jer Dvor, kao parazitska klasa koja ne ucestvuje na trzistu nego zivi od otimanja preko politike, obozava rat jer rat osnazuje politicku moc, rat ojacava drzavu i silu a unistava civilizaciju, obrasce zivota zasnovane da saradnji, na dobrovoljnim medjuljudskim interakcijama. Dakle Tramp ne bi trebalo da zapocinje nikakav rat ako zeli pobedu na izborima, ali to je u potpunosti pod njegovom kontrolom.

 

Sto se tice uslova 2), on nije pod Trampovom kontrolom, ali ima dobrih vesti. Pocetni tok kampanje i prva demokratska debata su belodano pokazali da je DS trenutno sekta koja se zapravo ni ne obraca obicnom glasacu nego Dvoru (ili jos gore, najmaloumnijim pridvoricama, onome bubuljicavom sto na kampusu urla "hey ho, western culture has to go"), od njega trazi odobrenje i tapsanje po ramenu, njemu dokazuju svoju odanast i pravovernost (cak jedni druge poktazuju optuzujuci se medjusubno da nisu dovoljno posveceni kultu, npr. kada se medjusobno optuzuju za rasizam :ajme:) - problem je sta ta kultisticka retorika, koja mozda ima prodju na nekom univerzitetskom odseku "liberalnih umetnosti" obicnog Amerikanca zanima taman koliko i, sta znam, "performativna teorija roda i njene posledice". Drugim recima, Demokrate se obracaju najradikalnijem delu svojih glasaca, onima koji bi, po definiciji, svakako glasali za njih, dok od sebe udaljuju umerenije biraca (obe stranke), neopredeljene, dakle one koji bi trebalo da im budu primarna ciljna grupa ako hoce da pobede na izborima. Polovi i reakcije gradjana nakon te debate su ovo jasno pokazali, ljude ne zanima da glasaju za sektu i ne zanima ih uvodjenje fasisticke diktature - ektremisti iz DS-a (kelnerica, ova zena koja promovise islamizam i socijalizam i slicne kreature) koji se za ovo zalazu imaju ekstremno nizak rejting medju ispitanicima - i ovo su ocigledno neki ljudi iz DS razumeli i pokusali u poslednjih par nedelja da odstrane kancerogeno tkivo iz svoje partije i da se ograde od najproblematicnijih delova svoje (inace duboko problematicne) organizacije...

 

...i onda u sred ovih napora Tramp uradi nesto sto Demokrate natera da opet prigrle i podrze svoje totalitarno i nepopularno krilo...(da se posluzim novinarskim recnikom:) Slucajno?

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

On 7/18/2019 at 6:20 AM, Angelia said:

Prvo kazes kukaju desnicari - sto ja naravano razumem da se odnosi na republikance, gde retko koji se ne zali na ultra levicu, mislim koj djavo, zale se umereni Dems na ultra levicare.

Onda ti to ispravis i kazes da ne "mi" kukamo. Ok znaci ti ne ki "mi" smo desnicari koji kukaju na AOC. Sto bi realno svaka normalna osoba kukala na ono sto ona prica.

Fact checking....

 

Mislis da je AOC ultra-levica recimo u severnoj Evropi? Hoces da kazes da su svi izvan Amerike kojima ona nije ultra-levica nenormalni?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, boxcube said:

 

 

A nemas ni najrazumniju dozu straha da jednog dana, ukoliko ovakav nacin ogranicavanja slobode govora postane legitiman, dobijs vlast koji upravo ovakvu tvoju kritiku  proglasi govorom mrznje? Sloboda govora za koju se neko izbori ima vrednsot dok je vlast na uzici sa koje ne moze da pocne da je suzava ili instant ukine. Ako vlasti das kondicional da tumaci kad je govor mrznje a kad sloboda govora sta si uradio?

 

Naravno da ne smes pozivati na pogrome, ubistva i viknuti "Pozar!" u punoj sali samo sto to nema veze sa slobodom govoara vec sa sirenjem lazi pozivom na ubistvo.

 

Pa hajde da vidimo kako ova anti PC teorija funkcionise u praksi - poredi drzave u kojima su na vlast demokratskim putem dosle pro-PC partije sa drzavama gde je na vlast dosla anti-PC populisticka desnica ili levica, svejedno.

 

Madjarska, Poljska, Turska, Rusija a nekada i sama Vajmarska Nemacka 1933. Sa druge strane, u zapadnoj i severnoj Evropi neka ogranicenja vladaju od 2. Svetskog rata.

 

Jel su sve to same PC levicarske diktature?

 

Da nije Orban pre totalne vlasti i sam bio sampion slobodnog govora kao i svi ovi Fox-news fanovi, ukljucujuci Trampa?

 

Da li je moguce da populisticki autoritarci generalno vole slobodu govora (kao i sve druge slobode) sve dok ne uzmu totalnu vlast a zatim sloboda govora (kao i druge slobode, ukljucujuci da ubiju) vazi samo za njih i nikoga vise? Da nije Tramp pretio novinarima da ce da ih zatvori? Hm, kako se to slaze sa idejom o slobodnom govoru?

 

Edited by Anduril
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Angelia said:

Nisam imala vremena u toku dana, pa evo sada.

Ja njoj ne branim da ima anti-semitske stavove, samo konstatujem da je licemerno da neko ko diskriminise po tom pitanju, i promovise takve stavove, kad se na to odgovori povlaci kartu rasizma.

Znaci sloboda govora garantuje da cu se ja u nekom trenutku naci uvredjena, i to je ok. Ok je zato sto to znaci i da ja imam pravo slobode misljenja i govora cak i kad to nekog vredja. Ako iskljucimo naravno direktno podstrekivanje nasilja ili slander. 

Kad nazoves Trampa (ili mene) rasistom, malo je siva zona da li je to sloboda govora ili slander. Generalno uvek idem na stranu slobode govora, ako nije usmereno da izazove direktnu stetu. Tako i uzimam slobodu da nekog ko mi tako nesto kaze nazovem budalom. Zamisli ako se on nadje uvredjen i time opravda da me je izlupao cekicem? 

 

Vratimo se na CH situaciju, i Papinu pricu da kad ti neko opsuje majku ocekivano je da te neko lupi pesnicom :classic_blink:

Za mene ocekivano je da ti neko odgovori verbalno, nikako fizicki.

 

Potpuno podrzavam i ocekujem da se bezbednost doticne obezbedi. Vidim sad neke spekulacije da je prekrsila imigracione zakone, ako je to tacno - i to treba da se tretira po zakonu.

 

Slazem se sa HB da nije prijatno kad te neko proziva po pitanju etnicke pripadnosti, ja sam to prosla u SR i to je jedan od razloga zasto sam smatrala da treba da odem. Ali nije prijatno, i treba da ima posledice nije isto.

 

Kada kazes da je neko (ko je rodjen u SAD) zapravo iz neke vukojebine gde vlada kriminal i da treba da se vrati tamo, da li je to po tebi slander? 

Zasto mislis da Tramp i njemu slicni taj govor ne koriste za ljude ciji su preci dosli iz Britanije, Skandinavije ili Nemacke?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, dude said:

 

 

Strasno. Zaista mnogo veci problem nego sto Amerika ima sa rasizmom, ogromnom populacijom u zatvorima, problem sa drogama, nasiljem/naoruzanjem, stanjem zdravstva, medija i korporativizmom koji vlada politickim sistemom. Po svim ovim indikatorima Amerika je pri dnu OECD zemalja a kakva je situacija sa PC govorom? Koliko je ljudi do sada poginulo u Koloradu zbog ove katastrofe?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A kome se tacno zabranjuje da govori i pise sta hoce i kako hoce? Ne racunam zabrane govora i tribina konzervativaca na koledzima, te nije bitno. :wink2: Vec u nekoliko postova se provlaci ova teza da neko brani Cortezovoj i kompaniji da uzivaju privilegije free speech-a. To sto je Trump rekao ce ostati samo na tome, na njegovim recima. 


@Anduril

 

Naravno da Amerika nema ni priblizno problema sa rasizmom(niti je america zemlja u kojoj se podrzava rape culture)koliko neki hoce da predstave. U danasnjoj Americi manjine su zastupljenije u javnom i politickm zivotu vise nego ikad pre. A cak i da postoje ozbiljni problemi sa rasizmom, kakve to veze ima sa debilima koji predlazu ovakve gluposti? Ne ugrozava nikoga fizicki, ali je nepotrebno i glupo do yaya. I kakve uopste veze ovaj video ima sa tim sto si naveo? 

 

I ovaj video dokazuje koliko su PC levati u stvari ti koji su optereceni rasom, polovima(musko, zensko) bojom koze.... skeniraju okolinu u potrazi sa izrazima koje ce logickim vratolomijama povezati sa tim, iako to nikome drugom nije ni na kraj pameti. 

U vezi PC recnika. Uzmimo rec criple za primer. To je samo rec, a reci su neutralne. Ne postoji aspolutno nikakva negativna ili uvredljiva asocijacija vezana za tu rec. Jednostavna, direktna rec. A eto, zahvaljujuci PC dobricama, danas se ta rec u USA smatra uvredljivom, neprigodnom. PC recnik je gomila fraza, zargona koji samo maskiraju stvarnost, ulepsavajuci je... Misle da ce ako ulepsaju, promene naziv nekog stanja, promeniti samo stanje. To su konstrukti perverznih mozgova koji vide uvrede, podele tamo gde normalan covek ne vidi nista drugo do obicne reci. 

Edited by Eddard
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi stvarno trebalo da se prestane sa praksom da kad god POTUS napravi neko major sranjiste to relativizuje i gurne pod tepih postovanjem nekih retardiranih klipova koji predstavljaju promil americke populacije, dok istovremeno rasizam i sovinizam buja, pospesen od strane vodeceg coveka americke administracije.

 

Neke tamo nebitne senatorke niti imaju moc niti mogucnost da pariraju doticnom liku koji je nedostojan mesta na kom se nalazi i da zapravo prave neku veliku stetu. A ne prave.

 

Sluze samo kao strasila da uplase Drumpfove potencijalne glasace komunizmom, dzihadizmom i najstrasnijom od svih stvari - politickom korektnoscu. Jer prljavi Juznjak hoce da smrdi, prdi i valja se u blatu jer ima pravo na to.

 

Kao sto on ima prava da bude smrdljivi praznoglavac i da zivi u svom miomirisu, tako da i ove imaju pravo da predstavljaju one koji su ih izabrali.

 

Dok bi Drumpf trebalo da pripazi, jer sa vecom moci dolazi i veca odgovornost, mnogo veca nego sto ima bilo koji demokratski senator.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ObiW said:

Ako je predsednik njihov, a imamo nasu republikansku vecinu u Senatu, odmah otvaramo specijalnu komisiju da istrazimo finansijska poslovanja (Whitewater, Clinton), pa specijalni tuzilac (Kenneth Star), pa ako se ne pronadje nista vezano za predsednika, e onda mogu da se gledaju i ljubavne veze, moze Monika Lewinski, moze impeachment, moze sve.

 

Ko  je postavio Muellera ? Ko je otvarao istrage oko izbora kojima se predsednik protivio? Ti isti republikanci.

 

8 hours ago, ObiW said:

E kada je dosao Obama, onda je krenula kuknjava sto je odobrio paket za resavanje ekonomske krize (prvi deo paketa je odobrio Bush, ali to se ne racuna jer je nas), sto mu je onakav Healthcare (koji je u stvari bio skoro isti kao republikanski predlog za Healthcare iz 1993), idemo filibuster za sve zakonske predloge demokrata koji imaju vecinu u parlamentu

 

A koliki je bio taj Bushov paket u poredjenju sa Obaminim paketom? Za osam godina Obama je dodao nekih $9 triliona .

Sada ispada da su republikanci krivi i za ponos Obamine administracije zvanu Heathcare. Usvojen je  bez citanja, sto je naravno bila sala, bas kao i mnoge Trumpove sale, a onda  i republikanci snose deo odgovornosti, valjda zato sto nisu glasali za isti. Imali su vecinu, republikance za nista nisu pitali, mogli su da usvoje i Medicare for all, ali su izabrali to sto su izabrali. Opet krivi su zli republikanci.

 

8 hours ago, ObiW said:

 I slag na tortu: necemo da razmatramo njegov predlog za sudiju vrhovnog suda, jer "nema legitimitet", ajde da sacekamo izbore koji su za godinu dana. 

 

Tu tortu je napravio Biden 1992ge. Republikanci su je samo izvadili iz frizidera kada je njima odogovaralo.

Edited by DJORDJE
Link to comment
Share on other sites

...

 

Uvek su me cudili fantasti koji su zeleli da grade neku Utopiju sumnjivim sredstvima, pa im onda trebaju drugi ljudi koje u tu utopiju uteruju silom / prevarom / represijom.

Citaj - raznorazni politicki pajaci, propagatori 'progresa / napretka & sretne buducnosti covecanstva'.

 

Za razliku od njih, drugi su svoju utopiju gradili sopstvenim rukama / pamecu, oslanjajuci se na civilizacijska postignuca i ne sileci nikoga da im se pridruzi.

Citaj - Bill Gates.

 

Na veliku zalost 'boraca za progres / Utopiju', Istorija pokazuje da cak i trenucima kada im se ucini da su trijumfovali, pocinje medjusobno prozdiranje, o cemu svedoci i ova poslednja krljacina medju demsima. Jednostavno previsoki obrtaji i pritisak dovode do prebrzog raubovanja i taj se 'motor' samounisti.

 

Da bi se to zabasurilo, koristi se super-extra emotivan govor, zamena teza, nesuvisle konstrukcije i ono sto je neizostavno pratilo to ideolosko ludilo - katastroficarski govor i redovna objava 'propasti sveta', ako nije po njihovom.

A i kad je po njihovom propast je neminovna, sto smo imali prilike da vidimo. 

To samo svedoci o bolescini takvih sistema, totalnoj civilizacijskoj neutemeljenosti i intelektualnoj sterilnosti.

Takvi nikada, nista, nigde nisu stvorili a da je iole potrajalo, jer su te Utopije olicenje samog Zla.

 

Evo jednog primera, doduse na drugu temu - tzv. 'globalno zagrevanje', no vise nego ilistrativnog. 

 

>> ... Jordan Peterson at the Cambridge Union is showing his disagreeable side when answering student's question about climate change. Event took place on November 2, 2018.

 

Student (she): 'Drought flooding and ocean acidification unanticipated for 65 million years all result from climate change according to over 700 of your fellow scientists so i was wondering whether you thought climate change could be an issue that could unite us all or left and right moving us beyond debates about c16 to discussions at the UN Katowice next month where perhaps humanity might finally discover its global map of meaning.

JP:  No. ... <<

:thumbup:

 

Nije tacno da 'rasizam i sovinizam' bujaju u USofA - to je samo u glavama demsa koji su podlegli TDS-u.

:smiley13:

 

...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kinik said:

Nije tacno da 'rasizam i sovinizam' bujaju u USofA - to je samo u glavama demsa koji su podlegli TDS-u.

 

Sve je to lepo, ali meni nekako odzvanjaju reči rulje "send them back"... Znači ne - "go back", nego rulja zahteva akciju od svog vrhovnog komandanta koji ih je i inspirisao. 

 

Možda je to samo u mojoj glavi... 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ObiW said:

 

I to je ta neka republikanska mantra: kad je predsednik nas, pustite ga da radi da vidimo dal je dobar ili nije. Kad je predsednik njihov, odmah djonom.

 

Nemam pojma da li je to Republikanska mantra, za mene bila ista kad je Obama bio na toj poziciji.

3 hours ago, Anduril said:

 

Mislis da je AOC ultra-levica recimo u severnoj Evropi? Hoces da kazes da su svi izvan Amerike kojima ona nije ultra-levica nenormalni?

Sad da smo imali stvarno razgovor, zamisli da sam pogledala, levo, pa desno pa u tebe.

Evropi? Ko je pricao o Evropi? :classic_huh:

Stvarno nemam pojma niti me interesuje sta je tamo ultra levica ili desnica.

2 hours ago, Anduril said:

 

Kada kazes da je neko (ko je rodjen u SAD) zapravo iz neke vukojebine gde vlada kriminal i da treba da se vrati tamo, da li je to po tebi slander? 

Zasto mislis da Tramp i njemu slicni taj govor ne koriste za ljude ciji su preci dosli iz Britanije, Skandinavije ili Nemacke?

Nije, mislim da se zajebao kad je napisao za sve :classic_biggrin:

A sto ne koristi slican govor zaa ljude ciji su preci (hmmm on nije mislio na pretke, znao je da je neko prva generacija samo nije znao ko) iz Britanije i sl, koliko squodova takvih vidis koji galame kako je US rasisticka, fasisticka rupa kontrolisana od jevrejskog lobija?

 

Link to comment
Share on other sites

...

 

Zasto meni ne odzvanja?

:wink2:

 

Necu valjda jos da kacim i uradke sa 'antifa' ruljom koja zahteva 'akciju'?

Ili su oni bili samo izazvani?

 

Btw, ti nemas tamo marš ekstremnih desnicara kroz politicki sistem USofA, vec marš ekstremnih levicara, tzv. 'demokratskih socijalista'. Oni pozivaju na svasta - oz promene ustava, pa do svih mogucih zabrana / osuda.

 

Bio je slucaj sa nekim englezom, 'konzervom' kome nisu dozvolili ulazak u USofA jer su ga vise puta kao 'potencijalnog teroristu' lazno prijavile neke leftisticke grupe. Pa se mucio par godina. U Kanadu je mogao - ne u USofA.

 

Znaci 'send him back?'

:classic_blink:

 

...

Link to comment
Share on other sites

Interesantne stvari se desavaju, a odluke koje se donose, su toliko umobolne da jednostavno covek nece budale.

Pazi sad:



The House passed a bill Thursday to hike the federal minimum wage to $15 per hour in a win for liberal activists who have long pushed to give low-wage workers a raise.

 

link

Ne mogu da ih shvatim, $15 minimum wage San Francisco i Virginia City NV. Nedavno smo raspravljali kako je sirotinja ono sto prima $120k u SF Bay Area, a sad izjednacavaju mesta gde ti godisnje ne treba vise od $25k i ovu sirotinju sa 6 cifara. Samo pokazuje koliko to drustvo nema veze sa mestom gde zive. :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DJORDJE said:

Moram da priznam da me iznenadjuju, posto je proslo vec sest meseci, a nisu izglasali neki magazine ban ili assault rifle ban. Pelosi i Feinstein gube kontrolu nad partijom?

Uzmi vecu kesu za kokice. Sad ce SF da stavi minimum na $25. Ovo drustvo je totalno odlepilo.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Eddard said:

A gde sam ja o njima/njoj bilo šta afirmativno rekao? Ko tebe Trampom, ti njega Omar. 

 

Btw, ako dobro razumem vesti, a engleski mi jeste ko maternji, gde je ona to tačno i u čemu uporedila Izrael sa naci Nemačkom? Ona se protivila zakonu koji osuđuje one koji bojkotuju Izrael i tražila pravo da svaki američki građanin ima pravo da bojkotuje i Izrael ako hoće (kao što je svojevremeno bojkotovana i Nemačka).

 

Da li je to antisemitski stav, jeste. Ali, ako ćemo po vašoj garantovanoj slobodi govora, ako je svakome dozvoljeno da kaže šta hoće, zašto branite njoj? Zašto je njoj zabranjeno da prosipa antisemitske stavove, a Trumpu se odobravaju šovinistički? Zato što je jedan izazvan drugim? Pa ne može tako, to je klasičan appeal to hypocrisy.

 

 Bas je o tome rec da joj ne branimo. Nek daje antisemitske izjave do prekosutra samo nek i ona i svi ostali prihvate to da takva sloboda dolazi sa cenom da ces cuti razne druge stvari koje se tebi ne svidjaju. Ja se bas zalazem za tu njenu slobodu da moze da kaze sve te i jos gore stvari ali moze i njoj svasta da se kaze i tu nema mesta bilo kakvom plakanju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked and unlocked this topic
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...