Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

 

Elem, nova vest da su mu nasli pasos Saudijske Arabije i interesantno s obzirom na istorju princeva SA i njihovih criminalnih radnji oko seks roblja, kidnapovanja, ubistava, zlostavljanja... od kojih jedan ce imati epilog u LA na sudu u oktobru. Khashoggi je ostao bez pravde zarad biznisa sa ovom arabijskom "elitom"... gas je gas.. koga briga za ljude...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Mama_mia said:

 

Koja rasa je u pitanju?

 

inace on nije belac vec narandjasti, a tvoja tvrdnja nije potkrepljena razumevanjem procitanog

jer trump kaze neka se vrate u svoje korumpirane i katastrofalne zemlje, a skotska ili nemacka to nisu pa nema ni smisla da ga saljes tamo...

 

zapravo izbori se za svoje favorite, angazuj se,  a ne da saljes narandjastog u skotsku sa

jednog malog domaceg foruma koji ni AVa ne moze da savlada

 

a ne velikog trumpa :wink2:

 

Samo da ti saopstim po ko zna koji put, na ignore listi si mi, necu da citam tvoje jezicke bravure i baljezgarije... 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Baby said:

 

Samo da ti saopstim po ko zna koji put, na ignore listi si mi, necu da citam tvoje jezicke bravure i baljezgarije... 

 

ne znam zasto mi se cini da ipak citas, ali kao sto rekoh bez ikakvog razumevanja procitanog,

podsecas me na jednu likinju sa starog foruma isto nikada nije imala odgovor samo je krestala ignore ignore...

 

pitala sam koja rasa je u pitanju? to tesko pitanje? jel za padanje u nesvest do ignora? :lol_2:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Mama_mia said:

 

Koja rasa je u pitanju?

 

inace on nije belac vec narandjasti, a tvoja tvrdnja nije potkrepljena razumevanjem procitanog

jer trump kaze neka se vrate u svoje korumpirane i katastrofalne zemlje, a skotska ili nemacka to nisu pa nema ni smisla da ga saljes tamo...

 

zapravo izbori se za svoje favorite, angazuj se,  a ne da saljes narandjastog u skotsku sa

jednog malog domaceg foruma koji ni AVa ne moze da savlada

 

a ne velikog trumpa :wink2:

Trump je Amerikanke,rodjene u istoj drzavi u kojoj je i on rodjen  oterao u zemlje odakle su 

Quote
Quote

Why don’t they go back and help fix the totally broken and crime infested places from which they came.

 

 

 

Uradio je ono isto  sto je uradio proslog cetrtak CNN-Playboy dopisnik iz Bele kuce  Brajan Karem kada je neistomisljeniku porucio :Go home!.Go Home!

Ako je neka zemlja bila katastofalna i korumpirana onda je to bila Nemacku.Cenu te katastrofalne korumpiranosti je platio ceo svet.Sadasnja Nemacka je delo SAD i genijalnog Dzordza Marsala.Da nije bilo njih ,tamosnje krumpirane ubice bi se digle i po treci put da traze krvavu osvetu.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Yoyogi said:

Pitala me cerka (15 godina) pre godinu dana sta je to levica, sta je desnica. Kao da sam se secao iz skole, to je doslo od toga kako su sedeli u britanskom parlamentu konzervativci i liberali. Levo i desno po amfiteatru, cista prostorna stvar koja je usla u recnik kao politicko opredeljenje.

 

Rekoh joj:

Desnica je protiv slabih (imigranti, manjine, radnici , nezaposleni, LGBT).

Levica je protiv jakih, protiv korporacija, protiv nemilosrdnosti kapitalizma.

Dobro je da ima jos roditelja koji vaspitavaju pravilno svoju decu. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, djole said:
10 hours ago, Angelia said:
Sto bi to bilo za pracenje? To je bio skandal vec pre par godina

Što bi bilo za praćenje? Pa ništa osim što se neka bitna imena iz politike, biznisa, bankarstva, obrazovanja, spominju kao neki od "poznanika" i onih koji su posetili čuveno ostrvo i sad svi treba da verujemo da baš niko ništa nije znao. Svega tu ima.

Isti slucaj kao i kod Weinsteina koji je imao "poznanike" iz sveta politike, finansija, filma, TV-a...

Lista onih koji su ga "poznavali" je prilicno dugacka, sto je sasvim normalno za ljude koji imaju toliko novca , plus uticaj. Identicno sa ovim slucajem niko nista nije znao, jer nije hteo da talasa iz licnih interesa, mada su celu stvar znali i vrapci na grani.isto  je i sa Epsteinom. Iznenadjenje bi bilo da se neko od "poznanika" identifikuje kao ucesnik u orgijama, ali za sada toga nema.

Edited by DJORDJE
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Yoyogi said:

Pitala me cerka (15 godina) pre godinu dana sta je to levica, sta je desnica. Kao da sam se secao iz skole, to je doslo od toga kako su sedeli u britanskom parlamentu konzervativci i liberali. Levo i desno po amfiteatru, cista prostorna stvar koja je usla u recnik kao politicko opredeljenje.

 

Rekoh joj:

Desnica je protiv slabih (imigranti, manjine, radnici , nezaposleni, LGBT).

Levica je protiv jakih, protiv korporacija, protiv nemilosrdnosti kapitalizma.

 

nisi joj cinio uslugu, trebao si malo detaljnije a ne tako crno-belo

 

 

4 hours ago, Amigo said:

Koliko je samo ljudi do sada Tramp odpustio i pustio niz vodu, da bi se moglo upitati da li je to normalan covek, mislim toliko puta da pogresi i izabere pogresne osobe ili je to neka paranoja iza svega toga.

 

 

posle pobede na predsednickim izborima budala poceo verovati da ima sledbenike koji ce dobiti metak za njega, a videli smo da nije tako, sutra da malo vise pritisnu beavisa i buttheada i oni bi ga izdali. da je bio pametan trebao je vec na pocetku (kada su krenuli na flina) da kaze javno da ce svako ko odbija da saradjuje sa inkvizicijom u takozvanoj ruskoj aferi dobiti predsednicki pardon pa makar imali dokaze i da su serijske ubice

 

 

4 hours ago, Amigo said:

Svakodnevno, na svakih nekoliko sati twitteranje je takodje znak paranoje, da slucajno sta ne propusti :capone:

 

 

ovi zadnji tvitovi su dobro uracunati, nece izgubiti nista, samo ce dobiti vecu podrsku od svojih a i od dosta demokrata koji o ovome slucaju misle ko on ali ne smeju to reci javno

 

 

 

1 hour ago, Atreid said:

 

:Hail::Hail::Hail:

 

hebes mi sve ako ova ne zajebava kinika :classic_laugh:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, comandante said:

 

nisi joj cinio uslugu, trebao si malo detaljnije a ne tako crno-belo

E pa malo detaljnije bi bio vec klizav teren, jer kako objasniti da KP Kine ima manji porez na korporacije od Britanije, osim da je Engleska vec postala proleterska.:classic_biggrin:

A tek u Chemerici je zeznuto. Klinton je ukidao socijalnu pomoc, Bush povecavao poreze, a Obama amnestirao odgovorne za finansijski kolaps .

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, DJORDJE said:

Isti slucaj kao i kod Weinsteina koji je imao "poznanike" iz sveta politike, finansija, filma, TV-a...

Lista onih koji su ga "poznavali" je prilicno dugacka, sto je sasvim normalno za ljude koji imaju toliko novca , plus uticaj. Identicno sa ovim slucajem niko nista nije znao, jer nije hteo da talasa iz licnih interesa, mada su celu stvar znali i vrapci na grani.isto  je i sa Epsteinom. Iznenadjenje bi bilo da se neko od "poznanika" identifikuje kao ucesnik u orgijama, ali za sada toga nema.

 

Da, poznavali... medjutim ipak je ovaj napravio korak dalje u seks aferama podvodjenjem maloletnica svojim uticajnim prijateljima, koji su na kraju zavrsili u vlasti i koruptivnim putem oslobodili pimpa da bi zastitili svoje ime. Weinstein nije jos oslobodjen, niti je podvodio zene/devojke ikom, osim sebi. 

Verovatno se niko nece identifikovati kao ucesnik u orgijama zato je Barr i ostao na slucaju kao tuzilac (sto bi moglo i da se tumaci posle njegovog odustajanja, pa ponovnog prihvatanja da je nalog dolazi od gore). 

 

Tramp je talasao misleci da je potpuno bezbedno: “I’ve known Jeff for fifteen years. Terrific guy,” Trump booms from a speakerphone. “He’s a lot of fun to be with. It is even said that he likes beautiful women as much as I do, and many of them are on the younger side. No doubt about it — Jeffrey enjoys his social life.”

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kinik said:

...

 

Море, баба Весна немо јеш ховна!

 

...

Ceo svet zna da je to lazni nalog, cak je i Kurir posle prva 2-3 tvita prestao da obraca paznju. A ti se i dalje pecas na to. Pa sta ces, nastavi.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Baby said:

 

Da, poznavali... medjutim ipak je ovaj napravio korak dalje u seks aferama podvodjenjem maloletnica svojim uticajnim prijateljima, koji su na kraju zavrsili u vlasti i koruptivnim putem oslobodili pimpa da bi zastitili svoje ime. Weinstein nije jos oslobodjen, niti je podvodio zene/devojke ikom, osim sebi. 

Verovatno se niko nece identifikovati kao ucesnik u orgijama zato je Barr i ostao na slucaju kao tuzilac (sto bi moglo i da se tumaci posle njegovog odustajanja, pa ponovnog prihvatanja da je nalog dolazi od gore). 

 

Tramp je talasao misleci da je potpuno bezbedno: “I’ve known Jeff for fifteen years. Terrific guy,” Trump booms from a speakerphone. “He’s a lot of fun to be with. It is even said that he likes beautiful women as much as I do, and many of them are on the younger side. No doubt about it — Jeffrey enjoys his social life.”

OK. Radi se o dva razlicita krivicna dela, ali je reakcija na iste identicna. Weinstenovi "poznanci" nisu znali da on siluje, a Epstainovi nisu znali da je makro. I tako smo dosli do Trumpa . Da, siguran sam da on nije rekao sve sto zna o njemu , a da li si ti sigurna da su Clintonovi, Obama i Shumer rekli sve sto znaju o Weinsteinu?

Generalno, isto sranje drugo pakovanje.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, DJORDJE said:

E pa malo detaljnije bi bio vec klizav teren, jer kako objasniti da KP Kine ima manji porez na korporacije od Britanije, osim da je Engleska vec postala proleterska.:classic_biggrin:

 

Cekaj, cekaj malo.

Kinezi kazu "Mi smo komunisti, mi definisemo sta je komunizam a ne Amerikanci".

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Yoyogi said:

 

Cekaj, cekaj malo.

Kinezi kazu "Mi smo komunisti, mi definisemo sta je komunizam a ne Amerikanci".

Slazem se, samo kako bi Marx ili  Breznjev gledali na njihovu verziju komunizma? :classic_biggrin:

Ta podela koju si naveo je vazila kada smo mi imali 15 godina, ali se od tada svet mnogo promenio.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DJORDJE said:

Slazem se, samo kako bi Marx ili  Breznjev gledali na njihovu verziju komunizma? :classic_biggrin:

Ta podela koju si naveo je vazila kada smo mi imali 15 godina, ali se od tada svet mnogo promenio.

 

Jeste, sada vazi ono sto oni kazu a ne Marks.

 

BTW, kada kineski studenti (ima ih svake godine 10-ak hiljada) idu na studije u Japan, na ispracaju im vlasti kazu "Ne dozvolite da vas Japanci zadoje komunizmom".

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Yoyogi said:

 

Jeste, sada vazi ono sto oni kazu a ne Marks.

 

BTW, kada kineski studenti (ima ih svake godine 10-ak hiljada) idu na studije u Japan, na ispracaju im vlasti kazu "Ne dozvolite da vas Japanci zadoje komunizmom".

Ne osporavam. Ja samo postavljam pitanje kako se trenutni sistem u Kini ili Vijetnamu razlikuje od Spanije za vreme Franca ili Chilea za vreme Pinochea? Imas jednopartijski sistem koji prava radnika svodi na nulu, bez sindikata ili prava na strajk. Razlog zbog kojeg su zapadne korporacije pohrlile u Kinu i Vijetnam. Da sutra Kim stvori iste uslove u Koreji , eto Epla i Tojote tamo. Zato i kazem, podela na levicu i desnicu je odavno stvar proslosti. Para vrti gde burgija nece.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJORDJE said:

Isti slucaj kao i kod Weinsteina koji je imao "poznanike" iz sveta politike, finansija, filma, TV-a...

Lista onih koji su ga "poznavali" je prilicno dugacka, sto je sasvim normalno za ljude koji imaju toliko novca , plus uticaj. Identicno sa ovim slucajem niko nista nije znao, jer nije hteo da talasa iz licnih interesa, mada su celu stvar znali i vrapci na grani.isto  je i sa Epsteinom. Iznenadjenje bi bilo da se neko od "poznanika" identifikuje kao ucesnik u orgijama, ali za sada toga nema.

Postoji razlika, za HW je bilo "dont ask, dont tell", ali Epstain je druga prica. Bila i FBI istraga godinama, i kao sto rekoh optuzbe na racun Princa,  i na kraju krajeva ovaj je vec proveo neko vreme (koliko god kratko) u zatvoru. Ne opravdavam dil, samo kazem da nije isto.

Konacno su ocigledno uspeli da skupe dokaze da ga optuze za sex-trafficking ali to se vec znalo.

 

Kakve to veze ima sa Trampom? Znali se, pedofil boravio u njegovom odmaralistu, Tramp ga izbacio kad je otkrio napad na maloletnicu.

Doticna je cak rekla da joj je Tramp jedini pomogao kad je htela da tuzi.

 

U svakom slucaju, postoji sumnja da je on ucenjivao neke od "mocnih" poznanika. Dok se to ne pojavi, ovo je samo jos jedan tabloidski skandal o bogatima i poznatim.

 

 

Edit: PS ja za ovu pricu znam vec godinama - bilo po medijima, nista novo nisu otkrili osim da eto mozda cak nije ni bilioner nego ima pola toga. Nikako to ne bih nazvala skandalom svih skandala. Mislim stvarno, nakon Monike ovo je boza. Sto ne znaci da ne moze da postane vaznije.

Edited by Angelia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

OK. Radi se o dva razlicita krivicna dela, ali je reakcija na iste identicna. Weinstenovi "poznanci" nisu znali da on siluje, a Epstainovi nisu znali da je makro. I tako smo dosli do Trumpa . Da, siguran sam da on nije rekao sve sto zna o njemu , a da li si ti sigurna da su Clintonovi, Obama i Shumer rekli sve sto znaju o Weinsteinu?

Generalno, isto sranje drugo pakovanje.

 

 

Ma reakcija ikog je tu uopste nebitna pojava... ostavke i ostale umesanosti su bitna pojava. Mslm, ne mozes da poredis seksualnog predatora koji poznaje ljude, i seks trafikanta maloletnica koji i zlostavlja i podvodi decu uticajnim "prijateljima" i za uzvrat dobija pravnu zastitu drzave i drzavnih sluzbenika. 

 

Link to comment
Share on other sites

...

 

Ti to ne znas.

Samo ponavljas demokraturske budalastine sa kojima su odavno pukli.

 

Demsi su oduvek surovali sa KKK, a i sada su puni rasista.

I njih placa putljer?

 

Koliko ja vidim tamo je najveci trupac - budalas Obama i ona njegova gospoja - rasisti par ekselans.

 

...

Edited by Eddard
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked and unlocked this topic
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...