Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Just now, dude said:

Ocazio, Omar,(nije bas odusevljena jevrejima) Tlaib i ko je vec ta cetvrta = Micheal Moore. To je ta retorika, Amerika genocidna drzava, belci moraju biti kolektivno kaznjeni za ropstvo, rasisti na svakom koraku, "America was never great" je njihov odgovor na "Make America great again". Pa se covek zapita, sta radite u takvoj drzavi? Kako ste dosli na poziciju na kojoj se nalazite u takvoj drzavi? To je osnovni motiv incidenta, ne to sto su one people of color. Naravno da Amerika nije takva drzava, to njihovo histerisanje bas kao i Trampov nezgrapan tvit sluze za unutrasnje politicke potrebe. Naravno da niko nece biti deportovan, budite bez brige, to je sve deo freedom of speech. 

 

Ja sam ocigledno propustio masovno iseljavanje latinosa, manjina iz Amerike. Deluje mi da su manjine nikad zastupljenije u politickom i javnom zivotu USA. Manite se gluposti, upozoravanje forumasa koji zive tamo da ce doci red i na njih je proizvod histerije i ne bas racionalnog razmisljanja. 

 

Ja pitah nedavno, na osnovu cega povezujete izraz MAGA sa rasistima? Taj slogan je koriscen nekoliko puta u istoriji u kampanjama razlicitih politicara, ukljucujuci Hilari i njenu kucku, Bila. Tim sloganom, pretpostavljam, se salje poruka protivnicima da su toliko zasrali da je vreme da neko drugi vrati drzavu tamo gde zasluzuje da bude.

 

 

I ja se slažem sa ovim boldovanim citatom. Rasizam je istorijska činjenica za SAD (prema crncima, latinosima i starosedeocima) a Tramp ga polako vraća na mala vrata. 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, boxcube said:

 

AOC je problem za demorkate, kao i Ilhan Omar i slicni radikalni zanesenjaci. Ne za Trampa i GOP,  za demokrate. One svojim ludovanjem omogucavaju Trampu da svoje tvitove koji bi bili obicno piskaranje pretvara u verbalne kasikare kojima svaki put, ali svaki put na istu foru, razbije demokrate i pomaze im da izgledaju totalno neorganizovano, glupo i smesno. Ozbiljni politicari u DNC i te kako znaju da su slicni radikalni ludaci u njihovim redovima jedno od najjacih Trampovih oruzja u propagandom ratu ali ne smeju da im se suprotstave jer ne mogu sa sigurnoscu da procene kakav ce biti njihov licni rejting ako se one okreneu protiv njih, kao sto vec jesu, sa raciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiist debilnim pricama. Tako da to, ako neko nemirno spava zog AOC i slicnih ludaca to su ozbiljni ljudi u DNC. Da li iko zamislja da bez tekavih ludaka i ludackih prica bi ikad bilo moguce da Tramp obicnim tvitom izazove razdor izmedju Palosi i Klivera?! Da cak Kliver napusti proces vodjenja sa recima da ne moze da gleda ovu bruku. I sve zasto? Zato sto su mlade revolucinarke i revolucinari zapaljivi ko hepo kocke i predvidivi kao sat.

 

AOC jeste problem demokrata, medjutim upravo ta podeljenost pokazuje da postoji nade za normalnost, jer ima oni koji se suprotstavljaju. Tramp jeste problem za republikance, ali za razliku od demokrata samo mali broj njih je spreman da kaze sta misli, i vecinom pokazuju da nije bitno sta se radi dok imas vlast. Kliver je malo osetljiv na rec "rasizam," a Tramp se nije zaustavio na tvitu nego isao dalje sa izjavama i ponovljenim da napuste zemlju jer ne vole zemlju i rade protiv nje. On ne odstupa od svoje ideje da treba poslati... negde sve one koji imaju suprotno misljenje i suprotne interese. Pelosi je pogresila zato sto je pored svih izazova pala bas na ovom. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Angelia said:

Doticna cetvorka konstatno ponavlja kako US ne valja, kako je rasisticka, necemo ni da pominjemo razne anti-semitizme....a za to vreme uzivaju jedno od najnaprednijih demokratskih zemalja.

 

Ne vidim nista lose u tome da neko kritikuje zemlju u kojoj zivi i da zeli da se nepravilnosti otklone, to i jeste sustina demokratije.

 

13 minutes ago, Angelia said:

Lose je on to srocio, tu mozemo da se slozimo.

E sad da se ja pobunim na povisenu cenu, ili kao sto ponavljam da Philliju treba bolja infrsstruktura, pa mi neko odbrusi "idi tamo odakle si dosla", pa ja bi blago receno smatrala da je ta osoba budala, i misljenje te osobe mi ne bi znacilo nista. 

 

Naravno da je budala, kao sto je i Tramp budala kada izvali tako nesto. Previse se on uzivio u tvitovanje sa svim kriticarima njegove vladavine. Isto tako bi i on mogao da se iseli u neku diktatorsku zemlju i da se tamo bori za vlast gde ga niko ne bi smeo kritikovati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Angelia said:

 

Kakve posledice bi ti ocekivao da neko ko meni kaze "idi odakle si dosla" snosi? Pa to je njegovo pravo, sloboda govora, nikakve.

 

 

 

Ja bih ovo zvala zloupotrebom slobode govora i sirenje mrznje. Tim teze ako dolazi od nekog ko je na celu drzave. Fakat je da ne moze da ih istera iz drzave, ali ostaje pitanje sigurnosti za one koji se "salju kuci" jos pritom su Amerikanci. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Baby said:

 

Ja bih ovo zvala zloupotrebom slobode govora i sirenje mrznje. Tim teze ako dolazi od nekog ko je na celu drzave. Fakat je da ne moze da ih istera iz drzave, ali ostaje pitanje sigurnosti za one koji se "salju kuci" jos pritom su Amerikanci. 

mmmm ne. Nemam pojma kako se zloupotrebljava sloboda govora, sloboda govora je sloboda govora, zna se koja su ogranicenja na tome. I ne vidim nikakvo pitanje sigurnosti. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Amigo said:

 

Ne vidim nista lose u tome da neko kritikuje zemlju u kojoj zivi i da zeli da se nepravilnosti otklone, to i jeste sustina demokratije.

 

Zna se sta je kritikovanje a sta je lupetanje i dizanje tenzija bespotrebno. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelia said:

Zna se sta je kritikovanje a sta je lupetanje i dizanje tenzija bespotrebno. 

 

Za njih znaci nema slobode govora :classic_biggrin: nego mora licno americki predsednik, jer valjda nema pametnija posla ,da svakodnevno komentarise necije izjave na tviteru :capone:

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Angelia said:

Ti sad mislis da poentiras a u stvari potpuno masis.

Imali smo mi dosta rasprava u Emigraciji, gde je ne retko receno ako ti se nova zemlja ne dopada, idi negde drugde ili tamo odakle si dosao. Mozes valjda da se slozis samnom da se tu ne radi o rasizmu? Tako i u slucaju sa Trampom to nije rasizam, ali se proglasava za rasizam zato sto je to rekao nekom ko sebe smatra POC.

Sad da se vratimo na tvoj slucaj Angelia.

Kako si napravio paralelu na razloge zasto je on to rekao toj cetvroci i kako ce meni kolega da kaze nesto da uradim sto mi se ne dopada, pa se ja kao pobunim? Te dve situacije nemaju nista zajednicko. Doticna cetvorka konstatno ponavlja kako US ne valja, kako je rasisticka, necemo ni da pominjemo razne anti-semitizme....a za to vreme uzivaju jedno od najnaprednijih demokratskih zemalja. Lose je on to srocio, tu mozemo da se slozimo.

E sad da se ja pobunim na povisenu cenu, ili kao sto ponavljam da Philliju treba bolja infrsstruktura, pa mi neko odbrusi "idi tamo odakle si dosla", pa ja bi blago receno smatrala da je ta osoba budala, i misljenje te osobe mi ne bi znacilo nista. 

Od takvih budala nista mene ne stiti sto sam bela, cak bi se iznenadio da mi se desavalo da mi se na nekim mestima ljudi obrate na spanskom :classic_smile: posto ne delujem toliko bela koliko ti smatras.

Kakve posledice bi ti ocekivao da neko ko meni kaze "idi odakle si dosla" snosi? Pa to je njegovo pravo, sloboda govora, nikakve.

 

I mogu da ti kazem kako sam ja reagovala kad mi se tako nesto desilo, davno sad bilo. Na kasi jedne prodavnice, gde je doticni, ocigledno redneck cuo mene kako pricam sa klincem na SH, okrenula sam se pogledala ga, i mirno upitala "nesto si imao da kazes?" I istog trenutka redneck nije bila kvalifikacija nego opis :classic_biggrin:

 

Da je probao da me juri stapom, ja bi naravno ocekivala zastitu zakona. Ali nije, nego je samo rekao glupost.

 

Uopste nisam poentirao, postavio sam pitanje, pa i objasnio zasto ga postavljam.

 

Nisam pratio vase rasprave na Emigraciji, rijetko tamo zalazim, nisam ni na onom forumu to narocito pratio.

 

Okazio-Nakazio i ostale 3 su demokratski izabrane i imaju ne samo pravo, nego i obavezu da kritikuju rasizam i sve ostalo sto misle da nije u redu u njihovoj zemlji, to je njihov posao. Koliko god da ti mislis da je to najnaprednija demokratija na svijetu, one imaju pravo misliti drugacije i raditi na tome da to bude jos bolje. Za anti-semitizam bih volio vidjeti i neki dokaz, mada izgleda onaj 'free speech' koji si branila alt-rightistima i Trumpu da bulazne sta bilo bez posljedica, ne vazi za ovu 4orku, sto me pomalo cudi jer te smatram osobom od integriteta. 

 

Nije tu parolu Trump "lose srocio", ako je on uopste to i srocio, sroceno je to bas onako kako je trebalo da se sroci. Ne znam kako ti ne vidis da to ima svrhu da se takvo ponasanje odobri i rasiri medju gomilom, jer ako je OK da POTUS izvaljuje takve stvari, zasto bi se neki menadzer, kamiondzija, kasirka ili nastavnica u skoli snebivala da tebi ili bilo kome drugome kaze da ide kuci ako ti se ne svidja ili da ides kuci i ako ti se svidja, sto da ne? Ako ti se tako nesto desi jednom ili dvaput u zadnjih 10 godina ili vise, pa i nije strasno, a zamisli da pocne svakodnevno da ti se desava? 

 

Jer ovo sto Trump radi je gusenje disenta, proganjanje neistomisljenika huskajuci na njih  ove MAGA koji mu dolaze na ove rallies i vjeruju i ponavljaju svaku njegovu rijec. Ja na ovim Trumpovim rallies vidim samo ludilo.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Honey Badger said:

Ne znam kako ti ne vidis da to ima svrhu da se takvo ponasanje odobri i rasiri medju gomilom, jer ako je OK da POTUS izvaljuje takve stvari, zasto bi se neki menadzer, kamiondzija, kasirka ili nastavnica u skoli snebivala da tebi ili bilo kome drugome kaze da ide kuci 

 

Ili još gore, čekam trenutak kada će neki od pomenutih da upotrebi neki komad oružja koji s ponosom nosi, da te izjave pretoči u delo. 

 

Sve inspirisan i potaknut nezgrapnim tvitom. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Eddard said:

 

 Ili još gore, čekam trenutak kada će neki od pomenutih da upotrebi neki komad oružja koji s ponosom nosi, da te izjave pretoči u delo. 

 

Sve inspirisan i potaknut nezgrapnim tvitom. 

 

Desio se momenat u UK prije 3 godine. Ista retorika (skola Bannona ili Goebbelsa, kako god, isto je), Farage i Co, huskali krezave i jedan od njih ubije clanicu parlamenta koja je vodila dio kampanje za ostanak u EU.

 

Zivimo u interesantnim politickim vremenima, sto nije nikakav plus.

Link to comment
Share on other sites

...

 

Vec smo raspravljali o pojavi da se USofA politickoj realnosti / praksi prolazi sa EU PC merilima i ocekuje isto postupanje.

 

Ideje i pozivi da se drugima zapuse usta, primene kazne i ogranicenja, jer ce mozda, ili su rekli nesto sto se PC ostrascenim likovima nece dopasi je izraz leftisticke paranoje, i, zasto ne reci direktno - totalitarizma.

To je orwelijana koja samo izaziva gnusanje i zasluzuje totalni prezir.

 

 

... 

Link to comment
Share on other sites

@Kiniknemam ja ništa protiv slobodnog govora, per se, iako se ne slažem sa tom slobodom u potpunosti, ako prelazi u govor mržnje koji može da podstakne određene radnje. A kad taj govor dolazi od najmoćnije osobe na planeti, onda ima još veću težinu.

 

U prevodu, onaj redneck ima pravo da Angeliji kaže da kupi penje i vrati se tamo odakle je i došla jer to realno i nema nekakve posledice, Trump to pravo ne bi smeo da ima. 

Link to comment
Share on other sites

Upravo tako.

Kada neko kao Tramp izjavi nešto što liči na govor mržnje to može pokrenuti određeni broj ludaka da naprave nešto loše. 

Tramp kao prvi čovek SAD (još uvek nažalost) ima ogroman uticaj na ljude koji ga podržavaju i kao takav ima odgovornost za svako izgovoreno slovo.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Eddard said:

...

 

Tzv. 'govor mrznje' je politicki konstrukt.

To se, kao nekadasnji 'zakon o verbalnom deliktu' koristi da bi se drugima zapusila usta, da se 'disciplinuju', pod pretnjom sanjcija i izopstavanja iz drustva.

 

Ima prava onaj rednek da kaze Angeliji sta god hoce, dok ne posegne za 'fizikom' - za to postoji policija, kao sto ima pravo i DT da kaze / napise sta mu je na pameti. Imaju pravo i one 'sen(R)atorke' da kazu sta god hoce, a kako ce ih napenaliti - to je njihov problem.

 

Cinjenica jeste da su mnogi iz svoje shitholine doneli neke svoje vukojebinske obicaje i da zele da ih nature ostalima - zbog raznoraznih trc-prc i sta sve ne jos, no ne ocekuju valjda da USofA postanu shitholina koja bi im bila mila srcu?

To sto u UK likovi koji su rodjeni tamo zele da drugima nature 'sariju' i slicne obicaje - to je civilizacijski neprihvatljivo i zasluzuje osudu. Niko ne dolazi u muslimsku zemlju da natura zapadno hriscanstvo - mislim moze, ako je lud ili samoubica.

 

Ne bih da sirim temu na EU gde je kolicina politickog slepila, hipokrizije, beskicmenjastva, tupavog birgerstva prevazisla sve podnosljive granice. 

 

Osnovno demokratsko pravo svakog coveka je da kaze da je 'glupo - glupo a ruzno - ruzno ..." a ne da se upodobimo pojavi sto je opisao E.M. Remark:

- kada covek cita natpise na nadgrobnim spomenicima, pomisli da su zemljom hodili bataljoni krilatih andjela'. 

 

Ne bih o znacaju / znacenju koji simbol 'andjela' ima kod nemaca (u zapadnoj kulturi), samo obrati paznju da Remark govori o groblju.

 

Samo tamo vladaju apsolutni red, harmonija & tisina.

:classic_cool:

 

...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E jbg, vi bas ne kontate free speech, posle svih diskusija. Vi ste za slobodu govora, ali smatrate da moraju postojati neke posledice tog slobodnog govora. 🙂 Ne postoji govor mrznje u Americi, to spada pod slobodu govora. Mozete snositi posledice u privatnom zivotu za to, u karijeri, drustvu, moze vam Fb izbrisati nalog, cenzurisati vas, mnogo toga, ali drzavu zabole patka za to. Naravno da je odgovornost predsednika za izrecenu rec mnogo veca od odgovornosti obicnog gradjanina, ali prilicno sam siugran da oni imaju apsolutno pravo na slobodu govora isto koliko i svaki drugi gradjanin. 

 

Zaista sumnjam da postoje neka ogranicenja za njih, predsednike. Angelia, mrde? 🙂

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Baby said:

 

AOC jeste problem demokrata, medjutim upravo ta podeljenost pokazuje da postoji nade za normalnost, jer ima oni koji se suprotstavljaju. Tramp jeste problem za republikance, ali za razliku od demokrata samo mali broj njih je spreman da kaze sta misli, i vecinom pokazuju da nije bitno sta se radi dok imas vlast. Kliver je malo osetljiv na rec "rasizam," a Tramp se nije zaustavio na tvitu nego isao dalje sa izjavama i ponovljenim da napuste zemlju jer ne vole zemlju i rade protiv nje. On ne odstupa od svoje ideje da treba poslati... negde sve one koji imaju suprotno misljenje i suprotne interese. Pelosi je pogresila zato sto je pored svih izazova pala bas na ovom. 

 

E vidis ovo ti je potpuno pogresna ocena zasto je Tramp ispiskaorao sve ove tvitove i sta je sa time hteo. Gore sam opisao ali hajde da ponovim. Par dana pre cele guzve Palosi i AOC su se prepucavale i bilo je i nekog izlgeda da ce Palosi uspeti da je ucutka kao i sve po ludilu joj kolegini u demokratskoj stranci. To bi za Trampa bilo jako, jako lose jer ako mora da se takimici protiv biznis demokrate, politicara levog centra tu su mu statistki vrlo lose. Jedva bi pobedio a postij i dobra sansa da bi bi pociscen. Zasto bi to Tramp dopustio kad vidi da u demokratskoj stranci ima mali milion glupih sektasica koje se ekstra lako trigeruju. Tramp pust tvit i nakon toga opet pise tvit sa osvrtom na to kakve ce efekte imati. Sto naravno ludacama nista ne znaci i one detoniraju granatu koju je Tramp bacio. Voila, Palosi vise ne moze da ucutka AOC, oci javnosti uprte su u njeno ludacko djipanje i lupetanje. Demokrate svi gledaju kako se jedu medjusobno, neorganizovani su, slabi i bezidejni a sektasice melju li melju i nedlucinim glasacima sve vise graviraju u svest ideju da je demokrata=AOC. Ako se protiv Trampa kandiduje neka od borkinja za drustvenu pravdu demokrate gube 99,99% a mozda se cak i cepaju na frakcije nakon izbora. Tramp ce sve uraditi da upravo ovakvim tvitovanjem izazove bas sto vise ovakvih skakanje AOC i ostalih sektasica i sektasa.

 

Sa ovakvim shvatanjem dogadjaja da je ovo neka Trampova teorija, ideja, ideologija, pokusaj deportacije ili poziv na linc samo se njemu dugorocno pomaze. Pa covke vise puta rekao tacno sta ce uraditi i gomila inace pametnih ljudi ne konta sta se desilo jer gledaju stvari kroz ideologiju. Ideologiju koja je uglavnom bazirana na isrpavnim etickim pretpostavkama ali politika je pragrmaticna delatnosti i tu treba imati i sluha za procese koje se idealizmom nemaju veze.  A Tramp kao boiler room cutthroat istina nema manire i obrazovanje ali instinkt i talenta bas za takvu manipulaciju ima za izvoz.

 

Isto vazi i za Vucica i nesrecnu mu opoziciju. Lik trci  krugove oko vajnih opozicionara idealista koji pojma nemaju ni sami sta hoce, videti smejuriju od 30 tacaka, a pojma nemaju na koji nacin Vucic drzi vlast i sta bi trebali raditi da ga ugroze.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, dude said:

... zaista sumnjam da postoje neka ogranicenja za njih, predsednike. Angelia, mrde? 🙂

 

>> ... 

In a letter to Rep. Elijah Cummings (D-Md.), Cipollone further stated:

 

“Because of this constitutional immunity, and in order to protect the prerogatives of the Office of the President…

…the president has directed Ms. Conway not to appear at the committee’s scheduled hearing.”

So obviously, Trump is siding with one his top advisers, and the two aren’t about to play these Democrat games.

... <<

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dude said:

E jbg, vi bas ne kontate free speech, posle svih diskusija. Vi ste za slobodu govora, ali smatrate da moraju postojati neke posledice tog slobodnog govora. 🙂 Ne postoji govor mrznje u Americi, to spada pod slobodu govora. Mozete snositi posledice u privatnom zivotu za to, u karijeri, drustvu, moze vam Fb izbrisati nalog, cenzurisati vas, mnogo toga, ali drzavu zabole patka za to. Naravno da je odgovornost predsednika za izrecenu rec mnogo veca od odgovornosti obicnog gradjanina, ali prilicno sam siugran da oni imaju apsolutno pravo na slobodu govora isto koliko i svaki drugi gradjanin. 

 

Zaista sumnjam da postoje neka ogranicenja za njih, predsednike. Angelia, mrde? 🙂

Sloboda govora vazi sve, uz ustavne iznimke znaci kad provocira nasilje, ili stetu. Nemam sad vremena da ulazim u detalje ali to svako moze da procita. To vazi za sve gradjane, ukljucujuci predsednika. Da je rekao policiji "izbacite ih iz zemlje" to nije sloboda govora, zato sto je poziv na akciju.

Vise je i postalo dosadno objasnjavati da ne postoji govor mrznje u US.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Sloboda govora vazi sve, uz ustavne iznimke znaci kad provocira nasilje, ili stetu. Nemam sad vremena da ulazim u detalje ali to svako moze da procita. To vazi za sve gradjane, ukljucujuci predsednika. Da je rekao policiji "izbacite ih iz zemlje" to nije sloboda govora, zato sto je poziv na akciju.

Vise je i postalo dosadno objasnjavati da ne postoji govor mrznje u US.

Postoji od kad su desnicari na celu sa Trampom na vlasti pa je govor mrznje institucionalizovan. 

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Eddard said:

@Kiniknemam ja ništa protiv slobodnog govora, per se, iako se ne slažem sa tom slobodom u potpunosti, ako prelazi u govor mržnje koji može da podstakne određene radnje. A kad taj govor dolazi od najmoćnije osobe na planeti, onda ima još veću težinu.

 

U prevodu, onaj redneck ima pravo da Angeliji kaže da kupi penje i vrati se tamo odakle je i došla jer to realno i nema nekakve posledice, Trump to pravo ne bi smeo da ima. 

 

 

A nemas ni najrazumniju dozu straha da jednog dana, ukoliko ovakav nacin ogranicavanja slobode govora postane legitiman, dobijs vlast koji upravo ovakvu tvoju kritiku  proglasi govorom mrznje? Sloboda govora za koju se neko izbori ima vrednsot dok je vlast na uzici sa koje ne moze da pocne da je suzava ili instant ukine. Ako vlasti das kondicional da tumaci kad je govor mrznje a kad sloboda govora sta si uradio?

 

Naravno da ne smes pozivati na pogrome, ubistva i viknuti "Pozar!" u punoj sali samo sto to nema veze sa slobodom govoara vec sa sirenjem lazi pozivom na ubistvo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Angelia said:

Sloboda govora vazi sve, uz ustavne iznimke znaci kad provocira nasilje, ili stetu.

 

1 minute ago, boxcube said:

Naravno da ne smes pozivati na pogrome, ubistva...

 

Mene ono masovno arlaukanje “send her back” upravo na ovo podseća.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Ne postoji kad su desnicari na celu sa Trampom na vlasti pa je govor mrznje institucionalizovan. 

Nikad nije postojalo.

2 hours ago, Honey Badger said:

Za anti-semitizam bih volio vidjeti i neki dokaz, mada izgleda onaj 'free speech' koji si branila alt-rightistima i Trumpu da bulazne sta bilo bez posljedica, ne vazi za ovu 4orku, sto me pomalo cudi jer te smatram osobom od integriteta. 

 

Naravno da vazi i za njih, i one govore sta hoce. Ali zato i mogu da ocekuju da im se odgovori nazad. Gde si ti to nasao da dovodis u pitanje moj integritet po pitanju slobode govora?

Mozes slobodno da potrazis primere anti-semitizma.

Ne ide to tako da govoris sta hoces, a kad ti neko odgovorim ti pocnes da kukas rasizam. Ali pazi da kad im je i Pelosi rekla da prestanu sa divljanjem, odmah se cuo krik "rasista" :classic_smile:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

 

 

Mene ono masovno arlaukanje “send her back” upravo na ovo podseća.

 

 Meni pak njeno poredjenje Izraela sa naci Nemackom deluje mnogo, mnogo gore, ali jbg preferencije sto bi se reklo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A gde sam ja o njima/njoj bilo šta afirmativno rekao? Ko tebe Trampom, ti njega Omar. 

 

Btw, ako dobro razumem vesti, a engleski mi jeste ko maternji, gde je ona to tačno i u čemu uporedila Izrael sa naci Nemačkom? Ona se protivila zakonu koji osuđuje one koji bojkotuju Izrael i tražila pravo da svaki američki građanin ima pravo da bojkotuje i Izrael ako hoće (kao što je svojevremeno bojkotovana i Nemačka).

 

Da li je to antisemitski stav, jeste. Ali, ako ćemo po vašoj garantovanoj slobodi govora, ako je svakome dozvoljeno da kaže šta hoće, zašto branite njoj? Zašto je njoj zabranjeno da prosipa antisemitske stavove, a Trumpu se odobravaju šovinistički? Zato što je jedan izazvan drugim? Pa ne može tako, to je klasičan appeal to hypocrisy.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked and unlocked this topic
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...